Atlantic.net Review (2020): En İyi Seçim mi? Hadi bulalım…

Piyasadaki bu kadar çok barındırma platformuyla, bazen gereksiniminiz için en iyi sonucu alabileceğinizi saptamak kafa karıştırıcı gibi görünüyor.


Atlantic.net, popülaritesi karışık olan böyle bir hosting platformudur. 1994 yılında başladı, bu bir süredir piyasada.

Atlantik’i geniş bir okyanus olarak düşündüyseniz, Alantic.net bir hosting çözümleri okyanusu.

İyi oyulmuş özellikler sunarlar ve tıbbi bilgileri güvenli bir şekilde saklayabilen HIPAA uyumlu barındırma çözümleri sunmak için tasarlanmıştır.

Atlantic.net, bulut tabanlı çözümleri ve sanal özel sunucu (VPS) barındırma özelliği ile popülerdir. Mevcut özelliklerin birçoğu ile bu, paylaşmak için beklediğim bir inceleme.

Bu, 15.000’den fazla müşteriye ve hizmetlerini kullanan Kia, Puma, Samsung gibi çeşitli popüler markalara sahip.

Atlantic.net, çoğu geleneksel barındırma platformundan biraz farklıdır.

Bu neden farklı?

Ben hizmetleri hakkında fasulye dökmek ve çok daha fazlası.

Bu inceleme sayesinde, Atlantic.net’te neler keşfettiğim hakkında daha fazla konuşacağım.

uptime

Atlantic.net tamamen bulut tabanlı bir hosting platformudur. Farklı konumlarda birden fazla veri merkezi vardır. Bu, en az kesinti süresi ile istikrarlı ve tutarlı hizmetler sağlar.

Atlantic.net neredeyse% 100 çalışma süresi sunan birkaç hosting platformundan biridir. % 100 kesintisiz çalışma SLA’sı sağlar.

İşte SLA’nın tanımladığı şey. Atlantic.net, planlanan bakımı bir kenara bırakarak tüm kritik bileşenler için% 100 SLA verecektir.

Bulut sunucuları Atlantic.net’in tutarlı bir performans sunmasını sağlar. Yönetilen ve özel barındırma,% 100 kesintisiz çalışma SLA’sı sağlar.

SLA

Genel olarak, Atlantic.net iyi performans ve istikrarlı çalışma süresi ile güvenilir hizmetler sunmaktadır. Atlantic.net şu ana kadar beklentiyi sürdürdü.

Gelin ve Atlantic.net için diğer parametreleri göstereyim.

Planlar

Atlantic.net, HIPAA’ya özel bulut tabanlı barındırma hizmetleri sunar. Fiyatlandırmalarında şeffaflığı korurlar.

Atlantic.net, neredeyse 20 çeşit bulut tabanlı barındırma çözümü olan birden çok bulut tabanlı plana sahiptir. Farklı planlar farklı gereksinimleri karşılar.

Atlantic.net, WordPress barındırma, yönetilen barındırma, yönetilmeyen barındırma, özel barındırma, Linux ve Windows tabanlı barındırma hizmetlerini destekler. Barındırma planlarının iyi karışımı bir dizi seçenek sunar.

Her plan depolama, bilgi işlem, bellek vb. Gibi özel bir gereksinim için optimize edilmiştir. Planlar söz konusu olduğunda Atlantic.net’in geniş bir seçeneği olduğunu düşünüyorum. Pek çok barındırma sağlayıcısı planların böyle iyi bir karışımına sahip değil.

Barındırma seçenekleri

Yalnızca kullandığınız kaynaklar için faturalandırılırsınız. Sadece bu değil, ihtiyaç duyduğunuzda kaynak da ekleyebilirsiniz.

Özellikleri

Daha önce de belirttiğim gibi, Atlantic.net’teki her plan farklıdır ve belirli bir gereksinimi karşılar. Bir dizi esnek özelliğe sahiptir. Yedekleme hizmetleri ek ücrete tabidir.

Hizmet SLA garantisi sağlasa da, planların belirli bir para iade garantisi yoktur..

Hipaa özellikleri

Sunucularınızı istediğiniz zaman ölçeklendirebilirsiniz. Yedeklemeler için günlük yedekleme en az 1 $ ‘dır. Planlar bir IPv4 adresi sağlar. Ayrıca, IP’ler aylık 2,19 $ ayrı fiyatlandırma ile kullanılabilir.

cPanel ve WHM ayrı fiyatlandırmalarda mevcuttur. Mimari, yüksek performans sağlayacak şekilde üretilmiştir. Raid-10 depolama alanı web sitenizin her zaman çalışmasını sağlar.

Eğer cPanel aracılığıyla değilse, sunucuları yönetmek için kendi dahili Restful API’lerini de kullanabilirsiniz..

API'ler

Her sunucudaki SSD depolama alanı iyi hızı garanti eder. Yönetilen sunucular kendi lisanslı yazılımınızı kurmanıza izin verir, böylece ek fiyatlandırmayı azaltır.

Atlantic.net, WordPress dahil olmak üzere çeşitli yazılımların tek tıklamayla yüklenmesini destekler.

Bulut Özelliği

Atlantic.net, FreeBSD’yi destekleyen birkaç barındırma platformundan biridir.

Atlantic.net kullanırken, planları ile çok fazla freebies almak beklemeyin. CPanel, yedekleme gibi özelliklerin çoğu ayrı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ancak, yalnızca kullandığınız kadar ödediğiniz için Atlantic.net hala aşırı pahalı görünmüyor. Barındırma çözümlerinin iyi bir karışımını arıyorsanız başlamak için harika bir yer.

Yine de gereksiniminize en uygun planı seçmeniz gerekebilir. Uygun bir plan seçmek basit görünmeyebilir, ancak müşteri destekleri bunlarla ilgili yönergeler sağlar.

Bir sonraki noktam tam olarak bu olacaktı. Müşteri destekleri hakkında daha fazla konuşmama izin verin.

Müşteri desteği

Yine, burada Atlantic.net çoğu geleneksel barındırma platformlarına kıyasla farklıdır. Barındırma çözümlerinin her biri farklı desteğe sahiptir.

Müşteri desteği

Atlantic.net, çoğu platformun aksine, kullanıcı olmayanlar için canlı sohbet seçeneğini kapsamaz. Ancak, belirli zamanlamalar sırasında bunlara bir çağrı üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun dışında kullanıcılar için canlı teknik sohbet desteği var.

E-posta desteği 7/24/365. Farklı hizmetler hakkında birkaç SSS bölümü var.

E-posta

Uygun bir plan bulamazsanız, destek formlarını bile doldurabilirsiniz. Bir müşteri destek temsilcisi, ihtiyacınıza göre en uygun planları hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Destek formu

Destekleri hakkında sevdiğim şey, müşteri gereksinimlerini anlamaları ve sorularınıza çözümler sunmalarıdır..

Aramalar ve e-postalar her zaman belirli destek kanallarına yönlendirilir. Örneğin, özel barındırma ve yerleştirme için ayrı destek var.

Hizmetlerin bu şekilde ayrılması, hızlı yardım almanızı ve çözümlerin barındırma gereksiniminizle ilgili olmasını sağlar.

Güvenlik

Bundan daha önce bahsetmiştim; ancak kendimi tekrar edeceğim. Altantic.net özellikle HIPAA uyumlu özel barındırma planları sunar.

Atlantic.net güvenlik ve güvenilirliği son derece ciddiye almaktadır. Bu, uyumluluk yelpazesinden açıkça görülmektedir.

veri merkezleri.

Atlantic.net’in güvenlik düzeyini bilmek harika bir şey.

uyma

Atlantic.net ağırlıklı olarak HIPAA uyumluluğu ile bilinmesine rağmen,.Hipaa uyumlu özellikler

Altyapı son derece güvenlidir ve DDoS koruması, saldırı tespit, yönetilen güvenlik duvarları ve iki faktörlü kimlik doğrulama içerir.

PCI

Güvenliğin farklı yönleri Atlantic.net tarafından sağlanan tüm planlarda tamamen ele alınmıştır..

Diğer Güvenlik Özellikleri

Atlantic.net, temel ve birkaç ileri düzey güvenlik özelliği içerir. İyi uyumluluk listesi kesinlikle bulut hizmetleri için korudukları güvenlik seviyesini gösterir.

Artıları

Atlantic.net, diğer hosting platformlarında alamayacağınız birçok iyi özelliğe sahiptir.

Atlantic.net’in farklı yönleri hakkında çok konuştuğum halde, özetlememe ve burada gerçekten çekici bulduğum şeyi ortaya koymama izin verin.

 • Atlatnic.net hakkında konuşurken, çalışma zamanı kesinlikle kaçırılmaması gereken bir noktadır. % 100 çalışma süresi SLA’sı özel bir kayda değer. Bir web sitesinin sahibi olarak, benzeri görülmemiş kesinti süreleri veya serpintiler konusunda endişelenmenize gerek yoktur.Yüksek performanslı sunucular sorunsuz ve sağlam bir deneyim sunar. Performans ve güvenilirliğin mükemmel bir karışımı burada bulunabilir.
 • Müşteri desteği, Atlantic.net’te yerleşik olan bir başka özelliktir. İyi teknik desteği var. İyi ayrılmış destek, buradaki en önemli noktalardan biridir. Sadece bu değil, aynı zamanda e-posta, canlı sohbet ve telefon üzerindeki desteklerinden de bahsetmeye değer.
 • Plan çok yönlülüğü Atlantic.net içinde iyi inşa edilmiştir. Farklı gereksinimleri karşılamak için birden fazla plan bulabilirsiniz. Eksiksiz bir bulut tabanlı çözümle Atlantic.net’in sunabileceği çok şey var. Plan esnekliği, burada bulduğum temel uzmanlardan biri.Bu tür bir esneklik sağlamak için pek çok platform oluşturulmamıştır. Ayrıca, burada Windows yanı sıra Linux tabanlı barındırma tercih edebilirsiniz.
 • Profesyonelleri kaçırmamak için bir başka güvenlik. Atlantic.net’in veri merkezleri ve altyapısı için sağladığı uyum düzeyini zaten vurguladım. Sadece uyumlu değil, aynı zamanda ek güvenlik özellikleri de sunuyorlar.

Bazı barındırma platformlarının aksine, bunlar tamamen plana dahildir. Güvenlik Atlantic.net muhtemelen çoğu hosting platformları arasında en iyisidir. Güvenlik özelliklerinin iyi bir karışımından bahsetmeye değer.

Eksileri

Çok yönlülük söz konusu olduğunda Atlantic.net’in sunduğu ve tek elden bir çözüm gibi görünen çok şey var.

Ancak, bu mükemmel bir ideal çözüm değildir. Atlantic.net’te kaçınılamayacak birkaç eksiklik var.

Profesyonelleri hakkında konuşurken, sahip oldukları bazı eksilerini de vurgulayayım..

 • Atlantic.net yalnızca kullandığınız hizmetler için ücret alır, bu da iyidir. Ancak, cPanel ve hatta yedekleme ayrı olarak ücretlendirilir. Freebies olarak bunları sağlayan birden fazla barındırma platformu olsa da, kesinlikle burada ücretsiz almazsınız.
 • Atlantic.net, plan söz konusu olduğunda çeşitlidir. CPanel’iniz yoksa dahili API’lerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu, teknik desteğe sahip kullanıcılar için kolaydır. Bununla birlikte, teknik olarak eğimli olmayan veya barındırma platformlarını keşfetmeye yeni başlayan kullanıcılar için aynı derecede karmaşıktır.

Sonuç: Atlantic.net’i öneririm?

Son olarak, karar zamanı, bu yüzden Atlantic.net’i gerçekten tavsiye eder miyim? Daha önce de birkaç kez bahsettiğim gibi, Atlantic.net çok çeşitli hizmetler sunuyor.

Atlantic.net kurumsal sınıf barındırma gereksinimi, tıp merkezleri ve benzeri organizasyonlar için mükemmel bir çözümdür.

Bununla, çalışma süresi, performans, güvenilirlik, güvenlik hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Bunlar herhangi bir barındırma platformu için temel özelliklerdir ve Atalntic.net endüstri standardı en iyi çözümleri sunmayı sağlar.

Bununla birlikte, zor olabilecek şey, yeni kullanıcıların bunu aşırı derecede karmaşık bulabilmeleridir. Müşteri desteğinden teknik yardım alırken, fazla teknik uzmanlığınız yoksa bu kompleksi bulabilirsiniz..

Bunu söyledikten sonra, gerekli teknik uzmanlığa sahip olmanız durumunda Atlantic.net’in iyi bir seçenek olduğunu vurgulamak isterim. Atlantic.net’i kesinlikle tavsiye ederim.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map