2020 yılında Site Pazarlama Artıracak 23 En İyi SEO Araçları

İyi arama motoru optimizasyonu (SEO) her şeydir.


Çünkü kullanıcıların sitenizi görmesini, mağazanızdan ürün satın almasını veya içeriğinizi okumasını istiyorsanız, kullanıcıların arama motorları aracılığıyla sitenizi bulmasını istersiniz..

Tamam, muhtemelen biliyorsun. Fakat:

Neden SEO araçları hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz; etrafta dolaşmak kadar basit değildir ve arama getirme olasılığı yüksek görünen belirli kelimeleri kullandığınızdan emin olabilirsiniz.?

Anahtar kelimeleri kullanmak bunun bir parçasıdır, ancak tüm hikayeden FAR.

Arama motorlarının siteleri nasıl sıraladığını ve önceliklendirdiğini anlatan birçok teknoloji var. Sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamak çok mümkün, ancak farklı şeylerin üstünde olmanız gerekiyor.

Neyse ki, SEO ile başa çıkmak için bir sürü yazılım var. Bunların birçoğu var – bazıları anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olan basit ücretsiz SEO araçları.

Diğerleri, bir hizmette bir sürü SEO aracına sahip karmaşık ve daha pahalı yazılım ürünleridir.

Bu incelemede, sitenizi izlemek ve denetlemek için en iyi 23 SEO aracını inceleyeceğim (ancak elbette, bazıları çok daha fazlasını yapıyor).

Yazılımın / şirketin özünü, ardından özellikleri gözden geçireceğim ve fiyat aralığını tamamlayacağım. Bu uzun bir liste olduğu için, her şeyi kapsayamayacağımı anlayın… ama gerekli şeyler orada olacak!

Bu listedeki ilk birkaç öğeden sonra, birçok özelliğin aynı olduğunu fark edeceksiniz – veya çakışıyor.

Bu nedenle, herkese biraz enerji tasarrufu sağlamak için onları oldukça erken açıklamayı bırakacağım.

hostingpill2020’de Site Pazarlamasını Artıracak En İyi SEO Araçları

 1. CognitiveSEO
 2. Raven Araçları
 3. BAVOKO
 4. SEOptimer
 5. SEO Site Kontrolü
 6. SEO PowerSuite
 7. Mangools
 8. Keywordtool.io
 9. SmallSEOTools.com
 10. Para Robot Gönderen

Hazır? Hadi gidelim:

1. Bilişsel SEO

cognitiveSEO

Ooh, havalı, akıllı bir isim!

CognitiveSEO, 2009-2010’da yeniden başladı ve resmi olarak 2011’de yayına girdi. O zamandan beri şirket, kullanıcı sayısı, ekip üyeleri ve özelliklerinde büyüdü..

CognitiveSEO sunduğu özelliklerden gurur duyar ve düzenli olarak yenilerini sunar.

cognitiveseo

Kısaca, bu aracın ne faydası var??

CognitiveSEO, sitelerinizi daha iyi sıralamanıza ve izlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir araç setidir. CognitiveSEO, birçok bilgi ve dijital pazarlama stratejisi analizi sağlar.

Aynı anda bir sürü şey yapar – CognitiveSEO’yu çok amaçlı bir alet olarak düşünmek en iyisidir. İşte bazı önemli özellikler:

Özellikleri:

 • Site Denetimi: bu araç sitenizi tarar ve sitenizin trafiğinizi etkileyebilecek tüm sorunları hakkında bilgi verir.
 • CognitiveSEO’nun backlink analizi güvenilir veritabanlarındaki verileri toplar ve size harika backlink seçenekleri sunar.
 • Google Penguin’in son zamanlardaki gelişmeleri, sitenin arama sıralamasında bir çok düştü. Ancak CognitiveSEO, neden cezalandırıldığınızı öğrenmenize olanak tanıyan bir Google Penguen Kurtarma aracı sunar ve sorunları hızla kaldırabilir.
 • Sıralama İzleyici aracı, muhtemelen aşina olduğunuz bir şeydir – temel olarak anahtar kelime sıralamalarını izlemenizi sağlar. AMA, ortalamadan daha derinlemesine. Özellikle, şehir, ülke, dil vb. Gibi izlenen anahtar kelimelerle ilgili ayrıntılar verebilir.
 • Bilişsel SEO’nun dijital pazarlama raporları dijital pazarlama stratejinize göre özelleştirilir.
 • SEO kontrol paneli benzersizdir, çünkü oldukça özelleştirilebilir ve istediğiniz gibi DOZENS metrik gösterebilir.
 • Harika içerik görünürlüğü araçları, pazarınızın sosyal medya etkinliğine bakmanıza olanak tanır, böylece rakiplerinizin stratejilerini bulabilir ve bunlardan daha fazlasını yapabilirsiniz.

CognitiveSEO’nun fiyat aralığı oldukça basit:

Başlangıç ​​veya İş paketi için ödeme yapabilirsiniz. Başlangıç ​​paketi aylık 129,99 $ ödenir, ancak bunun yerine yıllık ödeme yapmayı seçerseniz ayda 89 $ ‘a çıkar..

İşletme katmanının fiyatı özeldir ve Başlangıç ​​planından daha fazla özelliğe sahiptir. Başlangıç ​​bir sürü özellik ile geliyor, beni yanlış anlamayın, ancak Business Tier işleri önemli ölçüde artırır.

Genel olarak, CognitiveSEO gerçekten tonlarca özellik ile nihai bir SEO çok amaçlı araç olarak öne çıkıyor!

2. Kuzgun Araçları

Raven Araçları

Raven Tools oldukça başarılı bir SEO şirketidir.

Web sitesine göre, binlerce ajans ve serbest çalışan bunu kullanıyor. Ve en dikkat çekenlerden biri?

ravel araçları

Thomson Reuters, dünyaca ünlü Reuters haber grubunu içeren şirket. Bu oldukça büyük bir müşteri!

Şimdi, Raven Tools CognitiveSEO’ya oldukça benziyor, çünkü öncelikle çok amaçlı bir araç: hepsi bir arada bir SEO paketi.

Raven Tools’un sunduğu özelliklerden bazıları:

Özellikleri:

 • Raven Tools, tonlarca farklı kaynağa ve tonlarca farklı şeye dayanan pazarlama raporları oluşturmanıza olanak tanır. Web sitesi analizlerinden sosyal medya raporlarına kadar, temelde bunları herhangi bir şeye göz atmak için kullanabilirsiniz.
 • Rakip Araştırma Aracı’nın aslında kendi içinde bir sürü araç / özellik vardır. Kendi sitenizin performansına bakmak, rakiplerinize bakmak ve Domain Research Central’a erişmek için araçlar var.
 • 6 farklı türde sorunu açıklayan tek bir kontrol panelinde düzenlenmiş site denetim aracı.
 • Arama motoru sıralama izleme (SERP), anahtar kelime sıralama kontrolü ve backlink kontrolü.
 • Link Spy: odak anahtar kelimelerinizde sıralanan sitelere göre iyi bağlantılar bulmanıza ve rakiplerinizin backlink oyunundan daha üstün olmasına olanak tanır.

Raven Tools’un fiyatları, FOUR katmanlarına göre ayda 79 dolardan ayda 399 dolara kadar değişiyor. Ayrıca, özel fiyatlandırmaya sahip bir işletme planı da var; bu nedenle seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var!

Yıllık ödeme yaparsanız. Aydan aya ödenen planlar aylık 109 $ ile 479 $ arasında değişiyor.

Genel olarak, Raven Tools başka bir harika hepsi bir arada SEO denetçisi ve muhabiridir. Kullanıcı dostu ve hemen her şeyi yapıyor.

Raven Tools’u deneyin

3. BAVOKO

bavoko

Şimdiye kadar hepsi bir arada araçlar hakkında çok konuşuyordum. Kendinizi destekleyin:

Çünkü Bavoko başka bir hepsi bir arada SEO aracı. Ama Bavoko’yu neyin farklı kıldığını biliyor musun??

Bu:

bavoko wordpress eklentisi

Bavoko bir WordPress Eklentisidir!

Bu, özellikle WordPress siteleri için harika bir araç olduğu ve WordPress yönetiminize sorunsuz bir şekilde entegre olabileceği anlamına gelir.

İşte Bavoko’nun yaptığı şeylerden bazıları:

Özellikleri:

 • İçerik optimize edici araçları, sayfalarınızı ve yayınlarınızı mümkün olduğunca optimize etmenizi sağlar. Araçlar, WordPress editöründeki her gönderinin üstüne eklenir.
 • Google Search Console ile 25.000’e kadar anahtar kelime araması yapın. Bavoko, anahtar kelimeler hakkında çok sayıda veri ve öngörü sağlıyor.
 • Entegre onpage paletli içerik hakkında hızlı (ve ayrıntılı) raporlama sağlar, meta başlıklarda ve açıklamalarda hızlı düzenlemeler yapar vb..
 • Backlink analizi ve spam bağlantılarını kaldırmak için reddetme aracı.
 • Bavoko aslında ayrıntılı sayfa hızı analizleri sunuyor, bu harika çünkü sitenizin hızı arama sıralamanızı yükseltir (ve ziyaretçileriniz için daha hoştur).

Muhtemelen bunların ne kadara mal olduğunu merak ediyorsunuz. Neyse ki, Bavoko mevcut daha uygun fiyatlı SEO araç setlerinden biridir.

Özellikle, ilk plan ÜCRETSİZDİR! Sınırlı olsalar bile, ücretsiz SEO araçlarını bilmek her zaman iyidir.

Ücretli planlar gerçekten bir araç seti olarak kabul edilecek özelliklere sahiptir ve bunlar ayda 19,99 $ (Profesyonel) ile 99,99 $ (İş) arasında değişmektedir. Ve elbette, özel fiyatlandırma ile kurumsal seçenekler de var!

Genel olarak, Bavoko hepsi bir arada bir araçtır, ancak daha küçük taraftadır ve özellikle WordPress sitelerine yöneliktir.

Ücretsiz Bavoko Aracını Deneyin

4. SEOptimer

SEOptimer

SEOptimer oldukça iyi bir başlangıç ​​hikayesine sahiptir:

Başlangıçta 2012’de sadece bir sayfa denetim aracıydı ve internetteki en popüler ÜCRETSİZ denetim araçlarından biri oldu.

Şimdi SEOptimer çok daha fazla özelliğe sahip, ancak yine de temel olarak denetimlerle ilgili – aslında, ürettiği MİLYONLAR.

seo optimer

Dediğim gibi, SEOptimer aslında bir denetim aracıdır. İşte sundukları:

Özellikleri:

 • Beyaz Etiket SEO Denetim aracı, SEOptimer’in önemli bir özelliğidir. Bu aslında Beyaz Etiket SEO denetimleri oluşturmanıza olanak tanır. Basitçe yazılırlar ve zarif görünürler ve şirket / ajans logonuzu ve ayrıntılarınızı yüklemeniz yeterlidir; böylece müşterilerinize markalı raporlar sunabilirsiniz.
 • Beyaz Etiket denetimleri temel olarak ilgili her şeyi kontrol eder ve görünüşte de özelleştirilebilir. Renkleri, şablonları, farklı dilleri vb. Seçebilirsiniz..
 • Katıştırılabilir denetim aracı: Bu, sitenize basit bir denetim formu yerleştirmenize olanak tanır. Gömme aracı her ana CMS ve web sitesi oluşturucusunda kullanılmıştır ve oldukça kolaydır. Ardından ziyaretçilerinizin tıklaması ve patlaması yeterlidir; hızlı bir denetim elde edin.
 • Katıştırılabilir denetim aracı, müşterilere PDF olarak aldıkları denetimi içeren bir “teşekkür ederiz” e-postası göndermenizi sağlar. Ayrıca özel mesajlar ve şirket logonuz ve estetik.
 • SEO tarayıcısı, sitenizin sayfalarındaki tüm sorunların özellikle basit (okunabilir: okunabilir ve kullanıcı dostu) raporlarını sunar. Tarama, hızlı bir şekilde görmeyi düşünüyorsanız, sitenizde gezinirken, sorunlar gerçek zamanlı olarak gösterilir..

SEOptimer’in popüler bir ÜCRETSİZ denetim aracı olduğunu söylediğimi fark etmiş olabilirsiniz.

Şey, eskiden olduğu gibi. Günümüzde, 14 gün boyunca ücretsiz bir DENEME var, ancak aslında ücretsiz değil.

Gerçek fiyat aralığı üç katmanda, 19 dolar, 29 dolar ve ayda 59 dolar.

Her katmanın farklı özellikleri vardır: öncelikle, ilk kat basittir ve daha fazla işi halletmenizi sağlar. İkinci ve üçüncü katman temel olarak beyaz etiket ve gömme araçlarını verir (yukarıda belirtilmiştir).

SEOptimer’ın özü, odak noktasının daha basit tarafında olması – ancak yine de birçok özelliğe sahip olmasıdır. Toplu raporlama yapmak ve çok sayıda müşteri veya potansiyel müşteriyi denetlemek için BÜYÜK bir araçtır.

Bahsetmiyorum bile, kendi sitelerinize bakmak için iyi!

5. SEO Site Kontrolü

SEO Site Kontrolü

SEO Site Checkup, çok basit bir arka plana sahip çok basit bir şirkettir.

Sitenizin arama motoru sıralamalarını artırmak için kolay bir SEO araçları seti oluşturmaya çalışan bir grup SEO uzmanı.

Temel olarak, SEO Site Checkup, öncelikle bir izleme ve raporlama aracı olarak SEO yönetimini basitleştirmeyi amaçlayan bir araç paketidir.

Kısacası, adı bir düşünün; bu bir SEO denetleyicisidir. Kolay!

İşte bazı önemli noktalar:

Özellikleri:

 • Biraz basit olmasına rağmen, birkaç ÜCRETSİZ SEO aracı var.
 • SEO Site Checkup ayrıca hızlı, kolay düzenlenebilir beyaz etiketli SEO raporlarına sahiptir.
 • SEO raporları çok açık bir şekilde yazılmıştır ve belirli sorunların nasıl çözüleceğine dair çok açık önerilere sahiptir..
 • 5 yarışmacıya kadar yan yana SEO karşılaştırmaları.
 • Sınırsız analiz ve 30’dan fazla değişkene dayanan otomatik izleme, genel SEO puanınızın nasıl değiştiğini size söyleyecektir.
 • Geri bağlantıları kontrol etme, bölgeleri izleme, site hızını izleme vb. Gibi en temel araçlar.

SEO Site Checkup’un üç katmanı vardır: Temel, Web Yöneticisi ve Profesyonel. İlk katman maksimum 300 SEO analiz raporu alırken, diğer ikisi sınırsız rapor alır.

Katmanınız ne kadar yüksek olursa, o kadar çok anahtar kelime, rakip ve bölge izleyebilirsiniz.

Yıllık ödenen fiyatlar aylık 22,45 dolar ile aylık 71,95 dolar arasında değişiyor. Aylık ödeme yapıldığında, aralık o kadar farklı değildir – 24,95 ABD doları – 79,95 ABD doları.

Gist: SEO Site Checkup, çeşitli araçları ve derinliği kullanım kolaylığı ile birleştirmeye odaklanmıştır, bu harika – hepsi bir arada araçların çoğu yeni başlayanlar için karmaşık hale gelebilir.

Bu nedenle biraz daha basit tarafta, ancak yine de oldukça güçlü.

6. SEO PowerSuite

SEO güç paketi

Şüphesiz, SEO PowerSuite şu anda piyasadaki en ünlü ve beğenilen SEO araç setlerinden biridir.

SEO PowerSuite, buradaki diğer isimlerin çoğundan çok farklı değil. Birkaç güçlü SEO aracının bir paketidir.

Ama, SEO PowerSuite özellikle dediğim gibi kuruldu:

SEO PowerSuite

Açıkçası, bunlar herkes tarafından tanınan BÜYÜK isimler – bu yüzden SEO PowerSuite’in etkinliği konusunda şüphe olmamalı.

Dediğim gibi, SEO PowerSuite tek bir pakette birkaç araçtır. Özellikle, her biri SEO sürecinin farklı bir bölümünü oluşturan DÖRT ana araçtır:

Bir rütbe izleyici, SEO SpyGlass, Web Sitesi Denetçisi ve LinkAssistant.

Muhtemelen bunların özünü şimdiye kadar biliyorsunuzdur, ancak bazı önemli noktaları gözden geçireceğim:

Özellikleri:

 • Rank tracker 300’den fazla arama motorundaki sıralamaya bakar ve 17’den fazla anahtar kelime araştırma aracına sahiptir. Ayrıca, rakiplerin sıralamaları ve raporları kolayca sağlanır.
 • SEO SpyGlass temel olarak derinlemesine backlink araştırma ve ceza karşıtı denetimlerdir. 50’nin üzerinde metrik, yan yana site karşılaştırması, çalışma!
 • Web Sitesi Denetçisi tam olarak göründüğü gibidir: teknik sorunlardan içerik sorunlarına kadar her şeyi içeren ayrıntılı bir tarama.
 • LinkAssistant da tam olarak göründüğü gibidir: bağlantıları hızlı bir şekilde yönetmenize ve doğrulamanıza, yenilerini bulmanıza, bağlantı oluşturma raporları vb..
 • Genel olarak, SEO PowerSuite çok kullanıcı dostudur.

SEO PowerSuite’ın üç katmanı vardır: Ücretsiz, Profesyonel ve Kurumsal.

Tahmin ettiğiniz gibi, ücretsiz katman ÜCRETSİZDİR! Esas olarak projeleri kaydetmenize veya verileri dışa aktarmanıza izin vermemekle sınırlıdır. Temelde araştırmalarınızı ve denetimlerinizi yapabilirsiniz, ancak çok fazla şey tutamazsınız..

Ancak, kim gerçekten ücretsiz SEO araçları hakkında şikayet edecek?

Her neyse, sonraki iki katman 299 dolar ve 699 dolar.

Biliyorum, biliyorum — NE?!

Bu ayda bir değil. Fiyatlar, ek ücret olmadan süite tam yıllık erişim anlamına gelir. Biraz karşılaştırılabilir fiyatlarla çoğu hizmetin aksine, SEO PowerSuite’in analiz edilecek proje, web sitesi, anahtar kelime veya geri bağlantı sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.

Bu nedenle, bazı işletmeler için bunun biraz dik olabileceği kesinlikle doğrudur. Kesinlikle uzun vadede karşılığını verir, ancak bir kerede ödeme yaparak tasarruf edemezseniz, başka bir seçenekle daha iyi olabilirsiniz.

AMA… zaten yıllık bir paket için bir SEO paketi satın almayı düşünüyorsanız, bu fiyatlar BÜYÜK.

SEO PowerSuite açıkça güçlü bir SEO araçları paketidir… aslında uzun vadede çok uygun maliyetli!

7. Mangooller

Mangools

Ah, Mangooller hakkında dikkat çekici olan şey?

Adı gerçekten. Sitelerini ziyaret etmediyseniz, evet, Mangools gerçekten Mango temalı. Sanki mangolar + SEO araçları. Eğlence.

Her neyse, Mangools 2014’ten beri var, bu yüzden hala oldukça genç, ama o zaman oldukça iyi bir şekilde kuruldu.

İşte ne kadar iyi kurulmuş:

Mangools

Tamam, dang.

Şimdi, son öğeyi (SEO PowerSuite) okursanız, Mangools’u biraz tanıdık bulacaksınız. SEO PowerSuite gibi, Mangools da sıradan insanlar ve büyük markalar tarafından kullanılır.

Ayrıca, Mangools temel olarak beş SEO aracından oluşur:

KWFinder (anahtar kelime bulucu için), SERPChecker, SiteProfiler, SERPWatcher ve LinkMiner.

İşte bazı önemli noktalar:

Özellikleri:

 • KWFinder, evet, bir anahtar kelime bulucudur. ÇOK kullanıcı dostudur ve size belirli anahtar kelimelerin ne kadar kolay / çok aranması gerektiğini açıklamaya odaklanır. Ayrıca, hızlı rakip sıralamaları, arama hacmi için geçmiş veriler, vb..
 • SERPChecker, oldukça yaygın bir Google SERP analiz aracı olmasının yanı sıra, 50.000’den fazla konum için yerelleştirilmiş SERP’lere de sahiptir. Zengin snippet’lerin (cevap kutuları veya atlıkarıncalar gibi) etkisinin hızlı simülasyonları ve projeksiyonları, ayrıca rakiplerinizden daha fazla sıralama.
 • SiteProfiler SÜPER verimlidir. Çoğu site profilcisinden bile daha akıcıdır ve temel olarak, girdiğiniz herhangi bir URL için SEO yetkilisi hakkında bilmeniz gerekenlerin çoğunu anlatır. Rekabetinizin ne yaptığına dair hızlı bir fikir edinmek için harika bir araçtır ….
 • SERPWatcher, yine, gerçekten daha kullanıcı dostu, daha karmaşık bilgileri işlemek için harika. Temel olarak sitenizin ORGANİK trafik potansiyelini bilmenizi sağlar.
 • LinkMiner — şu ana kadar bunu öğreneceksiniz, ancak temelde güçlü bir geri bağlantı denetleyicisi.
 • Genel olarak, Mangools’un en büyük avantajlarından biri, büyük veritabanlarına erişimi ve LOTS bilgisini kullanma yeteneğidir. Ancak, Mangooller sunduğu bilgi konusunda çok karmaşık OLMAMAK konusunda büyük bir güce sahiptir..

Tamam, bu yüzden SEO PowerSuite özetlediğimde, genel sonuç, uzun vadede maliyet etkin olduğu, ancak aynı anda öksürmek için biraz fazla olduğuydı..

Mangools, SEO PowerSuite ile aynı güçlü yönlere sahiptir – bu yüzden aynı zamanda biraz tek seferlik satın alma?

Aslında hayır!

Mangools’un ayrıca üç katmanı vardır: Temel, Premium ve Ajans. Ne yazık ki hiçbiri ücretsiz değil.

Bununla birlikte, fiyat aralığı, yıllık olarak ödenirse, ayda 29,90 $ ile ayda 79,90 $ arasındadır. Aylık olarak ödenir, önemli ölçüde daha pahalıdır:

Aralık ayda 49 ABD doları ile ayda 129 ABD dolarıdır.

Bana göre, özellikler katmanlar arasında oldukça dengelidir – Mangools Basic o kadar basit değildir ve onu kullanan çoğu insan için bol miktarda olacaktır.

Özetle, Mangools, kullanılabilirliğe odaklanan iyi fiyatlı hepsi bir arada bir SEO paketidir.

Mangoolleri ziyaret edin

8. Keywordtool.io

Anahtar kelime aracı

Anahtar Kelime Aracı olarak da bilinen Keywordtool.io, buradaki daha heyecan verici girdilerden biridir.

Neden?

Buradaki girişlerin çoğu pahalı, hepsi bir arada SEO araç takımlarının varyasyonları olsa da, Anahtar Kelime Aracı oldukça basit bir hizmettir:

Bir anahtar kelime aracı.

VE, ÜCRETSİZ. Ama buna sonra bakacağım.

Her şeyden önce, ne kadar güvenilir? İlk başta biraz eskiz gibi gelebilir… onu kimin kullandığını görene kadar:

Keywordtool.io

Tamam, çok saygın. Ama gerçekten ne yapıyor?

Gist basittir: anahtar kelime oyununuzu ciddi şekilde geliştirmek. Anahtar Kelime Aracı, bir sürü farklı şeyi düzgün bir şekilde yapmaya çalışmak yerine, anahtar kelimeleri gerçekten çok iyi yapmaya çalışır.

Bu yüzden, bu önemli noktalar / özellikler listesine göz attığınızda Anahtar Kelime Aracının biraz daha odaklı olduğunu unutmayın:

Özellikleri:

 • Arama hacmi ve zaman içindeki eğilimler.
 • Anahtar kelimeler için rekabet düzeyi.
 • Google Ads’deki anahtar kelimeler için tıklama başına maliyet tahminleri / fiyat tahminleri.
 • Genel olarak, Keywordtool.io HIZLI olarak yararlı sonuçlar vermede iyidir.
 • Birden çok kullanıcı hesabı (sürüme bağlı olarak).
 • Bir kez daha Anahtar Kelime Aracının temelleri TAMAMEN ÜCRETSİZDİR. Ücretsiz sürüm temel olarak çok sayıda odak anahtar kelime ve uzun kuyruk anahtar kelimeler üreten kolay aramalara odaklanır.

Tamam, itiraf etmek gerekirse, bu özellik listesi buradaki diğerlerine göre biraz daha az etkileyici görünüyor. Ancak hatırlanması gereken önemli şey, keywordtool.io’nun SEO’nun belirli bir yönüne daha fazla odaklanmış olmasıdır..

Ayrıca, oldukça iyi veriler ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu yüzden kesinlikle profesyonel versiyon o kadar pahalı olmazdı, değil mi??

Hımm:

Temel olarak üç katman vardır: Pro Basic, Pro Plus ve Pro Business.

Yıllık olarak ödenen aralık, ayda 69 dolar ile ayda 159 dolar arasındadır. Aylık ödeme, ayda 89 $ ile ayda 199 $ arasında.

Bak şimdi, bu senin için değerli bir yatırım mı?

Bu gerçekten kendi iş bağlamınıza bağlıdır. Bazı insanlar için, çok amaçlı araçlar ve süitler aşırı derecede doludur ve çoğunlukla anahtar kelimelere odaklanmak iyi bir yatırımdır.

Diğerleri için, Anahtar Kelime Aracı ile ilgili en iyi şey ücretsiz sürümdür.

9. SmallSEOTools.com

SmallSEOTools com

Yani, SmallSEOTools.com’un ne hakkında olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Sonuçta, kendini KÜÇÜK diyor – neden? Bu ne hakkında?

SmallSEOTools.com temel olarak bir çok insanın premium SEO araçlarına erişimi olmadığı fikrine dayanmaktadır, çünkü bunların çoğu özellikler ve pahalılık açısından aşırıya kaçmıştır.

Bu nedenle, SmallSEOTools.com alt uç kullanıcılara hitap eder ve hala yararlı olan daha küçük araçlar sağlar. Erişilebilirliğe odaklanma, onu en benzersiz SEO hizmetlerinden biri haline getiriyor!

SmallSEOTools.com

Peki nasıl çalışır? nasıl kullanıyorsun?

Çok basit. Smallseotools.com adresine gidip kullanmak istediğiniz aracı tıklıyorsunuz – yukarıdaki ekran görüntüsüne benziyor.

SmallSEO araçlarının bir sürü özelliği vardır, birçoğu daha küçük bireysel araçlar, ancak işte özeti:

Özellikleri:

 • Metin bağlamı araçları: bu araç kümesi öncelikle içeriğinize bakmanıza olanak tanır. İntihal, dilbilgisi, yazım denetimi, büyük harf küçük harf vb..
 • Görüntü düzenleme araçları: ters görüntü arama, yeniden boyutlandırma, kırpma, favicon oluşturma, videodan GIF görüşmesine ve daha fazlası.
 • Anahtar Kelime Araçları: resimde gördüğünüz gibi, anahtar kelime konumu, anahtar kelime yoğunluk kontrolü, rekabet analizi ve temel araştırma araçları, uzun kuyruk anahtar kelime önerileri, zorluk denetleyicileri ve daha fazlasını içerir..
 • Backlink araçları: temel backlink denetleyicisi, backlink yaratıcısı, bağlantı fiyatı hesap makinesi, bozuk bağlantı denetleyicisi, backlink rakipleri, vb..
 • Web sitesi yönetimi: SEO skor denetleyicisi, Google Pagerank denetleyicisi, sayfa hızı testleri, QR kod üreteçleri, WordPress tema dedektörü, virüs taramaları, Instagram, Facebook vb. Siteler için video indiricileri ve çok daha fazlası.
 • Web sitesi izleme araçları: bağlantı izleme, sunucu durum kontrolleri, Whois araması, Mozrank denetleyicisi, SSL denetleyicisi ve çok daha fazlası.
 • Temel olarak IP’nize bakan ve günlük proxy’ler sağlayan proxy araçları.
 • Alan adı araçları: alan adı yaş denetleyicisi, DNS kayıtları, toplu alan derecelendirmesi, alan adı IP aramaları vb..
 • Temel olarak PDF ile ilgili herhangi bir dönüştürme veya düzenleme yapmak için PDF araçları: __ to PDF, PDF to __, filigran vb..
 • Birim dönüştürme, geliştirme araçları, şifre yönetim araçları, meta etiket araçları… liste uzayıp gidiyor.

Tamam, ne düşündüğünü biliyorum: Bu KÜÇÜK KÜÇÜK araçların listesi.

Dünyada ne olacak?

İşte size iyi haberler. Bunların hepsi TAMAMEN ÜCRETSİZ.

Aslında o kadar da şaşırtıcı değil. Smallseotools.com tam olarak hepsi bir arada bir araç değildir. Farklı araçları tek bir gösterge tablosunda birleştiren bir yazılım değildir.

Yine de çevrimiçi olarak ücretsiz olarak bulabileceğiniz araçlardan bazıları – örneğin, herkes Google’a “resimden PDF’ye” gidebilir ve işi yapacak ücretsiz siteler bulabilir.

Ama bu mantıklı. Smallseotools.com, evet, küçük SEO araçlarının bir koleksiyonu olması gerekiyordu … ÜCRETSİZ.

Herkes bunu istemeyecektir – premium SEO paketlerinden daha az bir araya getirilmiştir. Ancak, sayfadaki tüm SEO araçları tonlarca farklı niş amacını kapsar ve düşük seviye ve bütçe kullanıcıları için çok yararlı olacaktır.

Kolayca sayfa SEO araçları ve çevresinde ücretsiz SEO araçlarının en iyi koleksiyonlarından biri! Araçlarından herhangi birini burada deneyebilirsiniz.

10. Para Robotu Göndericisi

Para Robot Gönderen

Bu listedeki diğer bazı öğeleri duymuş olabilirsiniz … ama Money Robot Submitter’ı duymamış olsaydınız şaşırmazdım.

… Ve tamam, size yalan söyleyemem:

Money Robot Submitter, bu listedeki tüm isimlerin en çekici görünümlü sitelerinden birine sahip.

Ancak, emin olun, Money Robot Submitter SEO yazılımının gerçek bir parçasıdır.

Gist mi? Money Robot Submitter çoğunlukla bağlantı kurma ve otomatik süreçlere odaklanmıştır (dolayısıyla adın robot kısmı).

AMA, tek yaptığı bu değil. Hadi kontrol edelim:

Özellikleri:

 • SEO bağlantı kurma yazılımı bağlantı gönderme sürecini basitleştirir ve bağlantı kurma çok otomatik hale getirir. Yazılımın nasıl göründüğünün hayranı olmasam da, SEO bağlantısı oluşturma kampanyalarını kolayca oluşturabilirsiniz.
 • Çok sayıda sunucu kaynağına erişim, yani Money Robot Submitter sitenize hızlı bir şekilde çok sayıda geri bağlantı sağlayabilir.
 • Yinelenen içerik için cezalandırılma riskini azaltan yerleşik makale yeniden yazma ve döndürücü özellikleri.
 • Sunucuları sürekli tarayan yazılım tarafından sağlanan web sitelerinin günlük listeleri, böylece her zaman içeriğinizi göndermek için yerleriniz olur.
 • Otomatik captcha çözme, en basit captcha’ları otomatik olarak işler ve daha karmaşık olanlar için destek sağlar.

Tamam – birden fazla araç, ancak Money Robot Submitter hala esas olarak SEO çalışmasının bağlantı tarafına odaklanmıştır.

Peki maliyeti nedir?

Fiyatlar çok basit: Abonelik için ayda 67 $ ödeyebilir veya bir ömür boyu yazılım lisansı için YALNIZCA 497 $ ödeyebilirsiniz.

Buna değer mi? Bu gerçekten sana bağlı. Şahsen, Money Robot Submitter’ı biraz kabataslak ve modası geçmiş görünümlü buluyorum. ANCAK, özünde amacını oldukça iyi yapıyor.

Herkes bağlantı oyununa eşit olarak odaklanmak istemez, ancak SEO bağlantı kampanyalarını gerçekten yapmak isteyenler için Money Robot Submitter’ın iyi bir odağı vardır.

Para Robot Gönderici İndir

11. Excel için SEOTools

Excel için SeoTools

Yani, daha küçük ve daha az ünlü SEO yazılımlarından bahsetmişken – SEOTools for Excel’i hiç duymadım?

Excel ile çalışan SEO araçlarını aramadıysanız, çoğunuzun beklemediğinizi umuyorum.

Yani, bu aracın ne için olduğunu tahmin edebilir misiniz??

Evet, SEOTools for Excel, SEO yönetimini Microsoft Excel ile entegre etmeye odaklanmıştır.

Bu, SEO yazılımının daha gelişmiş tarafında olduğu anlamına gelir, ancak SEO kampanyalarında Excel’i çok kullanan kişiler için kesinlikle çok yararlı bir yazılımdır..

Özellikleri:

 • Temel olarak, en önemli özellik sayfadaki SEO işlevleridir. Bunlar temel olarak Excel’in sayfalarınızı doğru bir şekilde ayarladığınızı doğrulama ve arama motorları için optimize etme yeteneğini geliştirir ve genişletir..
 • Excel için SEOTools ayrıca sayfa dışı SEO faktörlerine, örneğin bir backlink denetleyicisine bakmak için araçlar ile birlikte gelir.
 • Google Analytics veya Majestic gibi popüler hizmetler için birçok entegrasyon ile birlikte gelir.
 • Örümcek: Örümcek Aracının taramaya devam edeceği bir kök URL veya URL listesi sağlamanıza olanak tanır.
 • Harici API’ler veya hizmetlerle entegre etmek için kendi Bağlayıcınızı oluşturmak oldukça kolaydır. SEO için Excel’i zaten kullanıyorsanız, kolay.
 • Excel’in eksik olduğu daha küçük veya garip SEO ile ilgili işlevler için küçük “yardımcı” araçlar.

Tüm bunların bedeli? Oldukça basit: yılda makine başına 99 €.

Birden fazla lisans satın alırsanız lisans başına indirim alırsınız!

Site yönetimi ve SEO için Excel’i kullanmayı bilmiyorsanız, bu oldukça karmaşık görünecektir. Ve dürüst olmak gerekirse,.

Ancak zaten Excel için SEOTools’u mükemmel bir şekilde doldurur: Excel zaten profesyonel çevrimiçi pazarlamacıların elinde güçlü bir araçtır, ancak uzmanlar için mükemmel kılan şeylerden bazıları eksik.

12. TheSEOTools.net

seo tools.net

Smallseotools.com hakkında daha önce konuştuğumu hatırla?

Üstün SEO paketlerine dahil olmayan kişilere uygun fiyatlı (anlamlı, ücretsiz) SEO araçları sağlamayı nasıl amaçladı?

SEO Araçlarını bir çeşit kardeş veya kuzen olarak düşünebilirsiniz..

Şuna bir bak:

TheSEOTools.net

Aslında, theseotools.net ÜCRETSİZ SEO araçlarının bir listesidir. Sadece siteye gitmeli, istediğinizi seçmeli ve kullanmalısınız.

İşte size sunulanlardan bazıları:

Özellikleri:

 • Web sitesi inceleyicileri, anahtar kelime önerileri, backlink bulucuları ve backlink oluşturucuları, genel Meta Etiket oluşturucuları ve analizörleri gibi en temel SEO araçları ve daha fazlası.
 • Web sitesi ekran görüntüsü oluşturma aracı
 • Dama: Google Dizini, sayfa hızı, sayfa yetkisi, alan adı yetkilisi, web sitesi bağlantı sayıları, sosyal istatistikler ve daha fazlası.
 • Alan adı yaş denetleyicileri ve Whois denetleyicileri gibi alanla ilgili araçlar.
 • İçerikle ilgili araçlar: Dilbilgisi kontrolleri, kelime sayaçları, anahtar kelime konumu denetleyicileri ve intihal ve makale döndürme araçları.

Yani, fiyat aralığı — eminim ücretsiz?

Evet benim. Siteye giderek ve araçlardan herhangi birini deneyerek kendiniz bulabilirsiniz.!

13. Netpeak Yazılımı

Netpeak Yazılımı

Netpeak Software, bu listedeki daha benzersiz yapılandırılmış öğelerden biridir.

Buradaki öğelerin çoğu temel olarak hepsi bir arada araç sunar, sitelerinde çok sayıda ayrı araç barındırır veya SEO sürecinin belirli bir bölümüne odaklanan bir araca sahiptir..

Ama Netpeak?

Netpeak, SEO sürecinin iki bölümü için iki ayrı SEO ile ilgili yazılım sunar:

Netpeak Yazılımı

Yani hepsi bir arada araç değil ve istediğiniz gibi birini veya her ikisini de kullanabilirsiniz.

Netpeak Spider site denetim yazılımıdır ve Netpeak Checker web sitesi karşılaştırması ve URL analizi içindir.

İşte bazı önemli noktalar (farklı yazılımlar arasında bölündüğünü unutmayın):

Özellikleri:

 • Netpeak Denetleyicisi: URL’leri kontrol etmek için 380’den fazla parametre içerir.
 • Netpeak Denetleyicisi: Çok sayıda URL’yi işlerken proxy ve captcha çözme hizmetlerinin listesini kullanın
 • Netpeak Denetleyicisi: backlink profillerini ve sosyal medya performansını araştırın.
 • Netpeak Spider: taradığınız siteler için 50’den fazla sayfa içi SEO parametresine bakabilir
 • Netpeak Spider: Web sitesinin tamamını veya bir kısmını taramak için özel kurallar belirleyin

Dediğim gibi, Netpeak Checker ve Netpeak Spider iki farklı araçtır – bu, her ikisine de sahip olan bir şeyi satın alamayacağınız anlamına gelir..

Yani, ayrı fiyatlandırma var. Ancak, iki ürünün AYNI katmanlı fiyatları var.

Her katman tam özelliklidir; daha fazla özelliğe sahip daha pahalı sürümler yoktur. Bunun yerine, fiyat taahhüt etmek istediğiniz süreye bağlıdır.

Bir yıllık hizmet ayda 15,20 ABD dolarına düşüyor (182,40 ABD doları faturalandırılıyor) ve 6 ay, 3 ay veya bir ay boyunca satın alabilirsiniz.

Öte yandan, 1 aylık hizmet yalnızca 19,00 ABD dolarıdır, yani tüm ürün fiyatlandırma aralığı ayda 15 ila 19 ABD doları arasındadır!

Kısacası Netpeak Software, SEO sürecinin farklı bölümlerine odaklanan iki ayrı ürün sunuyor ve oldukça makul fiyatlı.

Ücretsiz Netpeak Yazılımını Deneyin

14. SEO Araçları Merkezi

Bu daha az bilinir:

Şimdiye kadar SEO Araçları Merkezi’ni (SEOToolsCentre olarak da bilinir) duydum?

Ben de fazla bir şey bilmiyordum. SeoToolsCentre’ın özü, TheSEOTools.net ve Smallseotools.com ile aynı damarda olmasıdır..

… Ama, biraz daha az iyi kurulmuş. Hakkında sayfası:

seo araçları merkezi

Yani, biliyorsunuz, bu en profesyonel veya saygın görünümlü web sitesi değil. AMA, bu işe yaramaz olduğu anlamına gelmez.

Çünkü bahsettiğim diğer öğeler gibi, SEOToolsCentre sitesinde barındırılan bir dizi ayrı, daha küçük araç kullanmanıza izin veriyor.

Yani matkabı biliyorsun. İşte bazı özellikler:

Özellikleri:

 • Çoğu temel SEO aracı dahildir.
 • Bir makale döndürme aracına ek olarak, bir cümle yeniden yazıcı ve bir açıklama aracı da var.
 • İlginçtir, sadece İngilizce için dilbilgisi ve yazım denetleyicileri değil, aynı zamanda Almanca için de dilbilgisi denetleyicisi vardır..
 • Arama motoru örümcek simülatörü (başka bir deyişle, sitenizin temel bir tarama aracı).
 • Metinden konuşmaya dönüştürücü, makale yoğunluğu denetleyicisi, görüntü iyileştirici ve Urduca yazma aracı.

Şimdiye kadar muhtemelen bu şeylere alışkınsınız: bu ücretsiz, doğru?

Yani, sayfa hakkında bunu gördükten sonra olmalı?!

Aslında… tam olarak değil.

Bakın, bahsettiğim tüm araçlar – temel olarak bahsettiğim ilgili web siteleriyle aynı tür araçları kapsayan – ücretsizdir.

Ancak SEOToolsCentre’in premium üyelik seçeneği de var. Ne sunuyor?

Dürüst olmak gerekirse, hiçbir fikrim yok. Web sitelerinde bazı ciddi sorunları var, bu nedenle bir prim planının neler içerdiğini göstermeyecek.

… Bu yüzden etkili bir şekilde ücretsiz! Ve sitenin sahip olabileceği tüm sorunlar için … ücretsiz SEO araçları hakkında şikayet etmeye gerek yok!

15. Web CEO’su

Tamam, son öğeden sonra WebCEO biraz kontrast oluşturacak.

Çünkü SEOToolsCentre biraz kabataslak görünüyordu ve ücretsiz şeylerle dolu … Web CEO’su ÇOK köklü ve çok premium.

2000’den beri var – neredeyse İKİ DECADES anlamına geliyor, bu da onu işletmedeki en eski SEO hizmetlerinden biri haline getiriyor.

Müşterileri 150’den fazla ülkeye yayılmıştır ve Web CEO’su 24 farklı dilde bile hizmet sunmaktadır. Bu sürpriz olmamalı:

web CEO'su

Tamam, ama Web CEO’su ne yapıyor?

Kısaca söylemek gerekirse, bu hepsi bir arada SEO paketlerinden bir diğeri. 17’den fazla aracı var, ancak bunlar dört kategoriye ayrılabilir:

Site denetim araçları, bağlantı oluşturma araçları, sosyal metrik araçları ve pazarlama analiz araçları.

İşte daha güçlü ve daha az yaygın özelliklerden bazıları:

Özellikleri:

 • Hepsi bir arada bir SEO paketinden beklediğiniz tüm temel bilgiler.
 • Site denetim araçları şunları içerir: site denetiminin diğer tüm yönlerine ek olarak dahili bağlantıları optimize etmek için bir araç (SEO analizi, teknik analiz vb.).
 • Belirli bağlantıları izlemeyi seçin.
 • Rakip backlink casusluğu.
 • İçerik gönderme aracı birçok farklı türde siteye erişmenizi sağlar: 30’dan fazla yerel site ve dizin, 10 alışveriş arama motoru, 35 blog topluluğu vb..
 • Web vızıltı izleme: sektörünüzdeki önemli konuları izlemenize, markanızın sosyal medya, bloglar ve haber sitelerindeki itibarını izlemenize ve hedef anahtar kelimeleriniz için Twitter vızıltılarını kontrol edebilmenize olanak tanır.
 • Özelleştirilebilir beyaz etiketli rapor oluşturma, böylece şirketinizin logosunu / adını bir yere tokatlayabilir ve müşterilerinize gönderebilirsiniz.
 • Raporlar birçok farklı dilde gelir ve İngilizce’den çevrilebilir.

Böyle iyi kurulmuş bir SEO araç paketinin pahalı olması gerekiyor, doğru?

Şey … premium SEO seçenekleri için normal fiyat aralığında, ancak daha uygun fiyatlı bir giriş noktasıyla.

WebCEO’nun fiyatlandırma yapısı şu şekilde bozulur:

Aylık, üç aylık veya yıllık olarak ödenebilecek dört katman vardır. Aylık ödeme yaparsanız, ilk katman (Solo) ayda 39 ABD dolarından başlar ve sınırlı özelliklere sahiptir.

Üst düzey, kurumsal, ayda 299 $ ve WebCEO’nun izin verdiği kadar tam özellikli.

Yıllık ödeme yapıyorsanız, giriş seviyesi ayda sadece 29 ABD doları ve Kurumsal (dördüncü aşama) ayda 225 ABD dolarıdır..

Yani, ortalamadan çok daha yüksek değil ve kesinlikle tam özellikli bir SEO paketi. Web CEO’sunun çok popüler olduğuna şaşmamalı.

WebCEO’yu Ücretsiz Deneyin

16. Ninja Araçları

Ninja Araçları

Ninja Tools’u tanımlamak biraz zor, özellikle bahsettiğim diğer tüm isimlere kıyasla.

Ninja Araçlar, hepsi bir arada bir araç takımı değil. Ancak tek bir araçtan veya barındırılan ve ayrı SEO araçlarının bir dizininden daha fazlası.

Bu bir SEO araçları paketi – bir paket – ama ihtiyacınız olan her şey değil. Çok ilginç.

Ninja Araçları

Yani, burada özel araçlar çok önemli. Aslında, Ninja Tools’un ANA cazibesi, öne çıkan snippet optimizasyon aracı ve diğer iyi geliştirilmiş araçlarıdır.

Ninja Tools, genel bir araç kutusundan ziyade bir dizi kalite, özel araç gibidir. İşte bu araçlar hakkında biraz daha:

Özellikleri:

 • Özellik Parçacığı Optimizasyon Aracı: Bu, Ninja Tools’un gerçekten geliştirdiği bir şey. Google’da öne çıkan snippet’ler çok önemlidir, ancak yakalanması zordur. Bu araç işlemi basitleştirir ve temel olarak sonuçlar sayfasında snippet konumları kazanmanıza olanak tanır.
 • Yukarıdaki araç ayrıca, arama sonuçlarının altındaki “ile ilgili aramalar” bölümündeki verileri de içerir.
 • Ayrıca “kişiler de soruyor” Google işlevinden veriler içerir.
 • Video SEO aracı: Bu, sıralama anahtar kelimelerinizden hangilerinin video sonuçları döndürdüğünü bulmanızı, rakip verilerinize (YouTube ve video etkileşimleri dahil) bakmanızı sağlar, böylece videolarınızla sıralamalarınızı yükseltebilirsiniz.
 • Ninja Backlink Aracı: backlink profilinizi izler ve TONS kaynaklarından veri çeker.
 • Ninja Tools ayrıca mobil kaynak kodunu görüntülemek için ücretsiz bir araca sahiptir. Gelecekte muhtemelen daha fazla ücretsiz araç geliştirecekler, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!
 • Ana şirket olan İnternet Pazarlama Ninjaları, WAY daha ÜCRETSİZ SEO araçlarıyla ayrı bir siteye sahiptir.

Bu son nokta, bütçeciler için size iyi bir haber – ücretsiz bir araç! Ancak, elbette, Ninja Tools’un sağladığı diğer kaliteli araçlar ücretsiz DEĞİLDİR.

Ne yazık ki, biraz karmaşık.

Bkz. Ninja Araçları paketi, Video SEO aracını ve Öne Çıkan Snippet Optimizasyonunu (“insanlar da soruyor” ve “ilgili aramalar” araçlarını içerir) BİR paket olarak içerir.

Bununla birlikte, backlink aracı ana şirketten satın almanız gerekir: Internet Marketing Ninjas.

Dolayısıyla, küçük bir araç takımı olan ilk ürünün üç katmanı vardır: Uzman, Profesyonel ve Kurumsal.

Uzman ayda 4,99 dolar veya yılda 49,90 dolar, Enterprise ayda 349 dolar veya yılda 3,490 dolar.

Aylık veya yıllık ödeme yapıp, fiyatlarınızı en fazla birkaç dolar etkiler.

Tamam ve backlink araçları?

Birkaç ücretsiz araç gibi ana şirketin sitesinde de bulunuyorlar!

Görünüşe göre Ninja Tools bu listedeki en eşsiz ürünlerden biri.

17. SERPs.com

SERPs

SERPs.com’un ne hakkında olduğunu tahmin etmek zorunda olsaydınız, bu ne olurdu?

Tamam, şaka yapıyorum. Bu listenin başından sonuna kadar dikkat çekerseniz nazik bir hatırlatma: SERP’ler Arama Motoru Sonuçları Sayfası anlamına gelir. İnternet’te her olduğumuzda hepimizin gördüğü şey bu.

Yani SERP’ler, arama motoru sonuçlarındaki yerinizi …!

Ve oldukça iyi bir iş çıkarıyor. İşte bazı önemli müşteriler:

SERPs.com

Şimdi, SERP’lerin tam olarak ne sunduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Temelde bir takım araçlar, ancak daha basit tarafta. Fena değil! Ayrıca atılan bazı benzersiz özelliklere de sahiptir..

İşte öne çıkan bazı özellikler:

Özellikleri:

 • Hala tonlarca bilgi gösteren basit, kullanıcı dostu bir kontrol paneli.
 • SERPs DataLab, kullanıcı dostu bir arayüzle MİLYAR günlük SERP verilerine bakmanızı sağlar. Bunun dışında özel raporlar da oluşturabilirsiniz.
 • Geliştirici dostu API, günlük sıralamaları kendi raporlama sisteminize beslemenizi sağlar.
 • Google E-Tablolar için Eklenti.
 • Özelleştirilebilir Beyaz Etiketleme özelliği.
 • Şehir veya posta kodu düzeyinde yerel sıralamalar ve mobil, masaüstü ve tabletler için sıralamalar.
 • Ülke ve dile göre 400 farklı Google ve Yahoo sıralaması kombinasyonu.
 • Site denetimi ve geri bağlantılara daha az odaklanılmasına rağmen, kapsamlı bir SEO paketinden beklediğiniz tüm temel özellikler.
 • Ana şirket (Authority Labs) güvenilir ücretsiz araçlar sunar!

Öyleyse, bu şeyler için ödeme yapmanın yolu:

Üç katman vardır: Küçük İşletme, Ajans ve Kurumsal. Enterprise özel fiyatlandırmaya sahiptir, ancak diğer ikisi.

Small Business aylık 49 ABD dolarıdır ve 300 anahtar kelime, 5 site ve 1 kullanıcı hesabı ile sınırlıdır.

Ajans ayda 99 ABD doları, 1000’e kadar anahtar kelime, tam beyaz etiket özelliği ve sınırsız site ve kullanıcı.

Bazıları daha basit bir seçim yapmayı takdir edebilir!

Ancak bütçeniz dışında olsa bile, ana şirket tarafından sağlanan ücretsiz araçları ihmal etmemelisiniz!

18. Ahrefs

ahrefs

Ah, Ahrefs! (Anla?)

Bahsettiğim isimlerden bazıları oldukça sağlam. Bazı yüksek profilli isimler de dahil olmak üzere binlerce hatta milyonlarca müşterileri var.

Ahref kesinlikle orada.

2011 yılında kuruluşundan bu yana, Ahrefs çok güçlü bir SEO yazılım hizmetine dönüştü.

Bu müşteri listesine bir göz atın ve bana etkileyici olmadığını söyleyin:

Ahrefs

Ahrefs temelde başka bir hepsi bir arada SEO paketidir. Ancak benzersiz olan, Ahrefs’in sadece güçlü araçları nedeniyle değil, aynı zamanda büyük kaynakları sayesinde süper güçlü olmasıdır..

İşte neden bahsettiğime bir bakış:

Özellikleri:

 • Ahrefs’in kaynakları BÜYÜK: Ahrefs günde 5 milyar sayfa taradı, 16 TRILLION bilinen bağlantı indeksine ve 3 TRILLION bilinen URL’ye sahip.
 • Organik arama raporları, rakiplerinizin nasıl sıralandığına, hangi sayfaların sitelerine en fazla trafik çektiğine ve yüz milyonlarca anahtar kelimeye ait verilerle güçlendirildiğine bakmanıza olanak tanır.
 • Bu notta, anahtar kelime gezgini, bahsettiğim her zamanki anahtar kelimeyle ilgili tüm araçlara (anahtar kelime zorluğu, anahtar kelime oluşturma vb.) Sahiptir, ancak 3 milyardan fazla anahtar kelimeden oluşan bir veritabanı tarafından desteklenmektedir.
 • Milyarlarca taranan sayfadan yine geri bağlantı verileri.
 • Birden çok şeye bakan içerik araştırması (sosyal medya, organik arama trafiği, geri bağlantılar vb.).
 • İstediğiniz gibi son derece spesifik ve ayrıntılı olan sıralama takibi.
 • Siz veya rakipleriniz geri dönüşleri kazandığında / kaybettiğinde uyarı ayarlama yeteneği.
 • Müşteri desteği çok sağlam, SEO yazılımı tarafından sunulan en iyi bazıları.

Tamam, açıkça, Ahrefs çılgınca bir miktarda veri kullanıyor. Bunun bir maliyeti olmalı, değil mi??

…Evet kesinlikle. Ahrefs’in aylık veya yıllık olarak ödenebilecek dört katmanı vardır.

Aylık ödeme, fiyat ayda 99 $ (Lite) ile ayda 999 $ arasındadır (Ajans).

Yıllık olarak ödenen ücret, aylık 82 ABD Doları ile aylık 832 ABD Doları arasında değişmektedir..

Yani evet, başlangıç ​​fiyatı daha dik, ama yine de oldukça iyi özellikli. Ve açıkçası, Ahref’lerin devasa veritabanlarından yararlanan her şey, bazı daha yüksek fiyatları garanti edecek.

19. Moz

MOZ

Moz’un SEO yazılımı dünyasında ne kadar büyük bir anlaşma olduğunu vurgulamak zor.

En iyi nasıl perspektif haline getirebilirim:

Bu listedeki adlardan birkaçı Moz’un kaynaklarına erişimi nasıl içerdikleri konusunda övündü.

Öyle ki, Moz’un kendisi de mücadele etmek için bir güçtür. Müşteri listesinin de etkileyici olmasına şaşmamalı:

Moz

Gördüğünüz gibi, Moz başka bir hepsi bir arada SEO paketidir. Paketin dört ana alanı vardır: site denetim araçları, sıra takibi, backlink araçları ve anahtar kelime araştırma araçları.

Özellikleri:

 • Önceki girişte olduğu gibi Moz’ın da alacağı çok büyük miktarda veri var: 35 TRİLYON dizinli bağlantı, günde 7 milyon SERP analiz edildi, anahtar kelime aracıyla 500 milyon anahtar kelime önerisi.
 • Saha denetimleri sadece kapsamlı değil aynı zamanda hızlıdır. Ayrıca, Moz otomatik olarak haftalık tarama yapar ve sizi yeni sorunlara karşı uyarır.
 • Sayfa içi ve içerik optimizasyonu.
 • Bağlantı oluşturma ve araştırma araçları, hedeflerinizi ve ilerlemenizi takip etmeyi süper kolaylaştıran Bağlantı İzleme Listeleri oluşturmanıza da olanak tanır.
 • Çok kolay ve son derece özelleştirilebilir rapor oluşturucu.
 • Harika katılım ve eğitim kaynakları.

Yani, başka bir güçlü ve saygın hepsi bir arada SEO araç seti. Bu sefer maliyeti nedir?

Moz’un belirli fiyatları olan dört katmanı ve özel fiyatları ve özellikleri olan bir işletme planı vardır. Aylık veya yıllık olarak ödenebilir.

Aylık olarak ödenirse, fiyat aralığı ayda 99 $ ile ayda 599 $ arasındadır. Yıllık olarak ödenen aralık düşer: ayda 79 dolardan aylık 479 dolara.

Nasıl gittiğini biliyorsunuz: bazı işletmeler için bu mükemmel bir SEO çözümü olacak ve diğerleri için aşırıya kaçacak.

20. SEMrush

SEMrush

Bu nedenle, bu listedeki son iki isim büyük, köklü, dünyanın en büyük markaları tarafından kullanılmış ve tonlarca kaynağa sahip.

SEMrush… şey, tıpkı son ikisi gibi.

2008 yılında kurulan küçük bir başlangıç ​​olarak SEMrush, dört farklı ülkede 6 ofisi olmak üzere 650’den fazla çalışanı ile büyümüştür..

Ve ünlü müşterilerden de payı var:

SEMrush

Tahmin edebileceğiniz gibi, SEMrush’un özü, başka bir hepsi bir arada SEO paketi olmasıdır. Temelde ihtiyacınız olan her şeye sahiptir, ancak araçları normalden daha derinlemesine olabilir.

Özellikleri:

 • Alıştığınız tüm temel bilgiler — site denetimleri, teknik SEO denetimleri, anahtar kelime oluşturma vb..
 • Backlink araçları, .edu veya .gov sitelerinin sitenize atıfta bulunup bulunmadığına ve coğrafi kaynaklarla ilgili gerçekten ayrıntılı raporlara dikkat eder.
 • Sosyal medya araçları yalnızca derinlemesine raporlama ve analiz yapmakla kalmaz, aynı zamanda içerik oluşturmanıza ve 5 farklı sosyal ağa programlamanıza izin verir.
 • Ekibiniz için trend olan konu fikirleri ve paylaşılan takvimler oluşturabilen harika içerik pazarlama araçları.
 • Analytics Siteleri karşılaştırmak için hızlı bir şekilde oluşturulmuş ve okunması kolay grafikler, özel raporlar oluşturma yeteneği ve daha fazlası için milyonlarca farklı şey için raporlar.

SEMrush, son iki öğe gibi, çok kapsamlı bir SEO paketi olduğundan, daha yüksek fiyatlar beklemek doğru olur.

SEMrush’un sabit fiyatlarla üç katmanı ve ayrıca özel fiyatlandırmalı bir Kurumsal planı vardır. Aylık veya yıllık ödeme yapabilirsiniz;.

Aylık olarak ödenen fiyat aralığı aylık 99,95 dolar ile 399,95 dolar arasındadır. Yıllık olarak ödenir, ayda 83,28 dolar ila 333,28 dolar.

Yani SEMrush, kaliteli SEO paketi meslektaşlarından çok farklı değil.

SEMrush Ücretsiz Deneme Sürümünü Başlat

21. Ubersuggest

ubersuggest

Ubersuggest, az önce kapsadığım yoğun SEO çözümlerinden sonra güzel bir tempo değişikliği.

Bakın, Ubersuggest bir takım araç, hatta birkaç araç değildir. Ubersuggest’in kendi web sitesi bile yok; Neil Patel’in web sitesi tarafından barındırılan tek bir araç.

Kroki geliyor mu? Değil. Neil Patel dünyanın en beğenilen girişimcilerinden ve pazarlamacılarından biri.

Daha önce, Ubersuggest’in bir araç olduğunu söyledim. Teknik olarak konuşursak, bu: Neil Patel’in web sitesinde bir arama çubuğu.

AMA, pratikte, Ubersuggest birden fazla şey için kullanılabilir ve birkaç farklı araca sahiptir. Yani küçük bir çok amaçlı alet gibi.

Özellikleri:

 • Anahtar kelime fikri oluşturucu ve arama terimine genel bakış.
 • İçerik fikirleri de!
 • Bir alan adı girerken, Ubersuggest ayrıca bir trafik ve SEO sıralaması analizörü haline gelir.
 • SEO denetleyicisi üzerinde çalışılacak hataların / sorunların sağlam bir listesini sunar.
 • Trafik analizörü ayrıca üst sayfalara ve anahtar kelimelere de bakar.
 • En fazla birkaç dakika süren ve birçok bilgiyi oldukça basit bir şekilde ortaya koyan Site Denetim aracı.
 • Geri bağlantı aracı, yapı ve hız bakımından site denetimine benzer.

Bakalım, gerçek olalım — bu araç, fantezi-schmancy hepsi bir arada yazılımla karşılaştırıldığında temel mi??

Kesinlikle. Ama gerçek şu ki, bu muhtemelen piyasadaki en iyi ücretsiz SEO araçlarından biridir. Bu doğru – tamamen ücretsiz.

Bunun yanı sıra, kullanımı kolay, bilgilendirici ve güvenilir.

22. Cevap: Kamu

answerthepublic

Cevap: Kamu, Ubersuggest ile aynı notta – hala oldukça saygın olan daha küçük bir araç.

Ama ah oğlum… buradaki en eşsiz eşyalardan biri mi? SEO’nun belirli bir yönüne kesin bir odaklanma var, bu da anlaşılmasını kolaylaştırıyor.

Çalı etrafında dövmenin bir anlamı yok. İşte böyle görünüyor:

AnswerThePublic

Kamu arama motoru verileri için bir Infographic oluşturucu olarak düşünülebilir. Bu bir aşırı basitleştirme ve ücretsiz ve ücretli sürümler arasında farklılıklar var, ama özü bu!

Özellikleri:

 • Genel olarak, girdiğiniz anahtar kelimeler için veri görselleştirmeleri ve Infographics oluşturur.
 • Çok fazla bilgi ve veri içerir, bu yüzden işe yaramaz – ancak infographics gerçekten sindirimi kolaylaştırır.
 • Verileri karşılaştırın ve yeni önerilere bakın.
 • Dil ve konuma dayalı sonuçlar.
 • Raporları kaydetme yeteneği!
 • Sınırsız ekip üyesi.
 • Daha yüksek kaliteli görüntüler ve istemediğiniz bölümleri gizleme özelliği.

Tamam, burada biraz daha aşağılık olmam gerekiyor – hayır, AnswerThePublic tamamen ücretsiz değil. Listelediğim bu özelliklerin çoğu ücretli sürüm için.

Ücretli sürüm ile giderseniz, ayda 99 $. Dürüst olmak gerekirse, bana biraz dik geliyor, ama hey – birçok insan bununla iyi durumda.

Neyse ki, ücretsiz sürümü kullanabilirsiniz. Sınırlı sayıda arama var ve yan yana karşılaştırmalar yapamazsınız veya ücretli sürümün yaptığı şeylerin çoğunu yapamazsınız … ancak yine de ücretsiz olarak temelleri yapabilirsiniz!

AnswerThePublic Free’yi deneyin

23. WooRank

Woorank

Bu SEO araçları listesini WooRank ile kapatacağım.

WooRank oldukça büyük bir SEO yazılım paketidir – günümüzde bir milyondan fazla kullanıcıya kayıtlı.

Buradaki en büyük SEO yazılım şirketi değil, ama yine de oldukça dikkate değer.

Dediğim gibi WooRank bir takım araçlar. Ancak, daha küçük taraftadır. Teknik olarak hepsi bir arada bir araç olabilir, ancak buradaki diğerleri kadar kapsayıcı değil.

Yani, çok şey sunuyor.

Özellikleri:

 • Anahtar kelime aracı oldukça karmaşık.
 • WooRanks Projeleri: temel olarak verileri rapor olarak indirmenize ve özelleştirmenize izin verir.
 • Site Tarama / denetim.
 • E-posta raporları ve sağlık / çalışma süresi izleme de dahil olmak üzere sitenizin sürekli SEO izlemesi. Genel olarak, WooRank SEO denetleyicisine çok önem veriyor.
 • Bu notta, SEO denetleyicisini ücretsiz olarak deneyebilirsiniz!
 • WooRank’ın sadelik ve kullanım kolaylığı üzerinde özel bir önemi vardır. Bu, araçların güçlü olmadığı anlamına gelmez, ancak özellikle kullanılabilirler.
 • Satış araçları, müşterilere veya potansiyel müşterilere göndermek için sitelerin raporlarını ve incelemelerini oluşturmanıza olanak tanır.
 • Lead Gen aracı, bu satış araçlarını daha önce otomatikleştirmenize yardımcı olur.

Neyi kastettiğimi anla? WooRank’ta çok şey olmasına rağmen, ele aldığım hepsi bir arada, hepsi bir arada araç setleri kadar kapsamlı değil.

Umarım, onlardan daha ucuzdur, değil mi??

Aslında, evet! Üç katman vardır: Pro, Premium ve Enterprise. Hepsinin önceden belirlenmiş fiyatları var.

Ayda 59,99 $ ‘dan aylık 249,99 $’ a kadar geliyorlar ve özelliklerine göre değişiyorlar – hoş olsa da, Pro katmanı bu kadar sınırlı değil.

Sonuç: Hangi SEO aracını öneririm?

Bu listenin tamamını okuduysanız tebrikler! İsimlerin herhangi birini hatırlıyor musun?

Şakalar bir yana, size bu araçlardan hangisini tavsiye ettiğimi söyleyeyim. Hepsinin bahsetmeye değer avantajları var, ancak yine de 23’ten daraltabiliriz..

Elbette… tüm boyutlara uyacak tek bir araç yok. Birkaç tavsiyem var:

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, belirli odaklara sahip SEO araçları alanları için oldukça iyidir. Örneğin:

Bavoko, WordPress’i yoğun olarak kullananlar için özellikle harika ve Excel için SEOTools, Excel kullanıcıları için iyi.

Flash, gösterişli Infographics ve raporlar oluşturmak istiyorsanız harika ve NinjaTools, özellik snippet optimizasyonuna odaklanmak için harika.

Ve işletmelere her zaman ücretsiz SEO araçlarını kullanmalarını önermesem de, kesinlikle harika olabilirler.

Bunlar için, Ubersuggest’in en iyi ücretsiz SEO araçlarından biri olduğunu söyleyebilirim ve Smallseotools.com ve TheSEOTools.net de ücretsiz araçların iyi dizinleri.

Ve büyük silahlar için — gerçekten güvenilir hepsi bir arada SEO araçlarına ihtiyaç duyan işletmeler:

Ahrefs, SEMrush ve Moz muhtemelen en iyiler arasındadır, çünkü en iyi kaynaklara, itibarlara ve iyi inşa edilmiş araçlara sahiptirler. Woorank ve Mangooller de oldukça sağlam olmasına rağmen!

Biraz bunalmış hissediyorsanız endişelenmeyin. Yardım etmek için buradayız!

Bazı temel özellikleri kullanmaya başlamanıza yardımcı olabilecek bazı kaynaklarımız olduğunu unutmayın; arama motoru sayfa sıralamanızı yükselten önemli temeller!

Web sitesi performansı sıralamanızı kesinlikle etkilediğinden, çalışma süresinin hesaplayıcınızı siteniz için gerçekten ne anlama geldiğini görmek için kullanabilirsiniz.

Ayrıca, sitenizin veya rakiplerinizin kapalı olup olmadığını kontrol edebilir ve size barındırıcılarının ne olduğunu söyleyebiliriz; böylece bazı temel özellikleri kontrol edebilirsiniz.!

SEO karmaşıktır, ancak listelediğim ve önerdiğim yazılımı kullanarak daha kolay hale getirilebilir. Ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız – bize sorun!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map