Bandzoogle İnceleme: Kullanmadan Önce Bilmeniz Gereken 8 Şey!

Bu makale 29 Nisan 2020’de gözden geçirilmiş ve güncellenmiştir..


Oh evet, bugün piyasada çok fazla hosting platformu var. Ancak, bunların çoğu genel amaçlı hosting platformlarıdır. Genel olarak, herhangi bir alan adını barındırabileceğiniz anlamına gelir.

Aradığınız belirli bir alan için kullanılabilecek özel bir barındırma platformuna sahip olsaydınız harika olmaz mıydı??

Müzisyenlere adanmış bir barındırma platformuna sahip olmaya ne dersiniz??

İşte gidiyorsun.

Bandzoogle gerçekten müzisyenlere adanmış bir barındırma platformudur.

Müzisyenlere adanmış bir web sitesi daha fazla yaratıcılık ve daha fazla araç gerektirir. Bandzoogle’ın tam olarak bunu içerdiği şey.

Bandzoogle nedir?

Önizlemek için fareyle üzerine gelin

Bandzoogle

Bandzoogle, yalnızca müzisyenlere adanmış bir web barındırma platformudur. Müzisyenlere profesyonel bir web sitesi oluşturmaları, müziği tanıtmaları ve hayranlara doğrudan satış yapmaları için araçlar sağlar.

Twitter, Facebook, Instagram, SoundCloud ve Bandcamp gibi sosyal medya ile entegrasyonu destekleyen araçlar sağlar.

Bandzoogle ayrıca düzinelerce tema ve şablonun yanı sıra yerleşik bir mağaza, posta listesi araçları ve raporlama özellikleri içerir.

İlk kez 2003 yılında Rubberman adlı rock grubu için bir web sitesi oluşturan bir müzisyen Chris Vinson tarafından başlatıldı..

Bandzoogle’ın merkezi Montreal, Quebec, Kanada’da bulunmaktadır. Bu müzisyenler arasında popüler ve 30.000’den fazla müzisyen ve grup bunu kullanıyor.

Bandzoogle’ın Artıları:

Seçtiğiniz barındırma platformu hakkında en iyi noktaları bilmek son derece önemlidir. Diğer tüm hosting platformları gibi Bandzoogle’ın da kendi artıları ve eksileri vardır.

Bandzoogle’ı kullanmanın artıları hakkında daha fazla konuşmama izin verin.

 • Performans ve Hız: Bandzoogle, bir bulut altyapısına sahiptir ve ağır tasarım web sitelerine yüksek performans sağlamak için tasarlanmıştır. Hızla video ve grafik oluşturma yeteneğine sahiptir.

  Bu müzisyenlere adanmış olduğundan, boğulmadan yeterli bant genişliği sağlamak için ekstra özen gösterilmektedir. Kullanıcıları yalnızca sayfalara, parçalara ve fotoğraflara göre kısıtlar. Bunun dışında başka hiçbir kısıtlama yoktur. Barındırma platformu ölçeklenebilir ve hızla büyüyen web sitelerini destekler.

  Aşağıda web sitesinin performansı mükemmel.
  bandzoogle çalışma süresiBandzoogle için uptime’ın en son istatistiklerini kontrol etmek için buraya tıklayın

  İlk bayt için benzer bir test aşağıda gösterildiği gibidir. Bu da aynı derecede hızlı.

bandzoogle web sayfası hızı

Söylemeye gerek yok, Bandzoogle zengin özelliklere sahip ve web sitesi oluşturmayı son derece basit hale getiriyor. Acemi bir kullanıcı tarafından bile kolayca kullanılabilen kullanımı kolay sürükle ve bırak seçeneklerine sahiptir.

 • E-Ticarete Hazır: Temel plan, bir müzik web sitesi için gereken temel özelliklerin çoğunu destekler. Tüm planların e-ticareti desteklemesi var. Bunu kullanarak müzik indirmelerini kolayca satabilirsiniz.
  e-ticaret için hazır bandzoogle
 • Yerleşik Posta Listesi: Ayrıca, temel plan için en az 100 hayran abonesine sahip bir posta listesi de desteklenir. E-posta listesi özelliklerini kullanarak hayranlarınızla hızlı bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz.

  Bu özellik, profesyonel e-postalar, e-postaların ve analitiklerin zamanlanmasının yanı sıra e-posta raporlaması sağlar.
  Bz posta listesi

  Diğer özellikler tur takvimi ve SEO araçlarıdır. Bunlar diğer barındırma platformlarında bulunmayan birkaç özelliktir.

 • Baskı paketleri & Daha fazla: Her plan Elektronik basın kitlerini destekler ve SSL güvenliğine sahiptir. Daha gelişmiş planın birçok ek özelliği vardır.
 • Gelişmiş Özellikler: Bu özelliklerden birkaçı video başlıkları, envanter izleme, ses tarama raporlaması, albüm ön siparişleri ve daha pek çok şeydir. Bilet, ürün, video dosyaları ve medya dosyaları satabilirsiniz.
 • Yerleşik Web Tasarım Araçları: Bandzoogle, resim yöneticisi, Instagram entegrasyonu, yazı tipi kütüphanesi ve daha pek çok özellik içeren güçlü web tasarım araçlarını destekler. Genel olarak bir müzisyenin web sitesini geliştirmek zengin bir özelliktir.
 • Deneme Süresi: Her planla birlikte 30 günlük ücretsiz deneme süresine sahip olursunuz. Barındırma platformlarının çoğu bu özellikleri desteklemez. Yani evet gerçekten bir kazan-kazan durumu.Bz deneme 30 gün
  Deneme süresi sona erdiğinde, ücretli planlarından herhangi birine kolayca yükseltebilirsiniz. Plan, ücretsiz alan adını içerir.
 • İndirimler: Bandzoogle cazip indirimler sunar. Yıllık ödeme yapmayı seçerseniz, iki ücretsiz aya eşit bir indirim alırsınız. Ücretsiz bir alan adınız varsa, 60 günlük üyeliğinizin ardından başka bir yere taşınmayı seçebilirsiniz.

  Bandzoogle kar amacı gütmeyen bir indirim sunar. Tamamen müzik odaklı kayıtlı yardım kuruluşları için ücretsiz hesaplar sunar.

  Yapmanız gereken tek şey, ücretsiz bir hesaba kaydolun ve kuruluşunuzla ilgili bilgileri içeren Bandzoogle’a e-posta göndermek.

  Şimdi her şeyi atlayın ve indirim talebinde bulunun…

Bandzoogle, etkileşimli veri analizi yapabilen etkili raporlama uygulayarak çok sayıda veri öngörüsü sunar.

Bandzoogle, yer hedefleme sağlamak için benzersiz bir özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde, özelleştirilmiş e-posta ile belirli yerlerdeki hayranları hedefleyebilirsiniz.

Bandzoogle’ın Eksileri:

Şimdi, bence Bandzoogle’ın geliştirebileceği birkaç şeyden bahsedelim.

Dürüst olmak gerekirse, Bandzoogle’ı kullanmanın çok fazla dezavantajı yoktur. Bir müzisyen barındırma platformu olduğunu iddia ediyorlar ve bu iyi bir şey.

Eksileri az-

 • Eklentiler: Özel bir e-posta gelen kutusuna gelince, bu planın bir parçası değildir. Yani e-posta barındırma ayrı bir fiyatlandırma $ 14.95 / yıl var.

Yine hiçbir plan dik çoklu web sitelerini desteklemez. Çoklu site, hesap uzmanlarıyla iletişime geçmeniz gereken ayrı bir fiyatlandırmaya sahiptir.

Bandzoogle Özellikleri:

Kullanım kolaylığı:

Bandzoogle’da bulunan cPanel’in acemi kullanıcılar için bile kullanımı kolaydır.

Aşağıdaki Bandzoogle demosuna bakın:

Giriş yaptıktan sonra, temel özellikleri kolayca düzenleyebilir ve ekleyebilirsiniz.

Bandzoogle cPanelBu aynı zamanda çoklu e-ticaret desteği de sağlar. Buradan en son haberleri, en son parçaları ve gelecek şovlarınızla ilgili ayrıntıları ekleyebilirsiniz..

Şablonları düzenlemek kolaydır ve sayfaları kolayca ekleyebilirsiniz. CPanel, posta listesi özelliğini kullanarak şablonları düzenlemenize, çeşitli raporlar oluşturmanıza ve e-posta kampanyaları eklemenize de olanak tanır.

Bandzoogle posta listesi

Şablonlar:

Müzik web siteniz en iyi şablonlar kullanılmadan tamamlanmaz. Şablonlar dikkat çekici olmalı ve Bandzoogle’ın tam olarak istediği şey.

Bunların hepsi gerçekten de mobil uyumlu. Şablonlar müzik türüne göre iyi ayrılmıştır. Çok sayıda temayı destekler ve kendi temanızı da ekleyebilirsiniz.Bandzoogle şablonları

Tema seçiminizi kolayca önizleyebilirsiniz. Bu size mobil tabanlı bir görünüm de sunar.Bandzoogle şablonları 2

Tüm bunlar, hizalanması ve kullanımı kolay özelleştirmelerle birlikte gelir.

Sürükle ve Bırak özellikleri:

Çoğu durumda, müzik web siteleri ağır kullanıcı arayüzüne sahiptir ve büyük ölçüde medya ve video yüklemelerine bağlıdır. Tüm bu özellikleri kullanmak için, çoğu barındırma platformunda, bir miktar kodlama değişikliği yapılması gerekir.

Bunun aksine Bandzoogle, müzik siteniz için mükemmel olan etkileşimli ve yenilikçi UI tasarımı sunar. Aynı zamanda, herhangi bir kodlama uzmanlığı gerektirmez.

Komple web tasarımı, sürükle ve bırak seçeneklerine sahip, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu kullanır.

Bandzoogle menüsü

Bu sürükle ve bırak özelliğini kullanarak herhangi bir özelleştirme yapmak son derece kusursuzdur. Bu sürükle ve bırak özelliklerinin yanı sıra çeşitli demo videolar da mevcut.

Bu değişiklikleri yaptıktan sonra masaüstü, tablet ve mobil cihazlar için web sitenizin önizlemesine hızlıca bakabilirsiniz.

Müşteri desteği:

Müşteri desteği söz konusu olduğunda, Bandzoogle ekibine e-posta veya canlı sohbet kullanarak ulaşabilirsiniz. E-postayı her zaman kullanabilirsiniz. Canlı sohbet 7/24 mevcut değil.

Canlı sohbet seçeneğinin kullanılamaması durumunda, aşağıda gösterildiği gibi bir açılır pencere alırsınız.Bandzoogle bize ulaşın

Bandzoogle her zaman canlı bir sohbet seçeneği sunmaz, muhtemelen cPanel’i kullanmak son derece basittir.

CPanel’leri üzerinde, referans kılavuzu olarak kullanılabilecek birden fazla demo video bulacaksınız.

Ayrıca canlı sohbet seçeneğini de denedim. Bekleme süresi olmadan son derece hızlıydı.

Bandzoogle canlı sohbet

Bandzoogle Livechat 2

Canlı sohbet temsilcisi, farklı özellikler hakkında daha fazla bilgi sağlamak için yeterli bilgi ve ilgili bağlantılar sağlayacak kadar hızlıydı.

Bunun dışında Bandzoogle’ın farklı konularda çeşitli ilginç içeriklere sahip bir blog bölümü var. Ayrıca düzenli güncellemeler almak için buradan kayıt olabilirsiniz.

Fiyatlandırma:

Bandzoogle’ın 3 farklı planı vardır. 3 plan-

Özellikleri
HAFİF
STANDART
PRO
Sayfalar1020Sınırsız
Fotoğraflar100500Sınırsız
Ücretsiz alan adıEvetEvetEvet
Fiyat$ 8.29 / mo$ 12.46 / ay$ 16.63 / ay

30 günlük ücretsiz denemenize başlayın

(Ücretsiz 30 günlük deneme sürümü, kredi kartı gerekmez.)

E-posta barındırma, yıllık 14,95 $ ayrı bir fiyatla seçilebilir. Genel olarak Bandzoogle uygun fiyatlı planlar sunar. Temel plan bir dizi özellik içerir.

Bandzoogle ve Wix

Şimdi Bandzoogle hakkında bir yürüyüş sağladığım için, bunu başka bir popüler barındırma platformu “Wix” ile karşılaştırmama izin verin.

Bandgoogle vs WIX

Wix, Bandzoogle’a benzer, bulut tabanlı bir barındırma platformudur. İlk olarak 2006 yılında başlatıldı ve merkezi Tel Aviv, İsrail’de.

Wix, tamamen müzisyen tabanlı web sitelerine odaklanan Bandzoogle ile karşılaştırıldığında evrensel bir barındırma platformudur.

Ancak, bir müzisyen web sitesi oluşturma söz konusu olduğunda, size Wix ve Bandzoogle arasında bir karşılaştırma yapmama izin verin.

a. Şablonlar
 • Şablonlar hakkında konuşurken Bandzoogle, Wix’e kıyasla müzikle ilgili daha fazla şablon sunar.
 • Wix ile farklı müzik türü tabanlı şablonlar seçemezsiniz. Ayrıca bu daha evrensel bir barındırma platformu olduğundan, şablon seçimi sınırlıdır.
b. Web Sitesini Özelleştirme Kolaylığı

Hem Wix, hem de Bandzoogle, hizmetlerini ücretsiz olarak denemenize izin veriyor, bu da iyi bir parçası.

 • Wix ile web sitesinin birden çok bölümünü özelleştiremezsiniz. Bir anlamda, yazı tipi ve renk seçimi çok sınırlıdır.
 • Bu, Bandzoogle’da kolayca bulunabilen bir şeydir.
c. Mail listesi
 • Wix ile raporlama, posta listeleme kullanılamıyor.
 • Yine bunlar, Bandzoogle’daki temel planın bir parçası olarak dahil edilen özelliklerden bazılarıdır.
d. e-Ticaret
 • Wix ile bir e-ticaret kurulumu istiyorsanız, en yüksek ücretli planı seçmeniz gerekir.
 • Bununla birlikte, Bandzoogle ile bu temel planda kolayca bulunabilir.
e. Müzisyen Dostu Özellikler
 • Elektronik basın kitleri, SEO araçları, tur takvimi, SoundScan raporlaması ve bir müzisyen web sitesi için gereken daha pek çok özellik Bandzoogle’da mevcuttur..
 • Bu Wix’te eksik olan bir şey.

Sonuç:

Bandzoogle hakkında ayrıntılı bilgi verdim. Ayrıca, bir müzisyenin web sitesi oluşturmak için iki aşamalı bir seçenek olan Wix ile bir karşılaştırma da sağladı..

Bandzoogle, yalnızca müzisyenlerin ihtiyaçlarını karşılamaya adanmıştır ve tam olarak yaptıklarını iddia ederler. Gerçekten, müzik tabanlı web sitesi barındırma arıyorsanız mükemmel bir seçimdir.

İyi bir performansa, hıza sahiptir ve ölçeklenebilir. Bir müzisyen web sitesi oluşturmak kullanıcı arayüzünde ağır olduğundan, bunlar dikkat etmeniz gereken özelliklerden bazılarıdır. Bandzoogle, profesyonel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak en doğru araçları sunar.

Bandzoogle sadece çekici bir şablon koleksiyonuna sahip değildir, aynı zamanda kullanımı kolay ve sürükle ve bırak özelliklerine sahip sezgisel bir cPanel’e sahiptir. Web siteniz birkaç dakika içinde çalışır durumda olabilir.

Hepsi bu kadar değil. Bandzoogle, web sitenizin kolayca düzenlenmesini destekler ve ayrıca raporlama araçlarını kullanarak analiz sağlar.

Genel olarak Bandzoogle bir müzisyen web sitesi için gerçekten önerilen bir seçimdir.

Haydi, Bandzoogle’ınızı bugün barındırmaya başlayın!

30 günlük ücretsiz denemenize başlayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map