Mis on HTTP 302 viga ja kuidas seda parandada? [4 katsetatud meetodit selgitatud]

Kui peame tegema 302 ümbersuunamist, tekivad tavaliselt samad küsimused.


Siin on mõned küsimused:

 1. Kas minu veebisait on selleks valmis??
 2. Milline ümbersuunamise tüüp on minu puhul kõige sobivam?
 3. Kas ma kaotan kõik SEO tööd, mis ma seni teinud olen?
 4. Kas Google karistab mind? Mis juhtub, kui ma ümbersuunamised kõrvaldan?
 5. Kuidas neid valmistatakse??
 6. Kuidas parandada viga 302? (kui see juhtub)

Selles artiklis vastan kõigile neile küsimustele, nii et teil oleks igal juhul rohkem selgust.

Mis on 302 ümbersuunamine?

Kood 302 tähistab ajutist ümbersuunamist. Üks tähelepanuväärsemaid omadusi, mis eristab seda 301-st ümbersuunamisest, on see, et 302 ümbersuunamise korral ei kanta SEO tugevust uuele URL-ile.

google seo

Seda seetõttu, et see ümbersuunamine on mõeldud kasutamiseks siis, kui on vaja sisu ümber suunata lehele, mis ei ole lõplik.

Seega, kui ümbersuunamine on kõrvaldatud, pole algsed lehed oma positsiooni Google’i otsingumootoris kaotanud.

Ehkki pole eriti tavaline, et vajame 302 ümbersuunamist, võib see valik olla mõnel juhul väga kasulik. Need on kõige sagedasemad juhtumid:

 • Kui mõistame, et lehel on ebasobivat sisu. Probleemi lahendamise ajal saame suunata kasutaja teisele lehele, mis võib talle huvi pakkuda.
 • Kui meie veebisaidi rünnaku korral tuleb mõni leht taastada, võib see ümbersuunamine aidata meil esinemissagedust minimeerida.

Suunamine 302 on kood, mis teatab konkreetse URL-i külastajatele, et leht on ajutiselt teisaldatud, suunates nad otse uude asukohta.

Teisisõnu, ümbersuunamine 302 aktiveeritakse, kui Google’i robotid või muud otsingumootorid taotlevad konkreetse lehe laadimist. Tänu sellele ümbersuunamisele saadab server sel hetkel automaatse vastuse, mis näitab uut URL-i.

Sel viisil välditakse vigu ja tüütusi nii otsimootoritele kui ka kasutajatele, tagades sujuva navigeerimise.

Mis on ümbersuunamine 302 jaoks?

Ümbersuunamine 302 on ette nähtud näiteks kodulehe mitme versiooni jaoks erinevates keeltes.

Peamine võib olla inglise keeles; aga kui külastajad tulevad teistest riikidest, siis see süsteem suunab nad automaatselt nende keeles lehele.

302 ümbersuunamine

Sel viisil saavutatakse veebiliikluse mobiliseerimine, kuid samal ajal ei kahane mõju esilehe SEO tasemel. See kasvab jätkuvalt, isegi kui volitusi ei anta, nagu me varem selgitasime.

HTTP 302 ümbersuunamise näide

Kõige tavalisem HTTP 302 ümbersuunamise näide on Google.

Sõltumata riigist, kust pääsete, suunatakse teid https://www.google.com/ sisestades teid ümber Google’i versiooni teile sobivas keeles / riigis.

Google otsing

Saksamaa puhul viib 302 meid automaatselt aadressile https://www.google.de/, et saaksime saksa keeles sisu otsida.

Edukate ettevõtete nagu Coca-Cola või isegi Fujitsu portaalid kasutavad seda süsteemi ka liikluse suunamiseks sinna, kus nad kõige mugavamaks peavad.

HTTP 302 tõrke põhjused

Te ei tohiks kasutada olekukoodi 302, kui soovite SEO-kaalu sihtkoha URL-i üle kanda.

Siin on mõned 302 ümbersuunamisvea kõige tavalisemad põhjused:

 • 302 ümbersuunamise kasutamine domeeni liikumise ajal;
 • 302 ümbersuunamise loomine dokumendi teisaldamisel;
 • 302 ümbersuunamise kasutamine saidiprotokolli muutmise ajal;
 • 302 ümbersuunamise loomine saidi struktuuri muutumisel.

HTML-i ümbersuunamist 302 ei soovitata kasutada juhul, kui sihtkoha URL-i päringule rakendatakse algse päringu meetodit – näiteks teisaldatakse POST-meetodit kasutava vormidirektiivi URL konkreetseks perioodiks.

Kuidas tuvastada HTTP 302 viga

301 ja 302 ümbersuunamise sätete õigete kontrollimine on väga lihtne. Vana aadressi aadressiribale sisenedes jälgime toimuvat.

Aadressimuutus näitab, et ümbersuunamisega on kõik korras. Aadress jääb samaks – peate otsima probleemi allika, kuid kõigepealt soovitame vahemälu puhastada ja uuesti proovida.

domeeninimi

On veel üks võimalus – taotleda serveri vastusekoodi kontrollimist võrguteenuste jaoks, näiteks http://example.com/e_redirect/.

Kui seadistate ümbersuunamise õigesti, näete pärast domeeninime sisestamist vastusekoodi 301 või 302. See sõltub sellest, millist ümbersuunamist te alguses plaanisite saada.

Mõni teenus kuvab pärast ümbersuunamist lisaks serveri antud koodi ja siin on ainult üks kehtiv valik – 200 OK.

HTTP 302 veaparandus

1. meetod: kontrollige serveri konfiguratsiooni

Rakendus võib töötada serveris, mis kasutab ühte neist kahest levinumast veebiserveri programmist, Nginx või Apache. Need kaks veebiserverit moodustavad üle 84 protsendi ülemaailmsest veebiserverite programmist!

Seetõttu on 302 vastusekoodi määramise esimene samm veebiserveri programmi konfiguratsioonifaili kohustuslike ümbersuunamisjuhiste kontrollimine.

Apache veebiserveri jaoks

1. samm. Avage serveris .htaccess-fail

Veebiserveri tuvastamiseks peate leidma võtmefaili. Kui kasutate Apache veebiserverit, leidke oma saidi juurfailisüsteemis fail .htaccess.

cPaneli failihaldur

Kui teie programm on ühiskasutatavas hostis, siis võib-olla olete oma kasutajanime linkinud näiteks hostikontoga. Tavaliselt asub rakenduse juurkataloog järgmisel teel:

/ home // public_html / path, seega asub .htaccess-fail aadressil /home//public_html/.htaccess.

2. samm: leidke käsud mod_rewrite

Kui olete leidnud .htaccess-faili, avage see tekstiredaktoris ja leidke rida, mis kasutab Apache mod_rewrite moodulisse kuuluvaid RewriteXXX-direktiive.

mod_rewrite

Põhimõte on aga see, et RewriteCond direktiiv kirjeldab tekstimudelit, mida võrreldakse registreeritud URL-iga. Kui külastaja taotleb saidilt vastavat URL-i, suunab RewriteRule direktiiv, mis jälgib ühte või mitut RewriteCond juhist, päringu tegelikult vastava URL-i poole.

Näiteks on allpool toodud RewriteRule ja RewriteCond lihtne kombinatsioon, mis vastab kõigile example.com nõuetele, kuid lisab selle asemel ajutise ümbersuunamise samasse URI-sse ajutises domeenis – example.com:

RewriteEngine sisse lülitatud
RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ näide \ .com $
RewriteRule ^ (. *) $ HTTP://www.temporary-example.com/$1 [R = 302]

Pange tähele täiendavat ribareklaami RewriteRule allosas, mis näitab selgelt, et vastuse kood peab olema 302, näidates brauseri agendile, et see on ajutine ümbersuunamine.

3. samm: lähtestage direktiivid .htaccess-failis

# BEGIN WordPress
RewriteEngine sisse lülitatud
RewriteBase /
RewriteRule ^ register \ .php $ – [L]
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -F
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -D
RewriteRule. /index.php [L]
# END WordPress

Seetõttu, kui teil on .htaccess-failis ebaharilik RewriteRule või RewriteCond-direktiiv, mis ei tundu talle sobivat, proovige need ajutiselt annoteerida (eesliitega #) ja taaskäivitage veebiserver, et kontrollida, kas probleem on lahendatud..

Nginxi veebiserveri jaoks

1. samm: avage fail nginx.conf

ngixi konfiguratsioon

Kui teie veebiserver töötab Nginxil, peaksite otsima täiesti teistsuguse konfiguratsioonifaili. See fail on vaikimisi määratletud kui nginx.conf ja asub ühes järgmistest tavalistest kataloogidest:

/ usr / local / nginx / conf, / etc / nginx või, / usr / local / etc / nginx.

2. samm: kirjutage direktiivid faili nginx.conf

Pärast avastamist avage tekstiredaktoris fail nginx.conf ja leidke ümbersuunamisnäidikuga seotud ümberkirjutamisjuhised.

301 skeem

Näiteks on see tavalise blokeerimise direktiiv (deklareeritud avalduste komplekt), mis seadistab virtuaalserveri ajutise ümbersuunamise kaudu abc.com-ist ajutisele-abc.com-ile:

server {
kuula 80;
kuula 443 ssl;
serveri_nimi www.abc.com;
kirjutage ümber ^ / $ http://www.temporary-abc.com ümbersuunamine;
}

Nginxi ümberkirjutamise direktiivid on paralleelsed Apache RewriteRule ja
RewriteCond, kuna need sisaldavad tavaliselt keerukamaid tekstikeskseid otsingumustreid.

3. samm: kontrollige faili nginx.conf asendamiseeskirju

Igal juhul kontrollige faili nginx.conf erandite asendamise poliitikat, mis sisaldab ümbersuunamise lippu (muu püsiv lipu tagastamise vastuse kood 301).

ngixi parameetrid

Enne serveri taaskäivitamist võtke arvesse kõiki erandeid, et kontrollida, kas probleem on lahendatud.

2. meetod: aegunud tarkvara otsimine

RFC spetsifikatsioondokumendis HTTP 1.0-le öeldakse, et vastusekoodi „302 leitud” eesmärk on näidata, et klient peaks teostama ajutise ümbersuunamise.

seadme risk

Kuid paljud uued brauserid töötlevad POST-päringu kaudu saadud koodi 302 kehtetuks GET-päringuks.

See on vallandanud varitsused ja segaduse konkreetsete veebiserveriprogrammidega, mis üritavad sundida brauserit õiget tööd tegema, kui see tuleb ajutiselt suunata.

Selle probleemi lahendamiseks saatis RFC HTTP 1.1 spetsifikatsioonidokument 303 vastuskoodi, veel 307 ajutist ümbersuunamist, mis on arusaadav viis POST-GET-i või ajutiste ajutiste vastuste haldamiseks..

3. meetod: logide puhastamine

Peaaegu kõik veebirakendused salvestavad serveris kirjeid. Rakenduse logi tähistab tavaliselt rakenduste ajalugu, näiteks milliseid lehti, servereid taotleti ja ühendati, millised pakuti pakutavast andmebaasist jne..

puhastage palgid

Serverilogid on ühendatud praeguse seadmeid käivitava seadmega, mis sisaldavad tavaliselt teavet kõigi ühendatud teenuste oleku ja seisundi ning isegi serveri kohta.

Google salvestab [PLATFORM_NAME] CMS-is või kasutage rakenduse [PROGRAMMING_LANGUAGE] registreerimiseks ja [OPERATING_SYSTEM] registreerimiseks, kui käivitate kohandatud rakenduse, et saada lisateavet nende kirjete saamiseks.

4. meetod: parandage rakenduse kood

Kui kõik ülaltoodud meetodid ebaõnnestuvad, võib probleem olla probleemi põhjustanud rakenduse kasutajakoodis.

veebibrauseris

Proovige probleemi põhjus kindlaks teha, otsides rakenduse käsitsi ja analüüsides seda serveri ja rakenduse logifailides.

Hea mõte on kopeerida täielik rakendus oma kohalikku arendusarvutisse ja astuda see läbi, et näha täpselt, mis juhtub 302 skaneerimisega, ja vaadata iga rakenduse koodi.

Järeldus

Lõpuks, nagu nägite, ei pea me HTTP 302 ümbersuunamisvigade pärast palju kartma. Ilma kaugemale minemata on need fantastiline viis vältida liikluse kaotamist meie veebilehtedel koos vältimatute muudatustega, mis aastatega tekivad.

Loodan, et pärast selle artikli lugemist ei saa te iga kord külmavärinaid selle kohta, kuidas parandada 302 ajutiselt kolitud tõrget.

Kas soovite postitusele kaasa aidata või kui teil on mõni küsimus või soovite lihtsalt oma arvamust avaldada, ärge kõhelge allpool kommentaarist!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map