Mis on 404 viga ei leitud ja kuidas seda parandada (selgitatud näites)

Kui otsija klõpsab teie veebisaidil, saadab tema brauser teie serverile teabe sisu kohta, millele ta soovib juurde pääseda.


Seejärel tuvastab server lehe, mida nad taotlevad, ja saadab selle tagasi otsija brauserisse.

Server vastab kasutaja päringule HTTP vastuskoodi abil.

Kui kõik mängib hästi välja, maandub otsija lehele, nägemata vastusekoodi. Teisest küljest, kui serveri ja brauseri vahelises suhtluses on probleeme, kuvatakse tõrketeade.

Brauseri tõrketeateid on kahte tüüpi.

Esiteks näitavad 5xx-i serveri vead, et server on tekkinud teatava probleemiga, kuna ta ei suuda otsija päringule vastata.

Teiseks näitavad 4xx brauseri vead, et kliendi brauseriga on probleeme.

Olen juba hiljutises artiklis kirjutanud erinevat tüüpi 4xx-vigade kohta ja nüüd on aeg keskenduda neist kõigist pettumust valmistavale.

Jep, ma räägin kurikuulsast hoiatusest “Vabandust, seda lehte ei leitud”, mis tundub mis tahes otsija südames tikuna..

See on viga 404 Ei leitud, teatades kasutajale, et tema taotletud sisu pole praegu saadaval.

lehte ei leitud

Määratletud viga 404 ei leitud

Viga 404 on HTTP vastuskood, mille teie server saadab otsija brauserisse.

See teade teatab kasutajale, et server töötab, kuid tema taotletud lehte sellel enam pole.

Oluline on mitte segi ajada tõrketeadet 404 DNS-i tõrkega, mis näitab, et serveri nime ei leita.

404 tõrkelehe isikupärastamise olulisus

Nagu iga teine ​​4xx-tõrge, on ka 404 Page Not Found – kliendipoolne viga.

Tavaliselt ilmneb see kolmel peamisel põhjusel:

 • Kasutaja on teie veebiaadressi valesti sisestanud. Isegi kõige väiksem kirjaviga võib meid suunata täiesti teise domeeni või tulemuseks võib olla 404 leht.
 • Kasutaja klõpsas katkise lingi. See on väline link, mis viib lehele, mida teie saidil enam pole.
 • Eemaldasite soovitud sisu oma veebisaidilt või teisaldasite selle lihtsalt teisele URL-ile.

Teie eesmärk on säilitada täpseid kasutajakogemusi, selgitades toimunut.

Alustuseks vaadake 404 tavalist lehte, kuhu sirvite veebis sirvides. Tavaliselt algavad need sõnumitega nagu „404 viga”, „404 ei leitud”, „404 lehte ei leitud”, millele järgneb segane tehniline kõnepruuk.

Mida otsijad sellistes olukordades teevad? Ülekoormatud, kraavivad nad sellise lehe ja hakkavad otsima sarnast sisu.

Õnneks saate seda vältida, kohandades oma 404 tõrke lehti.

Vaata Lego hiilgavat 404 lehte.

lego lehte ei leitud

Pilt on võetud ametlikult lego veebisaidilt

See õpetab meile olulist õppetundi – lihtsus on võtmeks kasutajakogemuse suurendamisel:

 • Üldise kujundusvõimaluse valimise asemel kasutasid nad oma 404-lehel oma minifiguure.

Lego 404 vealeht on lõbus, rõhutades nende põhijooni, nagu mängulisus ja sõbralikkus. Brändivärvide, tüpograafia, logode või piltide kasutamine oma lehel 404 võimaldab teil luua usalduse kasutajate vastu ja suurendada nende bränditeadlikkust.

 • Nad kasutasid probleemi selgitamiseks looduslikku keelt.

Lego teatas kasutajale lihtsalt, et probleemi põhjuseks on kas vana link või teisaldatud leht. Asendage keerulised mõisted lihtsate seletustega ja igapäevase keelega, millest kõik aru saavad.

 • Nad hoiavad otsijaid oma saidil.

Idee on inspireerida otsijaid tagasi teie kodulehele. Esitage näiteks link oma kodulehele, link saidikaardile, otsinguriba, lingid teie populaarsetele postitustele, lingid teie kuumimatele toodetele (ja fotod).

Ärge unustage lisada linke oma klienditoele või isegi lisada kontaktvormi, kuna see on üks lihtsamaid viise klientide tagasiside saamiseks.

404 tõrke leidmine oma saidilt

Seal on palju võimsaid tööriistu, nii tasuta kui ka tasulisi, mis võivad aidata teil tuvastada ja parandada tõrke 404 oma veebisaidil.

Valige need, mis pakuvad reaalajas jälgimisvõimalusi, kaardistage kõik kohad, kus otsijad näevad viga 404, ja aidake teil 404 vea kulusid prognoosida..

1. Veebipäeviku analüüs

Alustuseks võiksite logifailidele juurdepääsu saamiseks kasutada oma hostimiskeskkonda.

Logige sisse oma cPaneli kontole ja minge failihaldurisse. See annab teile soovitud aja jooksul põhjalikud logi üksikasjad. Lisateavet selle kohta, kuidas otsijad vea leidsid, saate kasutada veebisaidilogisid.

Selle üks suurimaid eeliseid on see, et see jälgib kõiki veebisaidi külastajaid, olgu teie klient või Google’i indekseerijad.

Mis kõige tähtsam – seda teavet saab hõlpsasti avada excel-failina ja seejärel klassifitseerida HTTP vastuse koodi põhjal.

2. Indekseerimise tööriistad

Indeksointi tööriistad, nagu Screaming Frog või DeepCrawl, on teie veebisaidilinkide kohta käiva teabe aardeladu. Nad kasutavad indeksoijat, mis indekseerib teie saiti sarnaselt Google’iga.

Indeksootor skannib kogu teie saidi ja tööriist pakub ulatuslikku loetelu kõigist sellel olevatest katkistest linkidest. Nii saate hõlpsalt tuvastada tõrke 404 allika.

Üks suuremaid probleeme roomamisriistadega on nende piiratud ulatus. Nad kontrollivad küll kogu teie saiti, kuid kuidas on teiste kanalitega, mida inimesed teie sisu leidmiseks kasutavad?

3. Analyticsi tööriistad

Paljud veebisaidi administraatorid täheldavad oma Google Analyticsi kontol 404 viga, mida ei leitud. Seda saab teha sündmuste jälgimise kaudu, mis registreerib kasutajate suhtluse erinevate veebisaidielementidega.

Nende tööriistade üks suurimaid eeliseid seisneb selles, et nad saavad teid teavitada sellest, kuidas 404 viga teile maksavad. Näiteks võite liigitada oma aruanded külastajate poolt, kes põrkasid sisse viga 404, ja nende inimeste vahel, kes seda ei teinud, ja võrrelda oma käitumist.

Kui teil on WP-sait, on Yoasti loodud Google Analytics üks võimsamaid pistikprogramme teie jaoks. Nimelt sildistab see automaatselt kõik 404 viga, nii et leiate need otse Google Analyticsist.

Kõik, mida peate tegema, on minna käitumise juurde > Saidi sisu > Sisu rippmenüüst kuvatakse siis 404.html.

Analüütiliste tööriistade ainus probleem on see, et need ei takista teie veebisaiti tulevaste vigade eest. Nad teavitavad teid ainult juba juhtunud asjadest.

4. Tagasi lingi tööriistad

Linkide loomine on endiselt üks olulisemaid SEO taktikaid. See võimaldab meil teenida autoriteetsetest veebiallikatest kvaliteetseid linke. See suurendab mitte ainult teie paremusjärjestust, vaid suurendab ka teie veebiametit.

Nimelt, kui ajaveebi ajaveebid mõistavad teie sisu pakutavat väärtust, lingivad nad selle orgaaniliselt tagasi.

Lingi loomise strateegiast maksimumi saamiseks peate oma lingid regulaarselt jälgima.

Teie eesmärk on kontrollida, kas rämpsposti saidid lingivad teiega või, mis veelgi hullem, kas mõni veebisait linkib teie veebisaidil olematutele lehtedele.

Seal on palju tagasilingi kabe, näiteks Moz Pro, Ahrefs, Monitori lingid ja SEMrush, mis võimaldavad teil näha, millised veebisaidid teie veebisaidile lingivad..

Kui olete tuvastanud, et link viib teie saidi kustutatud lehele, peaksite võtma ühendust blogijaga ja paluma tal linkida tagasi oma ajaveebi sarnase ressursiga.

Vea 404 parandamine

Olete tuvastanud 404 viga, nii et peate need nüüd parandama.

Muidugi, see sõltub tõrke 404 allikast.

Näiteks kui probleem peitub katkenud lingis, siis tehke seda, mida ma eespool mainisin – võtke ühendust veebisaidi omanikuga ja paluge neil asendada katkine link toimivaga.

Kui inimesed otsivad endiselt kustutatud lehe sisu, tähendab see, et see tõi neile väärtust.

Teie jaoks on see näitaja, et peaksite lehe taastama. Muidugi peaksite seda tegema ainult siis, kui pole piisavalt põhjust, miks lehe kõigepealt kustutasite.

Lõpuks saate 404 vea ümbersuunamiste abil parandada. Nii ütlete serverile, et ta suunaks külastaja katkenud lingilt toimivale lingile:

 • Looge ümbersuunamised käsitsi failis .htaccess, konfiguratsioonifailina, mis juhib Apache-serveri funktsioone. See paigutatakse teie saidi juurkataloogi. Esmalt peate rõhutama, et soovite teha avalduse ümbersuunamise ja seejärel valida ümbersuunamise 301 (püsivalt teisaldatud). Seejärel soovite öelda nii suunatava lingi kui ka lingi, kuhu URL soovite suunata.
 • Kasutage ümbersuunamise pistikprogrammi. See on lihtsam viis ümbersuunamiste loomiseks. Mõned kõige võimsamad WordPressi ümbersuunamise pistikprogrammid on ümbersuunamised, lihtne HTTPS-i ümbersuunamine, 301-ümbersuunamised ja WP 404 automaatne ümbersuunamine sarnasesse postitusse.

Selle mähkimine

404 Ei leitud lehti kahjustab teie võrgus viibimist nii paljudel tasanditel.

Lisaks teie SEO pingerea mõjutamisele kahjustavad need ka kasutajakogemusi. Tänapäeva otsijad on asjatundlikud.

Nad hindavad oma aega ega taha raisata aega vigasetele veebisaitide lehtedele. Seetõttu peate oma veebisaidil jälgima 404 viga ja parandama need vastavalt.

Muidugi, lehti ja sisu kustutatakse pidevalt. Ükskõik kui ettevaatlikud nad ka poleks, sisestab otsija teie aadressi valesti või klõpsab lingil, mis ei tööta.

See on põhjus, miks peate looma isikupärastatud lehed, mis kajastavad neid, teavitavad neid ja innustavad neid teie saidil püsima.

Loodan, et see aitab!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map