HostGator İncelemesi: HostGator’u Neden Seviyorum / Nefret Ediyorum (Solid Uptime)

Bu makale 03 Nisan 2020’de gözden geçirilmiş ve güncellenmiştir..


En iyi barındırma sağlayıcılarının birkaç listesini incelediyseniz, belirli bir adla karşılaşmış olabilirsiniz: HostGator.

HostGator en büyük hosting platformu değildir, ancak daha büyük taraftadır.

HostGator nedir?

2002’den beri faaliyet gösteriyor – bu, barındırma dünyası için oldukça iyi kurulmuş olduğu anlamına geliyor – ve Austin ve Houston’daki Genel Merkezine ek olarak uluslararası ofislere sahip olacak kadar büyüdü.

2012 yılında HostGator, başka bir büyük hosting sağlayıcısı olan Bluehost’a da sahip olan Endurance International Group (EIG) tarafından satın alındı..

HostGator’un son abone sayısını bilmiyoruz, ancak 2009’da 200.000 müşteriyi geçti.

HostGator baner

Bununla ve 2015’te EIG’nin iştirakleri arasında (Bluehost ve HostGator’un muhtemelen en büyük olduğu) 4 milyondan fazla abonesi olduğu gerçeğiyle, HostGator’un milyonlarca olmasa da yüz binlerce abonesi olduğunu varsaymak muhtemelen güvenlidir.

Dışarıda, HostGator için işler iyi görünüyor. Web sitelerinin ana sayfası, aldıkları web barındırma ödüllerinden bazılarını (PCMag ve diğerlerinden) isimlendirir..

Tabii ki, internet büyük bir yer ve oyunu nasıl oynayacağınızı biliyorsanız kendiniz için olumlu yorumlar almak çok zor değil.

HostGator gerçekten çevrimiçi övgüsünü ölçüyor mu??

Öğrenmek için okumaya devam et!

HostGator’un Artıları

Belirtildiği gibi, ilginç fiyatlandırma yapısı bazı faydalar için bir nedendir. Paylaşılan web barındırma, ilk yıl için rakiplerinden daha pahalı olmasına rağmen, alt tarafta bir yenileme fiyatı var.

Ayrıca, Google Adwords ve Bing Ads için SSL sertifikaları ve kredilerde iyi bir yığın para, katmandan bağımsız olarak her barındırma hesabıyla gider.HostGator ile ücretsiz SSL ve daha fazlası

Bu çok önemli ve diğer hizmetlerde bununla pek çok benzerlik bulamıyorum.

Bunun dışında, müşteri desteğinin sağlam ve kullanıcı arayüzünün basit ve kullanımı kolay olduğunu gördüm. En önemlisi, diğer güvenlik araçları pahalı ya da cansız olsa bile büyük çalışma süresi verdiler.

Genel olarak, HostGator, eksilerini bile oldukça kullanışlı bir şekilde artıyor.

HostGator Eksileri

Kötü haber — HostGator’da bazı önemli sorunlar var.

HostGator’da bakmamız gereken ilk sorun fiyattır. Çok fazla endişelenme: HostGator’un genel olarak aşırı pahalı olması değil.

Daha spesifik olarak, HostGator’daki bazı planlar, rakip hizmetlerin planlarına kıyasla daha ucuz olabilir.

Bu özellikle taahhüt etmekle ilgilenmiyorsanız geçerlidir: sunulan düşük fiyatlar üç yıllık taahhütler içindir.

Daha kısa bir zaman dilimi istiyorsanız fiyat tüm planlarda önemli ölçüde yükselir.Hostgator kısa vadeli planları

Bununla birlikte, bunun muazzam bir düşüş olduğunu düşünmüyorum. Para kazanmak istiyorsanız, HostGator hemen indirmeniz gereken bir şey değil.

Bununla birlikte, WordPress barındırma gibi belirli bir barındırma türü arıyorsanız, HostGator listenin başında olmayabilir.

Hatalı fiyatlandırma ile birleşmek HostGator’un güvenlik eklentileri.

Diğer platformların belirli paketler için otomatik olarak daha fazla güvenlik özelliği sunabileceği yerlerde, HostGator’ın planlarından bir miktar ayrımı vardır.

Ve 3 yıllık bir plan yaparsanız, hosting paketiniz ne olursa olsun, ayda en ucuza 2 $ ‘a mal olurlar..HostGator güvenlik paketleri

Özellikle diğer sağlayıcılardan gelen barındırma paketlerinin bazen çok daha az güçlükle ve daha düşük bir maliyetle olduğunu düşünmek biraz zor bir iştir..

HostGator’un Fiyatlandırılması

Fiyat genellikle baktığımız ilk şeydir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla barındırma sağlayıcısı olduğunda, tutumlu olmayı göze alabilirsiniz.

Yani gerçekler şunlardır: paylaşılan web hosting için (en temel ve genellikle en popüler olan), planları ayda 2,75 $ ‘dan başlar.

Veya şu anda bir satış olmasaydı: bu satış fiyatı ilk katman için ayda 2.75 dolara, ikincisi için 3.95 dolara ve üçüncü için 5.95 dolara getirir (aşk indirimleri gerekir).hostgator paylaşılan web hosting

Bu üç katman – Kuluçka, Bebek ve İş planları – indirim ile oldukça iyi fiyatlı, ancak normalde çok fazla bir yük değil.

Elbette daha ucuz olmalarını tercih ederim, ancak paylaşılan barındırma için normal fiyat aralığının üst ucunda.

Bulut barındırma Hatchling Cloud için ayda 5,95 dolardan başlıyor, ancak indirim ile 4,95 dolardan başlıyor ve Business Cloud ile 9,95 dolardan bitiyor.Bulut barındırma planları Hostgator

WordPress Barındırma talihsiz paylaşılan web hosting, biraz daha pahalı – rakipler genellikle WordPress hosting normal web hosting aynı fiyat var.WordPress Barındırma HostGator

Her durumda, indirim ile WordPress hosting ayda 5.95 $ ile başlar ve ayda 9.95 $ ‘a kadar devam ediyor. Bu indirimler% 40-57 indirimlidir, bu da size normalde ne kadar pahalı olduklarını söyler.

Açıkçası, WordPress hosting HostGator’da biraz overpriced.

Sanal Özel Sunucu (VPS) Barındırma şu anda% 70 veya% 73 indirimli ve indirim dahil ayda 29,95 $ ile 49,95 $ arasında..

hostgator VPS planlarıBaşlangıç ​​fiyatı en ucuz değil, ancak sadece birkaç kuruşla rakip fiyatlardan düşüyor – son iki katman oldukça normal fiyatlandırılıyor.

Son olarak, özel sunucular 119 dolardan başlıyor ve ayda 149 dolardan bitiyor. Bu da indirimlerle olsa da, bunlar aslında özel sunucular için oldukça iyi fiyatlar.

Para biriktirmek istiyorsanız, ancak yine de özel bir sunucu istiyorsanız, HostGator en iyi seçimlerinizden biri olabilir.

Başka bir sorun: diğer siteler fiyatları “indirim” olarak gösterme eğilimindeyken, bunlar gerçekten sadece hizmetin ilk yılının fiyatlarıdır.

Daha sonra, yenilediğinizde yükselirler. Bununla birlikte, HostGator ile bahsetmeye devam ettiğim indirimler yalnızca bir mağazada gördüğünüz tipik, sınırlı süreli indirimlerdir.

Ve bunları elde etmek için üç yıllık bir hizmet vermeniz gerekecek. Yani, en ucuz paylaşılan barındırma katmanı için sadece bir yıl hizmet satın almak istiyorsanız, ayda 5,95 $ ödemek zorunda kalacaksınız. Bu gerçekten biraz ağır.

Bununla birlikte, ilk yıldan sonra, aylık fiyatlar piyasaya göre çok fazla değil.

Örneğin GoDaddy, ilk kullanım yılından sonra giriş seviyesi planı için aylık fiyatı ayda 7.99 dolara çıkarıyor; HostGator’un Kuluçka planı 6.95 $ ‘a yükseldi.

Bu yüzden, hey, biraz şişirilmiş fiyatlar yüzünden endişelenmeyin. (HostGator vs Godaddy karşılaştırmasına bakın)

Son bir şey – HostGator’un paylaşılan barındırma planları için 45 günlük para iade garantisi var.para iadesi Hostgator

Bu, rakip sitelerdeki tipik 2 haftalık veya aylık garantilerden önemli ölçüde daha uzundur ve size hizmete bağlı kalmak isteyip istemediğinizi gerçekten anlamanız için yeterli zaman vermelidir..

Çoğu kişi paylaşılan barındırma konusuna bakacağından, HostGator’un fiyatlandırmasının oldukça makul olduğunu söyleyebilirim – yalnızca WordPress barındırma benim için anormal görünüyor ve 45 günlük geri ödeme politikası oldukça sağlam.

HostGator’un hosting fiyatlarını buradan görebilirsiniz…

Özellikleri

Yani fiyatlandırma oradaki en ucuz değil – ama belki de karşınıza çıkan harika şeyler var, değil mi??

Hadi buna girelim.

Not: En popüler oldukları için çoğunlukla paylaşılan web barındırma özelliklerinden bahsediyoruz.

İlk katman olan Hatchling, bir alan adı ve ölçülmemiş bant genişliği ile geliyor. Bebek sınırsız alan adı alır ve İşletme ücretsiz özel bir IP, ücretsiz SEO araçları ve pozitif SSL’ye ücretsiz yükseltme alır.

Bu size biraz çıplak gelebilir. Hatchling için bile daha uzun bir özellik listesi olmamalıdır?

HostGator biraz farklı bir şekilde organize edildi.

Her barındırma planına uygulanan birçok özellik ve planınızdan bağımsız olarak eklemek için ödediğiniz birçok özellik vardır..

Eklentilere örnek olarak bazı güvenlik araçları (güvenlik bölümünde daha fazlası) veya SEO araçları verilebilir. Ancak, her barındırma planına sunulan bazı şeyler oldukça inanılmaz.

Her hosting planı bir web sitesi oluşturucu ve ücretsiz site ve alan adı transferleri alır. Bu iyi, ama oldukça basit.Hostgator web sitesi oluşturucu ücretsiz

Her barındırma planı, anında kurulabilen 52 ücretsiz komut dosyasına da erişir – tamam, şimdi işler daha iyi geliyor.

Daha da etkileyici olan her plan 100 $ ‘lık bir Google Adwords teklifi ve 100 $’ lık Bing Ads Kredisi alır. Vay canına,.

Son olarak, krema pastanın üzerine koymak için her hosting hesabı ücretsiz bir SSL sertifikası ile birlikte gelir.

Bu büyük bir şey: Hatchling planları bile, genellikle rakip platformlarda ikinci veya üçüncü katmanlı paketler için ayrılmış bir SSL sertifikası alıyor.

Bunların tümü, barındırma hesaplarıyla birlikte gelen diğer temel araçlara ek olarak, örneğin e-posta hesaplarıdır..

Ah, HostGator’un Hatchling planı bile sınırsız e-posta hesabı içeriyor; özellikle GoDaddy’nin ilk katmanındaki tek e-posta hesabıyla karşılaştırıldığında oldukça etkileyici.

Açıkçası, bu gerçekten sağlam bir paket. HostGator genel olarak iyi bir barındırma sağlayıcısı olarak özellikli.

Bununla birlikte, alışılmadık fiyatlandırma yapısı, araçları daha fazla esneklikle ayırmanıza ve bazı özellikleri, aksi takdirde yapabileceğinizden daha düşük bir maliyetle elde etmenize olanak tanır..

Bu anlamda HostGator, daha pahalı ürünlerini telafi ediyor.

Müşteri desteği

HostGator en ideal fiyatlara sahip değilse, bunu telafi etmek daha iyi olur, doğru?

Sağlam müşteri desteğine sahip olmak, özellikle barındırma için önemlidir.

Neyse ki, HostGator iyi. Yerinde değerli belgeler ve eğitim materyallerinin yanı sıra temsilcilerle doğrudan temasa geçmek için çeşitli seçenekler vardır.

Eğitim ve bilgi kaynakları gittikçe, HostGator her şeyi tek bir destek sayfasına yoğunlaştırır.

Bu biraz sıradışı; birçok sitede bir SSS sayfası, bir bilgi tabanı (veya bunların birleşik versiyonu) ve belirli eğitimler veya kaynaklar için ayrı bir sayfa bulunur.

Kötü bir şey değil – destek sayfasının tasarımından nefret etmeme rağmen, her şeyin rahatça merkezileştirilmesi kesinlikle çok daha yararlı. Ve elbette, makalelerin yanı sıra çok çeşitli video eğiticilerine de sahipler.

Yine, modası geçmiş gibi görünüyor, ancak bir temsilci ile görüşmek zorunda kalmadan herkesi iyi korumaya yetecek kadar var gibi görünüyor.

Ancak, yardım için müşteri hizmetleri temsilcilerine başvurmak isterseniz, üç seçeneğiniz olacaktır: 7/24 telefon desteği, e-posta desteği ve canlı sohbet.

Barındırma şirketlerinin üçünü de sağlaması yaygındır, ancak birçoğu sadece üçünden ikisini sağlar. HostGator’un hepsine sahip olması iyi bir işaret.

Canlı sohbet işlevi iyidir. Temsilciyi konuk olarak test ettiğimde duyarlı buldum. Sol alttaki süreye dikkat edin: Mesaj gönderdikten / aldıktan hemen sonra ekran görüntüsü aldım.Hostgator web sitesi oluşturucu ücretsiz

Hostgator sohbet 2

Tabii ki, bu ilk yanıt büyük olasılıkla bir kopyala / yapıştır veya bot yanıtlamasıdır..HostGator sohbet 3

Gördüğünüz gibi, “gerçek” yanıt hiç de uzun sürmedi.

Web sitesinde misafir / sıradan bir ziyaretçi olarak test etmek gerçekten size müşteri hizmetinin iyi bir göstergesini verir: herhangi biri sağlam bir canlı sohbet alabilirse, ödeme yapan bir müşteri olduktan sonra aldığınız kaynakların iyi olması garanti edilir..

Sonuçta, HostGator’un müşteri hizmetleri, evde çılgınca koşacak çok şey olmasa bile, her zamanki kadar iyidir.

Kullanım kolaylığı

Fiyatlandırma, özellikler ve müşteri desteği — artık HostGator’un daha net bir resmini elde ettiğimize göre, kullanıcı deneyimini tartışmalıyız.

Genel olarak, HostGator’un diğer herhangi bir hosting platformu kadar kullanımı kolay olduğunu söyleyebilirim. UI (bence) en güzel olmayabilir, ancak kesinlikle açıktır.HostGator sohbet 3HostGator cPanel 2

Çok fazla bilinmeyen düğme yok – çoğunlukla, c-panelde, gösterge tablosunda veya web sitesi oluşturucusunda gezinirken her şey kendini belli ediyor.

Nihayetinde, hemen hemen her büyük barındırma hizmeti temelde aynı kullanıcı arayüzüne sahiptir, temel farklılıklar estetiktir (ve belki de düzende), ancak işlevsellikte değil.

HostGator’u kullanmak çok zorsa, müşteri desteğine erişebilirsiniz. Bence çoğu insanın bunu zor bulacağı pek mümkün değil; öğrenme eğrisi diğer anaakım hosting platformlarından daha dik değildir.

Güvenlik ve Güvenilirlik

Güvenliğe genel bakış – çalışma süresi, güvenlik önlemleri, vb..

HostGator’un web sitesi maalesef belirgin bir güvenlik özeti sunmuyor. Daha fazla bilgi edinmek için bu konuyu araştırmanız gerekir. Neyse ki, bunların çoğunu sizin için yaptık.

İlk olarak: Bu makale HostGator’un sunucularını korumak için kullandığı güvenlik önlemlerinden bazılarını detaylandırıyor. Gist esas olarak DDoS saldırılarına karşı koruma.

Bir bilgisayar korsanı, hatta elektrik kesintisi sitenizi kaybetmenize neden oluyorsa, HostGator CodeGuard adlı bir hizmet sunar: bu, otomatik olarak buluta günlük otomatik bir yedeklemedir.

CodeGuard en fazla 5 web sitesi, 1 GB depolama alanı, sınırsız dosya içerebilir ve sitelerinizi ayda 3 kez geri yüklemek için kullanılabilir.

Bununla birlikte, ayda 1.67 $ ‘dan başlıyor, bu da talihsiz bir durum: diğer platformlar otomatik olarak bazı paketlerinde günlük veya haftalık yedeklemeler içeriyor.

Ardından, HostGator sitesinde temel olarak kötü amaçlı yazılım taraması olan SiteLock adlı bir şey var. Ücretsizdir! Hayır, şaka yapıyorum. 3 yıllık bir plan yaparsanız ayda 1,94 $ ‘dan başlar. Bu, CodeGuard gibi, biraz talihsiz.

Bunlar ciddi dezavantajlar, ancak bazı iyi haberlerim var: HostGator’ın harika çalışma süresi var.

En son çalışma süreleri aşağıda verilmiştir:

hostgator çalışma süresi

uptime
% 99.91
Tepki Süresi
1061ms

Ortalama Çalışma Süresi:
 • Mar 2020:% 99,89
 • Şubat 2020: 99.91%
 • Ocak 2020: 99.93%
 • Aralık 2019: 99.74%
 • Kasım 2019: 99.82%
 • Ekim 2019: 99.13%
 • Eylül 2019: 99.37%
 • Ağu 2019: 99.60%
 • Temmuz 2019: 99.98%
 • Haz 2019: 99.97%
 • Mayıs 2019: 99.85%
 • Nisan 2019: 99.95%
 • Mart 2019: 99.96%
 • Şubat 2019: 99.97%
 • Ocak 2019: 99.97%
 • Aralık 2018:% 100
 • Kasım 2018:% 99,99
 • Ekim 2018: 99.93%
 • Eyl 2018: 99.99%
 • Ağu 2018: 99.94%
 • Temmuz 2018:% 100
 • Haziran 2018: 100%
 • Mayıs 2018:% 100
 • Nisan 2018:% 99,99
 • Mart 2018:% 100
 • Şubat 2018: 99.97%
 • Ocak 2018:% 100
 • Aralık 2017: 100%
 • Kasım 2017:% 100
 • Ekim 2017: 99.96%
 • Eyl 2017: 100%
Ortalama Yanıt Süresi:
 • Mar 2020: 1060ms
 • Şubat 2020: 1057ms
 • Ocak 2020: 1066ms
 • Aralık 2019: 1276ms
 • Kasım 2019: 1027ms
 • Ekim 2019: 1125ms
 • Eylül 2019: 979ms
 • Ağu 2019: 1189 ms
 • Temmuz 2019: 1,313 ms
 • Haz 2019: 1,244 ms
 • Mayıs 2019: 1.000 ms
 • Nisan 2019: 996 ms
 • Mart 2019: 1,027 ms
 • Şubat 2019: 1.176 ms
 • Ocak 2019: 1.169 ms
 • Aralık 2018: 1.169 ms
 • Kasım 2018: 1.325 ms
 • Ekim 2018: 1.335 ms
 • Eylül 2018: 1.264 ms
 • Ağu 2018: 1,254 ms
 • Temmuz 2018: 343 ms
 • Haziran 2018: 343 ms
 • Mayıs 2018: 319 ms
 • Nisan 2018: 2250 ms
 • Mart 2018: 409 ms
 • Şubat 2018: 398 ms
 • Ocak 2018: 375 ms
 • Aralık 2017: 485 ms
 • Kasım 2017: 969 ms
 • Ekim 2017: 352 ms
 • Eylül 2017: 733 ms

Ayrıntılı çalışma süresi puanını buradan kontrol edebilirsiniz.

Şubat ve Nisan aylarında bir dakika boyunca düştü – iki ay boyunca iki dakika! Ve Ekim ayında site 4 dakika boyunca düştü.

Tabii ki, Ağustos 2017 için bir çirkin rakam var – bir ay boyunca 87 dakikalık kesinti süresi gerçekten ideal değil. Ama hey — belki bu bir aykırı değerdir ve bir yıl sonra bir daha olmadı.

Bunu geçen Eylül ayında okuyorsanız, en son çalışma süresi rakamlarını buradan kontrol edebilirsiniz..

HostGator ile çalışma süresi genellikle harika ve Ağustos 2017’yi engellemek, muhtemelen testlerimizdeki en iyi çalışma sürelerinden biri olan hizmettir.

Bununla birlikte, güvenlik eklentileri bir sıkıntıdır ve maliyeti düşürülmeli veya varsayılan olarak barındırma planlarına kısmen dahil edilmelidir..

HostGator’u Öneririz?

Söylenen ve yapılan tüm analizlerle HostGator nerede duruyor??

Kalabalık dışında, birincisi: hem kusurları hem de artıları rekabete göre sıra dışı..

Fiyatlandırma yapısı biraz garip, diğer platformlarda varsayılan araçlar olan birçok eklenti ve sadece barındırma dünyasının geri kalanındaki yükseltilmiş katmanlar için olan birçok varsayılan özellik ile.

Mükemmel çalışma süresine sahiptir – belki de işin en iyilerinden bazıları.

Bunun da ötesinde, HostGator’un kullanımı kolaydır ve sağlam müşteri desteğine sahiptir. Sonuçta, diğer hizmetlerden çok daha pahalı değil ve özellikle uzun vadede değil.

Kanımca, HostGator size çok şey veriyor ve sonuçta sizi en azından ana akım aralığının ötesinde değil, bu kadar çok ödemeye zorlamıyor.

Bazı durumlarda, SSL sertifikaları gibi belirli şeyler için daha ucuza ödüyor olabilirsiniz.

Bunu göz önünde bulundurarak, profesyoneller eksilerin ötesine geçiyor: evet, kesinlikle HostGator’u tavsiye ederim.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map