Rediffmail İncelemesi: 2020 yılında kaydolmaya değer mi? Hadi bulalım…

Posta sunucuları, internetin gönderen & saniyeler içinde dünyanın her yerine mesaj gönderin (heck, bugünün saatine kadar milisaniye).


Şirketler, kişilere E-posta Hizmetleri biçiminde posta sunucuları sunar & işletmeler hem uygun fiyatlarda, hem de ücretsizdir. Bu hizmetler sadece kişisel veya ticari kullanımla sınırlı kalmaz, aynı zamanda e-posta pazarlama hizmetleri için de kullanılır.

Çok maceralıysanız, oyundaki bazı büyük isimler Gmail, Yahoo, Outlook veya ProtonMail olarak belirtilebilir.

Ancak, bu derlemede, çok uzun zamandır var olan, ancak çekirdeğini aşağılayan değişikliklerden koruyan bir şeyi kapsamaya karar verdik:

rediffmail.

Rediffmail, sporla ilgili güncel haberleri kapsayan bir haber portalı olan Rediff.com’dan bir e-posta hizmetidir & eğlence.

Rediffmail, Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı kullanıcılara sahipken, esas olarak Hindistan’dan oluşan bir kullanıcı tabanına sahiptir. & Japonya da.

Gmail gibi şirketler toplandığında bugün kaydolmaya değer mi? & Görünüm herhangi bir rekabeti öfkeyle eziyor?

Karar vermenize yardımcı olmak için bir deneme sürüşü yaptık…

Fiyatlandırma & Özellikleri

Rediffmail 3 ana varyantta hizmet sunmaktadır:

 • Standart Plan
  • Standart Plan 2 veya “En Popüler”
 • Gelişmiş Plan
 • Kurumsal Plan

Standart Plan’dan başlayarak, Rediffmail özel bir etki alanı adı, bir Webmail istemcisi sunar & yılda 270 ID / ID değerinde bir mobil uygulama.

Standart Plan

Ayrıca, 1 Gb depolama alanı & Spam / Virüs koruması. Herkes bu özelliklerin standart ve ücretsiz olarak sunulmasını beklese de; özel bir alan adı ile geliyorlar.

Dikkate alınması gereken çok fazla sorun değil, ancak ‘En Popüler’ veya Standart 2 planı Standart ile aynı özelliklerle geliyor, ancak 10 GB’lık ekstra depolama hariç.

En popüler

Ek depolama, toplu veri iletimi veya bulut depolama gibi bazı durumlarda kullanışlı olabilir. Dinlenme aynı özellikler, Rediffmail bu planı En Popüler.

Devam ederken, Gelişmiş katman Standart planlardan daha geniş özellikler sunar.

ileri

10 GB Depolama, Spam / Virüs koruması ile başlayan & Özel giriş sayfası ve bulut depolama ile markalama & DMARC, bunun abone olmak için daha premium bir hizmet olduğunu düşündük.

Kullanıcı arayüzü

Yönetici Modülü, kullanıcı gelen kutularını, MIS raporlarını, haber bültenlerini, grup e-posta kimliklerini yönetme gibi görevleri yönetmek için sezgisel bir veritabanı sunar & daha fazla.

Kullanıcı Arabirim Modülü, güvenli IMAP / POP3 ayarlarını kullanarak herhangi bir cihazdan posta yönetimi için esneklik sunar.

Özellikleri

Temel özellikler, mükemmel özelleştirme, güvenlik, kelime işlemci ve elektronik tablolar için işbirliği araçları, optimum çalışma süresi olarak özetlenebilir. & herhangi bir şikayet / soru için müşteri desteği.

Son olarak, işletme planlarına girerken, bunlara bakmakla ilgilenmeniz durumunda gidilecek belirli bir sayfa yoktur..

Bir ad isteyen kurumsal sayfalarında tökezledik & daha fazla tartışma için e-posta.

Onlara bir e-posta verdikten sonra, devam etmek için ek ayrıntılar gerektiren bir yanıtla yanıt verdiler.

Web sitesinden otomatik bir yanıt gibi görünen, amacımız için yapılacak özel bir plan belirlemek için gerekli sorguları ister.

Bu nedenle, özellikleri belirlemek zor & belirli parametreler toplanmadan işletme katmanının fiyatları.

Kullanım kolaylığı

Başlamak için, ücretsiz bir e-posta hesabına kaydolduk, bu da elbette her e-posta hizmetinin dahil edeceği bir standart.

Kayıt sayfası çok klasik görünümlü bir barebone, “alternatif e-posta girin” tür bir anlaşma.

Hesap oluştur

Çoğu hizmet, burada veya orada bir captcha ile e-posta veya telefon numaranızı isterken & Rediffmail, ülkeyi ve standart doğum yapan bir şehri seçmeye kadar uzanıyor & cinsiyet ayrıntıları.

Ve altern Alternatif bir kimliğiniz yoksa tıklayın ’seçeneğini işaretlerseniz, bir güvenlik sorusu belirleme seçeneği kullanılabilir olur.

Güvenlik Sorusu

Parolanızı veya kimliğinizi unutmanız durumunda eski ama kanıtlanmış güvenlik önlemleri olsa da kilitlenmeleri gidermek için.

Neyse ki, bu tür tomruk soymalarını önlemenize yardımcı olacak birçok Parola Yöneticimiz var.

Başarılı bir şekilde kaydolduktan sonra, sonunda, çok basit ama çok karmaşık veya davetsiz olmayan kullanıcı arayüzüyle tanışacaksınız..

Posta Kutusu

Çoğu e-posta hizmeti daha fazla renk, zil içerirken & kullanıcı arayüzüne ıslık çalar. Rediffmail, e-postaya daha muhafazakar bir yaklaşım getiriyor ve birçok rengi susturuyor & simgeler fonksiyonel.

Rediffmail, geçici katılımdan ziyade üretkenliğe odaklandığı için modern bir e-posta kullanıcı arayüzünün yapımını hariç tutar. Böylece dikkatiniz dağılmadan çalışabilirsiniz..

Görünüşe göre, Rediffmail düşündüğünüz kadar sıkıcı olmayabilir.

Ayarlar düğmesine giderseniz Genel sekmesini ve ardından temaları tıklayın…

… Voila!

Yeni Tema

Plaj teması, uzay teması, bahar, köy tarafı, X’mas gibi toplam 18 renkli tema hizmetinizde & daha fazla. Muhtemelen şu anki kadar sıkıcı değil, değil mi??

İlk Email E-posta Yaz ’seçeneğini tıkladığınızda, gelen kutusunun hemen yanında, hemen yazmaya başlayabileceğiniz bir sekme açılır.

Gelen Kutusu Posta

Metin düzenleme araçları ile birlikte Cc, Bcc, dosya eki, adres defteri gibi ek seçenekler de mevcuttur.

Kenar çubuğu her zaman sol taraftan açıktır ve navigasyon için standart seçenekler içerir & yönetim.

Posta Menüsü

Bu nedenle Rediffmail, bir e-posta hizmetinin geleneksel değerlerine güvenir. Herhangi bir görsel cazibe yerine çok daha pratiklikle davranır.

Güvenlik

Milyonlarca e-posta her gün gönderilir, alınır, okunur veya yanıtlanır. Bir e-posta hizmetini düşünürken güvenlik ana endişelerinizden biri değilse, spam veya kimlik avı saldırısı alabilirsiniz.

Rediffmail, platformlarında oluşabilecek zararlı etkinliklerle mücadele etmek için birkaç güvenlik önleminden fazlasını kurdu:

Güvenli ve Özel

 • Gelişmiş Tehdit Koruması gibi protokoller & Veri Sızıntısını Önleme, verilerinizi belirli kötü amaçlı yazılımlardan korur & hassas verileri hedefleyen hacker tabanlı saldırılar.

Anti Spam

 • Makine öğrenimi Alan Turing’in Alman Enigma kodunun modern eşdeğeri olarak görülebilir. Daha basit terimlerle, AI otomatik olarak öğrenmek için çok karmaşık bir desen aralığı kullanır & sorunları teşhis et.

uyma

 • Rediffmail, herkese tam uyumluluk anlamına gelir & şifre / e-posta koruması, aktif e-posta izleme veya belirli yönlere ilişkin kısıtlamalar uygulama ile ilgili her şirket düzenlemesi.

Yukarıda belirtilen temel önlemlere ek olarak, Rediffmail’in birkaç gelişmiş koruma protokolü de vardır:

 • Gönderen Politikası Çerçevesi (SPF)
  SPF temel olarak, bir e-posta alındığında sahte gönderen adreslerini algılayan bir e-posta kimlik doğrulama yöntemidir.

  SPF, spam gönderen / kimlik avı saldırıları için yaygın olarak kullanılan e-postalarda görünür gönderenin sahte olduğunu tespit etmek için DMARC ile birlikte kullanılır.

  SPF, gönderenin alan IP adresinin söz konusu alanın yöneticisi tarafından doğrulanıp doğrulanmadığını doğrular.

 • DKIM (DomainKeys Tanımlanmış Mesajı)
  DKIM bir yetkilendirme tekniğidir. Dijital imzayı kontrol ederek, alınan e-postanın gerçekten sahibi tarafından yazılıp yazılmadığını doğrular.

  DKIM imzası & kimlik doğrulama sunucu düzeyinde gerçekleşir, böylece kullanıcı bu yöntemle hiçbir zaman etkileşime girmez.

  DKIM, uygulamada kullanıcıyı kötü amaçlı e-postalardan korur. Bu e-postalar virüs, spam, otomatik bot programları veya arama yapılacak kimlik avı saldırıları olabilir & kişisel verilerinizi çalın.

 • Mızrak Phishing-Guard
  Göründüğü kadar eğlenceli değil, Spear Phishing, bir kullanıcıyı zorla manipüle etmek veya şantaj yapmak için bir kullanıcının hassas kimlik bilgilerini çalmak olan bir siber saldırıdır..

Saldırgan, kullanıcıyı herhangi bir koruma veya şüpheyi ertelemeye kandırmak için zararsız veya masum görünen bir e-posta gönderebilir.

Rediffmail Yapay Zeka’yı bir araya getiriyor & Makine öğrenme. Bunlar, herhangi bir sorun ipucunu önlemek için başlangıç ​​aşamalarında herhangi bir mızrak kimlik avı girişiminin tespit edilmesine yardımcı olur.

Müşteri desteği

Web sitelerindeki müşteri ile ilgili soruları çözmek için Rediff.com’da bir SSS bölümü sunarlar. Hizmet hakkında aklınıza gelebilecek tüm popüler soruları çözmek için, görünüşe göre, evet, tahmin ettiniz… FUNCTIONAL.

Rediffmail bu barebone UI ile garip bir infatuasyona sahip, korkunç veya başka bir şey değil, ama hadi! En azından bazı stiller zarar veremez. Muhtemelen, yıllarca büyük kullanıcı arayüzleriyle beslendikten sonra, Rediffmail sadece ağrılı bir başparmak gibi yapışıyor.

Müşteri Hizmetleri

Gördüğünüz gibi sol tarafta müşteri hizmetleri altında. Bu bölümün içinde meydana gelen sorunları çözmek için web sitesinin farklı bölümleriyle ilgili seçenekler görürsünüz.

Sorular, sorgunuzu daha ayrıntılı olarak anlamak için alt sorular içerir. Bir soruyu tıkladığınızda cevaba yönlendirilirsiniz.

Postayı Sil

Cevaplar sezgisel & okuyucunun sorunlarını rahatça çözebilecek kadar iyi anladığından emin olmak için kavraması kolay.

Silinmiş Postaları Al

SSS bölümünün yanı sıra, Rediffmail tamamen işlevsel bir müşteri desteği sunuyor, ancak sadece e-posta yoluyla.

Form

Canlı Sohbet Desteği tarafındaki şeyler gerçekten o kadar da iyi değil.

Canlı sohbet istemcisi, yalnızca aralarından seçim yapabileceğiniz önceden ayarlanmış yanıtlara sahip otomatik bir sohbet robotudur.

Chat1

Kinda konuşmak için canlı bir temsilci / yönetici içermemeleri berbat & mesaj kutusuna yazmanın bir farkı yoktur. Sadece aynı tipik yanıtı veriyor.

Chat2

Bir seçenek belirlendiğinde adınızı, e-posta kimliğinizi sormaya başlar & telefon numarası.

Chat3

Eğer denersen & bazı rastgele numaralar girin, yani gerçek telefon numaraları değil, doğrulama için itiraz etmiyor veya doğrulamıyor. Bunun yerine, önceden ayarlanmış sorular sorar.

Sohbet 4

Rediffmail’in bir gün içinde göndermemize izin verdiği e-posta sayısı için bir sorgu oluşturmaya çalıştık.

Chat5

Bir hesap oluşturmadan önce “daha önce” ortaya koyduğumuz genel bir sorgu oldu. Ancak, bir chatbot ile iletişimde bir engel olduğunu görüyorsunuz.

Chat6

Bu nedenle, Canlı Sohbet Desteği o kadar da iyi değil. Otomatik yanıtlarla & önceden ayarlanmış cümleler, bu da Rediffmail’in en zayıf satış noktası olabilir.

Artıları

 • Kullanıcıya zarar vermeyen basit kullanıcı arayüzü. Ayrıca, üretkenlikten ödün vermeden deneyimi tamamen tecrit etmemek için temalar da dahil.
 • Premium servis ücretleri makul & İşbirliği Araçları gibi büyük avantajlarla uygun fiyatlı & Veri Yerelleştirmesi.
 • Daha modern bir doğrulama yöntemi olan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama’nın dahil edilmesiyle açık ancak etkili güvenlik önlemleri.
 • Yeni başlayanları alışkanlık haline getirecek Kullanım Kolaylığı & gaziler gibi
 • Çok sayıda soruya kesin yanıtlar vererek, yoldaki tüm çarpmaları çözmek için sezgisel SSS bölümü.
 • Ücretsiz bir hizmet olarak her zaman e-posta veritabanınıza hareket halindeyken kolay erişim için mobil istemci.

Eksileri

 • Arkaik kullanıcı arayüzü, daha fazla özelleştirmeyle daha ilgi çekici bir kullanıcı arayüzüne çok alışkın olan yeni kullanıcıları korkutabilir.
 • Web sitesi sohbet istemcisinin otomatik yanıt botu olmasıyla Canlı Sohbet Desteği o kadar da iyi değil.
 • Çöp kutusu e-posta sınırı 20 MB’ı aşamaz.
 • Silinen Postalar 24 saat sonra sonsuza kadar kaldırılır. Yanlışlıkla bir şey sildiyseniz & o zaman unuttum, oranlar – gitti.

Sonuç

Rediffmail, ‘kırılmazsa, tamir etmeyin’ tür bir hizmet olarak kabul edilebilir, bu nedenle arkaik ama işlevsel görünümlü arayüzünü açıklar.

Ama tüm sınırlarının ötesinde & tuhaflıklar, yukarıda bahsedilen rekabetin ezildiği günümüzde hala kullanılmaya değer mi??

3 kelimeyle:
Tabii neden olmasın.

Ne aradığınıza bağlı.

Eğer basitlik & katı güvenlik en yüksek önceliğinizdir, Rediffmail ile yanlış gidemezsiniz.

Çoğu e-posta istemcisi gibi hissediyorsanız & hizmetleri size bir yürümeye başlayan çocuk gibi davranın. Attığınız her adımda parmağınızı tutarak Rediffmail kesinlikle kaçmanıza izin verir.

Çoğu modern e-posta hizmetinin bel kemiğine sahipken profesyonelce bağırır.

Bu nedenle, kişisel veya profesyonel Rediffmail bugün hala geçerlidir & kesinlikle uzun bir süre gelecek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map