Mis on 401 volitamata viga ja kuidas seda parandada (4 lahendust selgitatud)

Kahtlemata olete oma lemmikveebisaite veebis sirvides kohanud mõnda viga või kaks. Need vead on tavaline ebameeldivus, mida nii veebimeistrid kui ka tarbijad ei soovi näha.


Sellegipoolest õnnestub neid ebamugavusi taluda ja häirida inimesi ka tänapäeval.

Kuid mis on need veakoodid, mis ei paista kuskilt välja ega seleta, miks need esmakordselt ilmusid?

Lihtsamalt öeldes – Internet või World Wide Web funktsioonid põhinevad rakendusprotokollil, mis on loodud hajutatud ja ühiste hüpermeediumide infosüsteemide jaoks, mida muidu nimetatakse HTTP või hüperteksti ülekande protokolliks.

Teisisõnu, HTTP võimaldab suhtlust klientide ja serverite vahel, võimaldades andmete sujuvat edastamist nende vahel.

Kui aga kuskil teel on mõni kommunikatsiooniprobleem, ilmneb tõrge, mis on tähistatud vastuse olekukoodina. Kõige tavalisemad vead on 4xx vead, mis tähistavad probleemi või probleemi. Selle taustal keskendume 401 volitamata veale ja selle parandamisele.

4xx vigade tüübid

Sageli arvuga 4 algavad vead või olekukoodid viitavad kliendi vigadele. Teisisõnu on probleemidel midagi pistmist klientide taotlustega või on need otseselt põhjustatud klientide endi poolt.

Veelgi enam, need vead võivad näidata, kas olukord on ajutine või püsiv. Siin on mõned näited 400 veakoodist.

 • Viga 400: halb taotlus – sel juhul ei tööta või ei saa server päringut töödelda erinevatel põhjustel, näiteks kehtetu päringu teate vormistamine, väära vorminguga süntaksitaotlus, petlik marsruutimistaotlus jne. Lihtsamalt öeldes ei saa server aru, mida te sellelt soovite.
 • Viga 401: volitamata – meie tänase teema fookuses on viga 401 sarnane tõrkega 403 keelatud. See ilmneb siis, kui proovite vale mandaadiga sisse logida liiga palju kordi, nii et server otsustab teid eemale hoida. Tõenäoliselt olete teinud kirjavigu nii häbi teile. See blokeering on ajutine ja kestab tavaliselt umbes 30 minutit. Tõeline probleem on see, kui saate selle vea, kuid olete kindel, et te ei teinud viga.
 • Viga 403: keelatud – kõik on korras, kuid server keeldub midagi tegemast. Miks, server, miks? Kõige tavalisem probleem on siin see, et tõenäoliselt on probleeme loa konfigureerimisega. Lihtsamalt öeldes leiab server, et teil pole autentimisest hoolimata luba ressursile juurde pääseda.
 • Viga 404: ei leitud – kõigi aegade kuulus tõrge „Vabandust, midagi läks valesti” või „Vabandust, lehte ei leitud” on tõenäoliselt kõige tavalisem kliendi olekukoodide tüüp. Nagu arvata oskasite, ilmneb see tõrge siis, kui ressurssi ei eksisteeri või see pole praegu saadaval, kuid võib olla ka tulevikus.

Nüüd, kui oleme nendest häirivatest tõrkekoodidest paremini aru saanud, on aeg keskenduda 401-le ja kuidas sellest lahti saada.

401 veakoodi parandamine: kasutaja vaatenurk

Nagu varem mainitud, tähendab see, et kui ilmneb tõrge 401, tähendab see tavaliselt seda, et olete andnud valed sisselogimismandaadid, mida server ei suutnud ära tunda.

Mis aga juhtub, kui esitate tegelikult õiged sisselogimismandaadid, kuid server edastab teile ikkagi volitamata sõnumi?

See osutab sügavamale probleemile kui lihtne kirjaviga. See tähendab, et veebiserver ei pruukinud brauseri väljastamise tõttu teie mandaati saada, nii et ta otsustab teiega natuke rohkem jama.

Selle probleemi lahendamiseks võite proovida mitmel viisil ja siin on näited neist kõigist.

1. Kontrollige URL-i

 • Mõnel juhul tippite brauserisse käsitsi URL-i (Uniform Resource Locator) või teil on vananenud URL järjehoidjatesse, nii et kasutate seda. See on tavaline viga, mida saab parandada, kontrollides kirjavigu või kontrollides, kas URL on endiselt elujõuline.

url

2. Kontrollige oma sisselogimisandmeid

 • Te oleksite üllatunud, et kirjavigu on meie 401 probleemi kõige levinum põhjus. Teie mandaadi meeldejäävate kasulike tööriistade (nt LastPass või RememBear) õigekirjavead, nii et te ei pea mandaati iga kord uuesti sisse logima.

3. Kustutage sirvimisajalugu ja küpsised

 • Tänapäeval ei kustuta keegi sirvimisajalugu ega küpsiseid enam ja praktiliselt kunagi. Lisaks aja jooksul arvukalt digitaalse rämpsu kogumisele võib see harjumus põhjustada probleemiga 401 tõrke, kui proovite sisse logida ükskõik millisele eelistatud veebisaidile. Fakt on see, et küpsised on katkendid, mis salvestavad osa teie isiklikust teabest, sealhulgas sisselogimismandaadid. Nad võivad veebisaidile meelde tuletada, kes te olete, kuid nad ei tööta alati õigesti. Kui saate numbri 401, kuid olete kindel, et see pole kirjaviga, proovige tühjendada sirvimisajalugu, küpsised ja vahemälu ning proovige siis uuesti. Seda saate teha järgmiselt.
 • Mozilla Firefoxi jaoks – liikuge hamburgeri menüüsse, klõpsake suvandit, minge privaatsusse ja seadetesse ja leidke ajalugu, klõpsake Kustuta ajalugu ja valige Kõik, et küpsistest täielikult lahti saada.

Firefoxi valikudtulemüüri privaatsusFirefoxi seade

 • Google Chrome’i jaoks – minge paremas ülanurgas punktimenüüsse, klõpsake sellel ja valige Seaded > Täpsemad > Kustuta sirvimise andmed.

kroomiseaded

kroomiseaded1kroomiseaded1

 • Safari jaoks – klõpsake lihtsalt menüüs Ajalugu käsul Tühjenda ajalugu ja oletegi valmis.

safari selge ajalugu

4. Loputage DNS-i

 • Teine 401 vea süüdlane võib olla DNS-i (domeeninimede süsteemi) serveri probleem. Õnneks on seda probleemi üsna lihtne lahendada.
 • Windows OS-i kasutajad – logige oma arvutisse administraatorina sisse. Käsuriba avamiseks tippige otsinguribale „CMD”. Kui sisestate käsuviiba, tippige järgmine “ipconfig / flushdns” ja klõpsake sisestusklahvi Enter.

akna cmd

 • Mac OS-i kasutajad – Spotlighti otsingu avamiseks vajutage käske ja tühikuklahvi. Kui olete seal tippinud “Terminal”. Tippige käsuliidesesse järgmine tekst: „sudo killall -HUP mDNSResponder“.
 • Samuti, kas olete proovinud seda välja lülitada, siis uuesti sisse lülitada?

giphy

Vea 401 parandamine: veebimeistri vaatenurk

Nüüd, kui arvasime, mis on volitamata tõrge 401 ja kuidas seda kliendipoolsest parandada, vaatame, mida saavad veebimeistrid nendest vigadest vabanemiseks teha.

Tagasi eelmise versiooni juurde

 • Sageli kasutavad veebimeistrid oma äriga tegelemiseks CMS-i (sisuhaldussüsteemi) nagu WordPress. Kõik CMS-id vajavad aeg-ajalt värskendusi ja need värskendused võivad lisaks parandatud vigadele tuua ka uusi värskeid vigu. Teisisõnu pole harvad juhud, kui värskendused põhjustavad 401 viga. Sel juhul liikuge enne värskendamist lihtsalt tagasi eelmise versiooni juurde, kus kõik toimis hästi.

Desinstalli muudatused

 • CMS-platvormidel, näiteks WordPressil, mis on kõige populaarsem, on mitmesuguseid lisandmooduleid, mis aitavad veebimeistrit välja viia. Need lisandmoodulid hõlmavad teemasid, pistikprogramme, vidinaid ja nii edasi. Nagu võite ette kujutada, võib iga kolmanda osapoole lisand põhjustada konflikti süsteemiga, millest üks on viga 401. Sellises stsenaariumis desinstallige lihtsalt lisandmoodulid, mis võisid põhjustada tõrke.

Vigade mõju kasutajatele

Vead on pehmelt öeldes üsna ebamugavad. Need võivad kasutajaid ärritada ja avaldada suurt negatiivset mõju nende rahulolule ja üldistele kogemustele, isegi kui viga ilmnes kasutaja tehtud vea tõttu.

Kasutajate pettumuse minimeerimiseks ja leevendamiseks võib vealehe ja -teate muuta huvitavaks ja isegi meelelahutuslikuks.

Sellepärast loovad arendajad veateadete jaoks kohandatud lehti. Näiteks saate muuta vealehtede metakirjeldusi, et anda kasutajatele vea taust, samuti juhised käepärase probleemi võimalike lahenduste jaoks.

Kuid kus selles lõbus on? Tõepoolest, vea lahendust kirjeldav tuhm teade võib olla pehmelt öeldes ebaotstarbekas. Sellepärast lähevad arendajad kasutajate valu leevendamiseks sageli sammu edasi.

 • Näiteks võimaldab Androidi tõrkeleht 404 mängida rumalat, kuid sellegipoolest meelelahutuslikku mängu. Kui komistaksite vealehele, võiksite seda ka parimal viisil kasutada.

404

 • Teine näide on Slacki vealeht. Ehkki interaktiivsete sigade ja kanade värvikas maastik võib teie pettumust veelgi sütitada, ei saa te muud üle kui naerda rõõmsat pisarat.
 • Kui soovite meelelahutust, siis vaadake Kualo vealehte. See veebimajutusettevõte võimaldab teil mängida legendaarset kosmosevallutajate tüüpi mängu ja isegi kõrgeima hinde saavutamisel saada allahindlust..

nospace

Igal juhul võivad isegi ebamugavused olla võimalus muuta asjad ümber ja muuta kasutaja pettumus mitte nii palju pettumuseks.

Järeldus

Lõpuks taandub see, kui loominguline sa oled ja kuidas plaanid kogu veaasjale läheneda. Vigu jätkub, hoolimata sellest, kui kõvasti üritate neid vältida.

On ütlematagi selge, et vähemalt saate teha kõik endast oleneva, et need parandada, enne kui kasutajad kasutavad taskulampe ja pigi.

401 volitamata tõrge on üsna tavaline ja tuleneb enamasti kasutaja võimetusest oma sisselogimismandaate kannatlikult sisestada. See tõrge võib juhtuda ka muudel põhjustel.

Sellepärast on oluline mõista, kuidas probleemile läheneda, samuti mõista, kuidas seda õigesti lahendada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map