Çalışma Süresi Hesaplayıcısı

Çalışma Süresi Hesaplayıcısı

Çalışma Süresi Hesaplayıcısı

Çalışma Zamanı Nedir?

Uptime, bir web barındırma platformunun performansını ölçmek için kullanılan önemli parametrelerden biridir. En basit ifadeyle, bu zaman web barındırma çalışır durumda kalır veya daha spesifik olarak herhangi bir kesinti süresi.


Çoğu zaman,% 99.9 veya% 99.99 gibi belirli bir çalışma süresi garantisi sağlayan web barındırmalarına rastlarsınız. Bu web barındırma acı olabilir kötü durumda kesinti yargılamak yardımcı olacaktır.

Web barındırma kullanılabilirliği olarak da adlandırılan çalışma süresi genellikle 30 günlük bir süre için sağlanır.

Kesinti süresini hesaplamak için bir SLA yüzdesi girin.

%

Gün1 dakika 26 saniye
Haftalık10 dakika 4 saniye
Aylık43 dakika 11 saniye
Yıllık8 saat 45 dakika 35 saniye

Popüler Hosting Şirketlerinin Gerçek Çalışma Süresi İstatistikleri

Çalışma Süresi İstatistikleri:
Barındırma
Fiyat
Jan’20
Feb’20
Mar’20
A2 Hosting$ 3.92 / mo% 99.98% 99.99% 99,95
BlueHost$ 2.95 / mo100%% 99,95% 99.96
DreamHost$ 2.59 / mo99.64%99,35%100%
FastComet$ 2.95 / mo99.93%99,71%99.93%
Godaddy$ 2.49 / mo% 99.99% 99.99% 99,97
Greengeeks$ 2.95 / mo100%99.87%98,97%
HostGator$ 2.75 / mo99.93%% 99.91% 99.89
Hareket halinde3,99 $ / ay% 99.9699.83%99.83%
iPage$ 1.99 / mo% 99.89% 99,97% 99,95
namecheap$ 2.88 / mo98,97%98.92%99.93%
SiteGround3,95 $ / ay99.73%% 99.99% 99,92

Hizmet Seviyesi Anlaşmaları (SLA):

Birkaç web hosting şirketi Hizmet Seviyesi Anlaşması sunar. Bir SLA, garanti edilen çalışma süresi düzeyi ile ilgili kesin şartları taşır.

Çoğu durumda, web barındırma gerekli çalışma süresi düzeyini koruyamazsa, web barındırma geri ödeme veya barındırma kredisi sağlamakla yükümlüdür.

Bu, anlaşmanın önemli bir parçasıdır, çünkü bu, kesinti süresinin aşılması durumunda tazminat olarak ne alacağınızı tanımlar.

SLA hüküm ve koşulları bir web barındırıcısından diğerine farklılık gösterir ve bu nedenle herhangi bir barındırma platformu seçmeden önce tüm şartları gözden geçirmek önemlidir.

Çalışma Süresi Garantileri:

Çalışma süresi garantisi hem web barındırma hem de müşteri için kesinlikle önemlidir. Bir web barındırıcısı, çalışma süresi garantisini 9’un katları olarak tanımlar ve yüzde olarak tanımlanır.

Sağlanan ortak çalışma süresi garantisi% 99,99,% 99,9 veya% 99 olacaktır. Bu 30 günlük bir süre için tanımlanır.

Her çalışma süresi metriği, belirli bir en kötü durum kapalı kalma süresini de tanımlar. Örneğin,% 99’luk bir çalışma süresi, 7 saat ve 12 dakika gibi en kötü bir duruş süresi anlamına da gelir..

Benzer şekilde,% 99,9 kesintisiz çalışma süresi 43 dakika ve 12 saniye kesinti süresi anlamına gelir. Bu çoğu web barındırma teklif bir şeydir.

% 99,99 çalışma süresi, 4 dakika ve 19 saniye kesinti süresi anlamına gelir. Çoğu web barındırıcısı bu değerin üzerinde bir garanti vermez.

Çalışma Süresi ve Maliyet Arasında Bir Ödünleşme:

Yüksek bir çalışma süresi garanti eden bir web barındırma seçmek için cazip gelse de, bir de fiyatlandırma dikkate gerekir. Bazı durumlarda, daha yüksek bir çalışma süresi garantisi daha yüksek bir maliyet anlamına gelir.

Bu, çalışma süresi ve maliyetler arasında ortak bir değiş tokuştur ve bir ara çözüm seçilmesi gerekir. Bir web barındırıcısının% 100 çalışma süresini garanti etmesi neredeyse imkansızdır.

Birkaç web barındırıcısı iyi çalışma süresi sağlar ve çoğu durumda% 100 çalışma süresi sağlar, ancak tutarlı bir% 100 çalışma süresini garanti etmez. İş gereksiniminize ve bütçenize göre web barındırma hizmetini seçmeniz gerekir.

Bir web sunucusunun çalışma süresi garantisi, rahatlama hissi sağlar. Ancak, aynı zamanda bunun bütçenizi aşmamasını sağlamak gerekir.

Yedeklemeler, önbellek yönetimi ve hızlı geri yükleme gibi diğer yararlı özelliklerin yanı sıra önemli çalışma süresi sağlayan iyi bir web barındırma seçebilirsiniz.

Hangi Web Sunucusunu Tercih Edersiniz?

Senaryo 1
Senaryo 2
Senaryo 3
Senaryo 4
Senaryo 5

Bir web barındırıcısı, SLA’da% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sağlar. Bu aynı zamanda sitenin otomatik kredi almak için sürekli en az yarım saat kapalı kalması gerektiğini belirtir. İnce baskıda ayrıca, sonunda kaydedilmiş bir dokümanlı kesinti süresi gönderebileceğiniz belirtilmektedir. Bunun günlükleriyle eşleşmesi durumunda krediyi alırsınız

Web barındırma hizmeti, yalnızca hizmet sözleşmesinin bir parçası olduğunuzda% 99,99 çalışma süresi sağlar. Bunu seçmek için, garantili çalışma süresini elde etmenizi sağlamak için ek eklentilerle daha pahalı bir plan seçmeniz gerekir..

Bir web barındırma hizmeti, SLA’da% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunar. Ev sahibinin istenen çalışma süresini sürdürmemesi durumunda, krediler doğrudan hesabınıza eklenir. Soru sorulmadı. Ana makine kesinti süresini hesaplar ve her kullanıcıyı herkese açık bir şekilde bilgilendirir, böylece şeffaf bir hizmet sunar.

Bir web barındırma% 99.99 kesintisiz çalışma garantisi sağlar ve ayrıca sitenin 15 dakikadan fazla kapalı kalması durumunda kredi almaya hak kazandığını belirtir. Yine burada, kesinti süresinin belgelenmiş bir kanıtını göndermeniz gerekir. Ve sonra ayda 1’den fazla kesintinin kredilendirilemeyeceğini belirten ince bir baskınız var.

Bir web barındırma hizmeti, SLA’da% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunar. Ancak, fazla çalışmama süresi nedeniyle kredi almak için web sitenizin çalışmama süresini belirten ayrıntılı bir belge göndermeniz gerekir. Bu, herhangi bir kredi sağlamadan önce ana bilgisayar tarafından çapraz kontrol edilir. Burada sunucuyu izlemenin maliyetini ve ek yükünü taşıyorsunuz

Dikkate Alınması Gereken Birkaç Şey:

Çalışma süresi garantileri her zaman ezici ve göz alıcıdır. Ancak, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var-

  • Bir web sunucusunun çalışma süresi garantisi, aşağı inmeyeceği anlamına gelmez. Çalışma süresi garantisi, geçmiş performansa ve yerleşik altyapıya dayanan varsayımsal bir değerdir.
  • İnce baskıyı dikkatlice okuyun. Güvende olmak üzgün olmaktan daha iyidir. Hizmet şartlarının ve koşullarının her ayrıntısını doğrulayın.
  • Temel kural olarak, belirli bir seçeneği daraltmadan önce yeterli araştırma yapın. İncelemeler yoluyla daha fazla bilgi toplamak için web barındırıcısının resmi web sitesine göz atın.
  • Mevcut web barındırma kullanıcılarına, çalışma süresi garantisini aldıkları performans ve senaryolar hakkında soru sormayı düşünün. Elbette, daha fazla ayrıntı elde etmek için bir endüstri uzmanıyla iletişime geçin.
  • Dikkat edilmesi gereken nokta, site sahibinin incelemesine tamamen güvenmeyin. Site sahibi web sitesini 7/24 izlemiyorsa, birkaç kesinti süresinde eksiklik olasılığı vardır..
  • Kesinti günlüklerini göndermeniz gerekiyorsa, kredileri tam olarak nasıl alacağınızı düşünün. Kredi eklerken hesaplanmamış ek bir kesinti süresi de dikkate alınacak mı?.

Başka Bir Perspektiften Çalışma Süresi Garantisi:

Çalışma süresi garantisi sizi daha güvenli bir bölgeye götürür. Benzeri görülmemiş bir kesinti süresi için ödeme yapması gereken bir web barındırıcısı, gerekli kesinti sürelerini korumak için daha ciddi olacak.

Ne zaman bir web barındırma tüm barındırılan web siteleri için tazminat sağlar, o zaman kesinlikle o web sitenizin çalışır durumda ve garanti süresi başına çalışan sağlamak için gidiyor olacak. Bahsetmeye gerek yok, gerekli çalışma süresine uymamak, uzun vadede ceplerine delikler yakabilir.

En kötü durum kesinti süresi uygun ve beklenen sınırlar içinde olduğu bir çalışma süresi garantisi sağlayabilecek bir web barındırma seçtiğinizden emin olun.

Çalışma süresi garantisinin gereksinimi karşıladığından emin olmak için müşteri desteğiyle sohbet edin veya e-posta ile gönderin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector