Amezmo Review (2020): Güvenli ve Güvenilir PHP Host mu?

PHP Barındırma, PHP’nin yanlış anlaşılması veya dik bir öğrenme eğrisi nedeniyle yanlış anlaşılmasından dolayı genellikle çok önemsenmez, ancak yıllar boyunca yapılan büyük gelişme ve ilerleme nedeniyle bunların hepsi kaldırılmıştır..


Amezmo php süper herkes için erişilebilir ve uygun fiyatlı hosting yapan böyle bir barındırma hizmetidir. Tüm ana teknolojileri ve platformları destekler, böylece planından tam olarak yararlanabilirsiniz & özellikleri.

Tam olarak neler sunabileceğini ve hizmete kendiniz girmek istiyorsanız Amezmo’ya derinlemesine bakalım. İle başlıyor…

Kullanım kolaylığı

Amezmo Ücretsiz deneme sürümüne başlayın

Kullanım kolaylığını test etmenin hizmeti kendiniz test etmekten daha iyi ne olabilir? Bu nedenle, içeriğe bakmak için ücretsiz denemeye kaydolmaya karar verdik. Yukarıda, bir hesap oluşturduktan sonra ücretsiz deneme sürümüne başlama formunu görüyorsunuz.

Ayrıca, yönetilen PHP bulut barındırma, GitHub / GitLab desteği, yönetilen veritabanları ve para iade garantisi gibi ücretsiz bir hesabın tüm özelliklerini de görebilirsiniz..

Örnekleri

Tüm detayları girdikten sonra neredeyse hızlı olan servisteydik. Buradan ‘İlk örneği başlat’ı tıklayıp hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Biz de bunu yaptık.

Başlatma örneği

Gördüğünüz gibi, özel ağınıza kaydetmek için bir ad, özel bir alan adı ve örneği güvenli bir şekilde paylaşma yeteneğine karar verebilirsiniz. Uygun ayrıntıları girip ‘İleri’yi tıkladık.

amezmo Launch örneği

Sonraki sayfanın en üstünde örneğimiz Node.js’nin yanı sıra tüm PHP sürümlerine erişime sahip olduğunu söylüyor. Daha sonra kendi PHP sürümünüzü, varsayılan veritabanınızı, kullanıcı adınızı / şifrenizi seçebilir ve veri optimizasyonu için paket yöneticisini yeniden kullanabilirsiniz.

Amezmo örneğini başlat

Sonrakini tıkladığınızda bir plan seçme seçeneği görüntülenir. ‘Amezmo 256’ hemen başlayabileceğiniz veya ücretli bir plan olan ‘Amezmo 512’ ile 7 günlük ücretsiz deneme alabileceğiniz ücretsiz bir plan..

Bu nedenle hepsi Kullanım Kolaylığı içindir. Bir hesap oluşturmak ve sunucu tercihlerini yapılandırmak kolaydır ve birkaç dakikadan az sürer. Gezinmekte güçlük çekiyorsanız her sayfada ‘Daha Fazla Bilgi Edinin’i de tıklayabilirsiniz.

Fiyatlandırma & Özellikleri

Görüşümüze göre, fiyatlandırma performans kadar önemlidir. Özellikler fiyata göre daha sık değildir. Ne kadar çok ödeme yaparsanız o kadar çok özellik kazanırsınız.

Ancak fiyatlandırma, kaynaklarınızla sınırlı olabileceğiniz veya yalnızca çevrimiçi mağazanızı çalıştırmak için minimumun istendiği yerlerde önemlidir. En iyisi Amezmo’nun ücretsiz bir planı var.

PHP App Hosting Amezmo için fiyatlandırma

Ancak ücretsiz plan, kredi kartı bilgilerinizi gerektirir; bu, çoğu şirket için norm olduğu için bu kadar büyük bir anlaşma değildir. Ancak, Amezmo gördüğünüz gibi uzun bir özellik listesi sunuyor.

Ücretsiz planla dikkat edilmesi gereken temel özellikler Git, Composer ve Node için Akıllı paket yöneticisi ™, 1 günlük metrik tutma, Gelişmiş sunucu metrikleri ve otomatik güvenlik güncellemeleri ve güvenliği ile Sınırsız Sıfır kesinti dağıtımlarıdır..

Amezmo’yu rekabette öne çıkaran önemli bir şey varsa, GitHub / BitBucket / GitLab için entegrasyon olurdu. Eğer ağır bir kodlayıcıysanız, çok basit bir şekilde uzaklaşabilirsiniz.

Bir başka harika şey, ardışık planın önceki planın mevcut tüm özelliklerini içermesi, yani 8 $ / ay’daki ‘Standart’ planın ücretsiz planın tüm özelliklerini ve daha fazlasını içermesidir..

Standart plan, artırılmış RAM, sınırsız SSD, dağıtım kancaları, 7 günlük metrik tutma, SSH tüneli üzerinden uzaktan MySQL, sınırsız ağ aktarımı, 4 alıkonan sürüm gibi premium özellikleri içerir..

Standart plandaki tüm özelliklere sahip olmanın yanı sıra, Gelişmiş plan ayda 30 $ ‘a gelir ve çift çekirdekli CPU, 6 özel etki alanı, SSH erişimi, örnek paylaşımı vb.Gibi en yüksek özelliklere sahiptir..

Bu nedenle, her şey özelliklerin yanında net görünüyor. Ücretsiz bir plana sahip olmanın yanı sıra, premium planların fiyatı, özellikler listesi nedeniyle maliyet değerinde hissediyor ve AWS ve Heroku ile karşılaştırıldığında, fiyatlandırma da öngörülebilir hissediyor.

Güvenlik & Müşteri desteği

Güvenlik şüphesiz hosting hizmetleri her türlü arasında büyük bir endişe. Yine de sık sık gözden kaçırılıyor, bu yüzden web sitelerinin birden fazla örneği ihlal ediliyor ve verileri sızdırılıyor.

Modern Uygulamalar için PHP Sunucuları

Amezmo, böyle bir olayla mücadele etmek için birçok özelliğe sahiptir. Her şeyden önce, Amezmo paylaşılan bir hosting değil. Böylece, ayrı bir CPU, RAM ve depolama alanıyla özel kaynaklara sahip olursunuz ve bu da yalıtılmış bir ortam nedeniyle çok verimlidir.

Amezmo, tüm PHP dağıtımlarında kendini ön planda tutmayı sever, bu yüzden pakette paketlenmiş en son güncellemeleri ve uzantıları alırsınız. Amezmo, PHP sürümlerinin güncelleme döngüsünü izler, böylece bunları otomatik veya manuel olarak uygulayabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken başka bir şey, Digital Ocean ve AWS gibi şirketlerin her paylaşılan örnekle ek güvenlik duvarı yapılandırması gerektirdiği yerlerde, Amezmo’nun güvenlik duvarını varsayılan olarak otomatik olarak yapılandırmasıdır.

Amezmo’nun güvenliği için bu kadar. Aldığınız tek ana güvenlik, heyecanlanmak için hiçbir şey ama iyi olan PHP sürümleri içinde paketlenmiş olanıdır. Otomatik güvenlik duvarı ve otomatik ssl gibi ek şeyler var, ama hepsi bu.

Ardından, müşteri desteği hakkında konuşalım:

Amezmo, yüksek seviye planlarında yüksek öncelikli ve 15 dakikalık yanıt e-posta / sohbet desteği sunar. Ancak insanların büyük bir kısmı ücretsiz planın üzerinden geçmeyi sevdiğinden, biz de bunlara değineceğiz.

amezmo Örnekleri

Ücretsiz plan, yalnızca ihtiyacımız olanı yaparsa uygun olan E-posta desteği sunar. Çoğu zaman E-posta çok fazla bilgi ile uğraşırken etkili bir çözüm olduğunu kanıtlar.

amezmo Örnekleri

E-posta seçeneğini tıkladığınızda, sorgumuzun çözülmesi için zorunlu olan bu formu yolumuza attı. İşte biz de öyle yaptık. Bir soru doldurduk ve e-postayı gönderdik ve cevap bekledik.

Bekledik & bekledi ama bir serseri olan görüşte hiçbir yanıt yoktu. Premium planların size daha fazla öncelik sunduğunu tahmin etmenin güvenli olduğunu düşünüyoruz. Hadi devam edelim.

Amezmo'ya Başlarken _ Amezmo

E-posta desteği dışında, Amezmo’nun web sitesinde harika belgelere de sahiptir, böylece ağrısız bir şekilde dolaşmayı öğrenebilirsiniz. Okuması kolaydır ve daha fazla okuma için konulara harici bağlantılar içerir.

Veritabanları _ Amezmo

Biraz daha etrafa bakmak istedik, böylece Veritabanlarına tıkladık. Bilgiler çok kısa ve anlaşılması kolay görünüyordu. Veri tabanları altında Amezmo’nun hizmetine genişleyen alt başlıklar da vardı.

Bu, güvenliği sonuçlandırır & müşteri desteği. Güvenlik az söylemek hoş ve e-posta desteği & dokümantasyon tatmin edici geldi.

Sonuç

Böylece hizmet ile en büyük yakınlık eşit güvenlik ve zayıf canlı destek daha az tebeşir olabilir. Bunlar bugün oldukça büyük endişeler. Kötü sohbet desteğinden kurtulabilirsiniz, ancak güvenlik hala gereklidir.

PHP açık kaynak olduğundan, bilgisayar korsanları veya kimlik avcıları kolayca ellerini ele geçirebilir ve uygulamanıza / sitenize nüfuz edebilir. Bu yüzden güvenlik unsurunun hizmete girmenizi engellemesine izin vermelisiniz?

Hayır. Pek sayılmaz.

Zayıf güvenlik bir risk olmasına rağmen. Sitenizi güvenli hale getirmek için birçok manuel önlem ve önlem alabilirsiniz. Ayrıca, PHP size bu konuda çok fazla esneklik sağlar. Web ile ilgili biraz deneyiminiz varsa, çok zor olmamalı.

Peki ya E-posta / sohbet desteği hakkında?

Eğer bir cevap alamazsak, demek istemezsiniz. Daha sonra ücretsiz plandaydık.

Peki Amezmo fiyata değer mi? Elbette. Yine de ücretsiz bir plan var, bu yüzden kesinlikle servise göz atın.

Bu inceleme sona erer. Amezmo hakkında ne düşünüyorsun? Onu denedin mi? Düşüncelerin nelerdir? Lütfen aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map