10 En İyi 10 +1 Özel Alan Adı Kayıt Şirketi

Bir web sitesi düşünün. Neden bir web sitesini düşünebileceğinizi biliyor musunuz? Çünkü bir unvanı, bir ismi var. Bu başlık yalnızca web sayfasının kendisine ait bir şey değil, sitenin URL’sine veya adresine giden bir şeydir. Bir site istiyorsanız, bunu adlandırmak istersiniz. İster işletmeniz, ister potansiyel bir işletme, ister kişisel bir blog, isterse toplu alan adı satın alımlarına yatırım yapsanız da, herkesin web siteleri için iyi adlar bulmakla ilgilenmesi.


Bunu nasıl yapıyorsun? Etki alanı adı kayıt şirketi adı verilen bir şirkete gidersiniz ve belirli bir adın size kayıtlı olduğundan emin olmak için onlara ödeme yaparsınız. Ödeme yaptığınız sürece söz konusu alan adının sahibi olursunuz, ancak sözleşme şartları geçerlidir.

Bir alan adı kayıt şirketi tam olarak göründüğü gibidir: alan adlarının kaydını yöneten bir kuruluştur. Resmi olmak için, bir kayıt şirketinin genel bir üst düzey alan adı kayıt defteri tarafından akredite edilmesi gerekir – ikisini karıştırmayın – ve bir kayıt şirketi kayıt defterine uygun olarak çalışacaktır.

Kayıtlar farklı bir zaman için bir makaledir, ancak kısaca: kayıtlar, alan adlarının veritabanları ve onları kaydeden kişilerin tüm bilgileridir. Kayıtlar, etki alanı kaydı için büyük bir anlaşma olan ICANN (Atanmış İsimler ve Numaralar için İnternet Şirketi) adlı bir kuruluş tarafından yönetilir..

Temel olarak, yalnızca ICANN tarafından akredite edilmiş şirketlerden kayıt olabilirsiniz. Bu sizin için bir şeyleri daraltmayacak, çünkü hala ICANN onaylı birçok seçenek var.

Artık bir alan adı kayıt şirketinin ne olduğunu biliyoruz.

hostingpillEn İyi 10 Alan Adı Kayıt Şirketi

 1. namecheap
 2. Bluehost Etki Alanları
 3. GoDaddy
 4. duraksamak
 5. Google Alan Adları
 6. 1&1 IONOS
 7. Register.com
 8. Hostinger
 9. HostGator
 10. Domain.com
Kayıt şirketini iyi yapan nedir? Birini kötü yapan nedir? Dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

Eminim ki bu soru göründüğü kadar basit değildir. Herkesin farklı ihtiyaçları vardır. Bazı kullanıcılar alan adlarını toplu olarak satın almakla ilgileniyor ve diğerleri blogları için tek bir alan adı satın almak istiyor.

Diğerleri bile ortada olabilir, belki başka hiçbir işletmenin adını alamayacağından emin olmak isteyen küçük işletmeler. Ve elbette, tüm bu örnekler arasında çok fazla varyasyon var.

Fiyat elbette baktığınız ana şeylerden biri olacak (ve biz de bakacağız) her şey değil. Özellikle daha küçük alıcılar için fiyatlar şirketler arasında oldukça tutarlıdır ve muhtemelen seçiminize bağlı olarak yılda birkaç kuruş kazanır veya kaybedersiniz. Finansal olarak sizin için en iyisini yapmalısınız, ancak sizi iflas etmesi olası değildir.

Alan adı kayıt şirketlerine bakarken önemli olan birkaç şey daha vardır:

Akılda tutulması gereken çok önemli bir şey, barındırma ve etki alanları arasındaki ayrımdır. Birçok alan adı tescil şirketi de şirket barındırıyor çünkü bu kafa karıştırıcı olabilir. Kısaca, hosting evin kendisi (internet alanınızın / kaynaklarınızın kaynağı) ve alan adları adres (internet evin adı).

Birçok şirket hem barındırma hem de alan adı kaydını içeren paketler sunar ve aralarında çok fazla varyasyon vardır.

Bu listedeki bu seçeneklerin yanı sıra yalnızca alan adı kaydı için basit seçeneklere de göz atacağım.

Yalnızca alan adlarını kaydettirse bile, tüm kayıt şirketleri tüm alan adı uzantılarını satma lisansına sahip değildir. Örneğin, her yerde bir .com satın alabilirsiniz, ancak .uk değil. Ve elbette fiyatlar değişiyor; şirketlerin bu seçenekleri sunmada ne kadar iyi olduğuna bir göz atacağız.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli şey Whois gizliliğidir. Temel olarak, ICANN’in işinin bir kısmı kayıt sahiplerinin bir listesini tutmaktır.

Bu listeye Whois adı verilir ve herkesin erişimine açıktır; yani, herkes kayıt ettirenin bilgilerini bulmak için bir alanda arama yapabilir.

Doğal olarak, bu birçok müşteri için korkutucu bir olasılık olabilir. Hemen hemen her alan adı kayıt şirketi, belirli ayrıntılarınızı listeden engellemek için araçlar sunar (genellikle şirketin ayrıntılarıyla değiştirilir).

Anahtar soru, şirketlerin bunu ücretsiz olarak dahil edip etmedikleri veya değilse, genellikle bu istenen hizmeti sattıkları fiyattır. Bunu da dikkatle not edeceğim.

Ayrıca, bir şirketin belirli alan adı sona erme politikasına karşı dikkatli olmak istersiniz. Alan adınızın süresi dolarsa ve onu yenileyemezseniz, başkası alabilir, bu da şiir blogları için iyi bir ad bulan ve işletmeleri tehdit eden küçük zaman kullanıcıları için can sıkıcıdır..

İnceleyeceğim diğer birkaç öğe ve kendi araştırmanızı yapıyorsanız da yapmanız gereken: ek hizmetler, müşteri desteği ve yenileme fiyatları.

Birçok şirket, ücretsiz olarak ve / veya ek ücret karşılığında ek hizmetler sunmaktadır. Her şirket, bunların kendi kombinasyonuna sahip olma eğilimindedir. Ve evet, bunlar genellikle daha önce bahsettiğim barındırma hizmetlerini ve Whois gizlilik korumasını içerir.

Müşteri desteği açıklayıcıdır ve yalnızca özellikle iyi veya eksikse yorum yapacağım.

Yenileme fiyatlarına gelince, birçok şirket ilk yıl için düşük fiyatlar sunuyor ve daha sonra alanın sonraki yıllarda yenilenmesi bir fiyat artışı görecek.

Çok fazla bilgi var, ancak endişelenmeyin; bu alan adı kayıt şirketleri listesine bakarak bu fikirleri hayata geçireceğiz. Her zaman olduğu gibi, bazı öznellikler var ve listenin üst kısmına doğru, kendi başınıza bazı kazma yapmanız gerekecek.

Yine de, benim tecrübelerime göre, bunlar en iyi alan adı tescil şirketleri oldu.

10: Domain.com

domain.com

İşte şaşırtıcı derecede kolay unutulan bir şirket. Kötü performans göstermezler, ancak adın diğer birçok alan adı kayıt kuruluşu ile karıştırılması kolaydır … aralarında şef, domains.com.

Domain.com (sanırım) daha küçük bir kayıt kuruluşudur, çünkü bu konuda bir ton bulamazsınız. Domain.com, burada birçok isim gibi, barındırma hizmetleri sunuyor. Buradaki adların çoğundan farklı olarak, önce alan adları ile bilinir (sonuçta adındadır).

Dürüst olacağım – henüz Domain.com’u barındırma için test etmedim, bu nedenle barındırma paketi aracılığıyla bir alan adı almak için sağlam bir bahis olup olmadığını söyleyemem (Domain.com’un sunduğu bir seçenek).

Domain.com genellikle bir barındırma düşündüğünde ortaya çıkacak bir isim değildir, diğer yandan daha küçük bir şirkete karşı önyargılı olmak istemiyorum.

Bunu biraz bilinmeyen bir yerde bırakalım: yalnızca alan adı kaydı için, ancak Domain.com iyidir. Whois gizlilik koruma ücreti sinir bozucu, ancak yaygındır ve Domain.com ayrıca bazı üst düzey alan adı uzantıları ve bazı düzgün varsayılan eklentilerle genel olarak uygun fiyatlar sunar.

domain.com fiyatları

Artıları

 • Domain.com, uygun fiyatlarla çok çeşitli benzersiz üst düzey alan adlarına sahiptir. HostGator (bu listede de) aslında DomainG.com’u, HostGator doğrudan sunmadığında kullanıcılarının bu tür alan adlarını satın almasına izin vermek için kullanır..
 • Fiyatlandırma ortalama, ama biraz alt tarafında. Örneğin, tek bir .com $ 9.99.
 • Her alan adı kaydı Let’s Encrypt Free SSL, e-posta yönlendirme, DNS yönetimi (oldukça yaygın) ve aktarım kilidi (sizi yetkisiz aktarımlardan korur) ile birlikte gelir. Bence, bu ücretsiz ilaveler, başlangıç ​​için çok yüksek olmasa da, fiyatı biraz daha değerli kılıyor.

Eksileri

 • Whois gizliliği, satın aldığınız alanların miktarına ve türüne bağlı olarak fiyat etiketinizi ikiye katlayabilir veya dört katına çıkarabilecek yıllık 8,99 ABD dolarıdır..
 • Domain.com, satış söz konusu olduğunda teknik olarak Hostinger’dan daha kötü olmasa da, ek ürünler daha büyük bir şekilde görüntülenir ve ad kaydınız için daha az ayrılmazdır. Domain.com’un biraz sinir bozucu bir ödeme sürecine sahip olabileceğini söyleyebilirim.
 • Büyüklüğü ve marka gücü eksikliği nedeniyle, sorunlarınız olduğunda danışmak için çevrimiçi bir kullanıcı topluluğu bulmakta biraz daha sorun yaşayabilirsiniz. Domain.com, umarım iyi olması gereken bir desteğe (telefon desteği dahil) sahiptir, ancak bazı insanlar kaynak olarak geniş bir müşteri grubuna sahip olmayı sever.

Domain.com’u ziyaret edin

9: HostGator

hostgator banner'ı

HostGator, özellikle barındırma hizmeti ile bilinen başka bir şirkettir. Doğal olarak, HostGator da alan adları sunar, çünkü özellikle barındırma ürünlerinin çoğu onlarla birlikte gelir. En son toplam bir başka eğlenceli gerçek: HostGator’un ana şirketi Bluehost’un sahibi olan EIG’dir (Endurance International Group).

HostGator, barındırma konusunda daha az büyük bir güç olmasına rağmen, hala yüz binlerce müşteriye hizmet veriyor ve 9 milyon etki alanını yönetiyor.

HostGator’un yerini basitçe ifade etmek gerekirse, her şeyin daha pahalı tarafındadır ve belki de bazı daha varsayılan özellikler kullanabilir. Bununla birlikte, HostGator’un hizmet kalitesi oldukça iyi ve kullanıcılar kendi alanları üzerinde iyi bir kontrol elde ediyor.

Artıları

 • Listelenen diğer seçeneklerde olduğu gibi, HostGator da alan adı kaydını barındırma ile entegre etmede iyidir. HostGator öncelikle bir hosting şirketi olduğu için bu şaşırtıcı değil.
 • Her alan adı kaydı, alan adı kilitleme (adın izinsiz aktarılmasını önler) ve otomatik yenileme ile birlikte gelir. Bu son nokta, bazıları için bir zayıflık olabilir, ancak kapatılabilir. Unutmayın: Başkasının adını alacağından endişe ediyorsanız, genellikle iyi bir özellik.
 • Kapsamlı kontrol paneli ve alan adınızı yönetme seçenekleri. Ancak, kullanıcı arayüzünü biraz tıknaz bulabilirsiniz.

Eksileri

 • Whois gizliliği, pahalı ilavelerden biri, yılda 14,95 $ ekstra. Ayrıca, fiyatların kendileri ortalamanın biraz üzerinde. Bankayı kıramayacak, ancak basit ve ucuz bir alan adı kaydı arayanlar için HostGator en iyi olmayabilir.

ağırlama fiyatı

 • HostGator, doğrudan kullanılabilir üst düzey alan adı uzantıları seçiminde biraz daha sınırlıdır, ancak daha benzersiz uzantılar satmak için Domain.com ile birlikte çalışırlar.
 • HostGator zaman zaman iffy müşteri desteğine sahip olabilir; kişisel olarak, destek sayfalarını ve bilgi tabanlarını eksik buluyorum. En azından, bazı güncelleme ve yeniden tasarımları kullanabilirler. Ancak temsilciler iyi.

HostGator’u ziyaret edin

8: Hostinger

ana bilgisayar afiş

Hostinger, bu listedeki adların çoğu gibi, öncelikle bir hosting şirketi olarak bilinir.

Bununla birlikte, Hostinger iki ana nedenden dolayı daha benzersiz barındırma şirketlerinden biridir: birincisi, Hostinger çalışanlara aittir ve ikincisi, 000webhost adlı ücretsiz bir barındırma hizmetine sahiptir..

Uniqueness, Hostinger’ın mevcut 29 milyon kullanıcı sayısıyla barındırmadaki en popüler adlardan biri olmasını engellemedi (dürüst olmak gerekirse, birçoğunun 000webhost kullandığından eminim).

Bununla birlikte, Hostinger iyi bir alan adı kayıt sitesi hizmeti sunmaktadır. Gist: ortalama fiyattan daha düşük bir genel katı kayıt şirketi ve genellikle basit bir ödeme.

Artıları

 • Hostinger’ın fiyatları daha ucuzdur. Örneğin, tek bir .com 8,99 $ ve sonraki yıllar 10,99 $ (sektör ortalamasına yakın).

hostinger fiyatı

 • Bu listedeki hosting şirketlerinin birçoğu, onları arzu edenler için hosting paketleri ile iyi bir entegrasyona sahiptir. Hostinger bunun için en iyi seçeneklerden biridir: Paylaşılan web barındırma paketleri ayda 0.80 $ ‘dan başlar (ilk yıl için). Basit ve uygun fiyatlı web siteleri arayan kullanıcılar için Hostinger, alan adlarını paketleme ve birlikte barındırma için mükemmel bir seçenektir.
 • Hostinger kasada bir ton ödeme yöntemi kullanıyor. Birçok kayıt şirketi yalnızca kart veya en fazla kart veya PayPal alır. Hostinger bunları ve çok sayıda popüler kripto para birimini kabul ediyor.
 • Hostinger’ın satıştan arınmış olduğunu söyleyemem, ancak sahip oldukları şey çok da kötü değil. Yalnızca alan adları ile satın alma işlemleri için normal olan birkaç eklenti satmaya çalışacaklar ve bazıları gerçekten ilginizi çekebilir. Ödeme işleminin kendisi çok hızlı ve kolaydır..

Eksileri

 • Whois gizlilik koruması yılda ekstra 5 $ ‘dır. Bu, bazı şirketlerin iki kat daha fazla ücret aldıkları düşünüldüğünde, çok da kötü değil, ancak aynı zamanda diğer şirketler bunun için neredeyse.
 • Hostinger, alan adı kaydıyla birçok varsayılan özelliği / hizmeti paketlemez. Alan adını satın aldığınızda, bu alan yalnızca temel alan adıdır ve diğer her şey ekstradır. Whois gizlilik koruması, dikkate değer bir örnektir. Hostinger birçok yönden mükemmeldir ve Hostinger’ı bir hosting şirketi olarak severim, bu yüzden ücretsiz olarak alan adı satın alımıyla birlikte daha fazla fırlatabileceklerini dilerim.

Hostinger’ı ziyaret edin

7: Register.com

register.com

Register.com biraz daha az biliniyor olabilir ve kendi alan adı nedeniyle sık sık hatırlayamadığım (ironik olarak) bu alan adı kayıt şirketlerinden biridir. Register.com, name.com, domains.com, domain.com… ve bu hattaki diğer pek çok şey biraz zorlaşabilir.

Register.com’u 2.5 milyondan fazla alanı yönettiğinde öğrendiğim için şaşırdım. Onu kazmak, Register.com buldum Beklediğimden çok daha fazla bir üne sahip.

Register.com’un ana cazibesi düşük fiyatlardır. Ancak, web siteleri çok iyi değil: fiyatlandırma bulmak zor ve bazı sayfalar güncel değil gibi görünüyor. Siteden satın almak yerine iki kez kontrol etmek için önce bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle iletişime geçmenizi öneririm.

Artıları

 • Register.com, gördüğüm en düşük fiyatlardan bazılarına sahip. Fiyatlar değişir, ancak birçok tekli .com kaydı yılda sadece 5 $ olacaktır. Fiyatlar, eklentilerinize bağlı olarak yılda 2,95 $ ‘a kadar düşebilir. Register.com ayrıca ayda 1.95 $ başlangıç ​​fiyatıyla en ucuz hosting ve alan adı paketlerinden birine sahiptir..

register.com fiyatı

 • Register.com ayrıca toplu alan adı satın alma işlemlerinde oldukça iyidir.
 • Register.com birçok iyi eklentiye sahiptir. Maalesef, alan adı satın alımına varsayılan olarak çok fazla dahil edilmemiştir.

Eksileri

 • Register.com’un web sitesi biraz güncel değil ve fiyatlandırma / özelliklerin yerinde bulunması zor. Sadece şansım olmadığı sürece, etki alanları sayfalarını ziyaret ettiğinizde, “ön kayıt (yakında)” kapatılacak olan üst düzey alanların belirgin bir listesi görüntülenir. Uzantıların (.forsale, .delivery, vb.) Tümü 2015 yılı başında ön kaydın “kapatıldığını” söylüyor. Bunu güncelleyemediylerse, web sitelerindeki diğer şeyler muhtemelen eski olabilir ve muhtemelen güvenli olmak için bir temsilci ile görüşün.
 • Whois gizlilik koruması yılda fazladan 11 ABD dolarıdır, bu yüzden isterseniz, Register.com en ucuz seçenek değildir.

Register.com’u ziyaret edin

6: 1&1 IONOS

1 ve 1.com

1&1 IONOS popüler bir hosting şirketi ve alan adı kayıt kuruluşudur – özellikle Avrupa’da popülerdir. Bu sadece adil: 1&1 IONOS 1988 yılından beri var olan en eski hosting şirketlerinden ve alan adı kayıt kuruluşlarından biridir. Aslında, 1&1 IONOS, Avrupa’nın en büyük hosting şirketi ve 12 milyondan fazla alanı yönetiyor ve kesinlikle alan adı kaydında büyük bir güç haline getiriyor.

1&1 IONOS’un barındırma ürünleri ucuz ve özellik dolu olarak bilinir. Aynı şey alan adı kaydı için de geçerli mi? Biraz. İlk fiyatlar düşük, ancak yenileme fiyatları maalesef daha pahalı. Ancak, 1&1 IONOS hala ücretsiz olarak içeriyor.

Artıları

 • 1&1’in fiyatları ilk yıl için ortalamanın daha ucuz tarafında ve bazen de ucuz. Yenileme fiyatları iri (aşağıya bakınız) ancak sınırlı kullanım için, 1&1 IONOS çok iyi fiyatlar sunuyor.

1 & 1-fiyatları

 • Aşağıdakiler bir alan adı kaydında varsayılan olarak gelir: Bir SSL Joker Kartı Sertifikası, 2 GB alana sahip profesyonel bir e-posta adresi ve 10.000’e kadar alt alan adı.
 • Müşteri desteği 7/24, ancak mükemmel değil.

Eksileri

 • Süre 1&1’in ilk yıl fiyatları daha ucuz, yenileme fiyatları ise önemli ölçüde yüksek. Örneğin: bir .com ilk yıl 9 dolar, ardından 15 dolar. Bir .me ilk yıl için 5 dolar, ancak bundan sonra bir yıl 20 dolar. Yani kullanırsanız 1&1 yıldan fazla bir süre için, daha az uygun maliyetli bulabilirsiniz.
 • Biraz yükseliş söz konusudur. Çok ciddi bir şey yok, ama biraz sinir bozucu olabilir. GoDaddy gibi, bu ile yapmak zorunda 1&Bir barındırma şirketi olarak 1’in doğası.
 • Müşteri desteği bazen sinir bozucu olabilir, özellikle hesabınızda / web sitenizde gezinirken belirli şeyleri bulmak zor olabilir.

1. Ziyaret&1 IONOS

5: Google Alan Adları

google-alan-afiş

Ah, işte burada kimsenin duymadığı bir isim: Google. İtiraf etmeliyiz, ancak Google Alan Adları daha az biliniyor. Google Domains, Haziran 2014’ten beri var olan daha yeni bir girişim. Aslında, Google Domains hala beta aşamasında.

Kesinlikle bir merak. Google, mümkün olan her türlü İnternet hizmetine adım atma konusunda bir üne sahiptir. Dahası, genellikle başarılı oldukları bilinir, ancak asla yakalanmayan birkaç başarısızlığı vardır.

Google Alan Adları şaşırtıcı bir şekilde sağlamdır. Çok basit ve anlaşılır, ancak birçoğu alan adı kaydı ve yönetimine uygulanan Google kullanıcı arayüzünü takdir edecek.

Artıları

 • Çoğu Google’da olduğu gibi, Google Domains’in kullanımı da çok kolaydır. Kullandığınız Google araçlarının çoğunun ne kadar basit olduğunu düşünün ve ardından bunu bir alan adı satın almak ve yönetmek için uygulayın. Bunun bir avantajı, sizi rahatsız edecek neredeyse hiçbir satış veya özel fırsatlar veya kuponlar veya herhangi bir şey olmamasıdır..
 • G Suite eklentisi: E-posta bazen kayıt şirketleri ve barındırma şirketleri için ücretsiz bir ekstra olsa da, G Suite ayda 5 $ ekstradır. İlk başta, bu kulağa kötü geliyor, ancak G Suite e-postadan daha fazlası: Google Dokümanlar / Drive, Takvim, video konferans ve daha fazlasını içeriyor. Bazıları bunu gereksiz bulabilir; Google Drive’ı iş arkadaşlarınızla kullanmak için ücretsiz Google hesabınızı kullanamaz mısınız? Belki öyleyse de, işlerinin platformunda bir şeyler bulundurmak isteyenler için bu yararlı bir ek. Ayrıca, 30 GB depolama alanı, 10 GB değil.

google alan adı fiyatları

 • Wix, Squarespace, WordPress vb.Gibi diğer web sitesi oluşturucularıyla iyi entegre olur.
 • Sınırlı Whois gizlilik koruması ücretsiz ve sadece ilk yıl için değil (satın aldığınız alan adlarına bağlı olduğu için sınırlıdır).

Eksileri

 • Müşteri desteği genellikle iyi olsa da (sohbet, telefon ve e-posta desteği alırsınız), günler Pazartesi’den Cuma’ya, saatler ise sabah 6’dan akşam 9’a kadar PST ile sınırlıdır.
 • Bunu büyük bir kusur olarak görmezdim, ama fiyatlandırma normaldir (tek bir .com için yılda 12 $). Bir Google ürününden biraz daha fazlasını bekliyorum, ama sorun değil.
 • Basitliğin avantajlarından biri, hizmetin genel olarak hafif olmasıdır. Yine, hala beta aşamasında, bu yüzden tam bir sunumun nasıl görüneceğini henüz görmedik. Şimdilik dezavantajlardan biri, alan yönetimi araçlarının daha küçük kullanıcılar için temel olabileceğidir.
 • Bazı özel alanlar kullanılamayabilir. Bu değişiklikler kontrol etmeniz gerekecek; kesinlikle Google Domains, yıllar içinde sürekli olarak daha fazla alan adı sundu.

Google Alan Adlarını ziyaret edin

4: Fareyle üzerine gelin

fareyle üzerine gelin

Hover kesinlikle listedeki genç şirketlerden biridir: 2008 yılında kurulan Hover en ünlü kayıt memuru değil, ama adını sürekli inşa ediyor. Şirket olarak daha yeni olmasına rağmen, dünyanın en büyük ikinci alan adı tescil şirketi olan Tucows Inc. tarafından kuruldu. Böylece, daha önce hiç duymadıysanız biraz daha rahat hissedebilirsiniz..

Basitçe söylemek gerekirse, Hover bildiklerine sadık kalan bir şirkettir. Ortalama veya ortalama fiyatların biraz üzerinde basitlik ve kaliteli hizmet sunar.

Artıları

 • İlk kayıt fiyatları çok kötü olmayabilir, ancak.
 • Etki alanını yönetmek için Hover’ı kullandığınız sürece ücretsiz Whois gizliliği.

fareyle üzerine gelme fiyatları

 • Hover, genellikle küçük şirketlere özgü avantajlardan birini getirir: kişilik ve bu örnekte sosyal olarak ilerici olan bir avantaj. Hover, marjinal grupların güçlendirilmesini vurgulayan birçok projeye sponsorluk yapıyor ve aynı zamanda internet yanlısı aktivizmde büyük bir güç olan Electronic Frontier Foundation’ı destekliyor..
 • Sınırlı satış, bu nedenle ödeme işlemi çok basit.
 • Daha fazla alan adı satın alırsanız yenileme fiyatları daha düşüktür. Bu nadir değildir, ancak Hover bu konuda özellikle iyi bir iş çıkarır.
 • İyi müşteri desteği, telefon saatleri ne yazık ki sınırlı. Bununla birlikte, Hover, destekleri için otomatik sistemleri değil gerçek insanları kullanmayı bir noktaya işaret ediyor – bu da muhtemelen (saat cinsinden) ödünç vermeye değer.

Eksileri

 • Genel fiyatlandırma, ortalamanın üst tarafındadır. Örneğin, tek bir .com $ 12.99.
 • Buna ek olarak, e-posta eklentileri daha pahalı olabilir. E-posta yönlendirme yılda 5 ABD doları ve 10 GB e-posta hesabı 20 ABD dolarıdır. Bu genel olarak oldukça iyi fiyatlı, ancak bazı kayıt şirketleri ücretsiz olarak yönlendirmeyi içerir.

E-posta eklentilerinin yanı sıra, Hover başka bir şey sunmaz. Bazı insanlar için bu aslında bir avantajdır; sadece alan adınızı satın alabilir ve işlemle yapabilirsiniz. Alan adlarını birleştirmek ve barındırmak isteyen diğerleri, Hover’ın ideal olmadığını görecek.

Fareyle Üzerine Gelme

3: GoDaddy

godaddy alan adı banner'ı

NameCheap gibi, GoDaddy’nin bu listeye yerleştirilmesi de sürpriz olmamalı. GoDaddy, barındırma ve alan adı kaydı dünyasında tartışmasız bir devdir. Bir süredir var – 1997’den beri kesin olmak ve kendisi için büyük bir isim yaptı.

Nitekim, GoDaddy dünyanın en büyük alan adı kayıt memurudur ve 77 milyon alan adı yönetim altındadır. Büyük oyuncular bazıları için caziptir ve diğerleri için kapanır – söyleyebileceğim tek şey, GoDaddy konuştuğum çoğu insanla vur-kaç gibi görünse de, doğru bir şey yapmadan 77 milyon alan adına ulaşamazsınız.

Artıları

 • NameCheap kadar ucuz olmasa da, GoDaddy hala genellikle ucuzdur. İlk yıl tek bir .com fiyatı sadece 0,99 dolar. Yenileme fiyatı yaklaşık 18 $ ‘a atlasa da, yalnızca bir yıl (veya iki yıl) alan adını tutmakla ilgileniyorsanız GoDaddy en ucuz seçeneklerden biri olabilir.

godaddy alan adı .com

 • Genel olarak güçlü hizmet. Buradaki artıları / eksileri sayısının sizi atmasına izin vermeyin: eksileri nispeten küçüktür ve GoDaddy’nin itirazının çoğu işi iyi yapıyor, bu da listelemek genel olarak olumlu bir zor. Bu ucuz ilk yıl maliyetlerinin yanı sıra, GoDaddy
 • GoDaddy, depolama alanı veya sınırlı barındırma gibi popüler ekstralar / eklentiler sunma konusunda başarılıdır. NameCheap benim görüşüme, daha iyi eklentilere ve varsayılan özelliklere sahip olsa da, barındırma ve alan adınızı aynı platformda tutmak istiyorsanız GoDaddy daha iyidir.

Eksileri

 • Peşin fiyatlar daha iyi olabilirken, yenileme fiyatları biraz daha pahalı olabilir.
 • GoDaddy’nin ödeme işlemi sinir bozucu. Tamamlanması hala kolaydır, ancak eklentileri satın almak için her noktada itilirsiniz. GoDaddy, alan adı kayıt şirketlerinin yanı sıra en büyük barındırma şirketlerinden biri olarak tanındığı için bu şaşırtıcı değildir..
 • WhoIsGizlilik koruması, NameCheap ile ücretsiz olmakla birlikte yılda en az 9.99 dolar.
 • Müşteri desteği vurulur veya özlenir. GoDaddy’nin müşteri desteğiyle ilgili kötü deneyimlerim olmadı, ancak diğerleri.
 • Alan yönetimi aracı bazen yavaş olabilir ve kullanıcıya bağlı olarak karmaşık olabilir.

GoDaddy adresini ziyaret edin

2: Bluehost Etki Alanları

bluhost etki alanları afiş

Bluehost, özellikle hostinge bakanlar için birçok tanıdık isim olmalıdır. Belki de 2003 yılından beri ortalıkta olan bir ağabeydir. Bluehost’un sayıları hakkında çok fazla bilgi yok, ancak 2 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor.

Bluehost, barındırmak için daha ünlü olsa da (adıyla adil olmak gerekirse), alan adları ile de ilgilenir. Bu listedeki yerlerini özetlemek için:

Bluehost, aynı platformda barındırma ve alan adı almak isteyenler için iyidir. Uygun fiyatlı ve barındırma kısmında iyi. Sadece bir kayıt şirketi arıyorsanız, Bluehost iyi, ancak en iyisi değil.

Artıları

 • Tek bir .com alan adı için fiyatlar yıllık yaklaşık 11,99 ABD dolarıdır. Ancak, Bluehost’un kalite yönetimi ile iyi bir anlaşma.

bluehost fiyatları

 • Bluehost, gördüğüm en iyi bilgi tabanlarından birine sahip. Ayrıca, Bluehost’un temsilcileri telefon, bilet ve sohbet yoluyla edinilebilir.
 • Bu listedeki birçok seçenekte olduğu gibi, Bluehost, alanlarını ve barınmayı aynı çatı altında tutmak isteyenler için çok iyi bir seçimdir: Bluehost’un barındırma en iyi seçeneklerden biridir ve planları genellikle ücretsiz alan adlarını içerir.
 • Kolay ödeme süreci.

Eksileri

 • Gizlilik koruması ayda 0,99 ABD dolarıdır. Bazıları için bu miktar oldukça ihmal edilebilir, ancak en ucuz fiyata tek bir alan adı almak isteyenler için Bluehost en iyi seçim olmayabilir.
 • Sadece bir alan adı tescil şirketi olarak, Bluehost gayet iyi ama yıldız değil – diğer tanınmış tescil şirketlerinden ayıracak pek bir şey yok. Çekiciliği esas olarak, barındırma ve alan adlarını tek bir platformda bağlamak isteyenlerde yatmaktadır..

Bluehost’u ziyaret edin

1: NameCheap

namecheap afiş

NameCheap neredeyse her zaman en iyi alan adı kayıt şirketlerinin bir listesinde olacaktır. 2000 yılından bu yana saygın bir şirket ve şu anda 10 milyondan fazla alanı yönetiyor.

NameCheap herkes için en iyi seçenek olmayabilir, ancak çok uygun fiyatlı olmak benim kişisel favorim. İster tek bir alan adı ister toplu olarak satın alıyor olun, bireyler ve küçük işletmeler NameCheap ile çok tasarruf edebilir. NameCheap kesinlikle ismine yetişiyor.

Artıları

 • Fiyatlar değişecektir, ancak bir kişi için tek bir alan adı örneği vermek için: .com fiyatları yılda 8,88 ABD dolarından başlar. Net fiyatları genellikle 12,98 ABD dolarıdır. Bunlar oldukça düşüktür ve neredeyse herkes için uygun fiyatlı hale getirir.

namecheap-fiyat

 • İyi fiyatların ardından yenileme fiyatları da oldukça iyi ve daha küçük müşteriler için yenileme fiyatı en fazla birkaç dolar olacak. Alan adını kasada bir yıldan uzun bir süre satın alırsanız,.
 • Whois koruma yazılımı ilk yıl için ücretsizdir.

namecheap sorumluluk reddi

 • Canlı sohbet ve kapsamlı bir bilgi tabanı dahil olmak üzere çok iyi müşteri desteği. Temsilciler genellikle yardımcı olur.
 • Alan adı yöneticisi sayfasının kullanımı çok kolaydır, çok fazla deneyimi olmayan biri için bile.
 • Ekstra barındırma gibi çok iyi ekstralar / eklenti hizmetleri. Ayrıca ücretsiz özel DNS alırsınız.

Eksileri

 • Tek destek seçenekleri bilet ve canlı sohbettir, bu nedenle telefon desteği yoktur.

NameCheap’i ziyaret edin

Özel Etkinlik: Uniregistry

uniregistry afiş

Uniregistry, duymadığınız en havalı alan adı kayıt şirketi olabilir. Uniregistry 2012 yılında kuruldu ve 2013 yılında ICANN akredite oldu – alan adı kayıt oyunu için oldukça yeni.

Sadece birkaç yıl civarında olmasına rağmen, Uniregistry yönetimi altında bir milyondan fazla alanı sayıyor ve aralarından seçim yapabileceğiniz 423 uzantıya sahip.

Şimdi, Uniregistry’i bu listede ayırmamın nedeni, biraz benzersiz olması. Listelenen diğer tüm isimler alan adlarını toplu olarak satın almaya izin verirken, Uniregistry az sayıda alan adı satın almaya izin verirken… Uniregistry özellikle genel üst düzey alan adı uzantılarının (gTLD’ler) toplu alımlarına yatırım yapan kişilere yöneliktir..

Burada sizi ayrıntılarla karıştırmak için çok fazla zaman almayacağım, ancak Uniregistry’i çok seviyorum, kontrol etmeniz için ayrı bir incelemem var..

Artıları

 • Whois gizlilik koruması satın aldıktan sonra ek bir ücret ödemeden gelir.
 • Ayrıca, Uniregistry’de ek bir ücret ödemeden iki faktörlü kimlik doğrulaması mevcuttur.
 • Müşteri desteği özellikle iyidir: tüm kullanıcılar kendilerine yanıt verecek özel bir hesap yöneticisi alır. Bu, telefon desteği, canlı sohbet ve biletlemenin normal seçeneklerine ek olarak.
 • Daha büyük müşteriler için fiyatlandırma özeldir. Onlarla ihtiyaçlarınız hakkında konuşacak ve özel bir fiyat alacaksınız. Uniregistry ile yaşadığım deneyimde kesinlikle mevcut piyasa fiyatlarından daha düşüktü. Bunun için hesap yöneticinize başvurursunuz.
 • Alan adı yönetimi aracı iyidir. Buradaki adların çoğunun iyi alan yönetimi araçları var, ancak Uniregistry’e özel kredi veriyorum çünkü büyük bir alan adı portföyünü yöneten kişilere yardımcı olmak için çok iyi bir iş çıkarıyor.

Eksileri

 • Uniregistry’in alan adlarına odaklanması, çok fazla eklenti sunmadığı anlamına gelir. Bazıları için bu sorun değil, belki de sadece alan adlarını satın almak ve onunla iş yapmak istersiniz, özellikle de sadece toplu alımlara yatırım yapıyorsanız. Diğer yandan,
 • Bu muhtemelen Uniregistry için en ciddi dezavantajlardan biridir. Söylediğim gibi, Uniregistry gTLD satın alanlara yöneliktir, ancak diğer birçok kayıt kuruluşunun aksine, Uniregistry yakında çıkacak uzantılar için ön sipariş seçenekleri sunmamaktadır. Siparişinizi vermeden önce uzantının yayınlanmasını beklemeniz gerekir, bu da işleri riskli hale getirebilir (özellikle bir başkası tercih ettiğiniz adları ön sipariş vermeye izin veren başka bir kayıt şirketiyle satın almış olabileceğinden).
 • Yalnızca tek bir alan adı veya az sayıda alan adı satın almakla ilgileniyorsanız, Uniregistry’in fiyatları rakiplerden daha iyi değildir. Daha az alan adı ihtiyacı olanlar için daha iyi kayıt memurları vardır.

Uniregistry’i ziyaret edin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map