GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Sitesi WordPress’e Nasıl Taşınır (2020)

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Sitesi WordPress’e Nasıl Taşınır (2020)

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Sitesi WordPress’e Nasıl Taşınır (2020)

Web sitesi barındırma hakkında konuşurken GoDaddy önemli bir isim. Web sitesi oluşturucusu yaygın olarak kullanılmaktadır ve kullanım kolaylığı ile bilinir.


GoDaddy web sitesi oluşturucu temel işlevsellik sağlar ve yeni başlayanlar için kullanımı son derece basittir. Şüphesiz, GoDaddy yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ancak, ne olursa olsun web sitenizi bir sonraki seviyeye taşımanız gerekir?

Sezgisel web siteleri oluşturma konusunda GoDaddy’nin kendi sınırlamaları vardır. Neyse ki, bu tür web sitesi geliştirme ihtiyaçlarını karşılayan WordPress var.

WordPress, GoDaddy web sitesi oluşturucusuna benzer şekilde daha kolay kodlama uzmanlığı gerektirmeyen bir başka popüler platformdur.

GoDaddy web sitesi oluşturucusunun aksine, WordPress daha sağlam, esnek ve karmaşık özelleştirmeleri destekleyebilir. İkinci bir düşünce olmadan, daha karmaşık web geliştirme gereksinimleri olan birçok kullanıcı, GoDaddy web sitesi oluşturucusundan WordPress’e geçme eğilimindedir.

Yani, tam olarak burada ele alacağım ve GoDaddy web sitesi oluşturucuyu WordPress’e nasıl taşıyabileceğinizi göstereceğim.

GoDaddy web sitesi oluşturucusunu WordPress’e taşımaya başlamak için önkoşullar:

Taşıma işlemine başlamadan önce uygun bir barındırma hizmetine ihtiyacınız vardır. Sadece WordPress hosting için çeşitli hosting çözümleri mevcuttur.

Ancak, zaten barındırma hizmetlerini kullanmanız durumunda GoDaddy barındırma işlemine bağlı kalabilirsiniz.

Alternatif olarak, resmi bir WordPress barındırma iş ortağı olan Bluehost’u da seçebilirsiniz..

bluehost afiş

WordPress ile yaygın olarak kullanılan Bluehost, uygun fiyatla WordPress kullanıcıları için iyi tanımlanmış özellikleri kapsar. Bluehost kullanarak WordPress’i yüklemek ve başlamak kolaydır. Bluehost WordPress kurulumu için ayrıntılı bir kılavuz burada görülebilir.

Şahsen, WordPress’inizi barındırmak için başka bir seçenek daha öneririm, yani GreenGeeks.

GreenGeeks banner'ı

GreenGeeks, planına gömülü bir dizi özellik sunar ve WordPress için eşit derecede ekonomiktir. Bu resmi WordPress barındırma ortağı olmasa da, Bluehost kullanmamanız durumunda iyi bir seçimdir.

WordPress ile GreenGeeks’in kurulumu kolaydır ve GreenGeeks WordPress kurulumuyla ilgili daha fazla ayrıntıyı buradan görebilirsiniz.

Ancak, daha önce de belirttiğim gibi, zaten hosting planlarından birini kullanmış olmanız durumunda GoDaddy barındırma hizmetinize de bağlı kalabilirsiniz.

Taşımak için bir etki alanına, barındırma platformuna, barındırma platformunda WordPress’e ve temalara / şablonlara ihtiyacınız olacaktır. Zaten bir GoDaddy web sitesi oluşturucu siteniz olduğundan, gerekli etki alanına sahip olacağınızı varsayıyorum.

WordPress’i GoDaddy’ye yüklemeye başlamadan önce, GoDaddy web sitesi oluşturucusunu devre dışı bırakmanız gerekir. Yalnızca GoDaddy web sitesi oluşturucusunu devre dışı bıraktıktan sonra, WordPress’i GoDaddy’ye yükleyebilirsiniz.

Başlangıç ​​olarak, mevcut web sitenizin bir yedeğini almanız gerekir. CTRL + S tuşlarını kullanarak web sitenizin resimler dahil her sayfasını manuel olarak kopyalayabilirsiniz.

Ekran görüntüsü olarak kaydet

Web sitenizi kopyalamak için HTTrack gibi bir araç da kullanılabilir.

Web sitenizin çoğunlukla metin içeriği içermesi durumunda HTTrack’ı çok iyi kullanabilirsiniz.

HTTracker

Web sayfalarınızı kaydettikten sonra, bağlantı yapısını indirerek başlayabilirsiniz. Çok fazla sayfa içermeyen küçük bir web siteniz olması durumunda URL’leri manuel olarak kaydedebilirsiniz.

URL

URL’yi çıkarmak için Klipper gibi çevrimiçi araçlar mevcuttur. Bu, Chrome tarayıcı için bir eklenti olarak kullanılabilir.

GoDaddy web sitesi oluşturucuyu devre dışı bıraktıktan sonra taşımayı tamamlamadığınız sürece web sitesi içeriğini görüntüleyemeyeceğiniz için yedeklemeyi almanın çok önemli olduğunu unutmayın..

Gerekli yedeklere sahip olduktan sonra, GoDaddy web sitesi oluşturucusunu devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bırakmak için GoDaddy portalında oturum açın. Web sitelerini tıklayın.

Web sitesi oluşturucu seçenekleri

Web sitesi oluşturucu ayrıntılarını görebileceğiniz Seçenekler’i seçin. Buradan hesabı iptal edebilirsiniz.

Web sitesi oluşturucu devre dışı bırak

Tamamen devre dışı bırakılması biraz zaman alabilir.

Ardından, GoDaddy barındırma hizmetini seçmeniz durumunda GoDaddy WordPress kurulumu hakkında daha fazla bilgi vereyim.

GoDaddy WordPress kurulumu:

GoDaddy WordPress kurulumuna başlamak basittir. İlk adım olarak GoDaddy hesabınıza giriş yapın. Artık, GoDaddy web sitesi oluşturucusunu kaldırdığınıza göre, alan adına bir barındırma hizmetine ihtiyacınız olacaktır.

Giriş yaptıktan sonra Web Hosting’i ve Tümünü Yönet’i tıklayın..

Webhost yönetme seçeneği

Ardından, ilgili barındırma hesabı için Yönet seçeneğini tıklayabilirsiniz..

Web hosting hepsini yönet

Yönet’i tıkladıktan sonra, barındırma hesabınızla ilgili tüm bilgileri görebilirsiniz. Burada sağ üst köşede cPanel Yöneticisini tıklayabilirsiniz. Bu seçeneğe tıklayın, sizi cPanel’e yönlendirecektir.

cPanel

Barındırma eklemek için etki alanına barındırma eklemeniz gerekir. Bu aracılığıyla yapılabilir Ek alan adları.

CPanel’de Alan Adları araması yapın ve Addon Domains’i tıklayın.

Etki Alanları Ekle

Addon Domains’i tıkladıktan sonra alan adını ekleyebilirsiniz. Alt alan adı ve Doküman Kökü gibi diğer alanlar otomatik olarak doldurulur.

CPanel Eklenti Alanları

Bu Addon Etki Alanı ile ilişkilendirilmiş bir FTP hesabı oluştur’un yanındaki onay kutusunu tıklayabilirsiniz. FTP hesabınız için uygun bir kullanıcı adı ve şifre ekleyin.

FTP

Bununla alan adınıza GoDaddy web hosting eklediniz.

Ardından, WordPress’i nasıl yükleyeceğinizi ve web sitenizi WordPress’e nasıl taşıyacağınızı göstereceğim.

CPanel kontrol panelinde WordPress’i görüntüleyebileceğiniz Uygulamalar arayın.

cPanel WordPress

WordPress seçeneğine tıklayın, bu WordPress’i yüklemek için bir sayfa görüntüler. Bunun dışında, Bu uygulamayı yükle düğmesine tıklayabilirsiniz..

cPanel WordPress Kurulumu

Bu işlemin yüklenmesi birkaç dakika sürecektir. Bu WordPress ile GoDaddy kullanılarak yüklenir. WordPress portalına giriş yapabilir ve doğrulayabilirsiniz.

Mevcut bir öğeyi göstermek istediğinizde GoDaddy alan adını diğer web barındırma hizmetlerine Bluehost veya GreenGeeks gibi, birkaç adım daha izlemeniz gerekir.

GoDaddy hesabına giriş yaptıktan sonra, değiştirmek istediğiniz alanı seçebilir ve Alan Adı Yöneticisi’ni açmak için Yönet’i tıklayabilirsiniz..

Alan Adı Yöneticisi

Burada Ad Sunucularını görebilirsiniz.

Godaddy'de GreenGeeks adlarını belirleme

Ad Sunucusu Ekle’ye tıklayabilir ve karşılık gelen yeni WordPress ana bilgisayarlarını buraya ekleyebilirsiniz. Değişikliklerinizi kaydetmek için Tamam düğmesini tıklayın. DNS girişlerinin yeniden yazdırılması 24 saate kadar sürebilir. Nameserver değişikliklerinin bu adımı ile GoDaddy alan adınız Bluehost veya GreenGeeks gibi diğer barındırma hizmetlerine taşınacaktır

Ardından, bir GoDaddy web sitesi oluşturucusunun WordPress’e nasıl taşınacağı hakkında konuşacağım.

GoDaddy web sitesi oluşturucu sitesini WordPress’e taşıyın:

URL’nize wp-admin kullanarak GoDaddy veya Bluehost veya GreenGeeks’e yüklediğiniz WordPress’e giriş yapabilirsiniz. Bu URL – http: // myWordPressSite / wp-admin ile benzerdir.

Bu, WordPress konsolunu verecektir.

WordPress Girişi

Giriş bilgileri e-postanıza hosting platformu tarafından sağlanacaktır. Bu kimlik bilgilerini kullanabilir ve WordPress kontrol panelini görüntülemek için giriş yapabilirsiniz.

WordPress’te, Sayfalar veya Blog Yayını oluşturabilirsiniz. Sayfalar seçeneğini tıklayarak gösterge tablosunda Sayfalar menülerini görebilirsiniz. Burada sayfa eklemek için Yeni Ekle’yi tıklayabilirsiniz..

WordPress seçenekleri

Daha önce GoDaddy’den kopyaladığınız içerik ne olursa olsun, WordPress editörüne yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde içeriği içe aktarabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Ardından, daha önce yedek aldığımız yönlendirmeleri de ayarlayabiliriz. Eski GoDaddy bağlantıları için yönlendirmeler ayarlayabilirsiniz. WordPress’e yönlendirmeler ücretsiz 301 yönlendirme eklentileri kullanılarak yapılabilir.

basit 301 yönlendirmeleri

Bu eklenti yüklendikten sonra, karşılık gelen İstek ve Hedefi sağlayarak yönlendirme URL’lerini ayarlayabilirsiniz.

WordPress yönlendirme eklentisi

Tüm yönlendirmelerin geçerli bir WordPress web sitesine yapılması için değişiklikleri kaydedin.

GoDaddy web sitesi oluşturucu sitesinin seçtiğiniz platformda barındırılan WordPress’e geçişini tamamlayan Bingo.

WordPress’in çeşitli ücretli ve ücretsiz temaları vardır. WordPress’teki özelleştirmeler kolayca yönetilebilir. Hemen hemen her özelliği eklemenize izin veren iyi bir eklenti koleksiyonuna sahiptir. WordPress kontrol panelinde Ayarlar’a ve ardından Genel Ayarlar’a tıklayın.

Özelleştirme

Burada, WordPress’i kullanmaya başlamadan önce başlık, saat dilimi, dil ve diğer ayrıntıları ayarlayabilirsiniz.

Sonuç

Bu, GoDaddy Web Sitesi oluşturucudan WordPress’e geçişinizi tamamlar. WordPress web sitenizi barındırmak için GoDaddy veya Bluehost veya GreenGeeks’i seçebilirsiniz.

WordPress güçlü bir platformdur ve SEO geliştirmeyle birlikte üst düzey özelleştirmeleri destekler.

Bunun yanı sıra, WordPress temalarını ve SEO için WordPress, web sitesi tasarımı, güvenlik ve diğer eklenti özellikleri içinde bulunan birden fazla WordPress eklentisini keşfetmeye başlayabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector