2020’nin En İyi Bayi Barındırma Sağlayıcıları (No.2 Benim Favorim)

2020’nin En İyi Bayi Barındırma Sağlayıcıları (No.2 Benim Favorim)

2020’nin En İyi Bayi Barındırma Sağlayıcıları (No.2 Benim Favorim)

Bayi hosting bazı hosting platformlarının sunduğu bir şeydir. Ancak, tüm barındırma platformları bayi barındırma seçeneği sunmaz.


Peki, kendi web hosting çözümünü başlatmaya karar verdiniz mi? O zaman burada bunu yapmanıza izin veren bir seçenek var.

Evet, Bayi barındırma hakkında konuşuyorum.

Bayi hosting kavramsal olarak normal web hosting çok farklıdır. Bu, etkili bir şekilde düşük bakım maliyetiyle bir web barındırıcısı olmanızı sağlar ve biçtiğiniz kârın tadını çıkarmanızı sağlar.

Yani, temelde satıcı barındırma kullanarak bir web barındırma sağlayıcı olarak poz verebilir. Bu bayi barındırma çok kısa bir tanımı olsa da, bana bayi barındırma nedir ve kim yarar sağlar hakkında daha fazla bilgi vereyim.

Bayi Hosting Nedir ve Kimin İçin?

Yukarıda belirttiğim gibi, bayi barındırma web barındırma olarak hareket etmenizi sağlar. Dolayısıyla, bir bayi alıcısı olarak bayi sağlayıcısı ile son müşteri arasında arabulucu olarak hareket edersiniz.

Burada son müşteriye gerekli bant genişliği, alan, cPanel sağlayabilirsiniz. Bazı satıcılar da markanızı eklemenize izin verir. Bu gerekli altyapı yoksa web hosting hizmetleri sunmak için daha kolay bir yoludur.

Barındırma hizmeti vermek istiyorsanız ancak aşağıdakilere sahip değilseniz bayi barındırma seçeneklerini kontrol edebilirsiniz.

 • Tüm altyapıyı kurmak için yeterli bütçe
 • Donanım / yazılım güncellemeleri veya teknik sorunlarla başa çıkmak için yeterli teknik uzmanlık
 • Konumların veya veri merkezlerinin yeterli coğrafi dağılımı
 • Web barındırma hizmeti için 7 gün 24 saat destek sağlanamıyor

Yukarıdaki sorunlardan birine sahipseniz, satıcı barındırma güvenli bir bahistir. Bayi hosting, kendi web hosting işinizi başlatmak istediğinizde size hepsi bir arada bir paket çözümü sunar.

Birçok satıcı barındırma platformu aşağıdaki gibi ek hizmetler sağlar:

 • Son kullanıcı desteği
 • cPanel
 • SSL
 • Tüm hesapları yönetmek için portal – WHMCS faturalandırma yazılımı, Yardım Masası yazılımı
 • Özelleştirmeler

Bayi barındırma özellikleri, piyasadaki çeşitli seçenekler arasında farklılık gösterir.

Nasıl Hosting Bayisi Olunur?

Bir barındırma satıcısı gerçek web barındırma sağlayıcısı için bir ortaklık görevi görür ve barındırma satıcısının ekstra para kazanmasına izin verebilir.

Bir barındırma satıcısı olmak için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

 • İlk olarak, deneyimli ve güvenilir bir barındırma hizmeti seçmek için yeterli pazar araştırması yapın
 • Bu bayi sağlayıcısı için, gereksiniminize ve bütçenize göre en uygun paketi seçin
 • Müşterilerden ödeme kabul edebileceğiniz gerekli ödeme ağ geçidi seçeneklerini belirleyin.
 • Gerekli bilgileri doldurun ve plana göre ödeme yapın
 • Barındırma hizmetlerinin satışını kolaylaştırmak için web sitenizi başlatın
 • Satışları artırmak için web sitenizi pazarlayın

Bir hosting satıcısı olmaya başlamak basittir ve çok fazla uzmanlık gerektirmez.

Bu heyecan verici görünüyor, değil mi? Bir rüya kendi web hosting iş başlatmak için sabırsızlanıyor ama nerede başlamak veya başka kısıtlamaları var bilmiyorum bireyler için gerçek oluyor.

Bununla, piyasadaki en iyi satıcı barındırma hakkında daha fazla konuşmama izin verin.

hostingpillEn İyi Bayi Hosting Sağlayıcıları

 1. ResellerClub
 2. GreenGeeks (Favori)
 3. MilesWeb
 4. SiteGround
 5. InMotion Barındırma
 6. GoDaddy

1. Bayi Kulübü:

ResellerClub

Platform, paylaşılan barındırma, özel barındırma, VPS, Bulut tabanlı barındırma gibi birden çok barındırma özelliğini desteklediğinden, ResellerClub daha iyi bir ürün seçeneği sunar. ResellerClub 30 günlük para iade garantisi sunar.

ResellerClub tamamen bayi barındırma adanmış bir topluluk desteği ile geliyor. Ayrıca alan adı satıcısı seçeneği de desteklenir. Çok yönlü satıcı barındırma seçenekleri, en güçlü noktalarından biri gibi görünüyor.

Burada ücretsiz bir bayi hesabı, ücretsiz cPanel, ücretsiz WHM, Softaculous yükleyici, ücretsiz ana bilgisayar geçişi, performans optimizasyonu, yükseltmeler, çağrı üzerine destek alırsınız. Yani, web barındırma yaparken, ResellerClub tarafından sağlanan bu özellikleri boşuna.

Ağ, yüksek performans ve hız sağlamak için CloudFlare CDN tarafından desteklenmektedir. Bu Windows yanı sıra Linux satıcı barındırma desteği vardır. Linux bayi barındırma planları aşağıda gösterildiği gibidir.

Bluehost planı Linux

Tüm planlar sınırsız cPanel’i destekler, ancak disk alanı kısıtlamaları vardır. Benzer şekilde, aşağıda gösterildiği gibi ana bilgisayar planlarına sahip Windows bayi barındırma hizmetiniz de vardır:

Bluehost Windows

Genel olarak planlar hem Windows hem de Linux için uygun.

Artıları

 • Windows ve Linux satıcıları için çok yönlü planlar
 • Temel güvenlik özelliklerini içerir
 • Sınırsız cPanel ve Plesk hesapları içerir

Eksileri

 • Ortalama destek
 • Yenilemeler yüksek fiyatlıdır

ResellerClub’ı ziyaret edin

2. Yeşiller:

Greengeeks afiş

GreenGeeks yeşil barındırma için popüler bir barındırma platformu da bayi barındırma seçeneğine sahiptir. Bu, ResellerClub’ın aksine belirli bir disk alanı veya bant genişliği kısıtlaması içermez.

Ancak, GreenGeeks’in her bir plan için cPanel sayısı üzerinde bir kısıtlaması vardır. Ek olarak, plan WHMCS’yi de içermektedir. Aşağıda tüm GreenGeeks bayi barındırma planları listelenmiştir.

GreenGeeks planı

Bir şekilde, hizmetlerinizi ölçeklendirdikçe GreenGeeks uygun fiyatlı olur. Ayda 2 $ gibi düşük bir fiyatla başlayan toptan hesaplarından faydalanabilirsiniz.

GreenGeeks, alan adı kaydı, alan adı taşıma, anında kaynak ölçeklenebilirliği, ücretsiz hesap taşıma özelliklerini destekler. GreenGeeks, RAID-10, SSD, Önbellekleme, CDN ve optimizasyon ile hızlı performans sağlar.

GreenGeeks ile markanızın logosunu ve alan adını göstermek için özel beyaz etiket özelleştirmesi mümkündür. Hizmetler, 7/24 izleme ve eksiksiz müşteri desteği ile birlikte gelişmiş güvenlik özelliklerini içerir.

Tüm bunlar e-ticaret desteği ve geliştirici dostu diğer özelliklerle bağlantılıdır. Bir web barındırma platformu olarak, müşterilerinize aşağıdaki özellikleri sağlayabileceksiniz.

GreenGeeks Özellikleri

Genel olarak GreenGeeks, Bayi hostinginde ekonomik ve çoklu özellikler sunar.

Artıları

 • Beyaz etiketi destekler
 • Gelişmiş güvenlik özellikleri ile iyi performans, güvenilir hizmet.
 • Sınırsız disk alanı ve bant genişliği
 • Uygun fiyatlı ve ölçeklendirmesi kolay
 • İyi destek

Eksileri

 • CPanel sayısını sınırlar

GreenGeeks’i ziyaret edin

3. MilesWeb:

milesweb bayi barındırma
MilesWeb, her biri için ayrı bir barındırma kurmak zorunda kalmadan birden fazla web sitesini veya projeyi aynı anda yönetmek isteyen tomurcuklanan serbest çalışanlara Bayi Barındırma hizmeti sunar.

Ve diğer tüm planlar gibi, Bayi Hosting fiyatları da düşük tutuldu & uygun fiyatlı fakat özelliklerden yoksun.

Ancak, MilesWeb’in her planda mevcut olan cPanel hesaplarının sayısı ve depolama alanı üzerinde bir kısıtlaması vardır. Ancak tüm planlar WHMCS ile önceden yüklenmiş olarak gelir, bu da büyük bir katkıdır. Aşağıda listelenen planlar, Bayi Barındırma altında MilesWeb’in sunduklarıdır.

milesweb satıcı barındırma fiyatlandırma

Gördüğünüz gibi MilesWeb daha fazla & daha uygun fiyatlı olabilir. 10 cPanel Hesabı ile başlayabilirsiniz & En uygun plan olarak hemen GB 290 / ayda 20 GB depolama alanı.

Sınırsız alan, bant genişliği, MySQL veritabanı & e-posta hesapları tüm bayi planlarında mevcuttur. Ayrıca ücretsiz bir SSL sertifikası, alan adı satıcısı, cPanel dahildir & Softaculous.

MilesWeb, etki alanı kaydını, taşımayı ve kaynak ölçeklenebilirliğini destekler & ücretsiz hesap taşıma. RAID-10, SSD, Web Sitesi Oluşturucu, WHM, Kötü Amaçlı Yazılım ile hızlı performans sağlar & Tarama koruması.

milesweb bayi barındırma özellikleri

Yukarıda belirtilen tüm özellikler MilesWeb’in 30 günlük para iade garantisi, 7/24 müşteri desteği ile birlikte gelir & % 99,95 çalışma süresi.

Artıları

 • WHMCS içerir
 • Sağlam güvenlik ile iyi performans
 • satın alınabilir & kolayca ölçeklenebilir
 • Geniş Müşteri Desteği

Eksileri

 • Sınırlı Depolama Alanı & cPanel

MilesWeb’i ziyaret edin

4. SiteGround:

SiteGround Banner'ı

SiteGround, seçtiğiniz kredilere dayalı olarak bayi barındırma özelliğini destekler. Bir bayi kredisi 1 yıllık barındırma hizmetine eşdeğer olacaktır. Aktivasyon başına 1 kredi kazanırsınız. Bayi programına katılmak için minimum 5 krediye ihtiyacınız var.

İşte kredi sınırlandırmasına dayalı bir fiyatlandırma tablosu.

SiteGround Kredileri

SiteGround, aylık yaklaşık 10 bin ziyaret gerçekleştirebilen tek bir plan sunar. SiteGround bayi barındırma kullanırken önemli ölçüde hız, güvenlik ve güvenilir hizmetler sunan temel SiteGround barındırma seçeneklerini elde edersiniz.

SiteGround güvenilir hizmetler sağladı ve% 99,99 çalışma süresi sunuyor. Beyaz etiket seçeneği de desteklenmektedir. 10 GB web alanı ile ölçülmemiş veri aktarımı elde edersiniz. CPanel ve yumuşak kurulum içerir.

SiteGround Özellikleri

Temel düzeyde, SiteGround’un birden fazla veri merkezi, SSD depolama alanı, ücretsiz CDN, SuperCacher, HTTP / 2 desteği vardır. SiteGround bayi barındırma’yı seçtiğinizde bunların tümü otomatik olarak kullanılabilir hale gelir.

SiteGround, gelişmiş güvenlik özellikleri ve yedekleme hizmetleriyle birlikte dahili e-ticaret desteğine sahiptir.

SiteGround Güvenlik Özellikleri

Ayrıca, satıcı barındırma tercih ettiğinizde de kullanılabilen geliştiriciye özgü birkaç özellik vardır..

Artıları

 • Gelişmiş güvenlik özelliklerini destekler
 • Beyaz etiket desteği
 • İyi çalışma süresiyle güvenilir hizmet (İnceleme bağlantısı koyun)

Eksileri

 • Plan yeni başlayanlar için anlaşılması karmaşık
 • Destek yok

SiteGround’u ziyaret edin

5. InMotion Barındırma:

Bilgi afişi

Inmotion Hosting çok yönlü barındırma seçenekleri ile tanınır. Bu, satıcı barındırma seçeneği söz konusu olduğunda da geride kalmaz.

Şunu belirtmek isterim ki, Inmotion Hosting tamamen Linux ile sınırlı olsa da çok yönlü bir bayi hosting seçeneğine sahip.

Plan, ücretsiz cPanel, WHMCS, SSL, özel IP, eNom ve çok sayıda dahili güvenlik özelliği içerir. Inmotion Hosting ücretsiz cPanel transferleri sağlar. Ücretsiz alan adı satıcısı olan eNom da Inmotion Hosting planında sunulmaktadır.

Inmotion Hosting, 90 günlük para iade garantisi, yumuşak yükleyici, beyaz etiket çözümü, SSD tabanlı depolama ve ücretsiz yedeklemeler sağlar. Planlar, DDoS koruması ve kötü amaçlı yazılım kaldırma ile birlikte e-posta barındırma içerir.

Planlar eşit derecede uygun. Bu bant genişliğini ve disk alanını kısıtlarken, cPanel sınırsızdır.

Aşağıda vurgulandığı gibi 6 plan vardır:

Bilgi planı

Bilgi planı

Inmotion Hosting tam sunucu yedeklemelerine izin verir ve önemli miktarda e-ticaret desteğine sahiptir. Tüm planlar birkaç temel ancak temel özellik içerir.

Inmotion özellikleri

Genel olarak tüm planların birçok özellik için desteği vardır. Aşağıda her planda mevcut olan ayrıntılı özellikler bulunmaktadır.

INmotion planları

Tüm bunlar ile, bir satıcı barındırma uzmanı desteğinden yararlanabilirsiniz. Yine, bundan bahsetmek zorunda değilim ama plana dahil edildi.

Artıları

 • Birden fazla dahili özellik içeren çok yönlü planlar
 • Beyaz etiketi destekler
 • Uygun fiyatlandırma
 • Güvenilir servislerle iyi güvenlik özellikleri
 • Sınırsız cPanel’i destekler

Eksileri

 • Bant genişliğini ve disk alanını sınırlar
 • Yenilemeler ilk kez fiyatlandırmaya kıyasla yüksek fiyatlıdır

InMotion Hosting’i ziyaret edin

6. GoDaddy:

GoDaddy banner'ı

Yine başka bir dev hosting platformu, satıcı barındırma söz konusu olduğunda yarışta geride kalmıyor.

GoDaddy bayi hosting WHMCS lisansı, cPanel, beyaz etiket çözümleri sunar. Bu 250 adede kadar hesabı destekleyebilir. Tüm planlar sınırsız bant genişliği, veritabanı ve web siteleri içerir.

Bu, GoDaddy alan adları için satıcı seçeneğini de içerir. İlk yıl için ücretsiz SSL alırsınız. İstediğiniz zaman ölçeklendirebilir ve 32 GB’a kadar RAM kullanabilirsiniz. GoDaddy’nin avantajı, barındırma ve alan adı satışına izin vermesidir.

GoDaddy bayi barındırma hizmeti için 24 saat destek sağlar. Bu planı kullanarak müşterilerinize destek sağlayabilirsiniz.

GoDaddy ayrıca Reseller hosting’den farklı bir Basic / Pro Reseller programı sunmaktadır. Birçok kez kullanıcılar bunu bir bayi barındırma için yanlış yapar.

Ancak, Basic / Pro bayi programı ile ödeme işlemleri GoDaddy tarafından yapılırken özelleştirilmiş bir mağazanız olabilir. Bunun aksine, bayi barındırma, ödemelerden sorumlu olduğunuz kullanıcılara daha fazla kontrol sağlar.

Bayi barındırma 4 farklı plan sunar.

GoDaddy planı

Artıları

 • Beyaz etiketi destekler
 • Sınırsız bant genişliği sağlar
 • Bayi barındırma özelliğini etkinleştirmek için iyi müşteri desteği
 • Alan adı satıcısı seçeneği sunar

Eksileri

 • Her plan için sınırlı web alanı
 • Yedekleme çözümü olmadan yalnızca temel güvenlik özellikleri sağlar
 • Müşterileriniz için müşteri desteğini tamamen ele almalısınız

GoDaddy adresini ziyaret edin

Sonuç:

Bayi hosting girişimci veya web tasarım ajansları web hosting çözümleri sunmak için sabırsızlanıyoruz ama aynı şeyi yapmak için bütçe veya altyapıya sahip olmayanlar için iyi bir seçimdir.

Yukarıda belirtilen bayi barındırma seçeneklerinin tümü birçok açıdan farklılık gösterir. Ancak, burada öne çıkan böyle bir seçeneği vurgulamak istiyorum.

GreenGeeks birden fazla özellik sunar ve bayi barındırma için gitmek için iyi bir seçenektir. Her şey iyi olsa da, GreenGeeks diğerleri arasında en iyisi olarak öne çıkıyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector