3dcart İnceleme: Kullandıktan sonra Eksileri ve Artıları! [2020]

Haberleri duydun mu? 3dcart yakında 2018’in en büyük e-ticaret platformunun ilk büyük güncellemesi olacak olan 8 Sürümü yayınlayacak.


İlk etapta 3dcart’ı duyduysanız. Çevrimiçi mağazanız için sağlam bir platforma sahip olmakla ilgileniyorsanız, büyük olasılıkla Shopify, BigCommerce, Volusion vb..

Ve 3dcart adıyla karşılaştığınızda, o kadar sık ​​değildir – ne verir? Bakmaya bile değer mi?

Size cevap vereceğim: evet, kesinlikle. Her şeyden önce, hala genel olarak en iyi e-ticaret platformlarından biri olarak kabul edilir ve ikincisi, müşterilerine ne sunduğuna eğilmez..

Nihayetinde, çoğu insan için belirleyici faktör sadece nasıl hissettirdiğini düşünüyorum, çünkü hiçbir alanda o kadar ciddiye sahip değil ki Shopify, BigCommerce veya diğer büyük isimler için eşsiz bir hizmet değil..

3dcart’ın ücretsiz deneme sürümünü buradan edinin.

Peki neden 3dcart?

Onlara sorarsanız, bunun nedeni, ihtiyacınız olan her şeye ve istediğiniz her şeye sahip olmalarıdır. Özelleştirilebilir, kullanımı kolay, güvenli, özellik dolu, uygun fiyatlı … sıfatların listesi devam ediyor.

Söylediklerini yüz değerinde alamasak da, 3dcart aslında benim için oldukça sağlam bir hizmet gibi görünüyor. Neden olduğuna bir bakalım.

OUTLINE İNCELE

 1. 3dcart Eksileri
 2. 3dcart Artıları
 3. 3dcart’ın Fiyatlandırması
 4. 3dcart Özellikleri
 5. Müşteri desteği & Katılım Kolaylığı
 6. Kullanım Kolaylığı ve Seçenekler
 7. Güvenlik
 8. Sonuç

Genel: Eksileri

Önce kötü haberlerle gitmeyi seviyorum.

Temel olarak, 3dcart yıllar içinde çok gelişti ve daha ciddi kusurlarını düzeltti. Kullanıcı arayüzü bence, tamamen iyi ve kullanımı kolay bir şey, ancak bazı olumsuz yorumlar hala geliyor, bu yüzden bunu bazılarınız için potansiyel bir con olarak listeleyeceğim.

Bunun dışında, buradaki en özelleştirilebilir hizmet değil – gerçekten çok cesur olmak ve ayrıntılar üzerinde tam kontrol kullanmak istiyorsanız biraz para harcamanız gerekecek.

Aklıma gelen diğer tek ana şey, ekstra ödeme yapmadığınız sürece bu özelliklerin bir kısmını kullanılamaz hale getirerek 3dcart’ın bu kadar zengin özelliklere sahip olduğu dengeleri.

Hayır, hiçbir gizli ücret yok, ancak isteyebileceğiniz bazı şeyler size mal olacak.

Geçmişte, birçok eksileri artık modası geçmiş ve sanırım ortaya çıkan diğer her türlü müşteri desteği her seferinde bir eleştiri alıyor – hepimizin olumsuz olduğunu kabul edebileceğimiz bir şeyden daha öznel.

Genel olarak: Profesyoneller

Harika, şimdi en sevdiğim kısma geçebiliriz – iyi haber.

Dediğim gibi, 3dcart’ın eskiden daha eksik olduğu şeylerin çoğu çok gelişti.

Temalar iyi bir örnektir: sadece birkaç ücretsiz, mülayim temaları vardı. Artık kullanabileceğiniz 68 ücretsiz şablon var, bunun için daha fazlasını ödeyebilirsiniz.

3dcart'ın teması

Kullanım kolaylığı Bir artı olarak vereceğim – belki herkes kabul etmeyecektir, ancak bence 3dcart’ın kullanıcı arayüzü çok basit ve sezgisel.

Bazı özelliklerin ekstra maliyetlerinin bir dezavantaj olduğunu söylememe rağmen, birçok özelliğin olduğunu hatırlamak önemlidir. Giriş seviyesi bir hesapla bile çok donanımlı bir paket.

Müşteri desteği, kesinlikle bir profesyonel gibi listeleyeceğim. Temel müşteri hizmetlerine ek olarak, çeşitli formatlarda bir dizi dokümantasyon ve diğer kaynaklar mevcuttur. Çoğu ücretsizdir, ancak bazı şeyleri ödemek zorunda kalabilirsiniz – buna rağmen, çok kapsamlı.

Her zaman olduğu gibi, şeytan ayrıntıda gizlidir. Artık temel artıları ve eksileri hakkında bir fikriniz olduğuna göre, biraz daha derinlemesine gidelim.

3dcart’ın Fiyatlandırması

Tamam, fiyatlandırmaya bir göz atalım çünkü bununla yüzleşelim – artıları ve eksileri statik değil, maliyetle bağlamında görüntülenmeleri gerekiyor. Katmanlı fiyatlandırma planlarının resmi ayrıntılarını burada görebilirsiniz.

Öncelikle, diğer en iyi e-ticaret yazılımları gibi, 3dcart’ın işlem ücretleri veya kurulum ücretleri yoktur ve anlayabildiğim kadarıyla gizli bir ücreti yoktur – ancak size mal olacak birkaç şey olsa da, daha sonra gideceğim.

Kurulum-ücretleri

Katmanlı fiyatlandırma yapısına gelince, 3dcart diğer e-ticaret platformlarından neredeyse farklı değil.

En düşük seviye, bir Başlangıç ​​hesabı ayda 19 $, Temel ayda 29 $ ve Artı ayda 79 $. Pro, dördüncü seviye ayda 229 $.

3dcart Planları

Özellikleri
Başlamak
Temel
Artı
profesyonel
İşlem ücretleri0%0%0%0%
DepolamaSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Bant genişliğiSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Ürün sayısıSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Fiyat$ 19 / ay29 $ / ay$ 79 / ay229 $ / ay

Bununla birlikte, yılda ödeme yaparsanız, Basic ayda 26,10 dolar, Plus ayda 71,10 dolar ve Pro ayda 206,10 dolar. Bu planlar BigCommerce, Shopify ve hatta LemonStand’a çok benziyor, ancak 3dcart’ın üçüncü katmanı özellikle daha ucuz.

Diğer platformların çoğunda olduğu gibi, en önemli özellikler giriş seviyesi fiyatlandırma planında paketlenmiştir, ancak bence 3dcart, yükselttiğinizde, diğer lider markalar için ortak olan ve yükseltmelerdeki temel farkın sayısı olan daha fazla özellik sunar. özellik miktarı yerine satışlara izin verilir.

Ancak karşılığında 3dcart bu satış limitlerini koymaz. Aslında, tüm hesaplar için işlem ücreti, sipariş limiti, ürün limiti veya bant genişliği limiti yoktur. Dolayısıyla, Temel bir planda gerçekten şanslıysanız, harika bir haber — satışlardaki artışı hesaba katmak için can sıkıcı bir yükseltme ücreti ödemeniz gerekmeyecek.

Tek dezavantajı, bir Basic hesabından veya hatta bir Plus hesabından bazı özellikleri kaçırabilirsiniz ve izin verilen personel hesabı sayısında sınırlamalar vardır: yalnızca Enterprise sınırsız, Basic, Plus ve Pro 2, 5, ve sırasıyla 15.

Genel olarak, 3dcart’ın aşırı fiyatlandırılacağından veya paranıza değmeyeceğinden endişe ediyorsanız, rahatlayabilirsiniz – fiyatlandırma normaldir ve standarttan biraz daha ucuzdur.

Özelliklere Genel Bakış

Elbette, 3dcart’ın iyi yaptığı bir alan özellikleri.

Şimdi söylediğim gibi, bu özellikler fiyatlandırma planınıza bağlı olarak diğer önde gelen e-ticaret platformlarından daha farklıdır, ancak Basic veya Plus hesabında bile iyi bir paket elde edersiniz.

Birincisi, daha önce bahsedilen temel unsurların – sınırsız bant genişliği, sınırsız satış, vb. – hepsi büyük artılardır. Olması gerektiği gibi, paketinize bir alan adı ve barındırma dahil edersiniz.

Daha fazla dakika özelliğine gelince, Basic ile bile, yerleşik bir blog, telefon siparişleri, eBay, Facebook ve Amazon ile entegrasyon, tek sayfa kontrolleri ve daha fazlasını alırsınız..

Özelliklerin çoğu temel olarak iyi ve e-ticaret yazılımlarını evrensel olarak bulacağınız şeylerle aynıdır, ancak birkaç şey öne çıkmaktadır.

Örneğin, 3dcart, ödeme sayfasına giden ancak satın alma işlemlerini tamamlamayan ziyaretçilere alışveriş yapmak için hatırlatmalar gönderen harika bir araç olan Terk Edilmiş Sepet Tasarrufu aracına sahiptir. Bununla birlikte, bunun yalnızca üst iki katman için kullanılabilir olduğunu unutmayın.

Hediye paketlemenin diğer özel ödeme seçenekleriyle birlikte hoş bir dokunuş olduğunu da düşündüm..

Özellikle sağlam bir hizmeti daha çok yönlü hale getiren 3dcart’ın Satış Noktası uygulamasından özellikle etkilendim. Geri ödemeleri, e-posta makbuzlarını, indirimleri, hediye çeklerini, özel öğeleri, her türlü kartı ve daha fazlasını yapabilir.

3dcart’ın Satış Noktası uygulaması

Ek olarak, paketinizde eksik olan her ne varsa, muhtemelen bir uygulamada bulabilirsiniz: 3dcart burada mevcut çok sayıda uygulama ile kesinlikle mükemmel. Buraya girmek için çok çeşitlidirler, ancak bu genellikle

3dcart’ın avantajları. Tabii ki, bazıları ucuz olmayabilir.

Son nokta olarak, 3dcart 200’den fazla kullanabileceğiniz ödeme ağ geçidi sayısında kesinlikle mükemmeldir.

Shopify veya başka bir lider marka.

Genel olarak, 3dcart kesinlikle özelliklerle dolu, ancak biraz daha erişmek için daha fazla para bırakmanız gerekebilir.

Kullanım ve Özelleştirme Kolaylığı

Bakın, kullanım kolaylığı, iyi bir e-ticaret çözümünden beklenen bir şeydir. Basitçe söylemek gerekirse, herkes bir web tasarımcısı göze alamaz veya öğrenmek için zaman ayırmaz ve dünyadaki tüm özellikler, mağazanızı çalıştırmak için bir güçlük varsa çok fazla bir şey ifade etmez.

3dcart’ın kullanımı oldukça kolaydır ve diğer lider markalardan daha kolay olduğunu düşünmese de, aynı basittir (yani gerçekten basittir).

3dcart ile Just Minutes’da çevrimiçi satış yapmaya başlamak için aşağıdaki videoyu izleyin.

3dcart’ın kullanıcı dostu olduğundan biraz daha az olduğunu ve biraz öğrenme eğrisi olduğunu söyleyen bazı incelemelerle karşılaştım. Bence bunlar modası geçmiş olabilir, çünkü 3dcart’ın kullanıcı arayüzü şık ve benim için kolay görünüyor.

Kullanıcı arayüzü

Özelleştirme seçenekleri ilerledikçe, 3dcart’ın yıldız değil, çok ciddi bir şekilde eksik olmadığını düşünüyorum. Sağlanan ücretsiz temalar bence daha iyi olabilir.

Ancak, 3dcart hala bazı iyileştirmeler yaptı. Eskiden çok fazla yoktu, ama şimdi 68 ücretsiz şablonu var – bu oldukça iyi bir sayı ve aralarında “gerçek” seçimler olacak kadar farklılıklar var.

Tamamen kişiselleştirme açısından, 3dcart’ın en iyisi olduğunu düşünmüyorum. Doğrudan HTML özelleştirmesine yalnızca en yüksek katmanlı hesabınız varsa gidebilirsiniz.

Basitlik için, 3dcart’ın iyi olacağını düşünüyorum. Gerçekten dizginleri almak ve dükkanınızı özelleştirmek istiyorsanız, 3dcart sizin için olmayabilir, ancak tamamen özelleştirilebilir bir mağazaya ihtiyacınız yoksa, sadece iyi olacaksınız – 3dcart burada hiç fena değil, sadece muhteşem değil.

Müşteri Hizmetleri ve Katılım

Müşteri desteği için beklediğiniz tüm temel şeyler burada, ancak 3dcarts’ın sağladığı bazı harika eklemeler de var.

7/24 destek ekibi? Elbette kontrol edin. Telefon ve LiveChat? Evet.

Temel şeyler bir yana, işe alımda yardımcı olacak kaynaklara sahip olmak çok önemlidir ve 3dcart, Onboarding Coach adlı bir hizmet sunarak burada rakiplerinin bir avantajına sahiptir..

Yeni başlayan-koç

Temel olarak, 30 dakikalık bir oturum planlayabileceğiniz bir ekip. Onlar sadece işleri kurmanıza yardımcı olabilecek gelişmiş BT insanları değil, aynı zamanda e-mağazanız için strateji ve iyi iş seçimleri yapmanıza yardımcı olacaklar.

Sadece Onboarding Coach değil – 3dcart kullanışlı nasıl yapılır, SSS vb. İçeren bir dizi makale sunar..

Ayrıca çok fazla okuyucu değilseniz bir YouTube kanalı, HTML’ye alışkınsanız ve daha fazlasını özelleştirmek istiyorsanız bir HTML kılavuzu, bir kullanım kılavuzu ve hatta bir çevrimiçi üniversite var..

3dcart’ın e-Ticaret Üniversitesi tarafından şaşırdım, ama kesinlikle bir mücevher. Ücretsizdir ve bir sürü kursu, web semineri ve tüm bunları içerir.

Aslında, birçoğuna bir hesap olmadan çevrimiçi olarak bile erişebilirsiniz, bu nedenle 3dcart’a gitmemeye karar verseniz bile, müşteri destek araçlarını yine de e-mağazanızı başka bir platformda çalıştırmak için daha donanımlı olmak için kullanabilirsiniz.

Son olarak, 3dcart, mağazanızı tasarlamak, pazarlamanıza yardımcı olmak için kiralayabileceğiniz üçüncü taraflarla bağlantılar sağlar..

Ama dürüst olmak gerekirse, bu üçüncü tarafların internette bulabileceğiniz ve kiralayabileceğiniz diğer üçüncü taraflarla ne kadar iyi karşılaştırıldığını bilmiyorum.

Genel olarak 3dcart’ın müşteri desteği ve işe alım süreci konusunda kesinlikle mükemmel olduğunu düşünüyorum.

Güvenlik

Dürüst olalım – böyle bir hizmet ne kadar güzel tasarlanmışsa veya müşteri desteği ne kadar büyük olursa olsun veya mağazanızı özelleştirme konusunda kaç seçeneğiniz olursa olsun, bu sizin işinizdir. Güvenlik esastır.

Özünde, 3dcart’ın size ve müşterilerinizin güvenliğine gelince diğer üst platformlardan önemli ölçüde daha iyi olmadığını düşünüyorum ve daha da kötü değil.

Nihayetinde, 3dcart PCI DDS uyumludur, yani altın güvenlik standardını taşır. Her şey güncel tutulur, düzenli güvenlik kontrolleri vardır, tüm önemli bilgiler şifrelenir, vb..

PCI DDS Uyumlu Plynt Sertifikalı 3DCart

Gerçekten fazladan bir önlem almak istiyorsanız, üç ayda bir McAfee PCI taramasını 99 $ karşılığında satın alabilirsiniz ve endişelentiğiniz başka bir şeyi bağlamak için mağazanıza ekleyebileceğiniz hem 3dcart hem de üçüncü taraflardan uygulamalar var.

Burada söylenecek çok şey yok – 3dcart, anlayabildiğim kadarıyla, çok güvenli ve güvenilir.

Sonuç

Tamam, hadi işleri toplayalım.

Fiyatlandırma için, 3dcart diğer lider hizmetlerden zar zor farklıdır, ancak üçüncü katman biraz ucuzdur. Shopify’dan çok daha ucuz bir şey arıyorsanız, 3dcart muhtemelen sizin için uygun değildir, ancak standart fiyatları ödemede sorun yaşıyorsanız, karşılığında yine de çok şey alırsınız..

Tüm bunların yanı sıra, ana dezavantajlardan biri, bazı özellikler için ekstra ödeme yapmanız veya hatta gerçekten ihtiyacınız varsa hesabınızı yükseltmeniz gerekecek.

Bununla birlikte, eBay ve Google alışveriş, sayısız ödeme ağ geçidi, güçlü bir POS uygulaması vb..

Dahası, kullanımı kolaydır ve uygun miktarda ücretsiz şablon vardır … ancak gerçekten ücret almak istiyorsanız, sizin için en iyi platform olmayabilir..

Müşteri desteği başka bir artı, mevcut tüm kaynaklar (Onboarding Coach, eCommerce Üniversitesi, vb.) 3dcart’a gerçekten avantaj sağlıyor.

Son olarak, oldukça güvenlidir, bu yüzden kendinizin veya müşterilerinizin bilgilerinin risk altında olduğu konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Tamamlamak için, herkes için olmayabilir, ancak kolayca olabilen güçlü bir hizmettir. Nihayetinde, karar faktörünün sizinle tıklayıp tıklamaması olacağını düşünüyorum, çünkü ihtiyacınız olan her şeyi ve daha fazlasını uygun bir fiyatla sağlıyor.

3dcart ile başlayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map