NameCheap İnceleme 2020: Kullanımdan Sonra Uptime History + Artıları ve Eksileri!

Bu makale 03 Nisan 2020’de gözden geçirilmiş ve güncellenmiştir..


Alan adı kaydı dünyasında, birkaç isim Namecheap’ten daha büyüktür. Namecheap, düşük fiyatları ve güvenilir hizmeti için alan adı kaydında iyi kurulmuştur..

Diğer birçok kayıt şirketi gibi Namecheap de barındırma hizmetleri sunmaktadır. Ne yazık ki, hepimiz kayıt memuru Namecheap’i tanırken, birkaçımız ev sahibini Namecheap’i tanıyoruz. Şirketin adının doğrudan etki alanlarına atıfta bulunduğu ve barındırmadığı göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil, ancak yine de …

Bugün şanslısınız! Çünkü bu derlemede Namecheap kullanarak elde ettiğim bulguları özetleyeceğim. Ve işleri daha özel hale getirmek için, hem ev sahibi hem de kayıt kuruluşu olarak Namecheap hakkında konuşacağım.

Peki, Namecheap nasıl birikir? Sadece ucuz olmak için iyi mi? Sadece 10 milyon etki alanını yönetmek için iyi mi, yoksa site denkleminin diğer kısmını da yapabilir mi??

Karmaşık, ama biz oraya varacağız. Daha fazla uzatmadan, Namecheap hakkında konuşalım!

Artıları

Bir alan adı kayıt kuruluşu ve bir ana bilgisayar olarak Namecheap’in neler yaptığını başlayalım.

İçin her ikisi de alan adı tescil ve barındırma, Namecheap’in en göze çarpan gücü onun satın alınabilirliğidir. Fiyatlar elbette ürüne göre değişse de, Namecheap’in genellikle alan adı kaydı ve barındırma konusunda en düşük fiyatlardan bazılarına sahip olduğu açıktır..

.Com’unuzu 5,88 $ / 1 yıl olarak alın, Promosyon kodu: NEWCOM

Namecheap’in etki alanı kayıt şirketi tarafı oldukça iyi bir özelliktir; ihtiyacınız olan her şeyi yapabilirsiniz ve daha da önemlisi, her etki alanı kaydıyla bir yıl boyunca ücretsiz Whois gizliliği elde edersiniz (çoğu kayıt şirketi ücretlidir).

namecheap-whoisguard

Bir ev sahibi olarak Namecheap, özellik ve kaynaklarla yüklü değildir, ancak fiyat için kesinlikle iyi – özellikle de uygun fiyatlı seçenekler arayan ortak barındırma ile Namecheap, fiyat ve kaynakların iyi bir karışımını sağlar.

Namecheap ile ilgili harika bir şey, kullanımı çok kolay. Namecheap ile bir alan adı barındırmak ve kaydetmek, sezgisel ve basit bir kullanıcı arayüzü ile büyük ölçüde eksik olan sorunsuz süreçlerdir..

Açıkçası, Namecheap burada çalışıyor – müşteri desteği de genel olarak iyi. Temsilciler genellikle yardımsever ve duyarlılar ve yerinde bilgiler iyi. Burada olağanüstü bir şey yok, ama şikayet edecek çok az şey var.

Namecheap ayrıca iyi bir güvenliğe sahiptir ve kayıt şirketi olarak güvenilirdir.

Ev sahibi olarak… peki, olumsuz taraflara geçme zamanı.

Eksileri

Downsides? Ama Namecheap çok iyi gidiyordu! Evet, düşük fiyatlar ne yazık ki her şeyde kaliteyi her zaman garanti etmez.

Namecheap ile yaşadığım ana kalite şüpheli çalışma zamanı puanlarıdır (ölçümlerimize göre). Ölçümlerimiz endüstri standardının altında çalışma süresi göstermiştir. Şimdi, bu dünyanın sonu değil, ancak barındırma işini daha az çekici hale getiriyor.

Ayrıca, Namecheap’in üst düzey barındırma ürünleri (VPS ve özel barındırma gibi) için, Namecheap’in uygun fiyatlarının bu kadar önemli olmadığını düşünüyorum. Elbette, tasarruf etmek iyidir, ancak zaten daha ağır bir barındırma çözümüne yatırım yapan herkes her şeyden önce kalite istiyor.

Bunu akılda tutarak, Namecheap’in kötü olduğu değil – sadece biraz riskli olabilir. Daha ciddi bir barındırma çözümü arıyorsanız, öncelikle barındırma hizmetine adanmış bir şirkete göz atmanız daha iyi olacaktır..

Kağıt üzerinde, olumsuz tarafların listesi çok uzun görünmüyor. Bununla birlikte, biraz ağırdırlar ve Namecheap’i bazı potansiyel müşteriler için daha az çekici hale getirebilirler. Bununla birlikte, yüzeyi şimdiye kadar çizdik – ayrıntıların derinliklerine gidelim!

Fiyatlandırma ve Özellikler:

Bu çok fazla bilgi, bu yüzden önce Namecheap’in özellikleri ve fiyatlandırması hakkında bir alan adı kayıt şirketi ve daha sonra bir ana bilgisayar olarak konuşacağım. Diğer faktörler – kullanım kolaylığı – birlikte değerlendirilmesi daha kolaydır.

Namecheap’in hiç şüphesiz güçlü bir kayıt şirketi var. Kısa versiyon: Harika fiyatlara, iyi özelliklere sahip ve bir hizmet olarak çok basit. 10 milyon alanı yönettiğine şaşmamalı.

Daha uzun sürüm: Namecheap’teki tek bir .com alan adı genellikle bu yazı yazılırken yılda 8,88 ABD dolarıdır.

Bu zaten tipik fiyatın birkaç doların altında ve yenileme ücretleri daha yüksek olsa da, çok daha fazla değiller – özellikle de başlangıçta bir yıldan fazla satın alırsanız.

Nitekim, alan adlarınızı ilk iki yıldan fazla tutmak istiyorsanız Namecheap en iyi seçeneklerden biridir çünkü yenileme fiyatları sürekli olarak düşük kalmaktadır.

Ayrıca ücretsiz bir WhoisGuard yılı da alırsınız, bu harika çünkü alan adı kayıt siteleri ayrı ayrı ücretlendirme eğilimindedir ve çoğu kullanıcı için önemlidir (WhoisGuard, kayıt ayrıntılarınızı alan adlarının genel kayıt defterinden gizleyerek gizliliğinizi korur).

Toplu olarak satın almak istiyorsanız, Namecheap hala iyi bir seçenektir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçoğu rekabetçi fiyatlara sahip bir ton üst düzey alan adı (TLD) var. Namecheap’in araçları, toplu bir alıcının bile işleri güçlük çekmeden yönetebileceği kadar basittir.

Namecheap’in etki alanı yönetim aparatının da bir uygulama mağazası var, ancak oldukça cansız.

namecheap-Uygulama-mağaza

Sizi gereksiz bilgilerle karıştırmadan Namecheap’in bir alan adı kayıt şirketi olarak çalışması çok sağlam. Çok fazla araç yok, ancak web sitelerini değil, alan adlarını yönettiğiniz göz önüne alındığında oldukça doğaldır – ve bu araçlar gittikçe iyi çalışırlar ve asmak çok kolaydır.

Barındırma hakkında konuşalım:

Barındırma konusunda, Namecheap’in şaşırtıcı derecede kapsamlı bir seçenek kümesi vardır: paylaşılan, WordPress, bayi, VPS ve özel sunucu barındırma.

Benden hoşlanıyorsanız, paylaşılan barındırma hizmetinin Namecheap’in ana cazibe noktası olmasını beklersiniz – sonuçta uygun fiyatlı barındırma, doğal olarak Namecheap’in gücü gibi görünüyor.

Namecheap’in paylaşılan barındırma fiyatlarını ilk gördüğümde,.

nc-paylaşımlı barındırma

Ne? Paylaşılan hosting için aylık 15,44 $ ?! Ama sonra bunun yıllık fiyat olduğunu fark ettim, yani 12 ay birlikte.

nc-paylaşımlı ayda fiyatlandırma

Aydan aya ödeme yaparsanız, 2,88 dolardan başlar. Henüz özelliklere dahil olmamamıza rağmen, bu oldukça iyi bir fiyat. Ancak onu daha da etkileyici kılan, aylık fiyat olması ve genellikle daha pahalı olmasıdır. Aylık bir fiyatın bu kadar düşük olması, Namecheap’in paylaşılan barındırma işleminin, yalnızca bir veya iki diğer barındırma şirketi tarafından eşleştirilen başka bir uygun fiyatta olması anlamına gelir.

Yıllık ödeme, en azından ilk yıl için daha da ucuzdur. İkinci yıl, fiyat iki katına çıkar – tipik. Ama burada bile, fiyatın iki katına çıkması hala inanılmaz derecede uygun. Namecheap ile paylaşılan barındırma yenilenen fiyatı, diğer birçok büyük barındırma sağlayıcısında birinci yıl indirimli fiyatlar ile eşittir.

Bu, Namecheap’i gerçekten uygun fiyatlı bir paylaşımlı barındırma seçeneği haline getirir yenileme fiyatından sonra bile. Tamam, ama fiyat buna değer mi?

Paylaşılan barındırma seçenekleri en az 20 GB SSD hızlandırmalı disk alanı, ölçülmemiş bant genişliği, 3 web sitesi, bir site oluşturucu ve bir ABD veya İngiltere veri merkezi seçimi ile birlikte gelir (İngiltere veri merkezlerinin ayda bir veya iki kez daha pahalı olmasına rağmen). Ayrıca ücretsiz alan adları, ücretsiz WhoisGuard ve 50’ye kadar Olumlu SSL sertifikası ile birlikte gelir.

Beklediğiniz gibi, daha yüksek katmanlar size sınırsız site ve daha fazla SSD disk alanı sunar. Yedeklemeler iyi – ilk iki katman için haftada iki kez ve üçüncü katman için haftada 6x. Diğer sağlayıcılarda olduğu gibi, ayda fazladan 2 ABD doları için özel bir IP ekleyebilir ve iyi miktarda ücretsiz uygulama içeren bir uygulama mağazasına erişebilirsiniz.

Özelliklerle ilgili temel sorun, üçüncü katmanın 50GB saf SSD disk alanı ile sınırlı olmasıdır. Bu iyi bir miktar, ancak üçüncü bir seviye için hala daha yüksek olabileceğini düşünüyorum.

Sonuçta, paylaşılan barındırma özellikleri açısından oldukça sağlam görünüyor söylemek gerekir. Diğer her şeye ne dersin??

WordPress hosting de çok uygun fiyatlı. Tabii ki, aylık fiyat yıllık fiyattan daha yüksek, ancak yine de WordPress barındırma için piyasa fiyatında veya altında.

Namecheap’in WordPress barındırması Namecheap’in bulutunda çalışır ve sözde bu, normal bir paylaşılan barındırma hesabında WordPress kullanmaktan çok daha hızlı hale getirir. Bunun dışında, özellik yüklü görünmüyor, ancak adil olmak için yeterince iyi bir fiyatlandırmaya sahip..

Bayi barındırma için oldukça benzer görünüyor.

nc-bayi barındırma

Fiyatlar hala oldukça düşüktür ve ne yaptığınızı biliyorsanız, kolayca düzenli bir kâr elde edebilirsiniz. İlk katmanın daha fazla disk alanı kullanıp kullanamayacağını merak ediyorum, ama sorun değil.

VPS hosting hala oldukça uygun fiyatlı, ancak “normal” aralıkta biraz daha fazla.

namecheap-vps-hosting

VPS planlarına ayrılan kaynaklar kötü değil, ancak benzer fiyatlar için daha yüksek kalitede VPS seçeneklerine sahip olan veya en azından fiyatlar önemli ölçüde daha pahalı olmayan diğer sağlayıcılar var.

Son olarak, Namecheap ile özel sunucu seçenekleri uygundur. Açıklık (alt uç) sunucular veya “yeni” sunucular arasından seçim yapabilirsiniz (bunun ne anlama geldiğini tahmin edin).

Gümrükleme sunucuları şaşırtıcı derecede ekonomiktir. Evet, “temizleme” sunucuları olarak sınıflandırılan ürünler için bile. İyi özelliklere sahip 8 seçeneğiniz var.

namecheap-sunucuları adanmış

Üst düzey seçenekler doğal olarak daha pahalıdır ve aralarından seçim yapabileceğiniz yalnızca üç seçenek vardır. Bunlar temizleme sunucularından daha iyi özelliklere sahiptir.

namecheap-new-sunucu

Kabaca söylemek gerekirse, Namecheap’in barındırma kesinlikle alt uç seçenekleri için göz atmaya değer: paylaşılan barındırma ve WordPress barındırma.

Paylaşılıyor veya WordPress barındırma alıyorsanız, genellikle VPS veya özel barındırma ile karşılaştırıldığında daha düşük kaliteli özellikler bekleyebilirsiniz ve bu seçenekleri ararken aklınızdaysanız, NameCheap denemeye değer olabilir.

Paylaşımlı barındırma, Namecheap’in en iyi teklifi olmasına rağmen, düşük fiyatlar için ayrılan çok sayıda özellik ve kaynakla, diğer seçenekleri kötü değildir. Ama bununla ilgili: fena değil. Namecheap’in WordPress barındırma hizmeti, tasarruf arayan bireyler için denemeye değer olduğunu düşündüğüm kadar düşük fiyatlı.

Eğer bir iş yapıyorsanız, biraz daha şüpheci olurdum. Bir siteye bağlı küçük bir işletme iseniz ve çok fazla trafik beklemiyorsanız, Namecheap’in paylaşılan veya hatta WordPress planları oldukça iyi bir seçenek olabilir.

Çok fazla trafik bekliyorsanız ve daha kaliteli hizmet istiyorsanız, Namecheap kötü olmayacak, ancak fiyatını garanti etmeyebilir. Tabii, ucuz, ama bu noktada, daha yüksek kaliteye yatırım yapmaya istekli olacaksınız. Diğer barındırma şirketleri, kuşkusuz daha yüksek ancak hak edilmeyen fiyatlar için kaynak tahsislerinde daha iyi özellikler ve hatta daha düşük limitler sunar.

Toplamda, Namecheap’in barındırılması, yalnızca bir veya iki siteye ihtiyaç duyan bireyler veya küçük işletmeler için gizli bir mücevherdir. Daha üst seviye bir şey arıyorsanız, Namecheap’in barındırılması iyi olmayabilir. Alan adlarına göre, Namecheap kesinlikle harika bir seçenek.

Kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı, hem barındırma hem de alan adı yönetimi için önemlidir, ancak farklı şekillerde.

Bir alan adını yönetmenin temelleri çoğu zaman kayıt şirketiniz tarafından halledilir, bu nedenle siteniz için bir ad güvenliğini sağlamak istiyorsanız, yapmanız gereken çok şey yoktur. Temel olarak ayarlarınızı / tercihlerinizi gerektiği gibi ayarlamanız, her şeyin sitenize bağlı olduğundan emin olmanız ve ardından gitmeye hazır olmanız gerekir.

Toplu olarak veya alan adı satın alıyorsanız, bu işleri daha kolay hale getirmek için araçlara sahip oldukları için bir kayıt kuruluşuyla oldukça basittir..

Namecheap etki alanı cephesinde çok başarılı. Kullanıcı arayüzü çok basittir: temel olarak bir kenar çubuğunda alanlarınızı ve Namecheap hesabınızı kolayca yönetmenizi sağlayan bir gösterge tablosu ve birkaç sayfa alırsınız.

namecheap-pano

* Not: Sansür için özür dilerim! Dünyayı göstermeye hazır olmadığım çok gizli bir proje…!

Her neyse, kullanım kolaylığı bence barındırma için biraz daha önemlidir. Evet, barındırma, temel olarak doğru fiyata doğru kaynak tahsisini aradığınız için alan adı kaydına benzer ve daha sonra sunucunuzun sizin için işi yapmasına izin verebilirsiniz.

Bununla birlikte, barındırma, ilgili tüm çeşitli şeyler nedeniyle biraz daha karmaşıktır: bir site oluşturucu kullanıyor veya WordPress ile entegre olabilir veya SSL sertifikalarını veya e-posta hesaplarını veya herhangi bir başka şeyi yönetiyor olabilirsiniz. Ayrıca, web sitenizin hostingini yönetmek için çok daha fazla şey var.

Yani benzer, ama farklı bir canavar. Neyse ki Namecheap en iyisi olarak hosting yönetmek kadar kolaylaştırır. Namecheap’in barındırma kullanıcı arayüzü, alan yönetimi kullanıcı arayüzüne çok benzemektedir (yukarıda resmedilmiştir).

Hem iyi hem de kötü olan bir şey daha var: Namecheap, her ikisi için de Namecheap kullanmak istiyorsanız alan adınızı barındırma ile bağlamanızı çok kolaylaştırır. Bu neden kötü? Çünkü çok fazla olmasa da sinir bozucu olabilecek bazı satışlar anlamına geliyor.

Parlak tarafta, ana makinenizi ve alan adınızı birleştirmek istiyorsanız Namecheap ile bir esinti olacaktır. Namecheap’in web barındırma hizmetini kullanmaya başladığınızda, bunun oldukça basit olduğunu söyleyebilirim.

Alan adı kayıt şirketi gibi Namecheap de sezgiseldir ve kolay bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Birlikte verilen cPanel her şeyi basitleştirecek ve Namecheap’in kaplamaları, deneyimin sorunsuz kalmasını sağlayacaktır.

Ayrıca, Namecheap’in paylaşılan barındırma paketleri bir web sitesi oluşturucu ile birlikte gelir. Bu oldukça normal, ancak Namecheap’in site oluşturucusu özellikle sezgisel ve verimli.

namecheap-özellikler

Namecheap hakkında sevdiğim bir şey, göreceli şeffaflığı. Doğru, Namecheap açılış sayfasına “HOSTING PACKAGE’İNİZİN YENİLENECEĞİ” şeklinde büyük bir afiş yerleştirmiyor X FİYAT!”

Ancak yine de işleri kullanıcı için daha kolay tutan bir şirket. Bu, etki alanı kayıt işlemi ve kayıt sonrası etki alanı yönetimi işlemi için geçerlidir. Barındırma için de geçerlidir: hesabınızın ayarlarını incelemek ve gerektiğinde değiştirmek çok kolaydır.

Sonuç olarak: Namecheap’in etki alanı kaydı olabildiğince kolay – yalnızca Google Domains daha basit – ve barındırması Namecheap’in ana rakipleri kadar kolay.

Müşteri desteği

Tabii ki, her zaman kullanımı kolay bir ürüne güvenilemez. Bazen teknik zorluklar ortaya çıkar veya bazen yazılımın kullanımı kolaydır, ancak olağandışı bir şeylerin nasıl yapılacağını, hesabınızda nasıl değişiklik yapılacağını vb..

Bu nedenle müşteri desteği şarttır – Namecheap’in satın alınabilirliği iyi müşteri desteği pahasına geliyor mu? Bakalım.

Not: Namecheap’in müşteri destek kaynaklarının alan adı ile barındırma tarafı arasında paylaşıldığını unutmayın.

Öncelikle, doğrudan temsilcilerle iletişim kurmak için birkaç seçeneğiniz vardır. Bunu bir bilet veya canlı sohbet yoluyla yapabilirsiniz – maalesef şu anda telefon desteği yok. Ancak, bilet ve canlı sohbet geçmişte benim için oldukça iyi çalıştı. İşte bir örnek…

namecheap-sohbet-1

Bir temsilcinin bana ulaşması yaklaşık bir dakika sürdü, ki bu kötü değil.

namecheap-sohbet-2

Ne dır-dir Ancak talihsiz, temsilci bir cevapla bana geri dönmek için bir buçuk dakika daha aldı.

namecheap-sohbet-3

Bu, Namecheap’in canlı sohbet konusundaki müşteri desteğiyle ilgili deneyimime oldukça iyi bir örnek. Bazı deneyimlerim bundan daha hızlıydı, ancak pek çoğu yavaş değildi. Her durumda, en iyi canlı sohbetlerle karşılaştırıldığında, bu biraz yavaş, ama her şey göz önüne alındığında, cevabımı 4 dakikadan daha kısa bir sürede aldım. Bu yüzden hala iyi bir canlı sohbet olduğunu söyleyebilirim.

Temsilcilerle iletişim kurmanın yanı sıra, geri bildirim bırakabilir ve durum güncellemelerini ve haberleri okuyabilirsiniz.

Namecheap’in yerinde destek ve bilgilerinin nasıl organize edildiğinden hoşlanmıyorum: işler çok ayrık. Namecheap’in ana destek sayfasında temsilcilerle iletişim kurma düğmeleri ve ayrıca bazı popüler makaleler ve SSS’ler bulunur. Ayrıca bilgi tabanı için bir arama çubuğu vardır.

Alternatif olarak, doğrudan bilgi tabanına, ayrı bir sayfaya gidebilir ve oradan makalelere (veya aramaya) göz atabilirsiniz..

namecheap-bilgi bankası

Namecheap’in bilgi tabanını seviyorum. İyi organize edilmiş, bol miktarda içeriğe sahip ve göze hoş geliyor.

Namecheap ayrıca, Namecheap’in teknolojisinin pratik kullanımları için daha az teknik destek içeren bir kaynak merkezine sahiptir – bir web sitesinin nasıl oluşturulacağı, iyi SEO uygulamaları vb..

Bunun gibi kaynak merkezleri yaygındır, ancak Namecheap’in devam ettiğini görmek güzel.

Namecheap’in müşteri desteği inanılmaz bir şekilde güçlendirilmemiş olsa da, yine de oldukça güçlüdür. Müşteri temsilcileri benim deneyimimde duyarlı ve yardımsever görünmektedir, ayrıca yerinde bilgi ve kaynaklara erişilebilir ve yararlıdır. Namecheap’in desteği ansiklopedik olmayabilir, ancak kesinlikle barebone’dan daha fazlası var.

Güvenlik ve Güvenilirlik

Hem alan adı kaydı hem de barındırma için güvenlik çok önemlidir. Namecheap güvenliği her iki cephede de iyi yapıyor mu??

Evet! Şey, … iyi. Keşke Namecheap’in sitesinde daha fazla bilgi mevcut olsa da, popülerliği Namecheap’in en azından alan adı kaydınıza güvenilebileceği anlamına geliyor.

Sorun barındırma için daha fazla ortaya çıkıyor: Namecheap’in barındırma işleminin ne kadar popüler olduğunu bilmiyoruz ve Namecheap önce bir etki alanı kayıt kuruluşu ve ikinci bir ana makine olduğundan, kaynaklarının ne kadarının barındırma güvenliğine ve güvenilirliğine yönlendirildiği belirsiz..

Neyse ki, Namecheap’in şirket çapında bazı iyi güvenlik standartları var, ayrıca kullanıcılar için iyi güvenlik araçları / özellikleri var.

Örneğin, hesabınız ve cPanel için iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) kullanabilirsiniz, ayrıca bazı barındırma paketleriyle (ilk yıl için) ücretsiz SSL sertifikaları alabilirsiniz. Bunun da ötesinde, her etki alanı kaydında Domain Lock güvenliği ve bir yıl boyunca ücretsiz WhoisGuard’a sahip olursunuz. Özel Namecheap güvenliği için yükseltebilir veya Namecheap VPN’i satın alabilirsiniz.

Namecheap ayrıca tüm sunucuları için DDoS koruması kullanır ve bir DDoS saldırısı durumunda sunuculara katılabilecek personeli vardır. Namecheap ayrıca en son sunucuları kullanır, sunucular için iyi RAID korumasına sahiptir, sunucularını düzenli olarak test eder ve ağlarında “her düzeyde” tam yedekliliğe sahiptir.

Her şey kulağa mükemmel geliyor, ancak büyük güvenlik bile mükemmel web sitesi çalışma süresini görmek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Namecheap orada nasıl bir performans sergiliyor?

uptime
% 99.75
Tepki Süresi
770 ms

Ortalama Çalışma Süresi:
 • Mar 2020:% 99.93
 • Şubat 2020: 99.78%
 • Ocak 2020: 99.70%
 • Aralık 2019: 99.11%
 • Kasım 2019: 98.97%
 • Ekim 2019: 98.37%
 • Eylül 2019: 98.60%
 • Ağu 2019: 98.17%
 • Tem 2019: 99.84%
 • Haz 2019: 99.73%
 • Mayıs 2019: 99.82%
 • Nisan 2019: 99.81%
 • Mart 2019: 99.87%
 • Şubat 2019: 99.91%
 • Ocak 2019: 99.89%
 • Aralık 2018: 99.91%
 • Kasım 2018: 99.57%
 • Ekim 2018: 99.91%
 • Eylül 2018: 99.98%
 • Ağu 2018: 99.94%
 • Temmuz 2018:% 100
 • Haziran 2018: 100%
 • Mayıs 2018:% 100
 • Nisan 2018:% 100
 • 2018 Mart:% 99,99
 • Şubat 2018: 99.98%
 • Ocak 2018:% 100
 • Aralık 2017: 100%
 • Kasım 2017: 99.99%
Ortalama Yanıt Süresi:
 • Mar 2020: 804ms
 • Şubat 2020: 768 ms
 • Ocak 2020: 789 ms
 • Aralık 2019: 768 ms
 • Kasım 2019: 656 ms
 • Ekim 2019: 668 ms
 • Eylül 2019: 747 ms
 • Ağu 2019: 847 ms
 • Temmuz 2019: 1,687 ms
 • Haz 2019: 1.467 ms
 • Mayıs 2019: 1,577 ms
 • Nisan 2019: 1.233 ms
 • Mart 2019: 1,137 ms
 • Şubat 2019: 1.125 ms
 • Ocak 2019: 1.089 ms
 • Aralık 2018: 514 ms
 • Kasım 2018: 571 ms
 • Ekim 2018: 436 ms
 • Eylül 2018: 461 ms
 • Ağu 2018: 629 ms
 • Temmuz 2018: 613 ms
 • Haziran 2018: 520 ms
 • Mayıs 2018: 350 ms
 • Nisan 2018: 369 ms
 • Mart 2018: 310 ms
 • Şubat 2018: 723 ms
 • Ocak 2018: 545 ms
 • Aralık 2017: 335 ms
 • Kasım 2017: 302 ms

Ayrıntılı çalışma süresi puanını buradan kontrol edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, çalışma süresi iyi, ama mükemmel olmaktan uzak. Namecheap% 100 çalışma zamanı vaat ediyor, ancak bu aslında nüanslı bir söz: Namecheap onun sunucuları sitenize değil,% 100 çalışma süresine sahip olacaktır. Aldanmayın.

Yanıt süreleri genel olarak iyi olmasına rağmen (Ocak hariç), çalışma süresi puanları beni her zamanki web sitesinde güvenen bir işletmeye tavsiye etmekten çekiniyor.

Bununla birlikte, Namecheap fiyatlarında, korkunç bir satış değil. % 100 saha çalışma süresi endüstri standardının karşılanmamış olması, ancak anlaşılabilir olması talihsiz bir durumdur. Hala Namecheap ile ilgileniyorsanız, çalışma süresi konusunda kendinizi uyarın!

Kısa sürüm şudur: Namecheap iyi bir güvenliğe sahiptir ve muhtemelen bilgilerinizle güvenebilirsiniz. Namecheap’ı ana bilgisayar olarak kullanmakla ilgilenenler için sorun daha fazla çalışma süresi ve güvenilirlik olacaktır. Bir alan adı kayıt şirketi olarak, Namecheap alabileceğiniz kadar güvenilir.

Sonuç: Namecheap’i öneririm?

Her şey düşünüldü, Namecheap nasıl?

Kayıt memuru olarak Namecheap, en iyi köpeklerden biri olarak yerini hak ediyor. İyi fiyatlara, alan adlarını yönetmek için kolay bir arayüze sahip ve tek alanlı alıcıların toplu alıcılara yayılımı boyunca iyi anlaşmaları var.

Ev sahibi olarak Namecheap oldukça karmaşıktır. Bir yandan Namecheap, alt uç barındırma ürünleri, paylaşılan veya WordPress barındırma paketleri için çok uygun.

Bu paketler gerçekten düşük fiyatlara ve makul kaynak tahsisine sahiptir. Potansiyel olarak havalı çalışma sürelerini riske atmak isteyenler için oldukça iyi anlaşmalar.

Üst düzey katmanlar kağıt üzerinde iyi görünüyor, ancak daha doğrudan barındırma konusunda uzmanlaşmış bir şirkete bırakıyorum.

Namecheap harika görünüyor, ancak çalışma süresi ölçümlerimiz hafif bir Aşil topuğu oldu. Özellikle e-ticaret ihtiyaçlarınız varsa, Namecheap biraz riskli olabilir.

En üst düzey site çalışma süresine sahip olmak sizin için daha az önemliyse – genellikle bir hobi veya belki de bir site isteyen, ancak iş için gerekli bir site bulamayan bir iş olabilirsiniz – Namecheap yine de sizi kurtaran iyi bir seçenek olabilir para.

Kısacası, sonucum Namecheap’in yoğun barındırma ihtiyaçları olanlar için riskli bir seçenek olduğu ve olmayanlar için çaldığıdır. Bir kayıt şirketi olarak, çoğunlukla her yerde harika. Ancak hala emin değilseniz, 30 gün boyunca risksiz deneyin!

NameCheap’i ziyaret edin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map