İlham için 15 En İyi Müzik Web Sitesi (2020)

Müzik web sitenizi oluşturmaya karar verdiniz mi? Bu harika!! Müzik web sitenizi oluşturmaya karar verirken, cevaplanması gereken temel bir soru var. Müzik web sitenizi oluşturmak için nereden fikir ve ilham alırsınız??


Bir müzik web sitesi oluşturmak tonlarca yaratıcılığa ihtiyaç duyar ve bunu kendiniz yapmaya karar verdiyseniz, o zaman ilk müzik web sitesini oluşturmak için ilham almak için ellerinize yardım etmeniz gerekir..

Müzik web siteniz için ilham verici fikirler sağlayabilecek bu tür web siteleri var mı??

Neyse ki, müzik web siteniz için kutudan çıkmış konseptlerden bazılarını verebilecek birkaç web sitesi var.

Bekle, bunların her biri hakkında daha ayrıntılı olarak konuşuyorum.

hostingpillİlham için 15 En İyi Müzik Web Sitesi

 1. Pharrell Williams
 2. Erika Nielsen Çellist
 3. Joe Maz
 4. Yaybrigade
 5. Henrysaiz
 6. devotchka
 7. Auberive Müziği
 8. Ses-of-the değişikliği
 9. Odensesymfoni
 10. Artempivovarov
 11. Wolfthemes
 12. Timdavisvocals
 13. Ensemblecorrespondances
 14. Alexandergadjiev
 15. anomalilerinin

1. Pharrell Williams

Pharrell Williams

Web sitesi, hayranların müzikle ilgili projeleri olan birden fazla kart içeriyor. Herhangi bir fan kartına tıklayarak tasarımı kontrol edebilirsiniz. Kendi kartınızı da oluşturabilirsiniz.

Eşsiz tasarım, ilham verici fikirler sunar.

navigasyon

Açılış sayfalarını açtıkça, kaydırılabilir basit bir gezinme özelliğine sahip olduğunu görürsünüz. Bu sadece şık görünmekle kalmaz, aynı zamanda hızlı bir şekilde bakar. Türe göre iyi ayrılmıştır.

Görseller

Her bölümün yerleşimi, bir zamanlar en belirgin olanın en üste yerleştirileceği şekilde yapılır. Öne çıkan müzik ve ardından şarkı galerisiyle başlar. Ardından müzik videoları ve diğer müzikler.

galeri

Her bölümün kendi galeri koleksiyonu vardır. Her birinin kolayca keşfetmenizi sağlayan yan kaydırıcıları vardır.

Kullanımı kolay

Sayfa hızlı yüklenir ve kullanımı kolaydır. Video izlemenin yanı sıra müzik de dinleyebilirsiniz. Bu ayrıca iTunes üzerinden satın almanızı sağlar. En altta, doğrudan bir referans web sitesine bağlı olan diğer sanatçılar hakkında bir bölüm bulacaksınız..

2. Erika Nielsen Çellist

erikanielsenBazen en sıra dışı şeyler sıradan şeylerin içine gizlenir. Kabul eder misin? Erika Nielsen’in web sitesi tam olarak bunu sunuyor. Bu listedeki en heyecan verici web sitesi olmayabilir, ancak kesinlikle ne istediğini sunar..

Açılış sayfası, enstrüman, sosyal resimlerle sanatçının basit bir slayt gösterisi & altta bağlantılar ve biyografiyi içeren bir kenar çubuğu, diskografi & iletişim detayları. Web sitesi görsel yetenekte kaybettiklerini hızlandırıyor.

navigasyon

Kenar çubuğu menüsü sitenin belirli bir vurgulamasıdır. Çoğu web sitesi sayfanın üst kısmında bir menüye sahipken, bu site hızlı bir şekilde sol tarafta bir kenar çubuğu menüsüyle normlara aykırıdır & kolay gezinme.

Basit Düzen

Ana sayfa her şeyi ilk bakışta öğrenmenizi sağlar. Kısa & alandan ödün vermeden basit.

Konserler & Etkinlikler

Bu sekme, google maps konum bağlantıları ile yaklaşan etkinliklerin düzgün bir şekilde düzenlenmiş bir zaman çizelgesine sahiptir.

Videolar & Diskografi

Her müzik sanatçısının yeteneğini sergilemek için uygun bir diskografiye ihtiyacı vardır. Bu nedenle, bu sayfada sanatçının tüm müzik projelerine ve performanslarına youtube bağlantıları bulunmaktadır..

Web sitesi bir Bandzoogle teması kullanılarak oluşturuldu.

Siteyi ziyaret et

3. Joe Maz

Joe Maz
DJ’ler her zaman turlar. Bu nedenle, Dj Joe Maz’ın web sitesinin ana sayfasında gezinmek, yaklaşan tüm etkinliklerin bir tur grafiğini üstte bir e-posta bülten formu ile görüntüler. Web sitesi ayrıca gömülü indirme düğmesiyle kendi müzik çalara sahiptir.

Spotify hariç & Radyo, tüm bağlantılar sanatçının statik arka plan görüntülerini ayırmak için ayarlanırken, hemen hemen her sayfada bülten formunu içerir.

Anasayfa

Daha önce de belirtildiği gibi, açılış sayfasında tur konumunu gösteren kaydırma özelliği vardır & hemen dikkatinizi çeken tarihler.

Bülten

Dikkat çekici görünebilir, ancak tasarımcılar tarafından her sayfadaki bültenden bir promosyon taktiği olarak bahsetmek iyi bir stratejidir. Ama temiz bir tasarım nedeniyle kesinlikle liç olarak ortaya çıkmıyor.

Müzik çalar

Müzik çalar, çal düğmesine tıklandığında belirli bir şarkıyı otomatik olarak çalar. Bu özellik, bir müzik prodüksiyon web sitesine harika bir örnektir. Müzik yaparsanız, sitenize gelen insanların istediği ilk şey müziğinizi dinlemek.

Sayfa düzeni

Web sitesinin başka bir sayfaya geçip geçmediğini söylemek zor (kesinlikle öyle). Siteyi çok hızlı yapan bulanık arka plan düzen tasarımı nedeniyle tüm sayfalar aynı sayfanın üstünde görünüyor gibi görünüyor.

Bu site bir Bandzoogle teması kullanılarak da yapılmıştır.

Siteyi ziyaret et

4. Yaybrigade

Yaybrigade

Açılıştaki açılış sayfası 2017’nin favori albümlerinin bir listesini verir. İki yazarın seçimine göre numaralandırılmış ve eklenmiştir, bu bir müzik listesi sağlar.

Sayfayı vurduğunuzda, sayfanın basit göründüğünü, ancak çeşitli özelleştirmelere sahip olduğunu görürsünüz..

İşte bu konuda iyi bulduğum şey.

 • Yenilikçi Görsel: Sayfayı açtığınızda, hiç şüphesiz görsel olarak çekici olduğunu fark edersiniz. İlk olarak, bir CD biçiminde görüntülenebilen iyi ayrılmış bir liste görebilirsiniz.
  YaybrigadeBu liste biçiminde de görülebilir. İstediğiniz görünümü seçebilirsiniz. Birkaç yıl boyunca şarkıları içerir ve her yıl görseller farklıdır.
 • İyi organize edilmiş: Açılış sayfası bir dizi müzik albümü sunmasına rağmen. Dağınık görünmüyor ve gezinmesi kolay görünüyor.
 • Özelleştirme: Yalnızca görünümde özelleştirmeler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ses için ek özelleştirmeler de içerir. Bu seçenekler en alta yerleştirilir. Bu seçeneklerden herhangi birini tıklar tıklamaz tema rengi otomatik olarak değişir.
 • Dinleme Seçenekleri: Müzik için birden fazla dinleme seçeneği sunar. Sayfayı dinlerken, YouTube veya Spotify üzerinden de dinlemeyi seçebilirsiniz..

5. Henrysaiz

henrysaiz

Sayfayı yükledikçe, bu işlem biraz zaman alır; ancak, yükleme yüzdesini gösteren yükleyici bunu kolaylaştırır.

Bu, gösteriler ve etkinliklerle ilgili ayrıntıları gösteren bölümleri de görebileceğiniz bir hayran sayfasından daha fazlası.

Fareyle üzerine gelindiğinde her bölüm vurgulanır.

İşte bu konuda iyi bulduğum şey.

 • Sayfa Düzeni: Sayfayı yükledikçe, sayfayı aşağı kaydırıncaya kadar müzik duyabilirsiniz. Daraltılabilir yan menüyle, sayfanın tamamı daha az alanda daha fazla içerik göstermek için kullanılır.
 • Stil: Sayfa çok sayıda stil öğesi kullanır. İlk olarak, katlanabilir bir ana menü ile başlar. Fareyle üzerine gelindiğinde her bölüm vurgulanır.
 • Galeri: Sayfa, müziğe erişebileceğiniz farklı yerler içerir. Diskografiyi tamamlamak için bir bağlantısı var. Galeri, küçük resimlerle listelenir ve kolayca taranabilir.
 • Kolay Gezinme: Yukarıdan aşağıya doğru hareket ettikçe, gezinme basittir ve tek bir sayfada çok fazla bilgi alırsınız. Canlı şov, tarihler ve galeri ile ilgili ayrıntılarla neredeyse kendini açıklar. Galeriler Beatport üzerinden görülebilir.

6. Devotchka

Önizlemek için fareyle üzerine gelin

devotchka

Bu, fazla multimedya içeriği olmayan basit bir web sitesidir. Bu, medya açısından zengin bir web sitesi oluşturmak istemiyorsanız başvurmak için iyi bir örnektir.

Bu basit olsa da, web sitesi hakkında iyi bir rezonans verir.

Basit Düzen

Web sitesi çok gösterişli grafiklere sahip olmayan bir plana sahiptir. İyi ayrılmış bir menüye sahiptir ve gezinmesi kolaydır.

Turlar

Web sitesinde bilet satın alabileceğiniz ayrı bir tur bölümü var.

galeri

Galeri, web sitesinde çalınabilecek tüm müziklerin bir listesini gösterir. İndirebileceğiniz veya oynatabileceğiniz birden fazla seçenek var.

Ürün Satışı

Web sitesi, ürün satın alabileceğiniz mal hakkında ayrı bir bölüm içeriyor.

7. Auberive Müziği

Auberive

Bu grup tabanlı bir web sitesidir ve web sitesinin özü medya grafiklerinden oldukça açıktır.

Web sitesinde, parçaların çoğu görsellerinden belli olduğu için kullanılan çok az açıklama var. Bu neredeyse size canlı bir gösteriye katılıyormuşsunuz gibi bir his veriyor.

Güçlü grafikler

Web sitesinin tamamı medya içeriği ile doludur ve arka plan grafik içerir. Web sitesi, kullanıcıların web sitesinde kalarak farklı müzikleri denemelerini kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır..

Tur detayları

Özel bir bölüm tüm tur ayrıntılarını gösterir ve kullanıcıların hareket halindeyken örnek müzik dinlemelerini sağlar.

Çoklu Seçenekler

Web sitesinde, gerekirse kapatılabilen bir otomatik oyun var. Bunun dışında müziği çeşitli kanallardan duyabilirsiniz.

Yan kaydırma

Farklı müzik galerilerine göz atmak için bir yan kaydırma vardır. Bu kullanımı kolaydır ve aynı zamanda çoğu geleneksel web sitesinden farklıdır.

8. Değişim sesi

değişim sesi

Sayfa hızlı bir şekilde yüklenerek web sitesinin tam bir yolculuğunu sağlar. Varsayılan olarak, müzik çalmalarına girdiğinizde, gerekirse kapatılabilir.

Sayfayı ziyaret ettikçe, müziğin özünü elde edebilirsiniz. Bu sokak müziğini daha çok bir sokak çalgıcısından alır.

Görseller

Buradaki açılış sayfası, görsel açıdan zengindir ve dinleyiciye hitap eder. Buskers içindir ve tasarımı ve tema düzeninden kolayca anlaşılabilir. Web sitesinde dolaştıkça görsel olarak daha etkili grafikler bulacaksınız.

Kolay Gezinme

Sayfa, gerektiğinde tıklanabilen ve görüntülenebilen bir yan menü düğmesiyle tasarlanmıştır. Çok fazla seçenek sunmaz, ancak aynı zamanda içeriği ayırmak ve sayfa üzerinde gezinmeyi kolaylaştırmak için yeterli seçeneğe sahiptir..

Müzisyen ekle

Müzisyenler buraya eklenebilir ve koleksiyonlarının her biri buskers sekmesine tıklayarak görüntülenebilir. Müzisyenleri bulmak için kullanılabilecek bir harita var.

kişiselleştirilebilir

Sayfada bulunan bir seçenek olan müziği açabilir veya kapatabilirsiniz. Web sitesine veya Google Play’e veya iTunes’a gömülü müziği duyabilirsiniz. Benzer şekilde, bir video izleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda HD kalitesinde görüntüleme seçeneği de sunar. Müziği hemen Facebook ve Twitter üzerinden paylaşabilirsiniz.

9. Odensesimfoni

Önizlemek için fareyle üzerine gelin

Koncerter

Bu konserler, orkestra ile birden fazla müzik bağlantısı olan ve öğretimi içeren bir web sitesidir.

Web sitesi orkestraların ve farklı gelecek şovların iyi bir listesini verir..

Çok yönlü

Orkestra gruplarını, konser saatlerini ve kurslarını listelemeden başlayarak çok sayıda hizmet sunan bir web sitesidir. Onların çok yönlü hizmetleri iyi web sitesi etrafında dağınık önlemek için ayrılmıştır.

Menüler ve tasarım

Sayfa çok fazla grafik veya medya bağlantısı içermiyor. Yine de, her müzisyen hakkında birçok ayrıntı gösteren iyi ayrılmış menüler var. Müzisyenle bağlantılı enstrümanlardan açıkça bahsediyor.

ayrıntılar

Seçtiğiniz herhangi bir orkestra hakkında bir sürü detay bulacaksınız. Ayrıca yaklaşan şovlardan bahseder ve bilet rezervasyonu yapmanızı sağlar. Benzer şekilde, konserler için, sağlanan bilgilerin iyi bir ayrıntısına sahipsiniz..

10. Artempivovarov

Artem Pivovarov

Bu sayfanın üst kısmında menüleri olan basit bir web sitesi tasarımı var. Ses galerisi, video galerisi ve konser bilgilerini bulabilirsiniz.

İlk bakışta web sitesi basit görünse de, özelleştirilebilir birkaç seçenek var.

Basit

İkinci bir düşünce olmadan, sayfanın görüntülenmesi kolaydır ve çok fazla gezinme gerektirmez. Tüm seçenekler tıklanabilir sekmelerdir.

kişiselleştirilebilir

Web sitesi üzerinden, ses düğmesine tıklayarak herhangi bir müziği dinleyebilirsiniz. İTunes, Google Play veya Sound Cloud üzerinden dinleyebilirsiniz.

Videolar

Videoları izlemek neredeyse YouTube’a benzer. YouTube’da görüntüleyebilirken, web sitesine gömülü olarak da görüntüleyebilirsiniz. Paylaşma, Daha Sonra İzle seçeneklerine sahiptir. Yorum bölümü hariç, beğenme ve beğenmeme seçenekleri dışında, hız veya kaliteyi de değiştirebileceğiniz YouTube gibidir.

Ses Kütüphanesi

Ses kitaplığı, küçük vitrin küçük resimleri yerleştirilir. Herhangi bir albümü tıkladığınızda, mevcut tüm şarkı seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz. Bu, Google Play veya iTunes üzerinden indirilebilir veya Yandex müzik kullanarak çalabilirsiniz.

11. Wolfthemes

Önizlemek için fareyle üzerine gelin

Wolfthemes

Açılış sayfası, sunduğu bir dizi hizmeti göstermek için açılır. Sadece bir galeri değil, aynı zamanda bilet satış seçeneklerine sahip eksiksiz bir müzik paketi web sitesidir.

Tek bir sayfaya göz atarken en altta iletişim formu bulunan farklı hizmetleri görebilirsiniz..

Görsel olarak çekici

Sayfada birkaç resim ve medya olmasına rağmen, hızla yüklenir. Düzen, bölümlere iyi ayrılmıştır. Kullanılan grafikler ve görüntüler bir müzisyenin web sitesi için en uygun olanıdır. Görsel olarak çekici olsa da, aynı zamanda gezinmek de basittir.

galeri

Sayfada, Amazon, iTunes ve hareket halindeyken müzik satın alabilir, dinleyebilirsiniz. Müzik eşliğinde video galerisi de var.

Biletler

Bu, durumla birlikte farklı konumlarda bilet kullanılabilirliğini gösteren özel bir bölüme sahiptir ve bilet satın almanıza olanak tanır.
Biletlerin yanı sıra, dinlenebilecek en son sürümü gösteren bir bölüm de gösterir..

Haberler bölümü

Pek çok müzisyen web sitesinde çok fazla metin içeriği yoktur. Ancak, burada özel bir haber bölümü olan.
Bu WolfThemes’in demosu olduğu için, bu tek sayfalık müzik WordPress temasından bahsediliyor.

12. Timdavisvocals

timdavisvocals

Bu hepsi bir arada müzisyenin web sitesidir. Müzisyene ve müzisyen tarafından geliştirilen farklı çalışmalara kısa bir giriş sağlar..

Diğer örneklerin aksine, bu sadece tek bir müzisyenin çalışmasına adanmıştır.

Sayfa düzeni

Grafikler, sayfa düzeni ve renk teması ile web sitesinin daha çekici görünmesini sağlar. Sayfa, sayfadaki her bir bölümü görüntülemek için kaydırılabilir bir seçeneğe sahiptir. Bölümler iyi ayrılmıştır ve sayfa düzeni etkin bir şekilde kullanılmıştır. Mümkün olan her yerde slayt gösterileri içerir.

gereksiz sözlerle dolu

Her bölüm, bölümün önemini belirten kısa bir ayrıntılı bilgi sağlar. Sağlanan açıklama sadece web sitesinin ve mevcut hizmetlerin bir özetini almak için uygundur.

Kolay gezinme

Sayfa, genişletilebilen veya daraltılabilen bir yan menü içeriyor. Menülerde bir kapatma düğmesi bulunur. Web sitesi, müzisyen tarafından yapılan popüler ünlü eserlerin resimlerine ve referanslarına sahip profesyonel görünüyor.

Birden çok hizmet

Web sitesi birden fazla hizmet sunuyor ve iyi sergilendi. Bir sanatçı, koç, vokalist ve müzik yapımcısı olmak hakkında yeterli bilgi içerir. Farklı şarkıcıların sergilendiği ayrı bir bölüm var ve müziklerini de dinleyebilirsiniz..

13. Topluluk uyumları

Önizlemek için fareyle üzerine gelin

topluluk uygunlukları

Kendi müzik grubunuz olması ve konser hakkında web sitesi üzerinden detaylar eklemek için düşünmeniz gereken iyi bir yer..

Görüntüler

Web sitesi bir sürü göz alıcı müzisyen ve konser görüntüsü ile dolu. En az ayrıntılı olan bu web sitesi hakkında daha fazla ayrıntı sağlar.
Görüntüler yüksek çözünürlüklüdür, dikkat çekici olmasının yanı sıra net görünmesini sağlar.

Yolculuk Yol Haritası

Sayfa, başlangıçtan itibaren yolculuklarını açıklamak için bir bölüm ayırır. Her yıl nasıl önemli bir imaj elde ettiklerini belirtmek ilginçtir. Bu onların güvenilirliğini arttırır.

galeri

Konserlere ve programlara bağlı müzik galerisi otomatik olarak müzik dinlemenizi sağlar.

Haberler ve Ekip

Web sitesinde konserleri ile ilgili haberler veren bir haber bölümü var.
Özel bir takım bölümü var, özel bir söz gerekiyor. İletişim bilgileriyle birlikte tüm önemli kişilerin ayrıntılarını sağlar.

14. Alexandergadjiev

alexandergadjiev

Sayfa, gerektiğinde atlanabilecek bir girişle yüklenir. Müzik dinlemek için açılabilen bir yan müzik düğmesi var.

Bu, tek bir müzisyenin portföyüdür ve müziğin farklı yönlerini vurgular.

Menüler

Bu tek bir müzisyenin web sitesi olduğundan, her açıdan müzisyen hakkında daha yüksek sesle konuşuyor. Sayfa düzeni, iyi hizalanmış menülerle birlikte müzisyenin profilini gösterir. Adı, resmi ve diğer temel ayrıntıları açıkça ortaya koyar ve kullanıcıların bağlantıyı sosyal medya kanalları üzerinden paylaşmasına izin verir. Kullanılan tema açıkça bunun piyano ile ilgili olduğunu gösteriyor.

Biyografi ve Görüşler

Sayfa, müzisyenin önemli olaylarla birlikte yolculuğunu belirten kısa bir biyografi sunuyor. Sayfa ayrıca referansları da içerir.

Kütüphane ve Takvim

Basın bültenleri ile birlikte ses ve video kütüphanelerinin iyi bir koleksiyonundan bahsediliyor.
Bunu dinleyebilir veya satın alabilirsiniz. Sayfa, bilet satın alabileceğiniz kapsamlı bir takvim etkinliği içeriyor.

Ödüller ve sosyal varlık

Başlangıçta ve web sitesinde farklı yerlerde, farklı ödüller hakkında bir söz var. Bu güvenilirlik oluşturmak için iyi bir yoldur.

15. Anomali

anomalilerininAnomalie, sanatçının müziğini, sanat eserini sergileyen başka bir müzik web sitesidir & Ürün:% s. Siteyi açtıktan sonra, tasarımcıların en minimalist tasarımı istedikleri anlaşılıyor.

Web sitesinin tamamında neredeyse hiç kenar veya kenarlık yok. Ancak, çok düzgün görünen basit bir geçiş oynayan üst menüye gittiğinizde ortaya çıkarlar..

Anasayfa

Ana sayfada en son albüm bulunur & oynatılabilir çalma listesi ön planda, ardından müzik performanslarına youtube bağlantıları & tur tarihleri. Sanatçının müzik sanatının açık bir vitrinden daha iyi giriş yok.

Geçişler

Geçişler, web sitesinin genel minimalist temasına burada çok uygun görünüyor. Menü çubuğu & sosyal bağlantılar çok görsel yetenek vermeden beyaz bir arka plan üzerinde açılır.

Sayfa düzeni

Arka plan gölgesi uygulanmış tüm sayfalar için içerik kesinlikle merkeze hizalanmıştır. Renkler, minimalist bir trend olan beyaz hariç, temelde sessizdir.

Yazı tipi

10’dan 9 kez, süslü yazı tipleri olgunlaşmamış gibi görünme eğilimindedir. Serif ailesi gibi daha sıkı fontlar daha sıkı bir ton iletirken. Ancak bu site, basit ama çok zarif olmayan yazı tipi stili ile genel bir dengeyi koruyor.

Siteyi ziyaret et

Bu, ilham almak için en iyi müzik siteleri listemi tamamlıyor.

Sırada ne var?

Yani, cevaplanacak bir sonraki soru, bu kadar büyüleyici müzik web sitelerini nasıl oluşturabileceğinizdir.?

Bandzoogle’ı kullanarak barındırmayı seçmeniz durumunda bu özelliklerin çoğu kolayca kullanılabilir.

bandzoogle

Bandzoogle tamamen müzisyen adanmış bir hosting ve 30 günlük ücretsiz deneme sağlar. Mobil cihazlar için optimize edilmiş 100’den fazla şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Bununla birlikte, sayfa düzeninizi kod özelleştirmelerine göre ayarlayabilirsiniz.

Parça ekleme, fan verileri, tur takvimi, elektronik basın kitleri, satış ürünleri, tüm planlarında desteklenen birkaç özelliktir.

Planlar ayda 8,29 $ gibi düşük bir seviyede başlıyor.

bandzoogle planı

Tüm planların sınırsız bant genişliği vardır.

Dahil olan promosyon özellikleri aşağıda vurgulandığı gibidir-

bandzoogle tanıtım özelliği

Bandzoogle’ı ziyaret edin

Sonuç:

Mevcut müzisyen web sitelerine bir göz atmak, müzik web sitenize ne örebileceğinize dair harika bilgiler verir.

Yaratıcılık, iyi görünüm ve his, ilham verici tasarım ve iyi bir barındırma ortağı, müzisyen web sitenizi çalışır hale getirmek için ihtiyacınız olan tek şey.

İlham almak için size en iyi müzik siteleri listemi sunarken daha da ilerlemek, bunu gerçeğe dönüştürmek için Bandzoogle’ı deneyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map