BlueHost Karşılaştırması – Deneyimlerimize Dayalı GERÇEKLER

DreamHost ve Bluehost, barındırma dünyasının en büyük ve en saygın isimlerindendir. Bluehost burada dev olabilir: 2003’ten bu yana, 2 milyondan fazla web sitesini destekliyor ve kolayca dünyanın en büyük barındırma şirketlerinden biri haline getiriyor.


DreamHost bir slouch değil ve aslında ikisinin ağabeyi (“daha ​​büyük” değilse): DreamHost 1996’da kuruldu ve 100’den fazla ülkede 400.000’den fazla müşterisi olan 1.5 milyondan fazla web sitesini destekliyor.

Açıkçası, bu noktada basit bir sayı karşılaştırması hile yapmayacaktır. DreamHost ve Bluehost karşılaştırılabilir boyut, itibar ve popülerliğe sahip şirketleri barındırıyor.

Yani, hangisi daha iyi?

Doğal olarak, hiçbir çözüm herkes için mükemmel değildir ve farklı şirketler farklı alanlarda mükemmel olabilir. Bu karşılaştırmada, popülerliği nedeniyle paylaşılan barındırma üzerinde özellikle durularak, bu üst düzey ana bilgisayarların güçlü ve zayıf yönlerini birbirleriyle ilişkili olarak tartışacağım..

Peki ne bekliyorsun? Hadi hadi bakalım!

İçindekiler

Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak belirli bir testi görmek için atlayın

 1. Fiyatlandırma ve Özellik Karşılaştırması
 2. Kullanım kolaylığı
 3. Müşteri desteği
 4. Güvenlik ve Güvenilirlik
 5. Sonuç: Kim Kazanır?

Fiyatlandırma ve Özellik Karşılaştırması

Bakacağımız ilk şey, bu iki şirketin fiyatları ve özellikleri.

Öncelikle başlayacağım: paylaşılan barındırma.

bluehost paylaşılan web hosting

Bluehost’un paylaşılan barındırma fiyatları biraz daha yüksekte ise oldukça tipik.

dreamhost paylaşılan barındırma

DreamHost, her biri aylık veya yıllık planlar olabilen iki katman sunar. Aylık planlar kötü fiyatlandırılmaz, ancak beklendiği gibi ortalamanın üst tarafındadır. Yıllık planlar (resimde) hala ortalama paylaşılan hosting fiyat aralığında ama belki alt tarafta daha uygun.

Yarasadan hemen sonra, Bluehost’un paylaşılan barındırma söz konusu olduğunda seçim yapmak için biraz daha fazla olduğu açıktır, ancak giriş seviyesi planlarında da biraz daha pahalıdır.

Özelliklere gelince, söylemesi zor. Giriş seviyesi satın alımların DreamHost ile ücretsiz bir alan adı almaması talihsiz bir durum, oysa Bluehost’un planları için bir varsayılan.

Her iki sunucu da ücretsiz SSL, oldukça standart ve 1 web sitesi sunuyor. Onlar sınırsız trafik (bu gerçekten barındırma paylaşılan çünkü gerçekten ölçülmemiş trafik anlamına gelir!) Ve cömert depolama (ve o SSD depolama) izin verir.

Giriş düzeyinde, Bluehost ve DreamHost oldukça benzerdir. Bunun ötesinde, Bluehost’un biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim: DreamHost’un ikinci katmanının yaptığı her şeyi ve biraz daha fazlasını (pazarlama teklifleri, spam uzmanları ve CodeGuard Basic gibi) sunuyorlar. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz ekstra bir katmanınız var.

Paylaşımlı hosting ile örtüşen WordPress hosting. Burada WordPress barındırma hakkında konuşmak için biraz daha fazla yer ayırmak istiyorum, çünkü DreamHost ve Bluehost’un iyi WordPress seçenekleri olduğu için itibarı var.

WordPress hosting gittikçe, DreamHost ve Bluehost her ikisi de en iyi seçeneklerden bazıları. Aslında, hem DreamHost hem de Bluehost, WordPress.org’un kendisi tarafından önerilmektedir..

Hem Bluehost hem de DreamHost sorunsuz WordPress entegrasyonu ve istikrarlı performansın yanı sıra giriş seviyesi hesaplarla iyi bir ürün yelpazesine sahiptir. Artı, aldığınız şey için oldukça iyi fiyatlar.

Fiyatlar dikkate alındığında, Bluehost’un DreamHost’tan daha fazla seçeneği var. DreamHost’un temelde WordPress hosting için iki seçeneği vardır, biri çok ucuz ve diğeri daha pahalı. Bluehost, aksine, hem yönetilen hem de yönetilmeyen WordPress barındırma için birkaç katmana sahiptir.

WordPress ve paylaşılan barındırma dışında Bluehost ve DreamHost’un daha fazla premium seçeneği var. Kısaca VPS hosting’e bakalım.

bluehost-VPS-hosting plan

Yukarıda: Bluehost’un VPS barındırma planları.

dreamhost-VPS-hosting

Yukarıda: DreamHost’un VPS planları.

Yarasadan hemen sonra, DreamHost’un Bluehost’tan daha geniş bir seçime ve daha düşük bir giriş fiyatına sahip olduğunu görüyoruz. Aslında, daha yüksek iki katmanı bile daha ucuzdur, ancak temelinde birkaç dolar daha ucuz olan bir VPS katmanı seçmenizi önermem.

Bunu söyledikten sonra, DreamHost’un giriş fiyatı, bunun için ne aldığınızı göz önünde bulundurarak oldukça iyi. Sahip olduğum tek sorun, 1GB RAM ile sınırlı olmanız ve 2GB RAM’in fiyatının yaklaşık iki katı ödemeniz gerekiyor. Daha fazla RAM’e ihtiyacınız varsa, Bluehost’un ilk iki VPS katmanı iyi fiyatlı seçeneklerdir (özellikle DreamHost ile karşılaştırıldığında).

Bu bir öncelik değilse, DreamHost size özellikle giriş seviyesi için oldukça sağlam olan sınırsız site, sınırsız e-posta ve sınırsız trafik sunar. Bluehost’un buradaki sınırlamaları oldukça gerçekçi ve sizi çok fazla engelleme olasılığı düşük, ancak yine de dikkate değer.

Genel olarak DreamHost’un VPS barındırma için daha iyi olduğunu söyleyebilirim, ancak Bluehost, uygun fiyat ve kaynaklar arasında bir karışım arayan bazı insanlar için kesinlikle daha iyi bir seçenek olabilir..

Son olarak, özel hosting daha fazla bir atmak. Bluehost dürüst oldukça uygun fiyatlı ve kaliteli özel hosting fiyatları belirledi.

bluehost-adanmış-sunucu

DreamHost önce onlarla iletişime geçmenizi gerektirir, bu nedenle fiyatlar müşteriler arasında değişir. Bununla birlikte, genel olarak konuşmak gerekirse, DreamHost’un adanmış sunucuları muhtemelen Bluehost’un.

dreamhost-adanmış barındırma

Öte yandan, özel sunucu seçeneklerinde büyük kazanmak istiyorsanız Dreamhost kazanır. Neden? Bluehost’un kötü olduğu değil, ama Dreamhost çok daha ileri gitmenize izin veriyor.

Örneğin, DreamHost ile maksimum 12 çekirdeğin yanı sıra 64 GB RAM, 2 TB depolama alanı ve sınırsız bant genişliği elde edebilirsiniz. Bluehost’un maksimum 4 çekirdeği, 16 GB RAM, 1 TB depolama alanı ve 15 TB Bant Genişliği ile karşılaştırıldığında, ciddi özel çözümlere kimlerin daha uygun olduğu açıktır.

Yani, bir şeyleri özetlemek gerekirse, bu bizi büyük resimde nerede bırakıyor??

Bluehost ve DreamHost’un her ikisi de uygun fiyatlı ve yüksek kalitede paylaşılan barındırma seçenekleri sunar. Ancak, Bluehost’un biraz daha yüksek bir fiyat olsa da, daha fazla seçenek ve biraz daha iyi özellikleri ile burada biraz daha iyi olduğunu düşünüyorum.

WordPress ile dürüstçe açık bir kazanan yok – genel olarak Bluehost’u tercih ediyorum, ama bu sadece ben.

Daha yüksek kalite seçenekleri için DreamHost’a bir şeyler verirdim. Bu siyah beyaz bir kazanç değil, ancak VPS barındırma için DreamHost’un fiyat başına daha fazla fiyatı var (kabul edilen önemli olan RAM hariç) ve adanmış barındırma için DreamHost daha pahalı ama çok daha ölçeklenebilir ve çok daha fazlasını veriyor … Ödeyebilirsin.

Kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı, farklı müşteriler için farklı öneme sahiptir, ancak bazı temel düzeyde bu önemlidir. Deneyimli bir kullanıcı olsanız bile, kullanımı kolay bir hizmet çok zaman kazandırır. Bir ekiple çalışıyorsanız, kullanımı kolay bir hizmet herkese uygun olabilir.

Bluehost’un bu kadar popüler bir ev sahibi olması, kullanımı kolay olduğu için kesinlikle bir üne sahiptir ve siteleri bunu şiddetle vurgulamaktadır. DreamHost’un kullanımı da genel olarak kolaydır, ancak bir sorun var.

Kullanım kolaylığı açısından önemli bir fark bulduğum ilginç bir alan var. İlginç dedim çünkü özellikle büyük bir hosting şirketi için oldukça sıradışı.

Kontrol paneli ile ilgilidir: kontrol paneli temel olarak hosting hesabınızla ilgili her şeyi yönettiğiniz yerdir. Çoğu ana bilgisayarda kontrol paneli cPanel adı verilen bir yazılımdır. cPanel, barındırmada her yerde bulunur, bu nedenle, bir hesabı yönetmenin temel yönlerini değiştirseniz bile, genellikle tanıdık görünür.

cPanel kullanımı çok kolaydır – sonuçta bu şekilde tasarlanmıştır. Bluehost’un cPanel’i var.

Bluehost-cpanel

DreamHost yapmaz.

dreamhost-ileri-cpanel

Zor, ha? Pek çok insan hesaplarını kullanmaya başlayana kadar fark etmeyecek bir şey. Her neyse, bu kulağa gelebileceği kadar büyük bir anlaşma değil.

DreamHost’un kontrol paneli hakkında birkaç şikayet duydum, ancak büyük şikayet cPanel değil, kullanımı zor değil gibi görünüyor. Yeni bir kontrol paneli öğrenmek zorunda kalmanın bir acı olduğunu kabul edeceğim, ancak bunun çok büyük bir anlaşma olmadığını da açıklamak istiyorum..

Şahsen ben cPanel kullanımını daha kolay buluyorum. Sadece alışkın olduğum için değil, sadece şeyleri hızlı bir şekilde tıklayıp gezinmeyi kolaylaştıran daha fazla resim ve simgeye sahip. Buna karşılık DreamHost’un kontrol paneli çoğunlukla metindir.

dreamhost-cpanel

Bu yüzden asmak kolay olsa da, muhtemelen cPanel ile daha verimli olacaksınız çünkü 1) zaten biliyor olabilirsiniz ve 2) hızlı bir şekilde çalışmak görsel olarak daha kolaydır.

Her neyse, benim görüşüme göre kullanıcı dostu olmasıyla ilgili temel fark bu. Diğer noktalar daha küçük. Hem DreamHost hem de Bluehost, deneyimsiz müşterilere hizmet vermektedir ve bunları işlemek için uygun şekilde donatılmıştır.

Bunu söyledikten sonra, Bluehost marjinal olarak daha kolaydır, çünkü özellikle barındırmaya yeni gelen insanlara yöneliktir, DreamHost’tan daha fazla. Sonuç olarak, Bluehost’un genel düzeni biraz daha basit ve daha basittir.

Kullanım kolaylığı için özetim, Bluehost’un genel olarak kazandığı, ancak DreamHost’un öğrenilmesi zor olmadığı anlamına gelir – Bluehost’a göre sadece daha zor ve daha az verimlidir.

Müşteri desteği

Artık kullanım kolaylığına baktığımıza göre, arkadaşına bakalım: müşteri desteği. Harika bir performans servisi bile zaman zaman teknik zorluklarla karşılaşabilir veya bir hesabı yönetme konusunda belki de karışıklıklar yaşayabilir. Müşteri desteği temel bir güvenlik ağıdır.

Her iki şirket de iki ana müşteri desteği türü sunar: temsilcilerle doğrudan iletişim kurma yöntemleri ve web sitesindeki bilgiler veya diğer yararlı içerik.

DreamHost, müşteri desteğiyle iletişim kurmak için canlı sohbet ve bilet seçeneklerine sahiptir. Bunları kullanmak için oturum açmanız gerekir, bu oldukça yaygındır, ancak girişinizi unutsanız bile yardım için bir bilet talep edebilirsiniz.

dreamhost temas-us-form

DreamHost’un bilgi tabanı iyi organize edilmiş ve temizdir. Birçok bilgi tabanı gibi, temel olarak bir arama çubuğu ve daha fazla makale veya alt konu ortaya çıkarmak için genişleyecek bir dizi konudan oluşur.

dreamhost-bilgi-tabanı

En büyük bilgi tabanı olmasa da, DreamHost’un makale seçiminin, konu sayısı kadar ve ayrıntı söz konusu olduğunda derinlemesine genişlediğini gördüm..

DreamHost’un ayrıca bir topluluk forumu / tartışma sayfası vardır ve kesinlikle yararlı olsa da, daha büyük hizmetlerle ilgili bazı forumlar kadar canlı değildir.

Bluehost, DreamHost gibi, temsilcilerle iletişim kurmak için sohbet ve bilet seçeneklerine sahiptir, ancak Bluehost’un aramayı tercih edenler için telefon numaraları da vardır. Bluehost’un sohbeti o kadar iyi ki, oturum açmadan bile test edebilirsiniz.

Bluehost-sohbet-1

Bluehost-sohbet-2

Tercih ettiğim kadar doğrudan değil, ancak oturum açmadan sohbeti kullanmak için elde ettiğiniz şey budur. Bir kez girdikten sonra Bluehost’un sohbeti DreamHost’unki gibi.

Yerinde bilgi gelince, Bluehost’un bilgi tabanı DreamHost’un “güzel” değil (bu sadece benim fikrim, aklınızda bulundurun) ama çok daha büyük.

bluehost-support-kaynaklar

Çok derinlemesine ve sürekli olarak birbirine bağlanan daha fazla makale var. Bazen düşmek bir tavşan deliği gibi hissedebilir, ancak kesinlikle yararlıdır ve çoğu soruyu cevaplayabilir.

Bu ikisinin müşteri desteğini karşılaştırırken DreamHost’un kötü olduğu izlenimini vermek istemiyorum. DreamHost’un temsilcileri harika, forum iyi ve bilgi tabanı çok sağlam. Bununla birlikte, Bluehost’un temsilcilerle iletişim kurmak için daha fazla seçeneği, bu temsilciler için eşit derecede iyi bir performans ve çok daha geniş bir bilgi tabanı var.

Bluehost bu turu dar bir şekilde almış olsa da, gidecek bir savaşımız daha var!

Güvenlik ve Güvenilirlik

Son olarak, en azından hiçbir önlemle, güvenlik ve güvenilirlik değerlendirmemiz geliyor. Bilgilerinizin ve barındırma hizmetinizin ne kadar güvenli olduğu, ürünün kendisinin önemli bir parçasıdır. Ve siteniz belirli bir süre boyunca güvenilir bir şekilde devam edemiyorsa, büyük olasılıkla bir değişiklik yapmalısınız.

Peki DreamHost ve Bluehost (her ikisi de performanslarına saygı duyulur) nasıl?

Bluehost’un büyük çalışma süresi ile bir ünü vardır ve testimizde bu çoğunlukla doğruydu.

Bluehost-çalışma süresi

Çoğunlukla. Eylül açıkça standardın altındaydı ve Ocak da daha iyi olabilirdi. Öte yandan, en az% 99,9 işareti korunmuştur. Bahsetmemek gerekirse, bu tepki süreleri sürekli olarak harika.

dreamhost-çalışma süresi

DreamHost biraz farklı. Karşılaştırma için kullanmak için daha az ayımız olmasına rağmen, DreamHost’un genel olarak daha iyi çalışma süresine sahip olduğu görülüyor. Yüzde oranının sadece bir kısmı olabilir, ancak birkaç dakikanın bile kaybı müşterilere mal olabilir. Sonra tekrar tepki süresi Bluehost’un.

Bu, iki yarışmacımızın çalışma süresini karşılaştırmak söz konusu olduğunda, işlerin karışık bir çanta olduğu anlamına gelir. DreamHost’un genel olarak daha iyi çalışma süresi vardır, ancak Bluehost hala oldukça iyi çalışma süresine ve daha iyi yanıt sürelerine sahiptir.

Aslında barındırma hizmeti kullanmak söz konusu olduğunda, her iki şirket için benim deneyim çok olumlu oldu. DreamHost’a hafif bir galibiyet vereceğim çünkü çalışma süresi daha güçlü, ancak yine de oldukça yakın.

Güvenlik konusunda Bluehost ile ilgili bir şikayetim var. Neden? Bluehost fazla bir şey söylemiyor. Tek başına popülerlik, güvenliğin iyi bir göstergesidir, ayrıca Bluehost, hesabınızı daha güvenli hale getirebilecek güvenlik eklentileri sunar. Ama bunlar oldukça basit.

Bluehost güvenlikli

Ancak bu, bir şirketin güvenlik protokollerini ve altyapısını dijital veya fiziksel olarak bilmekten farklıdır. Özellikleri bilmediğimiz için Bluehost’u kınamayacağım ve güvenliğinin düşük olduğunu söyleyeceğim. Ama bilgi eksikliğinin hayal kırıklığı yarattığını söyleyeceğim.

Dreamhost burada daha iyi, ancak güvenlik açıklamaları için altın bir standart değil. Bluehost’ta olduğu gibi DreamHost’un bahsettiği birçok şey, eklentiler veya özellikler olarak sunduğu şeydir. Bu elbette önemli, ama bilmek istediğimiz her şey değil.

dreamhost güvenlikli-hizmetlerini

Bu yüzden sadece DreamHost ve Bluehost’un güvenliği hakkında temel şeyleri bilsek de, yine de bunların oldukça güvenli ana bilgisayarlar olduğuna inanıyorum. Kaliteleri ve güvenilirlikleri iyi bir göstergedir ve herhangi bir güvenlik sorunu hikayesi de yoktur..

Özetlemek gerekirse, hem Bluehost hem de DreamHost’un performans söz konusu olduğunda mükemmel olduğunu ve maalesef güvenlik konusunda belirsiz olduğunu (ancak yine de güvenli bir bahis) olduğunu söyleyebilirim. DreamHost bu alanda biraz daha iyi olabilir, ancak zor bir çizgi değil.

Sonuç: Kim Kazanır?

Çok fazla yol kat ettik – hadi adımlarımızı biraz geriye çekelim ve hepimizin aynı sayfada olduğumuzdan emin olalım.

Bu karşılaştırma bir şey yaptıysa, Bluehost ve DreamHost’un iyi itibarlarını ve popülerliklerini hak eden en üst düzey barındırma hizmetleri oldukları kanıtlanmıştır. Hangi ev sahibi daha iyidir elbette size, müşteriye bağlıdır.

Genel olarak, DreamHost ve Bluehost çok iyi çalışma süresine sahiptir, ancak DreamHost bu konuda daha güvenli bir bahistir (Bluehost’un daha iyi tepki sürelerine sahip olmasına rağmen). Güvenlik söz konusu olduğunda, her ikisi de muhtemelen güvenilirdir, ancak ikisi de çok fazla şey söylemez.

Müşteri desteği mükemmel, Bluehost telefon desteği ve daha kapsamlı bir bilgi tabanına sahip olduğu için kazanıyor. Burada Bluehost’un avantajını “seçmeye” layık görmüyorum: bilmek güzel, ama işler yeterince yakın, çok büyük bir sorun değil.

Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, her iki hizmet de başarılıdır, ancak Bluehost deneyimsiz olanlar için daha güvenli bir seçenektir. Bunun nedeni öncelikle yeni ve deneyimsiz kullanıcılara daha fazla sahip olması ve tipik cPanel’i kullanmasıdır. DreamHost’un öğrenmesi hala kolaydır, ancak yerel bir kontrol paneli uygulaması olduğundan, işleri yönetmek biraz daha kafa karıştırıcı ve daha az verimli olabilir.

Yukarıda belirtilen faktörlerin fiyatlarını, özelliklerini ve tüm faktörlerini hesaba katmaya başladığımızda, DreamHost ve Bluehost’un farklı alanlarda kazandığını söyleyebilirim.

Bluehost’u deneyimsiz müşteriler, sıkı barındırma ihtiyaçları olmayan küçük işletmeler veya gerçekten hızlı ve verimli bir çözüme ihtiyaç duyan herkes için daha fazla öneriyorum. Bluehost kesinlikle yüksek kaliteli bir platformdur, ancak bu alanlarda ve bu demografik özellikler için gerçekten mükemmeldir..

DreamHost bu alanı biraz doldurabilir, ancak daha yüksek kaliteli barındırma hizmetleriyle ilgilenenler için daha fazla öneriyorum – VPS veya özel sunucu barındırma. DreamHost ölçeklendirme için iyidir ve birinci sınıf performansla ilgileniyorsanız, birinci sınıf kalite için daha güvenli bir garantidir.

Bluehost’un hala oldukça iyi premium barındırma hizmetleri yapabileceğini ve DreamHost’un paylaşılan barındırma ve WordPress için hala harika olduğunu unutmayın. İkisiyle de çok yanlış gidemezsiniz, ancak biraz farklı alanlarda güçlü yönlere sahip olma eğilimindedirler.!

Hala emin değilseniz endişelenmeyin. Bluehost’un 30 günlük para iade garantisi vardır ve DreamHost 97 gün garantilidir, böylece ikinize de kalbinizin içeriğini test edebilirsiniz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map