2020’nin En İyi Blog Adı Jeneratörleri (Şahsen Test Edildi)

Blog adları, kimliğinizi, markanızı, kitleye sunumunu, pazar cazibesini ve ayrıca SEO (arama motoru optimizasyonu) etrafında önemli bir rol oynadığı için blogunuzun temel faktörüdür..


Bloglar pazarda çok şey almış olsa ve bir kişinin bir blog adı aradığı şey, daha önce mevcut olan aynı kategorinin türü olmalı, blogunuz için işlevsel ve çekici bir blog adı bulmak zorlaşıyor.

Ayrıca, kesin ve benzersiz bir blog adına sahip olmak bir zorunluluk haline gelir. Böylece, benzersiz ve blogunuzun tüm konularına uyan böyle bir blog adı bulmak için, tercih ettiğiniz ve akılda kalıcı blog adınızı sağlayan birçok blog adı üreticisi vardır.

Blog Adı Jeneratörleri nedir ?

Adından da anlaşılacağı gibi, bir blog adı üreticisi çevrimiçi bir blog adı oluşturma aracıdır. Bu blog adı üreteçleri, kullanıcının girdiği kategoriye veya anahtar kelimeye göre bazı harika arama teknikleri kullanır.

Blog adlarına ek olarak, aynı alan adlarının kullanılabilir olup olmadığını sorgulamak için de kullanılırlar. Bu tür blog adı üreticilerinden bazıları aşağıda verilmiştir..

hostingpill2020’nin En İyi Blog Adı Jeneratörleri

 1. İsim Üreticisi
 2. Nameboy
 3. DomainWheel
 4. Domain.com
 5. Yalın Alan Adı Arama
 6. Panabee
 7. NameStation

1. İsim Üreteci:

İsim Üreticisi

Bu blog adı oluşturucu, ideal blog adınızı bulmak için küçük bir pakettir. İzleyici tarafından kolayca yakalanabilecek benzersiz ve sevimli bir blog adı oluşturmak olağanüstü.

Bu blog adı oluşturucu, sadece kişisel bilgilerinizi değil, aynı zamanda fiiller ve sıfatlar aracılığıyla bloglarınızla ilgili sorularınızı da sorar. Bu açıklama daha sonra blog adını bulmak için kullanılır.

Ayrıca, jeneratör adınız ve yaşadığınız yer hakkında bilgi kullanır. Bu bilgilerin herhangi birini girmek istemiyorsanız, ortak ilişki kurmak için bazı örnekler almak üzere öneri düğmesini tıklamanız yeterlidir..

Jeneratörün en iyi parçasıdır, çünkü düşüncelerinizle eşleşebilecek çok çeşitli listelere veya belki de düşünceli olmayan bir şeye sahiptir..

Test Yaklaşımı: Ad üretecini test etmek için:

 • Önce resmi Name Generator web sitesine gitmelisiniz.

Adı-Jeneratör

 • Orada her tür için farklı isimler içeren çeşitli kategoriler bulacaksınız. Orada “blog adı” kategorisini seçmelisiniz.

İsim Üreticisi

 • Bu blog adı kategorisinde, konunun türünü, sıfatları ve daha fazlasını değerlendirecek çeşitli parametreler vardır.

İsim Üreticisi

 • Bundan sonra, blog adı kategorisi doğru kimlik bilgilerini isteyecektir. Bu kimlik bilgilerini verdikten sonra, blogunuz için farklı adlar önerecektir.

İsim Üreticisi

2. Nameboy:

Nameboy

Eski bir blog adı üreteci, ama yine de çok güçlü. Arama güçleri oldukça rahat, kullanışlı, hızlı ve çok güçlü. Sadece bir anahtar kelime girmeniz gerekiyor ve kelimenize göre bir arama listesi olacak.

Sonucu beğenmediyseniz, bunu değiştirebilir ve araştırabilirsiniz. Görüntülenen listeden adlardan herhangi birini seçebilirsiniz.

Bu konuda akılda kalıcı kısmı, blog listenizden bir isim seçer seçmez, kelimenin yanındaki ayrıntıları görüntüle düğmesine tıklayın ve Bluehost web sitesinin bağlantısına yönlendirileceksiniz. blogunu kaydet.

Nameboy modası

Test Yaklaşımı: Nameboy’yi test etmek için:

 • Kullanıcılar Nameboy’un resmi web sitesine erişmelidir.

İsim çocuk

 • Burada, bazı geçerli anahtar kelimelerle alan adını doğrudan aramanız gerekir. Sizi, bazı uygun alan adlarıyla yeni bir web sayfasına yönlendirecektir.

Nameboy

3. DomainWheel:

DomainWheel

Bu, yalnızca blog adını veya alan adını değil, aynı zamanda adınız için bir URL bulmanızı sağlayan ücretsiz bir araçtır. Yapmanız gereken tek şey, sadece adı görmek istediğiniz anahtar kelimeyi girmek.

Arama düğmesine tıklayın ve size uzantılara göre adların bir listesi verilir. Ayrıca, girdiğiniz kelime için birçok öneri ve hatta anahtar kelimenizle eşleşen veya kafiyeli olan bir kelime seçimi.

Burada ayrıca ayrıntıları görüntüle düğmesiyle seçtiğiniz alan adı için kaydolabilirsiniz..

Test Yaklaşımı: DomainWheel’ı test etmek için:

 • Kullanıcıların resmi DomainWheel web sitesine doğrudan yaklaşmaları gerekir.

Domain Wheel

 • Burada, aşağıda ek anahtar kelimelerin bulunduğu yeni bir anahtar kelime öneren bir yer tutucuyla hemen arama seçeneğine tanık olacaklar.

alan çarkı

 • İhtiyaçlarınıza göre bazı uygun blog anahtar kelimeleri ekleyin ve “Alan Adında Ara” yı tıklayın.

Alan-Tekerlek

 • Sayfa hemen blogunuz için en iyi alan adlarından bazılarını sergileyecek.

4. Domain.com:

Alan adı

Bu jeneratör, alan adı üreticisi için en çok kullanılan ve iyi bilinenlerden birini seçer. Sırasıyla, kayıt ücreti karşılığında mümkün olan en iyi alan adınızı veya blog adınızı bulmanıza yardımcı olur.

Aramak istediğiniz anahtar kelimeyi girdikten sonra buna göre .com türünde bir alan adı bulur.

Böyle bir şey arayamazsa, bunun için başka bir ilişkilendirilebilir isme geçer. Blog başlığınıza karar verdikten sonra, sadece kaydetmeye devam edebilirsiniz.

Test Yaklaşımı: Alan adını test etmek için:

 • Blog alan adınız için blogunuz için web sayfasının hiçbirine benzemeyen benzersiz bir ad eklemeniz gerekir.

Domain.com

 • Aynı web sayfası adına ihtiyacınız varsa, .net, .in, .org ve çok daha fazlası gibi birden fazla üst düzey alan adınız olabilir..

Domain.com

 • Bundan sonra, kullanıcıların “sepete ekle” seçeneğinde aynı üst düzey alanı satın almaları ve ardından ödeme sürecine uygun şekilde ilerlemeleri gerekir.

5. Yalın Alan Adı Arama:

Yalın Alan Adı Arama

Bu blog adı oluşturucunun basit ve kullanıcı dostu bir araç olduğu söyleniyor. Bu konuda şaşırtıcı olan, otomatik olarak “WordPress” adlı bir şirket tarafından yönetilmesidir..

Girdiğiniz anahtar kelimeyle başlayan veya biten filtreleri girerek ad türünüzü kolayca arayabilirsiniz. Ayrıca, blog için doğru adı seçmenize yardımcı olabilecek bazı sıralama teknikleri içerir.

Test Yaklaşımı: Yalın Alan Adı Arama’yı test etmek için:

 • Kullanıcıların web tarayıcılarında Lean Domain Search’ü aramaları gerekir.

Yalın Alan Adı Arama

 • Ana sayfaya ulaştıktan sonra, özellikle istediğiniz blog alan adını aramanız gerekir.

Yalın Alan Adı Arama

 • Sayfa, blog amacıyla harika bir alan adı bulacağınız yeni bir sayfaya yönlendirecektir.

Yalın Alan Adı Arama

6. Panabee:

Panabee

Çekici ve ilginç bir şekilde tasarlanmış bu araç, ad önerileri için mükemmel hız ve sadelik sağlar. En popüler alan adı oluşturma araçlarından biri olduğu söyleniyor.

İki veya daha fazla kelimeyi birleştirme ve ardından terimleri tersine çevirme veya bunları değiştirme gibi ilgili aramaya gitme kavramını kullanır..

Piyasada bu kadar erişilebilir kılan özellik, seçtiğiniz adı farklı sosyal medya yerlerinde olup olmadığını kontrol edebilmenizdir..

Test Yaklaşımı: Panabee’yi test etmek için:

 • Kullanıcıların Panabee’nin resmi web sitesini açması gerekir. Orada, sadece alan adı olarak istedikleri iki kelimeyi girmeleri gerekiyor.

Panabee

 • Kullanıcılar, iki yazılı anahtar kelimeyle mevcut bazı isimler hakkında fikir edinecekleri yeni bir sayfaya yönlendirilecek.

Panabee

 • Burada, blog alan adı için kullanılabilir olup olmadığını kontrol etmek ve görmek için kalp simgesini seçmeleri gerekiyor.
 • Sayfa, gerekirse alan kullanılabilirliği için GoDaddy web sitesine yönlendirilir.

Godaddy

7. NameStation:

NameStation

Bir başka tanınmış blog adı üreticisi de isim istasyonu. Ayrıca blogunuz için bazı sağlıklı ad önerileri üretir, ancak birkaç kullanılabilirliği vardır, bu yüzden büyük ölçüde kullanılması önerilmez.

Anahtar kelimeyi jeneratöre girer girmez, size bazı rastgele kelimeler sağlar. Görüntülenen liste, girdiğiniz anahtar kelimeyi, kullandığınız adla ilişkili diğer bazı kelimelerle karışık olarak içeriyor.

Bu araç sadece bir çekici özelliğe sahiptir ve bu yarışma bölümüdür. Bu bölümde, kullanıcıların diğer kullanıcılara öneri olarak blogların adları için bir yarışma oluşturmalarına izin verilir..

Test Yaklaşımı: NameStation’ı test etmek için:

 • Kullanıcıların blog alan adları için istedikleri anahtar kelimeyi girmeleri gerekir.

İsim İstasyonu

 • Ardından, NameStation, anahtar kelimelerinize göre en iyi blog alan adlarından bazılarını sergileyecek.

İsim İstasyonu

Sonuç:

Bir blog adını kendi başınıza düşünmek iğrenç olabilir. Güvenmek için birçok faktör ve benzersiz olup olmadığını bilmek için çok fazla araştırma gerektirdiğinden.

Bu nedenle, bir blog adı üreteci kelimeleri, size uygun olmayan veya sizin için uygun olmasından endişe etmeden sözünüzü seçebileceğiniz olası en iyi öneri listesini sağlayan bir yardım eli gibi kelimeler.

Ayrıca, ihtiyaçlarınıza göre bir blog adı seçmeyi unutmayın. Örneğin, SEO olarak bir blog oluşturuyorsanız, arama yapmak için kolayca kullanılabilecek bir ad kullanmayı unutmayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map