2020’nin En İyi WordPress Alternatifleri – Site Oluşturucu, CMS, Bloglama

2020’nin En İyi WordPress Alternatifleri – Site Oluşturucu, CMS, Bloglama

2020’nin En İyi WordPress Alternatifleri – Site Oluşturucu, CMS, Bloglama

İçerik oluşturma veya web geliştirme konusunda herhangi bir ilginiz varsa, WordPress’i duydunuz. Heck, bunu okuyor olabilirsiniz, çünkü WordPress’den bıktınız. Durum ne olursa olsun, WordPress çok popüler, ancak mevcut olan her şey bu değil. Bu listede, WordPress’e en iyi alternatiflerden bazılarını çeşitli açılardan detaylandıracağım.


Öncelikle WordPress.org’a alternatifler öneriyorum, ancak bunların çoğu WordPress.com’a da alternatifler. Daha fazla uzatmadan başlayalım!

Net bir fikir edinmek için ilgilendiğiniz kategorilerin bölümüne gidin.

İÇİNDEKİLER

Aşağıdaki bağlantıları tıklayarak belirli bölümleri okumak için atlayın

 1. En iyi e-ticaret alternatifleri
 2. En iyi web sitesi oluşturucu alternatifleri
 3. En İyi İçerik Yönetim Sistemi (CMS) alternatifleri

En iyi e-ticaret alternatifleri

Öncelikle, en iyi e-ticaret alternatiflerinden birkaçı var. Bunlar kolayca en popüler alışveriş sepeti üreticilerinden bazıları.

Her biri çevrimiçi satışlarda milyarları kolaylaştırdı ve aslında hepsi bir arada çözümler (barındırma, bina, ödeme işlemleri, vb..

Genel olarak, bu platformları kullanmanın dezavantajları çoğunlukla maliyete ve son derece ileri düzey kullanıcılar için bazı sınırlamalara iner.

WordPress kullanıyorsanız, e-ticaret işlevliliğine, özellikle WooCommerce’e izin veren ücretsiz eklentiler yükleyebilirsiniz. “Ücretsiz” karmaşık olabilir, çünkü e-ticaret ihtiyaçları olanlar genellikle daha yüksek kaliteli temalar ve eklentiler için ödeme yaparlar, böylece maliyetleri standart olmayan bir formatta yükseltir.

Daha ayrıntılı bir karşılaştırma için WooCommerce ve Shopify karşılaştırmamızı okuyabilirsiniz; temel bilgiler, ayrıntılar olmasa bile BigCommerce için geçerlidir.

Bu e-ticaret alternatiflerinin faydaları öncelikle kullanım kolaylığı, güvenlik ve bir ölçüde özelliklerde yatmaktadır..

Bu alışveriş sepeti üreticileri her şeyi kutudan çıkarır ve kullanıcı dostudur, bu sadece yeni başlayanlar için iyi değildir, aynı zamanda daha deneyimli olanlar için zaman kazandırır.

Alternatif 1: Shopify

ShopifyAlışveriş sepeti üreticilerinin ciddi bir konuşması Shopify’ı dahil edemez. Shopify, 800.000’den fazla aktif mağazası (ve muhtemelen geçmişte çok daha fazlası) ile bu dünyada muazzam bir isim..

En etkileyici şekilde, bu yazının yazıldığı sırada Shopify önemli bir dönüm noktasına ulaştı: çevrimiçi satışlarda 100 milyar doların üzerinde bir kolaylık sağlandı.

E-ticaret için Shopify’ı WordPress ile karşılaştırmak karmaşıktır, ancak BigCommerce’e benzer ve aşağıdaki gibi özetlenebilir: Shopify kullanım kolaylığı, güvenlik ve nakliye ihtiyaçları olanlar için en iyisidir.

Daha hafif e-ticaret ihtiyaçları olan ve bazı DIY’lerin sakıncası olmayanlar muhtemelen WordPress ile daha iyisini yapabilir.

Artıları

 • Kutusundan çıkar çıkmaz ihtiyacınız olan her şeyle süper kolay kullanım.
 • Çok iyi müşteri desteği. Sadece temsilciler değil aynı zamanda Shopify’ın yerinde bilgileri, araçları ve eğitim materyalleri de rakipsiz.

shopify oberlo

 • Çoğunlukla sürükle bırak yaklaşımıyla iyi mağaza tasarım özellikleri.
 • Büyük indirimler ve Oberlo ile entegrasyon ile çok fazla nakliye yapmayı bekleyen dükkanlar için müthiş. WordPress, nakliye dahil olmak üzere birçok e-ticaret eklentisiyle entegre olabilir, Shopify hala pastayı alır.
 • Her şeyi tek bir platformda merkezileştirmek güvenlik ve performansı daha güvenli hale getirir, ancak WordPress ile barındırıcınıza bağlıdır (.com yerine WordPress.org kullandığınızı varsayarsak).

Eksileri

 • Buradaki birçok seçeneğe uygun olarak, Shopify sadece planları için değil, ücretli uygulamaların ve temaların maliyeti için de pahalı olabilir. WordPress ve WooCommerce (ana e-ticaret eklentisi) ücretsiz olsa da, birçok işletme ücretli olarak yükseltilecek WordPress’teki eklentilerin ve temaların sürümleri de bu yüzden bu tam bir fiyat karşılaştırması değil.
 • WordPress’te mevcut olanlarla karşılaştırıldığında temalar ile sınırlıdır (düzinelerce ile yüzlerce / binlerce arasında karşılaştırın).
 • Daha basit e-ticaret ihtiyaçları olan ve teknoloji meraklıları, Shopify’da yaptıkları parayı harcamadan WordPress ve WooCommerce’i kolayca kullanabilir.

Shopify’ı ziyaret edin

Alternatif No 2: BigCommerce

BigcommerceBüyük alışveriş kartı veya çevrimiçi mağaza üreticileri gittikçe, BigCommerce büyük liglerde. Aslında, muhtemelen popülerlik bakımından sadece Shopify ve WordPress + WooCommerce’in arkasında.

Bununla birlikte, 17 milyar doları aşan satışları kolaylaştırdı ve 5.000’den fazla uygulama ve tasarım ortağı var. BigCommerce’ın özü, kullanımı oldukça kolay olan gerçekten sağlam bir mağaza oluşturucuya sahip olmanızdır.

Gelişmiş olmayan kullanıcılar için, BigCommerce, WordPress’te karmaşık olacak şeyleri kolaylaştırarak çok daha fazlasını yapmanızı sağlar.

Nihayetinde, BigCommerce çok fazla güç veya kullanıcı kontrolünden gerçekten fedakarlık yapmaz, ancak mutlaka biraz da olsa.

Artıları

 • Kullanımı oldukça kolay bir çevrimiçi mağaza oluşturmaya adanmış birçok özellik. Bu kelimelere çok fazla benzemiyor, ancak gerçekte çevrimiçi mağazanız için WordPress’e ekleyeceğiniz çoğu eklenti varsayılan olarak bir BigCommerce planına dahil edilmiştir.

Bigcommerce

 • Ayrıca, BigCommerce’nin kendi uygulama mağazası vardır. Uygulamalar yüksek kalitededir ve birçok endişeyi kapsamaktadır.
 • BigCommerce oldukça güvenli ve güvenilirdir, özellikle de her şey tek bir çözüme sarılmıştır.
 • BigCommerce, istikrarlı fiyatlandırma yapısı göz önüne alındığında işinizi büyütmek için iyidir.
 • BigCommerce güçlü müşteri desteğine sahiptir.

Eksileri

 • Yine de e-Ticaret yazılımına yatırım yapmak istemeyenler için pahalı – WordPress için ödediğiniz eklentilere ve temalara bağlı olarak, BigCommerce’den bile daha pahalı olabilir.
 • BigCommerce’in uygulama mağazası iyi olmasına rağmen, WordPress’in yaptığı kadar çeşitli veya niş uzantıya sahip değil.
 • Özelleştirmenin ve mağaza düzenlemenin uç noktalarına kadar, BigCommerce genel olarak iyi ama elbette WordPress kadar derin değil.
 • BigCommerce, Shopify’dan daha fazla temaya sahip olsa da, WordPress’te mevcut olanlara kıyasla hala soluyor.

BigCommerce Sitesini Ziyaret Edin

En iyi web sitesi oluşturucu alternatifleri:

Bir bakıma, WordPress bir web sitesi kurucusudur. WordPress.com kesinlikle bir web sitesi oluşturucu gibi çalışır ve WordPress.org’un temel unsurları vardır.

Ancak, web sitesi oluşturucu terimi tipik olarak kullanım kolaylığına benzersiz bir odaklanma anlamına gelir. “Web sitesi oluşturucu” mutlaka sürükle ve bırak anlamına gelmese de, günümüzde popüler web sitesi oluşturucuları sürükle ve bırak geliştiricileri.

Bu, onları deneyimsiz ve hatta hız ve iyi görünümlü çözümlere ihtiyaç duyan deneyimli kişiler için muazzam bir şekilde cazip hale getiriyor..

WordPress de kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak yine de çok sayıda hareketli parça içerir – ve daha da önemlisi, sürükle ve bırak üreticisi değildir.

Not: Bu web sitesi oluşturucu alternatiflerinin her ikisi için, elbette şirketlerin alt alan adları ve düşük depolama alanı ile sınırlı olsa da, tüm tasarım özelliklerini kullanmanıza izin veren ücretsiz bir hesap (kredi kartı kaydetmeden) oluşturabilirsiniz..

İki seçenekten de emin değilseniz, ücretsiz bir hesap bulmanın iyi bir yoludur!

Alternatif No 1: Wix

wixWix, 110 milyondan fazla kullanıcısıyla muhtemelen en popüler web sitesi oluşturucusudur ve bu nedenle WordPress ile doğrudan rekabet halindedir..

Böyle popüler bir web sitesi kurucusu olan Wix, bir WordPress meydan okuyucusunun özüdür. WordPress.com ile karşılaştırıldığında, Wix kazanır – ancak WordPress.org ile karşılaştırıldığında, daha az net.

Yine de, bazı insanlar için mükemmel bir alternatif olabilecek yetenekli bir inşaatçı.

Artıları

 • Özelliklerden ödün vermeden kullanmak daha kolay olabilir. Wix süper özellikli ve oldukça sağlam bir uygulama mağazasına sahip. Sonuç, WordPress’te sahip olduğunuz her şeye sahip olmanızdır, ancak bunların çoğu zaten oradadır veya bağlanması kolaydır.
 • Sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu çok sezgisel (ve yine iyi özellikli), bu da WordPress’in özelleştirme seçeneklerine tercih edilebilir – bu da oldukça sınırlı olabilir.
 • Wix, web sitesi oluşturucu uygulamasında web sitenizle ilgili hemen hemen tüm düzenlemeleri yapabilmeniz için Webflow’a benzer. Web akışı biraz daha sorunsuz.
 • Deneyimlerime göre Wix, çalışma süresi ve yanıt sürelerinde gerçekten güçlü bir performans gösterdi.

wix çalışma süresi

 • Wix, özellikle diğer web sitesi oluşturucularına ve daha önce tartışılan e-ticaret platformlarına kıyasla birçok şablona sahiptir. WordPress ile eşit olmayabilir, ancak bir web sitesi oluşturucunun alabileceği kadar yakındır.
 • Wix, hedef demografi olmasa da geliştiriciler ve programcılar için uygundur.

Eksileri

 • Wix bazı insanlar için çok merkezi olabilir. Bu kişisel zevklere geliyor, ancak Wix, kullanım kolaylığına büyük ölçüde odaklanan hepsi bir arada bir çözüm olduğundan, bazı kullanıcılar siteleri üzerinde kontrol sahibi olmadıklarını hissedebilirler. Yine, bu oldukça öznel.
 • WordPress gibi, Wix’in canlı bir sohbeti yok, ancak desteğinin geri kalanı iyi.
 • Wix’in blog oluşturma özellikleri olmasına rağmen, bunlar WordPress kadar sağlam değil..

wix blogu

Wix’i ziyaret edin

Alternatif 2: Web akışı

WebFlowWeb akışı aslında daha az bilinen bir web sitesi oluşturucusudur. Uygun WordPress değiştirmeleri olabilecek çok sayıda web sitesi oluşturucusu olsa da, Webflow web sitesi oluşturma platformuna çok fazla güç getiriyor..

Genel gücü, özelleştirme ile kullanım kolaylığı kaynaşmasıdır ve zayıflığı karmaşık bir fiyatlandırma yapısı ve potansiyel olarak daha yüksek giderlerdir..

Artıları

 • Web sitesi oluşturucuları gittikçe, Webflow en yetenekli ve gelişmiş olanlardan biridir. Wix dışında (aşağıya bakın), bu kadar yüksek derecede kişiselleştirme özellikleriyle birlikte yüksek derecede kullanıcı dostu olduğunu gördüğümden emin değilim. Ve bu alemde Wix’ten biraz daha iyi olabilir.
 • Gerçek WordPress’in daha fazla teması olsa da (WordPress’in bu listedeki tüm adlardan daha fazla teması vardır), Webflow’un son derece özelleştirilebilir gerçekten yüksek kaliteli temaları vardır.
 • Webflow’un editörü benzersiz bir şekilde kolaydır: diğer tüm oluşturuculardan farklı olarak, Webflow’un bağlantısı kesilmiş çok fazla sayfası yoktur. İleri geri gitmenize gerek yoktur, doğrudan web sayfalarınızda doğrudan düzenleme yapabilirsiniz.

webflow kolay tasarım

 • Webflow, WordPress’te eklentileri bulmak için ihtiyaç duyacağı çok sayıda özelliğe sahiptir.

Eksileri

 • Web akışı tasarım konusunda güçlü olmasına rağmen, bazı kişiler barındırma, hesapları, eklentileri vb. İle ilgili daha gelişmiş ayarlar isteyebilir. Bu anlamda Web akışı çok basit olabilir.
 • Web akışı varsayılan olarak WordPress ile karşılaştırıldığında pahalı olabilir.
 • Webflow’un e-ticaret işlevselliği iyi, ancak hala gelişiyor. Yukarıda belirtilenler gibi tam bir e-ticaret çözümü istemediyseniz, ancak yine de bazı e-ticaret işlevleri istiyorsanız, Webflow’un WordPress + eklentilerinden daha iyi olduğu açık değil.
 • Fiyatlandırma biraz karmaşıktır, her birinin kendi alt türü olan iki farklı plan türü (site planları ve hesap planları) vardır..

Webflow4 sitesini ziyaret edin kullanıcılar bunu satın aldı

Alternatif No 3: Kabarcık

buuble.io ana sayfası
Kabarcık, bu listedeki diğer isimler kadar popüler olmayabilir, ancak popülaritesinin sizi kandırmasına izin vermeyin. Bubble, işi yapmak için sadece doğru sayıda araca sahip tam teşekküllü bir web sitesi oluşturucusudur.

Oturum açtığınız anda, Bubble size ezici bir bilgi olmadan temel özelliklerini öğretmek için bir dizi etkileşimli adım boyunca rehberlik eder. Sadece açılış dersi boyunca, tüm inşaatçının özünü elde edebilirsiniz.

Bubble 300.000’den fazla site inşa etti & uygulamalar, 200’den fazla ücretsiz yüzlerce eklenti içerir & seçim için ücretli şablonlar ve 200.000’den fazla forum gönderisi yapmak için kullanılmıştır.

Artıları

 • Kurulum gerekmez, editöre bırakıldıkça kullanıcı arayüzünü hemen şekillendirmeye başlayabilirsiniz.
 • Büyük topluluk desteği. Bubble, kullanıcıların etkileşimde bulunduğu ve yardım aldığı kendi forumuna sahiptir.
 • Kullanıcının belirli araçları kendi başlarına oluşturmasına yardımcı olacak etkileşimli eğitim bölümü.

buuble-io artıları

 • Bubble marka bilinci oluşturma, topluluk desteği ve tüm web sitesi oluşturucu araçlarını ve özelliklerini içeren ücretsiz temel veya “Hobi” planı.
 • SSL sertifikaları, özel uygulama geliştirme, çoklu dil desteği, yerleşik SEO araçları ve barındırma için tam destek & yayılma.

Eksileri

 • Tutarsız eklenti kalitesi. Bazıları birinci sınıf olabilir, bazıları buggy olabilir.
 • Bazı web deneyimi olan insanlar Bubble’ı biraz dağınık bulabilirler, ancak yeni başlayanlar sezgisellik nedeniyle kendilerini evlerinde hissedebilirler.
 • E-posta, müşteri desteğinin birincil şeklidir. Planların hiçbirinde canlı sohbet yok.

Buuble.io adresini ziyaret edin

En İyi İçerik Yönetim Sistemi (CMS) alternatifleri:

İçerik yönetim sistemleri (CMS) temelde dijital içeriğin oluşturulmasını ve düzenlenmesini yöneten bir sistem anlamına gelir. Özellikler ve stiller değişiklik gösterir, ancak teknik olarak, bu listedeki hemen hemen her şey bir CMS olarak düşünülebilir.

Uygulamada, CMS daha spesifik bir anlama sahip olma eğilimindedir: çok fazla kullanıcı kontrolüne izin veren ve kullanımı sıfırdan programlamaktan daha kolay, ancak basit veya kullanıma hazır olmayan bir sistem sınıfı anlamına gelir. web sitesi / alışveriş sepeti üreticileri.

Bunların çoğunun, tıpkı WordPress.org gibi ana makinenize ve alan adınıza bağlı olması gerekir, ancak bazılarının barındırma içeren özel planları vardır (WordPress.com gibi).

Bunlardan bazıları WordPress’ten daha karmaşıktır, ancak daha fazla kontrole izin verir ve bazıları daha kolaydır.

Bunların birçok farklı artıları ve eksileri vardır, ancak beklenecek ortak bir kusur vardır: popülerlikleri nedeniyle WordPress kadar kolay barındırılmaz veya kurulmazlar.

Alternatif 1: Joomla

joomlaJoomla! Muhtemelen Drupal ile birlikte WordPress olmayan en popüler CMS’dir. Bu iki popüler alternatif arasında bile, Joomla! ağabey mi.

Joomla! 100 milyondan fazla kez indirildi ve tam bir bilim olmasa da WordPress’ten sonra en popüler ikinci CMS olduğu tahmin ediliyor.

Çünkü Joomla! muhtemelen bu listedeki WordPress’e en yakın olanıdır, bazı ortak faydaları ve dezavantajları paylaşır.

Genel olarak, Joomla! daha kolay CMS alternatifi değil, daha karmaşık olanı.

WordPress’e benzer, ancak daha ileri düzey kullanıcılar ve web geliştirme konusunda deneyimli kullanıcılar için daha uygundur. Güçlü, ancak kullanım kolaylığı konusunda # 1 değil.

Artıları

 • Çoğu ana bilgisayar Joomla! ‘Yı destekleyecektir, ancak kurulumu karmaşık olabilir.
 • Joomla! WordPress’in en popüler eklentilerine az çok karşılık gelen bir ton eklentiye ve birçok temaya da sahiptir..
 • Joomla! popülerliğinde tatlı bir noktaya ulaşıyor: Çok fazla destek ve eklentiye sahip olacak kadar popüler, ancak tonlarca güvenli olmayan uzantılarla karşılaştığınız kadar popüler değil. WordPress’teki Önemsiz Eklentileri Filtrelemek Daha Zor.
 • Joomla! daha iyi bir SEO’nun yanı sıra WordPress’den daha iyi güvenlik.
 • Joomla! ücretsiz CMS seçeneğine ek olarak bir alan adı ve barındırma içeren ücretli bir seçenek içerir; bu, WordPress.org ve WordPress.com arasında seçim yapmaktan daha kolaydır (ayrı varlıklardır).
 • Joomla! bazen ileri düzey kullanıcılar için daha iyi olabilir. Özellikle sayfa veya uygulama tasarlama konusunda kullanıcılara çok fazla kontrol sağlar. Joomla! böylece web geliştirmede daha deneyimli olanlar için biraz daha iyi.

joomla özellikleri

Eksileri

 • Kolay Joomla! Barındıracak kadar çok ev sahibi bulma olasılığınız düşük! yükler. Kesinlikle varlar, ancak WordPress için hızlı yükleyiciler çok daha yaygın.
 • Rağmen Joomla! bloglamayı kesinlikle halledebilir, blog için WordPress kadar optimize edilmemiştir.
 • Web geliştirme konusunda deneyimsiz kullanıcılar Joomla! ancak daha kullanıcı dostu olan WordPress’e kıyasla daha zor bir zaman geçirebilir.

Alternatif 2: Drupal

drupalJoomla! WordPress’e en doğal CMS alternatifi olarak. Daha az kullanıcı dostu olabilir, ancak yine de kullanılabilir ve çok sayıda WordPress gücü vardır. Eğer Joomla! öğrenme eğrisinde bir adım… Drupal büyük bir sıçrama.

Kısa versiyon: Drupal Joomla! kutunun dışında ciddi özelleştirme ve geliştirici araçları arayan daha ileri düzey kullanıcılar için daha iyidir. Bence Joomla! WordPress’ten daha zorlu ama Drupal’dan daha az zorlu.

Kullanılabilirlik önemliyse ve kodlama konusunda yetkin değilseniz, Drupal’ı önermem.

Web geliştirme konusunda biraz deneyiminiz varsa ve bir meydan okumaya hazırsanız, Drupal’ın süper güçlü olduğunu ve istediğinizi yapmanıza izin verirsiniz..

Artıları

 • Drupal açık kaynak kodlu ve ücretsiz, WordPress gibi.
 • Drupal, içeriğinizi tasarlama ve yönetme konusunda süper esnektir: WordPress ile çok şey yapabileceğiniz doğru olsa da, Drupal’ın ana sınırlaması hayal gücünüz ve yeteneğinizdir. Her ikisinin de ortak sınırlamalar olduğunu kabul etmeme rağmen …
 • Drupal, özellikle kullanıcı açısından tonlarca içeriğin işlenmesi için daha uygundur.
 • Drupal, hem kutudan hem de entegrasyonlardan güvenlikle harikadır. WordPress eklentileri, tüm yazılımı etkileyebilecek yaygın bir zayıf noktadır, oysa Drupal, mükemmel bir şekilde güvenli olmasa bile, kurumsal düzeyde güvenlik ve derinlemesine raporlamaya sahiptir. Bu nedenle, birçok hükümet sitesi Drupal kullanıyor veya kullanıyor.
 • Entegrasyonlar söz konusu olduğunda, Drupal sitenizin yapabileceklerini genişletebilecek (40.000’den fazla ücretsiz modül ve sayım) çok daha geniş bir güvenli ve ücretsiz “modül” seçimine sahiptir. Ancak, bunların çoğu ileri düzeyde bilgi ve ihtiyaç gerektirir.

Eksileri

 • Drupal’ın ana dezavantajı öğrenme eğrisidir. Kullanmak için, hatta etkili bir şekilde kullanmak için programlama bilgisine gerek yoktur, ancak yeni kullanıcılar için karmaşık olabilir. Ayrıca, daha fazla teknik yeterliliğe sahipseniz Drupal’dan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
 • Bu notta, Drupal’ın kurulumu ve kurulumu da daha zordur. Bunu, WordPress için her yerde bulunan tek tıklamayla yapılan kurulumlarla karşılaştırın:

drupal kurulum

 • Drupal’ın temaları var, ancak geliştiricilere yönelik olduğundan, kullanımı kolay ve seçim için özelleştirilebilir temaların daha zayıf bir seçimine sahip.

Alternatif No 3: Craft CMS

zanaat cmsCraft CMS iyi bilinir, ancak WordPress’e Drupal veya Joomla gibi bir alternatif değildir. Ancak, yine de WordPress alternatifleri arayanlar için düşünmeye değer bir seçenek olabilir..

Craft’ın girişi çok daha yeni olmasına rağmen (2011-2013) popülerlik ve tanınırlık artmaktadır..

WordPress’e karşı güçlü yönlerini kesinlikle görebiliyorum. Craft CMS, tek bir varlıktan (Joomla! Gibi) tamamen ücretsiz bir modele sahiptir..

Gördüğüm gibi, Craft CMS, WordPress’in kullanım kolaylığından ödün vermeden bir CMS’nin sağladığı karmaşıklığı getirmeyi başarıyor (ve Joomla! Ve Drupal’ın nispeten daha zayıf olduğu).

Bununla birlikte, daha küçük bir CMS olduğu için biraz acı çekiyor ve yine de en iyi tasarım ve özelleştirme konusunda ciddi olanlar tarafından kullanılıyor.

Artıları

 • Ücretsiz plan, ücretsiz olduğu için gerçekten sağlam.
 • Craft CMS, WordPress ve önceki iki CMS’nin bulunmadığı tatlı noktaya çarpıyor. Craft CMS kullanıcı dostudur, ancak aynı zamanda tasarım üzerinde bir ton kontrol sağlar.

craftcms özelleştirmek

 • Aynı zamanda Craft CMS hala geliştirici dostudur. Drupal kadar sağlam olmayabilir, ancak yine de masaya çok şey getiriyor.
 • Eklentiler iyi, ancak sayıca daha az (bkz. “Eksiler”).

Eksileri

 • Sınırlı sayıda fiyatlandırma planı: ücretsiz bir hesap (kabul edilebilir şekilde sağlam) veya pahalı bir plan alıyorsunuz. “Pro” nun ayda değil, proje başına bir kerelik bir ödeme olduğunu unutmayın.

craftcms planları

 • Craft CMS, daha küçük bir eklenti seçeneğine ve daha az ücretsiz eklentiye sahiptir.
 • Her ne kadar Craft CMS, Joomla! veya Drupal, özelliklerini nasıl kullanacağını bilmek hala daha gelişmiş bir anlayış gerektirir – ve mutlaka kod demek istemiyorum.
 • Craft için ideal ana makinelerin sayısı sınırlıdır; bu ana bilgisayarları kullanmanız gerekmez, ancak Craft’ı diğer ana bilgisayarlarla entegre etmek daha zordur, özellikle de daha popüler CMS’lere kıyasla.

Alternatif No: 4

textpatternİşte WordPress’e ikinci-son CMS alternatifimiz. Textpattern en uygun WordPress alternatiflerinden biridir: kökenleri WordPress’inkine oldukça benzer.

Textpattern ilk olarak bir blog platformu olarak inşa edildi ve 2003 yılında bir CMS olarak piyasaya sürüldü. O zamandan beri WordPress’in yaptığı gibi kesinlikle yeteneklerinde büyüdü, ancak WordPress gibi bloglamada bir güç ve kimlik korudu.

Textpattern, bu listedeki önceki seçenek gibi, hala nispeten küçük bir CMS’dir. CMS Made Simple (sonraki!) Gibi Textpattern, bazıları için basitlik ve ileri düzey kullanıcılar için güç sunmada benzersizdir.

Bu, farklı yeterlilik seviyelerine sahip ekipler için iyi olmasını sağlar, ancak daha basit bir CMS isteyen kullanıcılar için de harika.

Artıları

 • Textpattern, CMS Made Simple gibi farklı kullanıcıları barındırmak için gerçekten çok iyi. Bununla birlikte, Textpattern gerçekten küçük takımlar veya bireyler için daha basit tarafı açısından CMS Made Simple’dan daha iyidir.

textpattern

 • Textpattern, bilgili kullanıcılar için iyi olan çok daha gelişmiş eklentilere sahiptir.
 • Yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için Textpattern işleri uygun hale getirmede iyidir. Çok fazla karmaşa içermiyor ve hızlı yayınlama ve düzenleme için işleri çok kolay hale getiriyor.

Eksileri

 • Bence Textpattern’in “kolay kısımları” CMS Made Simple veya WordPress kadar yetenekli değil.
 • WordPress kısa süre önce yayın düzenleyicisini güncelledi ve kullanımını daha yetenekli ve kolay hale getirdi. Textpattern’in içerik oluşturma arayüzü bu gelişmeye ayak uyduramadı, ancak yine de genel olarak iyi.
 • Küçük şablon seçimi.
 • Eklentiler doğada genellikle daha gelişmiş.
 • WordPress, Textpattern’den çok daha sık güncellenir, ancak bu çoğunlukla boyut ve popülerlikteki farklılıklardan kaynaklanmaktadır ve muhtemelen yardım edilemez..
 • Muhtemelen buna alışıksınız: boyutu nedeniyle Textpattern, yeni başlayanların WordPress ile yapmak zorunda olduklarından daha fazla ayar yapmasını gerektiriyor.

Alternatif No 5: CMS Basitleştirildi

cms basitleştirildiSadece adından, muhtemelen CMS Made Simple’ın süper kolay alternatif CMS olmasını beklersiniz. Şey, bu biraz.

CMS Made Simple muhtemelen en sevdiğim CMS underdog’dur. 2004’ten beri var, ancak 2010’da sadece bir milyon indirme yapıldı (WordPress, Drupal ve Joomla’ya kıyasla küçük bir sayı!).

Bununla birlikte, sadece günlük kullanıcılardan değil, aynı zamanda CMS uzmanlarından ve geliştiricilerinden de yüksek beğeni toplayan bir CMS’dir..

Bu, CMS Made Simple’a genel bakışımın iyi bir ipucu: basit ve kullanımı kolay, aynı zamanda geliştiriciler için bir ton esneklik ve güç var.

Zayıf yönlerinden bazıları daha az popüler bir CMS için doğal olanlardır ve CMS’yi basitleştirdikçe bu zayıf noktaların solmasını bekliyorum.

CMS Made Simple, hem deneyimsiz hem de yetkin geliştiriciler için kolay ve güçlüdür, bu da onu CMS’ler arasında öne çıkarır ve çeşitli web deneyimine uyum sağlamak için mücadele eden ekipler için harika bir araçtır..

Artıları

 • Henüz anlaşılmadıysa, CMS Made Simple çok kullanıcı dostudur. Aslında, muhtemelen WordPress kadar kolay veya zevkinize bağlı olarak daha da kolay. Bir içerik yönetim sistemi için bu büyük bir başarıdır.

cms basitleştirildi

 • CMS Made Simple’ın kullanıcı dostu olması, düzenleme yeteneklerini çok fazla kısıtlamaz ve aslında bazı durumlarda WordPress’ten daha yetenekli olabilir (özellikle sürükle ve bırak oluşturucu göz önüne alındığında).
 • CMS Made Simple, tasarım üzerinde çalışmak isteyen geliştiriciler için gerçekten harika. Aslında, CMS Made Simple, önceden hazırlanmış temalara bağımlılığı azaltmak amacıyla tasarlanmıştır. Ancak, CMS Made Simple, geliştiriciler için daha kolay hale getiren araçlar ekledi.

Eksileri

 • CMS Made Simple, önceden hazırlanmış şablonlara bağımlılığı azaltmayı amaçladığı için, doğal olarak daha küçük şablon seçenekleri olduğu anlamına gelir.
 • WordPress’e kıyasla daha küçük bir eklenti seçimi de var, ancak niş ihtiyaçlar için bile yeterli.
 • CMS Made Simple birçok ana bilgisayarla çalışabilse de, CMS Made Simple için çok fazla değil. Umarım bu yakında değişecek.
 • Bu aynı zamanda, yerine yerleştirildikten sonra kullanımı genel olarak kolay olsa da, yüklemenin ve kurulumun WordPress’i yüklemekten daha karmaşık olduğu anlamına gelir..

En iyi blog platformu alternatifleri:

Alternatif 1: Hayalet

hayaletHayalet kolayca bu listedeki en benzersiz isimlerden biridir. Profesyonel yayıncılık için bir platform oluşturmayı amaçlayan bir Kickstarter kampanyası tarafından kuruldu. Yazılımın kendisi açık kaynaktır, ancak açık kaynağın her zaman “özgür” e eşit olmadığını unutmayın. Bu durumda, değil.

Bahsettiğim şey Ghost (Pro). Bu, sizin için ödediğiniz Ghost sürümüdür ve kutunun dışında her şeyi içerir (barındırma dahil). Not: İleri düzey bir kullanıcıysanız, Ghost (Pro) maliyeti olmadan Ghost kodunu ve self-host’u çalıştırabilirsiniz.

Ghost hakkında en dikkat çekici bulduğum şeylerden biri, blogları için Ghost’u kullanan çok sayıda büyük isim.

hayalet müşteriler

Ve bu sadece buzdağının görünen kısmı. Diğer organizasyonlar arasında Tinder, DuckDuckGo, The Stanford Review, TunnelBear, OkCupid… açıkçası liste uzayıp gidiyor.

Bu listedeki birçok adın önemli müşterileri var. Bence Ghost sadece en uzun listeye sahip olabilir, bu da bloglamaya odaklanması göz önüne alındığında özellikle etkileyici. Daha saygın bir bloglama yazılımı düşünemiyorum. WordPress dışında …

Bununla birlikte, artıları ve eksileri, şimdiye kadar oluşturulan genel eğilimi takip ediyor. Genel olarak, inanılmaz derecede sağlam, ancak WordPress’ten daha pahalı olabilir.

Artıları

 • Ghost açıkça bloglama içindir, bu da onu WordPress için harika bir rakip yapar. Tüm önceliği odaklanmış ve iyi kullanıma sunulmuştur.
 • Geliştiriciler için çok kolay. Ghost, doğrudan kodlama için harika birçok araca sahiptir. WordPress de geliştirici dostudur, ancak tekrar — istediğinizi elde etmek için x veya y eklentisini yüklemeniz gerekebilir. Ghost kutudan çıktığı gibi gerçekten sağlam araçlar içeriyor.
 • Hayalet açık kaynak! Şimdi, burada önemli bir not, Ghost’un özgür olmadığı … Ancak, kendi kendinize ev sahipliği yaparsanız ücretsizdir. Bu konuda WordPress.org’a karşı WordPress.com’a biraz benziyor, ancak her şey tek Ghost organizasyonundan. Kendini barındırma, WordPress’i yüklemekten daha karmaşıktır, bu nedenle Ghost sadece ileri düzey kullanıcılar için daha ucuzdur.
 • Muhtemelen Hayalet ile ilgili en iyi şeylerden biri, kutunun dışında son derece özellik dolu olmasıdır. Buradaki diğer büyük isimlerle kolayca eşleşir – Shopify veya Wix gibi – ancak özellikle bloglamaya adanmıştır ve bu nedenle kendi sınıfındadır.

hayalet özellikleri

Eksileri

 • Biraz pahalı: planlar 29 $ ‘dan başlar ve 199 $’ a kadar çıkar. Bu Ghost (Pro), yani barındırma ve tüm özellikleri içeren tamamen yönetilen Ghost yazılımı.
 • Ghost profesyonel gazetecilere ve yazarlara yöneliktir. Açıkçası, herkes isterse kullanabilir, ancak Ghost’un bunu yaptığı açıktır. Açıkça profesyonel yayıncılıkla ilgilenmeyen kişilerin, Ghost’un özelliklerinden en iyi şekilde yararlanma olasılığı düşüktür.

Alternatif No 2: Orta

ortaGhost son derece profesyonel bir blog platformu ise Medium spektrumun karşı ucunda.

Medium 2012 yılında kuruldu ve o zamandan beri son derece popüler oldu. Sosyal medya beslemelerimde ve arkadaşlarımın beslemelerinde orta düzey makaleler yaygınlaştı.

Medium’un benzersizliğinin bir kısmı, raporlamayı, daha basit bloglamayı ve sosyal medyayı tek bir platformda kaynaştırma yöntemidir..

Arka planını biliyorsanız, sürpriz olmamalıdır: Medium, Twitter ve Blogger’ı da kuran Evan Williams tarafından kuruldu. Bu bağlamı düşünürseniz hatırlamanız kolaydır: Orta, orta büyüklükte bir çözümdür.

Medium kesinlikle bu listede biraz daha rahat ve gayri resmi bir yaklaşım sergiliyor. Medium’a genel bakış: uygun fiyatlı ve yarasadan çok sayıda internet okuyucusuna iyi bağlanmış, ancak bazıları için çok basit olabilir.

Aslında, Medium’da yazmak ücretsizdir: Medium için ödeme yapmak, yayınlara erişim için ödeme yapmak ve yayınlarınızı okuyucu için optimize edecek birkaç ayar anlamına gelir.

Artıları

 • Bu listedeki diğer birçok alternatifin aksine, çok pahalı değil. Aslında, bir hesap oluşturabilir ve ücretsiz olarak yazmaya başlayabilirsiniz, ancak hizmetten daha fazla yararlanmak için yeni sürüme geçmeniz gerekir.
 • Bir kitleyle bağlantı kurmak kolaydır, çünkü zaten Medium sitesinin ve ağının bir parçasısınız. Ancak, Medium’un ağından tam olarak yararlanmak için daha fazla ödeme yapmak isteyebilirsiniz.
 • Medium popüler bir platformdur ve birçok arkadaşınızın bunu kullanması oldukça olasıdır. Bu nedenle sosyal medya ile iyi bütünleşiyor.
 • İşte olağandışı bir fayda: ücretli üyelik, birçok saygın gazete ve dergiden içeriğe erişim içerir. Birkaç isim…

orta medya ortakları

Eksileri

 • Kendi sitenizle çalışmayacaksınız. Medium, bir blog oluşturma platformu kadar neredeyse bir sosyal ağ sitesidir, bu nedenle yazdığınız her şey Medium web sitesinin bir parçasıdır.
 • “Normalde” kaydolabilmenize rağmen (yani, bir e-posta kullanarak ve bir hesap oluşturarak) Medium, sosyal medya hesaplarıyla kaydolmayı, bunu yapmamak için kendi yolunuzdan çekmeniz gereken noktaya kadar iter. Bunu sinir bozucu buldum, ancak Medium’un sosyal medya doğası göz önüne alındığında mantıklı.
 • Medium’un özelleştirme seçenekleri olmasına rağmen, sosyal medya doğasının bazı unsurları, blog kurulumundaki basitliği ile gösterilmiştir. Aslında, blogunuz üzerinde diğer hizmetlerde olduğu gibi neredeyse hiç kontrole sahip olmayacaksınız. Örneğin, yazı oluşturma sayfası şöyle görünür:

orta yazar

 • Basitlik ve kullanıcı yapılandırmasıyla ilgili olarak, konunun basit gerçeği, Medium’un özellikle barındırma ve WordPress’i satın alan ve yükleyen birine kıyasla blogunuzdaki sahipliğinizi kısıtlamasıdır..

Sonuç

Vaov! Oldukça uzun bir yolculuk yaptık dostlarım. İşleri olabildiğince kısa bir şekilde özetleyeyim.

WordPress çok karmaşık veya yeterince karmaşık olmadığı için bir WordPress alternatifi isteyebilirsiniz.

Belirlenmiş bir fiyatlandırma planı olmadığından, bir çevrimiçi mağaza kurmanın maliyetlerini daha öngörülemez bulabilirsiniz..

Bir geliştirici olmayabilir ve WordPress’teki sayfa oluşturucunun size yeterli düzenleme gücü sağlamadığını bulun.

Sebep ne olursa olsun, çeşitli alternatifler var.

Kutudan çıkar çıkmaz daha kolay çözümler istiyorsanız – yani, ihtiyacınız olan özelliklerin çoğunu (hepsi değilse de) içerirler ve barındırma içerirler – önerdiğim e-ticarete, web sitesi oluşturucusuna ve blog alternatiflerine göz atmalısınız..

Hepsi örtüşüyor – blog platformları e-ticaret işlevlerini içerebilir, e-ticaret ve web sitesi oluşturucuları genellikle blog özellikleri içerir – ancak kendi güçlü yönleri vardır.

Ghost ve Medium mükemmeldir ve bloglamaya odaklanmıştır, Shopify ve BigCommerce e-ticaret yazılımı sağlamada en iyisidir. Wix ve Webflow — bunlar tüm işlemlerin krikolarıdır.

Farklı bir içerik yönetim sistemi istiyorsanız – web sitesi oluşturma işleminden daha karmaşık ve genellikle barındırmadan ayrı bir şey, WordPress.com’dan çok WordPress.org’a benzer – hala bazı çeşitlilikler var.

Drupal kullanıcı kontrolünün en uç noktasındadır, ancak dik bir öğrenme eğrisi vardır, oysa Joomla! WordPress ve Drupal arasında kullanım kolaylığı.

Craft CMS, CMS Basitleştirildi ve Textpattern en azından WordPress kadar kolay ve bazen daha kolay, ancak web sitesi oluşturucusundan daha fazla kontrol sağlıyor.

Uf! İyi haber şu ki, karanlıkta fotoğraf çekmenize gerek yok. Hedeflerinizin ne olduğunu biliyorsanız, bir WordPress alternatifi bulma savaşının çoğu kazanılır.

Gerisini kazanmak için onları deneyin! Hemen hemen hepsi ya özgür yazılımdır, ücretsiz sürümleri vardır ya da para iade garantisi vardır. İyi avlar!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector