1 saniyenin altındaki yükleme sürelerine ulaşmak için 8 adım kontrol listesi

Bu yazıda size daha iyi Web Sitesi Performansı için 8 Pratik İpuçları ile web sitenizin hızını nasıl artırabileceğinizi vereceğim. İşte başlıyoruz:


Web sitenizin ve işletmenizin sayfa hızının (Web Sitesi Performansı) ne anlama geldiğini merak ettiniz mi? Sayfa hızı, web sitenizle ilgili en önemli iki şeyi etkiler:

1. Arama Motoru Sıralaması

Google, 2010 yılında sayfa hızının sayfa sıralaması için bir faktör olarak kabul edileceğini duyurduğundan beri, web sitesi sahipleri sayfa hızlarını iyileştirmenin yollarını arıyor.

Oku: Web arama sıralamasında site hızını kullanma

Sayfa hızı konusundaki ilgide belirgin bir artış olduğunu açıkça gösteren bu trend raporuna göz atın:
trafik

Ayrıca beyin web sitesinin hızının web sitesi sıralamasını nasıl etkilediğine ilişkin videosuna da göz atın.

Web sitenizde ücretsiz bir SEO denetimi yapmak önemlidir, çünkü web siteniz Google’ın organik sıralama için en iyi uygulamalarını takip ederse değerli bilgiler sağlar..

Sitenizi Google’da sıralama için optimize edemiyorsanız, SEO Uzmanı kiralamanız veya çevrimiçi eğitim almanız gerekir.

2. Ziyaretçiler

Kimse yüklenmesi çok uzun süren bir sayfada beklemeyi sevmiyor. Bu, ziyaretçileriniz için bile geçerlidir. Sayfanızın yüklenmesi çok uzun sürüyorsa, web sitenizden ayrılacak ve iş kaybına neden olacaklar.

İyi bir web sitesi performansına sahip olmak ne anlama gelir??

Arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda, sayfa hızı ile birlikte web sitesi performansı kritik faktörlerdir. İyi bir sayfa hızına sahip olmanın en belirgin nedeni, daha iyi arama motoru sıralamalarına sahip olmaktır. Sonuçta, tüm web sitesi sahiplerinin amacı budur.

İyi bir arama motoru sıralamasına sahip olmak daha fazla ziyaretçi almanız anlamına gelir. Daha fazla ziyaretçi, onları müşterilere dönüştürme ve işletmenizi büyütme şansı anlamına gelir.

web sitesi hız performansı

Bu nedenle, sayfanızın ziyaretçi sayısını ve arama motoru sıralamasını artırmak için yükleme süresini optimize etmeniz gerekir. Bunun için WP Buffs’tan hız optimizasyon hizmetlerini de deneyebilirsiniz.

Bunu Sitenizde Paylaşmak İster misiniz? Sadece Aşağıdaki Kodu Kopyalayın!

Hostingpill.com Ekibi Tarafından Web Sitesi Performansınızı (Infographic) Hızlandırma

’How

Kaynak: Web Sitesi Performansınızı Hızlandırma (İnfografik)

Web Sitesi Performans İpuçları

1. İyi bir hosting sunucusu edinin

İyi bir barındırma sunucusu edinin

Söylemeye gerek yok, iyi bir barındırma sunucunuz yoksa, aşağıdaki adımların hiçbiri herhangi bir şey olmayacaktır. İlk yaptığınız şey – HIZLI BİR SUNUCU ALIN!

Hızlı sunucu ile, SSD sürücülerini kullanan – hareketli parçaları olmadığı için, bir sayfa isteğine geleneksel disk sürücülerinden çok daha hızlı yanıt verebilirler.

SSD sürücüleri kullanan bazı barındırma şirketleri şunlardır: InMotionHosting, BlueHost & DreamHost.

2. Web sitenizi analiz edin

Web sitenizi analiz edin

Bu, sayfa hızınızı artırmanız için bir başlangıç ​​noktası sağlar. Bu ayrıca öncelikle odaklanmanız gereken sorunlu alanları belirlemenize yardımcı olur.

Web sitenizi analiz etmek için bir dizi ücretsiz araç mevcuttur, aşağıda en popüler olanları:

PageSpeed ​​Insights: Web sitenizin URL’sini takın ve Google’ın web sitenizi taramasına ve iyileştirilmesi gereken alanlar önermesine izin verin. Web sitenizi taramaya başlamak için PageSpeed ​​Insights’ı ziyaret edin.

WebPageTest: Web siteniz hakkında, isteğin başlaması için geçen süre, DNS araması, ilk bayt vb. Gibi kapsamlı bilgiler veren bir araçtır. Ayrıca, web sitenize yapılan bir HTTP isteğinin farklı aşamalarını gösteren bir şelale grafiği içerir. Web sitenizi WebPageTest ile taramak için www.webpagetest.org/ adresine gidin..

Pingdom Web Sitesi Hız Testi: Pingdom web sitenizi birden çok test konumundan tarar. Yükleme hızı, performans bilgileri ve sayfa hızınızı iyileştirmek için öneriler gibi ayrıntılı bilgiler sunar. Web sitenizi taramaya başlamak için https://tools.pingdom.com/ adresine gidin, URL’nizi takın ve konumunuzu test edin.

Gerekli Çaba: | Genel etki – Düşük

3. GZIP sıkıştırmayı etkinleştirin

GZIP sıkıştırması, ziyaretçilerinize sunmadan önce sayfaları sıkıştırmanıza olanak tanır. Sıkıştırılmış sayfanın boyutu daha küçüktür ve daha hızlı gönderilir. Web sitenizde GZIP sıkıştırmasının etkinleştirildiğinden emin değilseniz, https://varvy.com/tools/gzip/ gibi basit bir araçla kontrol edin.

Gerekli Çaba: | Genel etki – Yüksek

4. Görüntü optimizasyonu

Görüntü optimizasyonu

Görüntüler web siteniz için mükemmeldir – ziyaretçinin içeriğinizi görselleştirmesine yardımcı olur. Ancak, optimize edilmemiş resimlere sahip olmak web sitenizin sayfa hızını olumsuz etkileyebilir.

Sayfa hızınızı artırmak için yalnızca gerekli sayıda resim ve doğru resim biçimini kullandığınızdan emin olun. Mümkünse JPEG kullanın, aksi takdirde PNG kullanın.

Kaliteyi çok fazla düşürmeden Photoshop gibi araçları kullanarak görüntü boyutunuzu da azaltın. Daha küçük görüntü boyutu daha hızlı indirme anlamına gelir ve daha iyi sayfa hızı sağlar.

Tam bir resim optimizasyonu kontrol listesi görmek için Resim optimizasyonu sayfasını ziyaret edin.

Gerekli Çaba: | Genel etki – Yüksek

5. Küçült ve küçült

Web sitenizin resimler, komut dosyaları ve CSS gibi bölümleri, bunları indirmek için gereken HTTP isteklerinin sayısını artırır. Daha fazla HTTP isteği, daha fazla sayfa yükleme süresi anlamına gelir.

Sayfanızdaki komut dosyası ve CSS öğelerinin sayısını azaltarak HTTP isteklerinin sayısını en aza indirin.

CSS ve Javascript kodunuzu küçültmek için YUI Kompresörü (http://yui.github.io/yuicompressor/) gibi bir araç kullanın. HTML kodunuzu küçültmek için PageSpeed ​​Insights’ı kullanın.

Gerekli Çaba: | Genel etki – Orta

6. CDN kullanın

CDN kullan

İçerik Dağıtım Ağı, web içeriğinizi iletmenin kolay bir yoludur. CDN kullanmak, içeriğinizin dünyanın dört bir yanındaki birden çok sunucuya dağıtıldığı anlamına gelir.

Web siteniz için bir HTTP isteği geldiğinde, içerik kullanıcıya en yakın olan bir sunucudan gönderilir ve bu da sayfa hızının daha hızlı olmasını sağlar.

Kullandığım en iyi CDN ağı KeyCDN.

Siteyi bir CDN ile yapılandırdıktan sonra kesinlikle site hızında iyileşme göreceksiniz.

Gerekli Çaba: | Genel etki – Yüksek

7. Yönlendirmeleri ortadan kaldırın

Sayfanızın her yönlendirme işleminde, tarayıcınız kaynağı arayan yeni bir yere atlamak zorundadır. Bu, her yönlendirmenin istek ve yanıt için bekleme süresi eklediği anlamına gelir. Bu, sayfanızın yükleme süresini önemli ölçüde artırabilir.

Mümkün olduğunca çok yönlendirmeyi ortadan kaldırın. Web sitenizde yönlendirme olup olmadığını kontrol etmek için https://varvy.com/tools/redirects/ gibi bir araç kullanın.

Gerekli Çaba: | Genel etki – Orta

8. JavaScript’i en alta yerleştirin

JavaScripts sayfa görüntülemenizin ertelenmesine neden olabilir. JavaScript’i en üste yerleştirmek, önce bu komut dosyalarının yüklenmesi ve ardından sayfa içeriğinizin yayınlanması anlamına gelir. Bu, sayfa yükleme sürenizi önemli ölçüde artırabilir.

Bundan kaçınmak için JavaScript’inizi sayfa içeriğinizin altına yerleştirdiğinizden emin olun. Bu, JavaScript’inizi ayrıştırmadan önce sayfanın ziyaretçiye görünür kılınmasını sağlar.

Sayfanızın oluşturulmasını engelleyen herhangi bir JavaScript’inizin olup olmadığını kontrol etmek için Gtmetrix gibi bir araç kullanın.

Gerekli Çaba: | Genel etki – Orta

Sonuç

Daha iyi web sitesi performansına sahip iyi içerik, arama motoru sıralamalarınız, ziyaretçileriniz ve işletmeniz için ihtiyacınız olan şeydir. Sayfa hızınızı ve web sitenizin performansını artırmak tek seferlik bir etkinlik değildir.

Sitenize daha yeni sayfalar eklediğinizde ve optimizasyon çalışmalarınıza devam etmeniz gerekir.

Yukarıda belirtilen yedi ipucu sadece değil, ancak bunlar web sitenizin performansını artırmaya başlamanız için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Alakalı kaynaklar:

Bu 6 İpucu ile WordPress Web Sitenizi Hızlandırın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map