WooCommerce vs Shopify (2020): võrdlus ühest otsast teise

Olete õunte ja apelsinide võrdlemisel ilmselt kuulnud mitu kõnet. Te ei tohiks neid kahte võrrelda, sest … noh, nad on lihtsalt erinevad. Kui võrrelda õunu õuntega ja apelsine apelsinidega, on palju mõttekam.


WooCommerce’i võrdlemine Shopifyga on natuke nagu õunte ja apelsinide võrdlus. Kuid siin on asi mu sõber: reaalses elus on miljardid dollarid poodtehingutes olulisemad kui õun ja apelsin. Võrdlemine on hädavajalik.

WooCommerce ja Shopify on mõlemad tohutult populaarsed poodide lahendused. Nad on üsna erinevad, kuid siiski saavad nad teie ettevõtte nimel üksteisega võistelda. Võrrelgem neid kahte maitsvat poodvilja.

Kõigepealt taust: miks nad erinevad? WooCommerce tuletab oma populaarsuse põhimõtteliselt WordPressist, kuna see on WordPressi pistikprogramm. Seega, kuna WordPress kasutab umbes veerandit veebisaitidest, on WooCommerce võimeline umbes 30% veebisaitidest. Ainuüksi pistikprogramm on miljoneid kordi alla laaditud.

Ja siis on Shopify. Kui WooCommerce on pistikprogramm, mis lisatakse teie saidile, siis Shopify on täielikult sisseehitatud kaupluste tarkvara.

Sellel pole WooCommerceiga võrreldes peaaegu nii palju installeerimisi – umbes 600 000 kauplust kasutab Shopify aktiivselt …, kuid see on hõlbustanud tehinguid enam kui 82 miljardi dollari väärtuses. Kaupluste ehitajate ja ostukorvitarkvara hulgas – ja uskuge mind, on teatav konkurents – Shopify on kõige populaarsem, tõenäoliselt on WooCommerce suurem vend.

Kui ma tahaksin vaba päeva võtta, ütleksin teile, et neid kahte ei saa võrrelda – vabandust, mõelge lihtsalt välja! Kuid reaalsus on see, et peate võib-olla valima WooCommerce’i ja Shopify vahel. Kummagi suhtes on üksteise suhtes väga reaalseid positiivseid ja negatiivseid külgi.

See on lugu kahest linnast. Lahing õuna ja apelsini vahel. Apple vs Microsoft või Pixar vs. Dreamworks – kurat, nimetage rivaalitsemine. Inimesed ei mõista seda alati, kuid siin on e-kaubanduse maailmas tõeline varjatud lahing.

Teie õnneks on mul kogemusi mõlemaga. Mul on aega võtnud, et aru saada, kus need kaks asuvad, nii et jätkake lugemist, sest ma teen selle kõik sõnadeks.

Sisukord

Spetsiaalse testi vaatamiseks klõpsake järgmistel linkidel

 1. Hinna ja omaduste võrdlus
 2. Kasutuslihtsuse võrdlus
 3. Klienditoe võrdlus
 4. Turvalisuse ja usaldusväärsuse võrdlus
 5. Järeldus: mida ma soovitan?

Hinna ja omaduste võrdlus

Oh, kuidas ma soovin, et see saaks otsekohesem olla. Kuid see pole selle ülevaate jaoks nii lihtne, kuna see pole eriti nii teie kui teie ettevõtte jaoks reaalses elus.

Alustame siis hinnakujundusega, sest see võib nende kahe võrdlemisel olla suur segaduspunkt. Selle taustal on Shopify palju kallim. Seda seetõttu, et Shopify omab tegelikult hinda. WooCommerce ise on tasuta WordPressi pistikprogramm … kuid tõenäoliselt maksate ikkagi midagi.

Selle põhjuseks on asjaolu, et kuigi WooCommerce ise on tasuta, täidab see vaid mõnda põhilist poodifunktsiooni. See on endiselt uskumatult kasulik, sest satun mõne sekundi pärast sisse, aga pistikprogramm ise ei piisa enamiku poodide vajaduste jaoks.

Seega peate installima lisatarkvara, millest osa on tasuta, kuid enamik makstakse.

Ja siis on veel fakt, et WooCommerce’i installimiseks peate esmalt kasutama WordPressi.

Märkus. Ehkki WooCommerce kuulub ettevõttele Automattic, mis haldab ärilist WordPress.com, peaksite tõenäoliselt installima WooCommerce’i tasuta ja avatud lähtekoodiga tarkvaras WordPress.org. Tehniliselt ei pea te seda tegema, kuid võimalused on olemas.

Igatahes tähendab see tavaliselt seda, et maksate oma hostimise eest hostimisteenuse abil. Ja kui teete seda, on teil tõenäoliselt domeen, mis on teie hostimisest eraldi ostetud või mis sisaldus teie hostipaketis.

Nii et jah, väliselt on WooCommerce tasuta … kuid see on ainult rakendus ise. Isegi sinna jõudmiseks peate maksma hostimise ja domeeninime eest ning installima ja kasutama WordPressi. Ja siis WooCommerce’i täielikuks kasutamiseks peate installima muud kraami.

Veebikaubanduse bänner

Woocommerce kirjeldus

Siis on Shopify: Shopify sisaldab veebisaiti ja hostib seda teile. Saate ühendada olemasoleva domeeni või osta selle Shopify kaudu.

Kõrvalmärkus: minu arvates on see tüütu, kuna paljud hostingu pakkujad lisavad aastaks tasuta domeeni ja madalamate hindadega kui Shopify. Kas Shopify tarkvara on sedavõrd väärt, et nad saavad domeeni registreerimise eest teilt tasu võtta? Võib-olla nii, kuid minu arvates on see pettumust valmistav.

Igatahes sisaldab Shopify kõike seda ja kõiki muid funktsioone, mida peate installima erinevatelt osapooltelt, kui kasutate WooCommerce’i. Shopify kolm hinnakujunduskava ulatuvad 29–299 dollarini.

shopify hinnakujundus

On ka lisatooteid: Shopify Plus on mõeldud ettevõttesõbralike lahenduste jaoks ja sellel on kohandatud hinnakujundus. Shopify Lite kiigub teistpidi ja põhimõtteliselt laseb teil Facebookis müüa 9 dollarit kuus. Nii et see pole üldse täielik sait, kuid võib-olla mõnele väikeettevõttele on see hea valik.

Milliseid tööriistu Shopify sisaldab (peamiste hinnakavade jaoks)? Piiramatu hulga tooteid, vähemalt paar töötajakontot (maksimaalselt 15), ööpäevaringne tugi, müügikanalid, sooduskoodid, tasuta SSL-sertifikaat, mõned saatmisalandused, saatelehtede printimise võimalus ja hüljatud ostukorvi taastamine.

Kõrgemad määrad hõlmavad kinkekaarte, professionaalseid aruandeid (mille Shopify teile on loonud), paremaid makse määrasid klientidele ja arvutatud saatmishindu. Funktsioone on veel – täielikku loendit saate vaadata siit.

Need on veebipoe jaoks üsna olulised. Mida saab WooCommerce kohe tuua? Noh, põhimõtteliselt pood ise ja integreerimine teie WordPressi teemaga.

See on endiselt võimas: saate muuta peaaegu kõike oma poe kohta, lisaks saate lisada piiramatuid tooteid ja tellimusi, lisada tootesilte ja kategooriaid, oma klientide kommentaaride / arvustuste jaotisi ja palju muud. See pole nii täielikult esile toodud kui Shopify, kuid kui mõelda, et see on tasuta pistikprogramm, on see siiski väga muljetavaldav. Sellega saate ju ikkagi poe asutada.

Oh, ja WooCommerce ei vähenda teie tulusid.

Peale selle, mida WooCommerce pakub karbist välja, tahaksin teile meelde tuletada, et saadaval on terve komplekt tasuta WooCommerce’i laiendusi. Neid on teil väga vaja, et oleks olemas kõik poodide tööriistad, mida saate Shopify või BigCommerce abil.

veebikaubanduse laiendused

WooCommerce’i saatmine on üks selline oluline laiendus. See on tasuta ja pakub teile soodushinnaga saatmishindu ning võimalust printida silte, täpselt nagu Shopify pakub.

Muud tasuta pistikprogrammid / laiendused hõlmavad: Stripe, Facebook, Amazon Pay, ShipStation, PayPal ja tonni muid makse töötlejaid või kassatarkvarasid. Need võimaldavad teil käsitleda enamikku makseviise ja hankida oma kauplusest korralikku teavet.

Lisaks on WooCommerceil tasuta Google Analyticsi laiend ja LiveChat laiendus, mis on üsna kasulikud, lisaks mõned mitmesugused tööriistad, mis võimaldavad teie poe haldamist hõlpsamalt kasutada. Ja see on kõik tasuta: kui arvestate tasulisi laiendusi, saate enamiku Shopify pakkumiste funktsioone ja veelgi enam.

Kui hakkate neid tasulisi pikendusi arvesse võtma, muutuvad asjad muidugi keerukamaks. Kas soovite, et teie kliendid saaksid ostetud tooteid isikupärastada (näiteks kingisõnumitega)? Lisatasu 49 dollarit aastas, kui teil on üks sait. Muud pikendused võivad olla vahemikus sada kuni mitusada aastas. Peaaegu kõik sisaldavad 30-päevast tasuta prooviversiooni.

toote lisandmoodulid

Mis puutub mallidesse, siis Shopify on väiksem valik. See on minu arvates endiselt hea valik, kuid Shopify mallipood on pigem suletud.

Teemad

WooCommerce, mis on integreeritud WordPressiga ja on avatud lähtekoodiga, on avatud paljudele teemadele.

Veebis on aktiivne kogukond, mis arendab WooCommerce malle, millest mõned võivad olla isegi tasuta. Ehkki Shopify võtab selle karbist välja, on WooCommerceil paremaid teemavalikuid.

Viimane märkus: WooCommerce annab teile e-poe üle pisut suurema kontrolli. See on loomulik, kuna haldate oma domeeni, hostimist ja WordPressi, aga ka kõike muud, mida soovite WooCommerceiga installida.

Shopify abil maksate põhimõtteliselt paketi eest ja saate komplekteeritud koguse tarkvara karbist välja, lisaks saate juurdepääsu Shopify rakenduste poodile, nii et asjad on palju lihtsamad, kuid lisaks saate vähem kontrolli kogu protsessi üle.

Mõlemad on arendajasõbralikud ja neid saavad kasutada ka inimesed, kellel puuduvad kodeerimise teadmised. WooCommerce on aga pisut arendajasõbralikum, kuna selleks, et tõepoolest kontrolli alla saada, peavad arendajad õppima Shopify enda programmeerimiskeelt Liquid..

Vau! See on palju teavet. Ärge muretsege! Siin on sisu: Shopify on algselt kallim, alates 29 dollarist kuus. WooCommerce on tehniliselt tasuta, kuid sellise e-kaubanduse kogemuse saamiseks nagu Shopify peaksite maksma ka mõne laienduse (lisaks sellele, mida juba hostimise eest maksate).

Shopify on parem valik neile, kes eelistavad kasutusmugavust ja poe lihtsat üles seadmist.

WooCommerce on parem neile, kes soovivad oma poodikomponentide üle rohkem kontrolli saada.

WooCommerce võib potentsiaalselt olla kallim kui Shopify plaan, kuid see sõltub tõesti sellest, milliseid laiendusi te kasutate.

Tõsi on ka see, et osav ettevõtte omanik võib kasutada WordPressiga taskukohast hostimist, integreerida WooCommerce ja seejärel olla arukas, milliseid laiendusi nad kasutavad, ja säästa raha säästes oma poe vajadustele.

Kasutuslihtsuse võrdlus

Noh, kogu see teave on sellesse jaotisse lihtne viia – ma kardan, et minu vastus kasutusmugavuse kohta võis olla pisut rikutud.

Sest jah, Shopify on lihtsam kasutada. Ja see pole juhus: nagu ma juba ütlesin, on Shopify loodud hõlpsamaks kasutamiseks. Konto seadistamine on ülilihtne ja saate oma brauseris kõike oma poodidega hakkama saada (see kehtib ka WooCommerce’i kohta, kuid Shopify abil on asjad ikkagi tsentraliseeritum).

Shopify armatuurlaud

Tahaksin märkida, et ma ei usu, et WooCommerce on oma olemuselt keeruline. Interneti abil pole liiga keeruline välja mõelda, kuidas leida hea hostiteenuse pakkuja, domeeninimi, installida WordPress ning seejärel installida WooCommerce ja sellele järgnenud laiendused.

Lisaks on WooCommerce’i enda kasutamine ja isegi hea osa laiendustest üsna kasutajasõbralik.

Kõik, kes e-kaubanduses tegutsevad, sealhulgas need, kes asuvad Shopify’is, tegelevad tingimata teatud kontseptsioonide ja tööriistadega, mis pole eriti lihtsad või mida üldsus ei tunne. Küsimus on selles, et WooCommerce nõuab mitmete laienduste installimisel ja kõigi haldamisel täiendavat vaeva: nende ajakohasena hoidmine, nende eest tasumine ja nii edasi.

Isegi kui kasutate tööriista WooCommerce haldamise lihtsustamiseks, peate selle eest maksma. Sel hetkel peaksite olema WooCommerce’ile tõeliselt lojaalne või võiksite kaaluda lihtsalt Shopifyga ühinemist.

Nii et kokkuvõtlikult pole WooCommerce’i õppimine täpselt keeruline, selle haldamine võib mõne jaoks olla pettumust valmistav. Shopify tsentraliseerib poodide erinevad aspektid palju paremini ning on oma esteetika ja navigeerimise osas üldiselt kasutajasõbralikum.

Klienditoe võrdlus

Kuna ma mõtlen sageli asjale, ei saa te tõesti rääkida kasutusmugavusest, rääkimata siis klienditoest. Ja meie praeguste Shopify ja WooCommerce kirjelduste juures on klienditugi veelgi asjakohasem.

Lõpetan tagaajamise: Shopify klienditeenindus on parem. Kuid alustan WooCommerce’ist.

WooCommerce’i klienditugi koosneb kahest põhikomponendist: dokumenteerimisest ja tugitaotlustest. Nagu leht on teada, pole WooCommerce Docs halb ressurss. See hõlmab kõige põhivahendeid, kuid kategooria kohta on ainult mõned artiklid ja need artiklid on sageli lühikesed.

veebikaubanduse dokumendid

Jällegi: see pole halb, kuid kindlasti võiks kasutada mõnda laiendavat. Hea uudis on see, et WooCommerce’il on suur kasutajaskond, nii et võite leida palju materjali WooCommerceist lihtsalt Google’i abil.

Mis puutub klienditoega ühenduse võtmisesse, siis olete üsna piiratud piletimüügisüsteemiga. See on natuke pettumust valmistav, sest WooCommendi haldamine võib olla mõnikord pisut keerukam ja kohese reageerimise korral oleks abi.

Sellest hoolimata on minu kogemuse kohaselt esindajate vastus olnud kindel pärast selle kasutamist ja see pole ikkagi hullumeelne ooteaeg.
Kui aga hakata Shopifyga võrdlema, näeb WooCommerce siiski pisut nõrk välja.

Shopify pakub järgmisi väiksemaid esemeid: äri entsüklopeedia; „Juhendid” – infograafiliste e-raamatute hübriidide kogum, mis kattub „poodülikooliga”; kogukonna foorum, mis on e-kaubanduse ülikooli alamhulk; “Akadeemia” – kursuste komplekt; taskuhäälingusaated, millest on ainult kaks võimalust; leht, kus loetletakse tasuta tööriistad; Shopify “Burst”, mis on tasuta fotode kollektsioon; ja lõpuks Shopify „Polaris”, mis on vähemtuntud sait, mis täpsustab Shopify disainistandardeid nende jaoks, kes ehitavad klientidele Shopify kauplusi.

Suurem ressurss on Shopify teadmistebaas.

Tüpograafia

Tööriistad

Ülal: Shopify Polaris ja Shopify tasuta tööriistade loend.

Osa sellest kraamist on pigem dekoratiivsed kui sisulised. On üsna vähe saite, kus pakutakse tasuta aktsiafotosid. Ettevõtte entsüklopeedia pole ilmselt alustavatele ettevõtetele hädavajalik (ja isegi kui see nii on, peaks Google sama hästi töötama)..

Isegi kui vaadata ainult Shopify teadmistebaasi, on see palju üksikasjalikum ja selles on rohkem artikleid kui WooCommerce’is.

Shopify abikeskus

Lisaks WooCommerce’i ületamisele on Shopify esindajatega kontakteerumiseks paremaid võimalusi: e-post, reaalajas vestlus ja telefon on kõik elujõulised meetodid.

Shopify vestlus

Nagu näete, sain oma küsimusele vastuse umbes minut või kaks.

Lõppkokkuvõttes on klienditugi Shopify üsna selge võit. Sellel on palju parem kohapealne infomaterjal ja muud ressursid ning esindajatega kontakteerumine on Shopify kaudu nii lihtsam kui ka kiirem. WooCommerceil on parem, suurem kasutajate kogukond, kellega saab ühendust võtta, kuid ma ei usu, et see annab skaalale täieliku näpunäite.

Turvalisuse ja usaldusväärsuse võrdlus

Meie viimase teema juurde: kuidas on nende teenuste turvalisus ja töökindlus? Siin on üsna keeruline otse võrrelda.

Esiteks, WooCommerce töötab tõenäoliselt suurepäraselt ja on heade tulemustega. Probleemid, mida teie veebipood võib lahendada, on suuresti seotud teie hostiteenuse pakkujaga. Nii palju kui teie tööaeg või isegi saidi reageerimise aeg möödub, pole WooCommerce seal, kus soovite uurida.

Siiski oleks teil õigus, kui tunnete muret WooCommerce’i maksete usaldusväärsuse pärast. WordPressi auditeerib regulaarselt digitaalse turvalisuse eestvedaja Sucuri.

WooCommerce ei sisalda SSL-i – kuid võite selle oma hostipaketti lisada või võite selle installida.

Tegelikult saaks suure osa teie e-poe turvalisusest hallata makse töötlemise laiendite kaudu. Hea uudis on see, et populaarsed, mis on tasuta WooCommerce’i laiendid, on populaarsed, kuna need on turvalised ja usaldusväärsed.

pikendused

Teine hea uudis on see, et paljud laiendused võivad automatiseerida pistikprogrammide värskendusi, et muuta teie poe hooldus lihtsamaks, mis parandab turvalisust ja usaldusväärsust. Mõni on tasuta, mõni on tasuline.

Üldiselt ma ütleksin, et WooCommerce on suure jõudlusega ja turvalisusest on keeruline üldiselt rääkida kõigi inimese olukorras olevate erinevate tegurite tõttu.

Shopify on nagu tavaliselt lihtsam. Kui ehitate Shopify poodi, võite oodata kindlat tööaega. Mis on hea, sest alghind on üsna kõrge võrreldes puhaste hostimistoodete alghindadega.

Turvalisuse osas on Shopify PCI-ga ühilduv ja sisaldab hinnakujundusplaanides SSL-sertifikaate – kuid see on kõige selle kohta, mida nad ütlevad.

pci-nõuetele vastav

Seega on veel üks põhjus, miks Shopify on lihtsam: see pole oma turvaprotokollide osas liiga läbipaistev. Samuti maksab Shopify häkkeritele, et nad jagavad nendega turvaauke ja võimaldavad neil seega oma turvalisust parandada.

Sellegipoolest on Shopify paljude aastate jooksul ohutult käitanud kümneid miljardeid dollareid tehingutes, viies ostukorvivälja, ilma suurema vaevata. Niisiis, midagi peab minema õigesti.

Minu jaoks on selle teguri kokkuvõte selline, et töökindluse mõttes on nii Shopify kui ka WooCommerce oma otstarbe ja ulatuse osas väga usaldusväärsed ning mõlemad on üsna turvalised. Shopify saab aga töökindlamalt toimida, samas kui WooCommerce’i toimivus sõltub teie hostist ja mingil määral ka teie lisandmoodulitest.

Järeldus: mida ma soovitan?

On selge, et see on keeruline võrdlus. Praktiline näide õuntest ja apelsinidest.

Ühest küljest on WooCommerce tasuta ja Shopify algab 29 dollarist kuus. See on WooCommerce jaoks üsna suur punkt. Kuid siis peate arvestama asjaoluga, et Shopify funktsioonide tasemele lähenemiseks peate lisama tasulisi laiendusi, mis võivad hõlpsalt sattuda Shopify vahemikku.

Vahetult nahkhiirte ees seisab see dilemma: WooCommerce võimaldab rohkem kasutajakontrolli ja võib olla odavam, samas kui Shopify on oma hinnas väga sirgjooneline ja seda on väga lihtne kasutada (vajalikke tööriistu ohverdamata)..

Shopify’s on kaugelt parem klienditugi, kuid seda võib Shopify tsentraliseeritud olemuse tõttu oodata.

Turvalisuse ja töökindluse osas on Shopify järjekindel ja turvaline. WooCommerce on visand: see on tõenäoliselt iseenesest turvaline ja usaldusväärne, kuid teie poe seisukord sõltub palju enam kui lihtsalt WooCommerce, kuna see on lihtsalt pistikprogramm.

On selge, et kumbki neist lahendustest ei sobi kõigile. Ma soovitaksin Shopifyt ettevõtetele, kes vajavad tõhusust. Kasutusmugavus on kasulik meeskondadele, kellel pole palju tehnilisi kogemusi, kuid isegi meeskonnad, kes seda teevad, saavad kasu Shopify poe üles seadmise ja haldamise lihtsusest. Lisaks maksate selle eest, mida saate.

Neile, kes soovivad oma poe ehitamiseks hangitavate tööriistade üle rohkem kontrolli saada, soovitaksin kasutada WooCommerce’i. Ettevõtted saavad valida iseseisvalt soovitud hostimise taseme ja seejärel lisada WooCommerce ja kõik vajalikud laiendused.

Kuigi mõned laiendused võivad olla kallid, on eeliseks see, et ettevõtted saavad valida.

Te ei pea maksma funktsioonide eest, mida te ei kasuta, mis tagab, et kõik tööriistad, mille eest maksate, on need, mida tõesti vajate. Ja saate neid alati vastavalt vajadusele lisada või eemaldada.

Nii kahju, inimesed, kuid siin pole lihtsat vastust.

Lihtsus ja tõhusus: Shopify

Juhtimine: WooCommerce

Kuid kui te pole endiselt kindel, ärge muretsege: WooCommerce on tasuta ja paljudel vajalikel tasulistel laienditel on tasuta prooviversioonid. Lisaks on Shopify kahenädalane tasuta prooviversioon – nii et minge sinna ja hakake ehitama!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map