9 Harika Ücretsiz İşletme Adı Jeneratörü (No.2 Benim Favorim)

“İsimdeki ne?” – Juliet’e isimlerin ve unvanların gerçekten önemli olduğunu söyleyelim. İyi bir içeriğiniz veya paylaşmak için en iyi fikirleriniz olabilir, ancak etkili bir başlık olmadan, insanlar buna bakmayı düşünmeyebilir.


Bir işiniz var mı yoksa bir başlangıç ​​mı yapıyorsunuz, ancak yine de web sitenize müşteri getirmekle uğraşıyor musunuz? Marka Yaratmak İster misiniz??

Bu sorunla ilgili size yardımcı olmak için, birkaç şaşırtıcı ÜCRETSİZ işletme adı üreticisini not aldık. Evet, size yardım etmek için onlara ödeme yapmanız gerekmez.

Her birine bir göz atalım ve işletmeniz için ne kadar yararlı olduklarını kontrol edelim …

hostingpill9 Harika Ücretsiz İşletme Adı Jeneratörü

 1. Crowdspring
 2. Namelix
 3. Brandlance
 4. BNG
 5. NameBounce
 6. İşletme Adı Oluşturucu
 7. Namesmith
 8. Naminum

1. Kalabalık

crowdspring

Crowdspring sadece şirketinizin / ürün adlandırma ihtiyaçlarınızın yanıtı değil, tüm marka bilinci oluşturma çözümü. Açılır menüden “Şirket / Ürün adı” nı seçtikten sonra etkileşimli Q’yu başlatmak için “Bir adlandırma projesi başlat” ı tıklayın&Bir süreç.

Crowdspring bir isim üreteci DEĞİLDİR. Yetenek setlerini ve Q’dan gelen verileri kullanan uzmanlardan ve tasarımcılardan oluşan bir ekip&A, benzersiz adınızı korumak için% 100 geri ödeme garantisi ve yasal sözleşmelerle birlikte gelen kişiselleştirilmiş işletme adlarını bulmak için.

Crowdspring ile İşletme Adı Oluşturun

2. Namelix

Namelix

Namelix, sizin için işletme isimlerini öneren bir İşletme Adı Oluşturucu’dur. İşletmenizle ilgili anahtar kelimeleri girmenizi ister veya işletmenizi tanımlayabilir. Daha sonra girdiğiniz kelimeleri işler ve sınırlı harflerle benzersiz bir kelime oluşturur.

Girdiğiniz anahtar kelimeleri birleştirerek yapılabilecek tüm olası markalı kelimeleri önerir. Bu web sitesinin girmemizi istediği iki kriter daha var – kelime uzunluğu ve kelimenin stili.

Örneğin, öneriler oluşturmak için “hostingpill” adını girdik:

Namelix

Namelix’ten aldığımız sonuçlar aşağıdadır: (ve daha fazlası)

Namelix

Beğendiğiniz adları kaydetmenize olanak tanır ve alan adını doğrudan bu web sitesinden satın alabilirsiniz.

3. Marka

brandlance ana sayfası
Brandlance mevcut işletme adlarını, akılda kalıcı işletme adlarını, işletmeniz için fikirleri ve hatta sınırsız revizyonlarla benzersiz adlarınızı nasıl oluşturabileceğiniz konusunda ayrıntılı bir rehber önerebilir.

brandlance özellikleri

Brandlance 2 hizmet sunmaktadır: Logo Tasarımcısı ve İşletme Adı Oluşturucu. Logo Tasarımcısı, seçebileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz çok sayıda hazır logo tasarımına sahiptir.

İşletme adı oluşturucu, kullanıcıların işletmelerini tanımlamasına ve ardından bu açıklamaya dayalı adlar önermesine olanak tanır. Ayrıca, kullanılabilirliğini doğrulamak için mevcut bir adı kontrol edebilirsiniz.

brandlance

4. BNG

BNG

Burada, işletmenizle ilgili kelimeleri girmeniz gerekiyor ve BNG, GoDaddy ile adı seçebileceğiniz ve bu alanın kullanılabilirliğini kontrol edebileceğiniz öneriler üretecek.

BNG

“Hosting Hapı” kelimesini kullandık ve sonuçları görmek için aramayı tıkladık. Yukarıdaki resim önerilen kelimelerin bir listesini içermektedir. Ayrıca kategorileri seçebileceğiniz bir endüstri filtresi seçeneği var.

Örneğin, “Teknoloji”, “Spor”, “Sağlık” vb. Kategorileri seçebilirsiniz; bu oluşturucu işletme adı fikirlerini buna göre önerir..

5. NameBounce

NameBounce

NameBounce, anahtar kelimeleri yazabileceğiniz ve alan adınız için istediğiniz uzantıyı seçebileceğiniz bir işletme adı oluşturucusudur. Anahtar kelimeleri yazdıktan sonra, yazılı kelimelerin eş anlamlılarını kullanarak ve bunları birleştirerek birkaç fikir üretecektir..

NameBounce

“Barındırma” ve “hap” kelimelerini kullanarak birkaç öneri oluşturduk. Kelimeleri uzunluğa ve sözcüğün yerleşimine göre filtrelemenizi sağlar. Beğendiğiniz kelimeleri favori çubuğa ekleyebilir ve daha sonra işletme adını sonlandırabilirsiniz.

6. İşletme Adı Oluşturucu

BusinessNameGenerator

Bu ad oluşturma aracı, girdiğiniz sözcük için öneriler oluşturarak size yardımcı olur. Girdiğiniz sözcüğün önüne ve arkasına birkaç harf ekleyerek adlar oluşturur.

BusinessNameGenerator

“Hostingpill” kelimesini kullandık ve bunlar bizim önerimizdi. İş web siteniz için bir ad seçebileceğiniz sizin için rastgele iş adları oluşturur.

7. İsimler

Namesmith

Namesmith, yaratıcı kelimeler oluşturmak için girdiğiniz anahtar kelimeleri kullanır. Girdiğiniz veriler, yani anahtar kelimeler kimseyle paylaşılmayacak ve sizin oluşturduğunuz alan adlarını kaydetmeyecek.

Namesmith

Yukarıdaki önerileri “hosting” ve “hap” kelimelerinden aldık. Mevcut alan adlarını kontrol eder ve kelimeleri buna göre önerirler. Beğendiğiniz adları seçebilir ve favorilere ekleyebilirsiniz.

8. Naminum

Naminum

Naminum, işletme adlarınıza eklemek istediğiniz bir temel kelime veya anahtar kelime girmenizi ister.

Naminum

“Hostingpill” kelimesi için birkaç öneri oluşturduk. Bu araç, önerileri hedef kitlenin konumuna göre ayarlamanızı sağlar. Anahtar kelimeden önce ve sonra eklenen harflerle önerilen adları alırsınız.

Beğendiğiniz adı seçtikten sonra GoDaddy’den bu alan adıyla satın alabilir ve ödeme yapabilirsiniz..

9. Novanym

Novanym

Novanym, tam olarak girdiğiniz anahtar kelimeyi kullanmayan bir araçtır. Bunun yerine, ona benzer kelimeler bulur ve kullanır.

Novanym

Burada, aracın isimleri buna göre oluşturabilmesi için işletme türünü ve ad stilini ayarlayabilirsiniz. Bu araç tarafından oluşturulan işletme adları buradan satın alınabilir ve “.com” uzantısıyla edinilebilir.

Logonun tasarımı, seçtiğiniz ve satın aldığınız alan adıyla da kullanılabilir. Bu nedenle, logoyu tasarlama konusunda endişelenmenize gerek yok.

İşletmeniz için bir ad seçmek için ipuçları

Yukarıda verilen liste, işletme adlarınız için fikir üretmenize yardımcı olabilecek bir dizi araçtı. Bir alan adı seçmenize yardımcı olacak, ancak hangisinin en iyi veya hangisinin sitenize daha fazla müşteri getireceğine karar vermenize yardımcı olmayacak birçok araç bulabilirsiniz..

Gitmeye karar verdiğiniz adın ziyaretçileri getirip getirmeyeceğini veya dönüşüm oranını artıracağını asla bilemezsiniz. Ancak, kesinlikle en azından adın kötü seçimlerini yapmanıza engel olacak bazı ipuçlarını takip edebilirsiniz..

Hazır? Tüm ipuçlarını tek tek inceleyelim –

1. Kişilerden Geri Bildirim Alın

geri bildirim

İşletme Adı oluşturucu sitelerinden birkaç adı kısa listeye eklediğinizde, bunları yakınlarınıza, yani arkadaşlarınıza, aile üyelerinize, iş arkadaşlarınıza vb. Gösterin ve fikirlerini alın.

Nasıl bulduklarını görün, isimlerle ilgili geri bildirimlerini alın ve sonra hangi ismin sonlandırılacağına karar verin. Hedef kitlenizden hedefleyeceğiniz geri bildirimler de alabilirsiniz.

2. Rakiplerin adlarına benzer bir isim kullanmaktan kaçının

SameBrandNames

Rakiplerinizin işletmelerinin adlarının neler olduğunu kontrol edin ve onlara benzer bir ad SEÇMEYİN. Çoğu zaman insanlar işletmenizi onlarınkiyle karıştırabilir ve sonunda müşterilerinizi kaybedebilirsiniz..

Rakipleriniz gibi benzer logoları, benzer adları ve benzer yazı tiplerini kullanamazsınız. İşletme adınızın bir marka olmasını istiyorsunuz. Bunun için benzersiz olması gerekiyor.

3. “.com” uzantısı kullanın

Dotcom

“.Com”, yaygın olarak kullanılan ve SEO avantajları olan üst düzey bir alandır. Bu TLD’yi kullanmanız, diğer alan adı uzantılarına göre size avantaj sağlar. Web sitelerinin yaklaşık% 52’si uzantısı olarak “.com” a sahiptir..

4. Basit ve kolay telaffuz / hatırla

Marka isimleri

Şuna bakın – Bir grafik tasarımcısının öneri olarak iki yaratıcı adı vardır: “Kısa Çizgi Geometrik Graphonical” veya “HyGraph” – hangisini seçersiniz?

İnsanların çoğu “HyGraph” diyebilir ve bunun nedeni kısa, basit ve hatırlaması kolaydır. Ayrıca, tasarımcının yaptığı çalışmanın anlamını da iletir.

Bu nedenle, adları kısa, basit ve herkes için kolayca anlaşılabilir tutun. Bir marka olmak da etkili ve yaratıcı olmalı.

5. Kısa çizgiler veya özel karakterler kullanmayın

NoSpecialCharacters

Fark ettiniz mi, Google, Facebook, Pinterest, Cocacola vb. Gibi en iyi marka adlarının ortak bir yanı var. Elbette, yazmaları ve okuması basittir, ancak kullanmadıkları başka bir şeyleri vardır.

Bu doğru – Özel Karakterler. Bu nedenle, marka adınızda ve alan adında özel karakterler kullanmaktan kaçının.

6. Yaratıcı olun, ancak Ekstra Yaratıcı Değil

GoldenGaytime

LOL! Bu doğru. Adınızı seçerken yaratıcı olun, ancak fazladan yaratıcı değil. Kwality Swirls’den bu dondurma markasına “Golden Gaytime” ve “Oral-me” adı verilen bir diş macunu markası gibi (kelimenin tam anlamıyla beyniniz farklı bir perspektiften düşünüyor).

Bu isimler gerçekten en kötü olabilir ve sonunda müşteri kaybetmek ya da bir meme malzemesi haline gelebilir. Bu nedenle, ekstra yaratıcı olmaktan kaçının veya bazen markanızı bir AFET yapar.

Sonuç

Bir isim seçmek zordur, çünkü iş dünyasında başarıya ulaşmanıza yardımcı olup olmayacağından asla emin olamazsınız. Kısa ve basit bir markaya sahip olmak daha fazla çekiş kazanır. Ancak, yaratıcı olmak (ekstra yaratıcı değil) de gereklidir.

Bu nedenle, yukarıda listelenen araçlar, pazarda öneriler için kullanabileceğiniz en iyi isim jeneratörlerinden bazılarıdır. Ayrıca, burada belirtilen ipuçlarını da unutmayın..

İşletmeniz için marka adı olarak hangi aracı seçeceğinizi bize bildirin. Ele almadığımız başka bir isim oluşturucunuz veya ipucunuz varsa, bunları yorum bölümüne yazın ve bu listeye eklemekten memnuniyet duyarız..

Şimdi git, bir marka yap!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map