Her Zaman Sormaktan Korktuğunuz 9 Aptal Web Hosting Sorusu

Karar alma dünyadaki en rahatsız edici görevdir; insanlar genellikle duygusal ve kişisel içgüdülere dayalı olarak karar alırlar, ancak kararlar her zaman gerçeklere ve verilere dayanmalıdır. Web hosting seçimi bu her zaman ışık altında tutarak yapılması gereken kararlardan biridir. Sevk programına veya ağır indirime dayanarak verilen herhangi bir karar, ileride sorun ve hatalara neden olabilir.


Bir çok insan Web Hosting bulmacanın kafa karıştırıcı bir dizi olarak bulmak; online iş geliştirmelerinde önemli bir rol oynadıklarının farkında değiller. Burada her zaman sormaktan korktuğunuz 9 aptal Web Hosting Sorularına cevap vereceğiz:

1. Sitemi Dedicated hosting ve Paylaşımlı hosting’e koyarsam site hızı artırılabilir mi??

web sitesi hızı

Cevap: Cevabı doğrudan almak, Evet! Sitenizi Paylaşımlı barındırma yerine Dedicated hosting’e koyarsanız sitenizin yükleme hızı artar.

İşte nedeni: Paylaşılan barındırma satan bir şirketin (adın paylaşılan barındırmadaki her şeyin disk alanı, bant genişliği vb. Dahil olmak üzere PAYLAŞILDIĞI gibi) yüzlerce veya belki de binlerce müşterisi var. Her birine iyi bir müşteri deneyimi sunmaları gerekir, böylece sahip oldukları sunucu kaynaklarını her müşteri arasında eşit olarak bölerler. BU web sitenizin daha yavaş yüklenmesine neden oluyor.

Siteniz adanmış bir barındırma üzerinde çalışırken, sunucu kaynakları paylaşılmaz, onlar sadece size adanmıştır.Bu nedenle adanmış barındırma için giderseniz web sitenizin hızı kesinlikle artacaktır. Burada özel barındırma hakkında daha fazla bilgi edinin.

2. Hosting hesabımda birden çok web sitesi barındırırsam site hızım düşecek mi??

Yanıt: İki farklı senaryo vardır, her iki senaryoyu tek tek tartışalım:

Eğer adanmış bir hosting varsa ve sonra birden fazla site barındıran: Eğer adanmış bir hosting var ve sonra 10 siteye kadar barındıran sonra adanmış barındırma sunucuları çok gelir çünkü sitenizin hızı çok azalmayacak kaynakların.

Paylaşılan bir barındırma hesabınız varsa ve birden fazla siteye ev sahipliği yapıyorsanız: Paylaşılan bir barındırma hesabınız varsa ve 2’den fazla siteye ev sahipliği yapıyorsanız, sunucu kaynaklarınız zaten web barındırma tarafından sınırlı olduğundan sitenizin hızı düşecektir şirket ve birden fazla siteyi barındırarak daha da sınırlandırıyorsunuz.

3. Web barındırma sunucusu konumumun veya kullanıcımın bulunduğu yerin yakınında olmalıdır?

web barındırma sunucusu

Yanıt: Çevrimiçi mağazanız belirli bir bölgeyi veya ülkeyi hedefliyorsa, sunucunun kullanıcının / ziyaretçinin yakınında olması önemlidir. Örneğin: Avustralya’da Vape sıvısı satan bir çevrimiçi mağazanız varsa, sitenin bir sunucuda barındırılması önemlidir Avustralyada, sitenizin SEO, Sıralama ve yükleme hızını etkiler.

Öte yandan, hedef kitlenizi Amazon’unki kadar genişse, tüm dünya hangisi ise, sitenizi dünyanın dört bir yanındaki sunucularda barındırmanız sizin için önemli değildir. Bu gibi durumlarda, CDN’ler (İçerik Dağıtım Ağları) devreye girecek ve sık erişilen verileri istemciye en yakın sunucularda depolayacaktır. CDN’ler bunu otomatik olarak yapar; bunun için endişelenmenize gerek kalmayacak. Sunucularla ilgili diğer önemli faktörler hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz..

4. Alanımı bir barındırma sağlayıcısına kaydettirir ve siteyi diğer web barındırma şirketleriyle barındırırsam, web sitesinin hızını etkiler mi??

Yanıt: DNS ve web farklı sunucularda barındırılıyorsa sitenin yükleme hızı üzerinde bir etkisi olmayacaktır..

5. Windows Server vs. Linux Server – Hangisini seçmeliyim ve neden?

Windows vs-Linux

Yanıt: Şirketler ve Web Masters, sitelerini barındırmak için her zaman Linux Server’ı Windows Server’a seçmelidir çünkü Linux daha iyi güvenlik, yüksek kararlılık ve daha fazla toplam sahip olma maliyeti (Toplam Sahip Olma Maliyeti) sağlar, çünkü Linux yazılım paketleri her zaman ücretsizdir. Linux sunucusunu Windows sunucusuna seçmenin daha fazla nedenini burada bulabilirsiniz.

6. Web barındırma şirketi otomatik yedekleme olanağı sağlasa bile site yedeği alma konusunda endişelenmem gerekir mi??

Yanıt: Siteniz özel bir barındırmada veya paylaşılan bir barındırmada barındırılsa da, web barındırma şirketi otomatik yedekleme olanağı sağlasa bile her zaman sitenizin yedeğini almalısınız..

Her yeni Otomatik yedekleme, önceki otomatik yedeklemenin üzerine yazıldığından, kişisel yedeklemelerin sürdürülmesi önemle tavsiye edilir. Uzak / kişisel yedeklemeler, olağanüstü durum kurtarma işlemleri için kullanışlı olacaktır.

7. Web barındırma şirketimi değiştirirsem Google sıralamamı etkiler mi??

Yanıt: DNS barındırma ve Web barındırma aynı ülkede kaldığı sürece bir barındırma şirketinden diğerine geçiş SEO veya Google Sıralamanızı etkilemez. Kötü bir web barındırma uygulamasına geçerseniz Google Sıralamanızın% 1’i etkilenebilir. Kapalı Kalma Süresini düşük tutun ve sitenizdeki içeriğin kalitesini yüksek tutun, Google Sıralamanız asla batmaz.

8. ÜCRETSİZ Web Hosting sunan bir web sitesi buldum. Bunun için gitmeli miyim?

Serbest web hosting

Cevap: ücretsiz web hosting sunan web siteleri genellikle gerçekten düşük yükleme hızı ve çok yüksek kapalı kalma süresi sağlar. Bu faktörler Google Sıralamanızı öldürecek. Bu ücretsiz barındırma üzerinde tam teşekküllü profesyonel olarak tasarlanmış siteleri barındıramazsınız. Ve barındırma maliyeti yıllar yapıyor çok düştüğünden, bir Paylaşımlı Hosting sunucusunda barındırma hala oldukça ekonomik.

9. Yeni web sitemi başlatmak üzereyim. Paylaşımlı barındırma veya özel barındırma için gitmeli miyim?

Cevap: Yeni bir web sitesi başlatırken, özel veya paylaşılan barındırma hizmetlerini seçmeden önce her zaman bütçesini, gelecekteki ihtiyaçlarını ve müşteri tabanını hesaplamalısınız. Gelecekte büyük gitmek için sabırsızlanıyorum ve aynı zamanda birden fazla siteyi barındırmayı planlıyorsanız daha sonra Dedicated Hosting’i seçin, ancak bir bireyseniz ve ihtiyaçlarınız sınırlıysa Paylaşılan Hosting ile devam edin ve çevrimiçi varlığınızın tadını çıkarın.

Tüm bu soruları yanıtladığımıza göre, bir sonraki çevrimiçi girişiminize devam etmenin zamanı geldi.

Mutlu Bir Hosting Var!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map