Shopify ve BigCommerce: Bilmeniz Gereken Temel Farklılıklar (2020)

Not: Her iki platformu da test ettik. Buna dayanarak, hangisinin sizin için harika olacağına karar vermenize yardımcı olacak bir karşılaştırma yaptık.


E-Ticaret sitesi kurma dünyasında birkaç dev var. Belki de en büyüğü Shopify: 2006’daki kuruluşundan bu yana, 72 milyar dolardan fazla satış gerçekleştirdi – küçük bir ülkenin GSYİH.

Bu şaşırtıcı hacim Shopify’ı diğer rakiplerinin çoğundan ayırdı.

Bununla birlikte, kendine özgü bir etkisi olan rakip bir alışveriş sepeti ve e-ticaret platformu var.

Bu BigCommerce olurdu; Shopify gibi, BigCommerce bir zamanlar yıllar içinde balonlaşan küçük bir ekiple bir başlangıçtı.

2009 yılında kuruluşundan bu yana, BigCommerce 17 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi; her ne kadar Shopify’ın yüreklendiren figüründen uzak olsa da, BigCommerce kesinlikle Shopify’ın ana rakiplerinden biri olmak için rekabetten yola çıkmıştır..

Dahası, BigCommerce Toyota, Motorola, Camelbak ve Ben gibi dünyanın önde gelen markalarının birçoğu için tercih edilen platform haline geldi & Jerry’ler (diğerleri arasında).

Peki, kalite açısından nasıl karşılaştırıyorlar? BigCommerce’in fiyatlandırması büyük rakibini geçiyor mu? Shopify’ın binlerce çalışanı, BigCommerce’in yüzlerce çalışanından daha iyi müşteri desteğine sahip olmasını sağlıyor mu? Hangi hizmet, genel olarak, daha iyidir?

Bu derlemede, deneyimlerimi ve gerçekleri kullanarak iki platformu karşılaştıracağım. Zor, ancak her iki platform da harika hizmetler sunuyor: bu yüzden hangisinin sizin için en iyi olduğunu bulalım!

Fiyatlandırma

Muhtemelen baktığınız ilk şey fiyatlandırmadır … hadi büyüteç çıkaralım.

Shopify’ın üç temel katmanı ve iki özel katmanı vardır. Bu özel katmanlardan ilki Shopify Lite: Bu ayda 9 dolar ve temelde Facebook ve Facebook Messenger’da satış için.

Shopify-lite

İkincisi, büyük işletmeler için olan Shopify Plus: bunun için anlaşmayı müzakere etmek için biriyle iletişime geçmeniz gerekecek.

Üç ana seviye ayda 29 $ ile Basic Shopify, ayda 79 $ ile Shopify ve ayda 299 $ ile Advanced Shopify..

shopify fiyatlandırma

BigCommerce ayrıca üç ana katmana ve bir özel katmana sahiptir. Bu özel katman büyük işletmeler için de geçerlidir: Kurumsal, ilgilenenler için özel fiyatlandırmaya sahiptir.

Üç ana katman, Shopify’a yakından fiyatlandırılıyor: Standart ayda 29,95 dolar, Artı ayda 79,95 dolar, Pro ayda 249,95 dolar ve Enterprise’ın özel fiyatı var.

Bigcommerces Fiyatlandırma-BIGCOMMERCE

Aylık ve aylık olarak ödeme yapıyorsanız, Plus ve Pro% 10, 71,95 $ ve 224,95 $ ‘a düşürülür.

İlk iki katmanın biraz daha pahalı olduğu doğru olsa da, e-Ticaret çözümlerini ciddi olarak düşünenler, bir şemanın bir şeylerin şemasında ihmal edilebilir olduğunu biliyorlar..

Çoğu kişi her ay aylık olarak ödeme yapmayacak, ancak bir yıl veya daha fazla hizmet için BigCommerce’i genel olarak biraz daha ucuz hale getirecek.

Yine de, ikinci veya üçüncü kademe hizmet arayan işletmeler için 10 – 20 dolar arasındaki farkın diğer her şeye karşı çok önemli olmasını beklemiyorum..

Daha ilginç olanı, Advanced Shopify ve BigCommerce Pro arasındaki fark: ayda yaklaşık 50 $. Bir işletme zaten bu katmanlardan birini düşünüyorsa, bu farkın da çok önemli olmaması mümkündür..

Her ihtimale karşı, BigCommerce’in daha iyi üçüncü katmanlı fiyatlandırmaya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Genel olarak, Shopify ve BigCommerce çok benzer fiyatlandırma listeleri oluşturuyor.

Shopify’ın daha ucuz bir seçeneği var, ancak çok küçük bir seçenek ve BigCommerce’in çok daha ucuz bir üçüncü katman seçeneği var.

Bu mesafelerin yanı sıra, en popüler olanları arasında ilk iki katman neredeyse aynıdır veya bir dolar alır.

İki şirket genel olarak fiyata bağlı gibi görünse de, özelliklerinin karşılaştırmasına bir göz atalım… hangisinin daha iyi bir anlaşma olduğunu gerçekten belirleyecek şey.

Özellikleri

Yani, hem Shopify hem de BigCommerce benzer şekilde fiyatlandırılır, birkaç fark verir veya alır.

Özellikler hemen hemen aynı fiyatlara sahip ilk iki katman için nasıl birikir ve önemli bir fiyat farkına sahip paketler için nasıl birikir??

Küçük başlamak için, BigCommerce Standard ve Basic Shopify sınırsız ürün, sosyal medya siteleri aracılığıyla satış kanalları, markalı çevrimiçi mağazalar ve bir çevrimiçi mağaza kurmakla birlikte gelen tüm temel araçlar sunar.

Bunun ötesinde, farklılıklar birikmeye başlar: Basic Shopify size terk edilmiş sepet kurtarma ve indirim kodları verir.

Temel Shopify planında

BigCommerce Standard size kuponlar ve hediye kartlarının yanı sıra indirimler de sunar; son ikisi yalnızca Shopify’ın ikinci kademesi için geçerlidir.

BigCommerce Standart planı

Dahası, BigCommerce standardında sınırsız personel hesabı bulunurken, Shopify üç katmanından hiçbirinde sınırsız hesap sunmuyor: Advanced Shopify ile maksimum 15.

BigCommerce Standard ayrıca ürün derecelendirmelerine ve incelemelerine, gönderim etiketi indirimlerine, gerçek zamanlı gönderim tekliflerine, daha iyi raporlama araçlarına ve tek sayfalık kullanıma izin verir. Giriş seviyesi Shopify’ın giriş seviyesi BigCommerce’de gerçekten sahip olduğu tek şey, terk edilmiş sepet kurtarma işlemidir – önemli, ancak her şey değil.

Bu arada: Shopify, katmanlarının hiçbiri için tek sayfalık bir ödeme yapmaz. Shopify’daki tüm kasalar, e-ticaretteki büyük ad için şaşırtıcı derecede eski olan üç adımlı bir sürece sahiptir..

Bu arada, üçüncü kademe seçenekleri yaklaşık olarak eşit şekilde birikiyor. BigCommerce’ın Shopify’ın listelemediği bazı şeyler var – ancak deneyimlerden, bunun araçların sınıflandırılmasında daha fazla şey olduğunu, araçların sayısında önemli bir farktan daha fazla olduğunu söyleyebilirim..

Bu bizi şu şekilde bırakır: ilk iki katman eşit fiyatlandırılır, ancak BigCommerce daha geniş bir özellik listesi sunar.

Hem Shopify hem de BigCommerce için üçüncü katmanlar eşit olarak öne çıkıyor, ancak BigCommerce’in fiyatı yaklaşık 50 $ daha ucuza geliyor.

Shopify hala çok iyi özellikli olsa da – muhtemelen ihtiyacınız olan her şeye sahip olacak – BigCommerce’in özellik açısından biraz daha değerli olabileceğini söyleyebilirim.

Ancak her iki ürünle de çalışmak için çok şey olsa da, onları kullanmak ne kadar kolay?

Kullanım kolaylığı

Shopify ve BigCommerce, birkaç yıl içinde milyarlarca dolar satış gerçekleştirdi: Bunu yaparken, her ikisi de e-Ticaret platformlarının değerini kanıtladı.

İşletmeler sadece düşük maliyetli değil, aynı zamanda zaman açısından verimli çözümlere ihtiyaç duyarlar; diğer bir deyişle, iyi özellikli olmanın yanı sıra belirli bir kullanılabilirlik düzeyine sahip olmaları gerekir.

Peki bu iki titans nasıl birikir?

İşte kolay cevap: kabaca eşdeğerler, ancak Shopify biraz daha kullanıcı dostu.

Bu tartışmalı olmamalı – sonuçta, BigCommerce’ın e-ticaret popülerliği açısından Shopify’ı ikincisi olmasının nedeni, kullanımı kolay ve.

Ancak, Shopify’ın kullanım kolaylığını küçük kardeşinden daha fazla mükemmelleştirmiş olabileceğini düşünüyorum.

Shopify, gözlerde daha kolay ve belki de daha hızlı olan daha basit bir düzene sahiptir.

shopify gösterge tablosu

Estetiğin yanı sıra tek gerçek fark Shopify’ın menü seçeneklerinin çoğunun sol tarafta olmasıdır, ancak BigCommerce’lerin çoğu sayfanın üst kısmında bir araç çubuğudur. ben mi.

bigcommerce gösterge tablosu

Shopify ayrıca gerçek mağaza kurulum sürecinde çok daha açıklayıcı bir malzemeye sahiptir. Umarım buna ihtiyacınız olmaz, ancak yine de faydalıdır.

Bu, BigCommerce’ın kafa karıştırıcı olduğu anlamına gelmez. Sonuçta, BigCommerce tarafından gerçekten kafanız karıştıysa, Shopify tarafından da kafanız karışacaktır – sorun e-Ticaret’e alışmak ve genel olarak alışveriş sepetlerini ayarlamak olacaktır.

Ancak, her ikisinin de kullanımı kolay olsa da, Shopify’da navigasyon benim için daha hızlı oldu. Bu büyük bir fark değil, ama hala fark ettiğim bir şey.

Müşteri desteği

BigCommerce ve Shopify kadar kapsamlı yazılım parçaları için kullanım kolaylığı doğal olarak müşteri desteğinin kalitesinden etkilenir.

Size hemen iyi haberleri vereceğim: Hem Shopify hem de BigCommerce’in güçlü müşteri destek hizmetleri var.

Nitekim, bunlar müşteri desteği için en iyi SaaS şirketleri arasındadır. Çoğu barındırma ve alışveriş sepeti şirketi gibi, bu ikisinin de müşteri hizmetleri temsilcileriyle doğrudan iletişim kurma seçenekleri vardır;.

Ayrıca, yerinde bilgilendirme içeriğine de sahiptirler ve burada mükemmelleştikleri yer.

BigCommerce ile başlayalım: BigCommerce’nin bir sürü ücretsiz web semineri, bir blogu, bir topluluk forumu ve bir bilgi tabanı var.

Ayrıca, Stencil, BigCommerce’in tema motoru ve API dokümanları hakkında birçok doküman sunar. Bunlar ekibinizdeki geliştiricilerin yararlı bulabileceği birkaç şeydir.

bigcommerce şablon belgeleri

Listelenen ilk dört öğe biraz zorunludur – bir bilgi tabanı ve web seminerleri neredeyse evrenseldir ve bloglar ve forumlar çok yaygındır. Ancak, BigCommerce bunların hepsini çok iyi yürütüyor.

BigCommerce Shopify kadar büyük olmasa da, topluluğu çok etkileyici buldum. Sorunlarla mücadele etmek ve yaratıcı fikirler göndermek için hala çok sayıda insan var. Eğer bir ilgi varsa forum kesinlikle yeterince canlı.

Shopify işleri bir adım daha ileri götürür, bu yüzden emniyet kemerlerine tutun.

Shopify şunları sunar: yardım sayfaları olarak adlandırılan bir bilgi tabanı; Temel olarak infografik-e-kitap melezlerinin bir koleksiyonu olan “kılavuzlar”; Temelde bir kişinin girebileceği farklı konularda bir dizi ders olan “akademi”; sadece iki seçenek olan podcast’ler; bir iş ansiklopedisi; rehberlerle çok örtüşen e-ticaret üniversitesi; ücretsiz araçları listeleyen bir sayfa; e-ticaret üniversitesinin bir alt kümesi olan bir topluluk forumu; Ücretsiz stok fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon olan Shopify “Burst”; ve son olarak, Shopify’ın müşterileri için Shopify mağazaları inşa edenler için tasarım standartlarıyla ilgili aşırı ayrıntılara giren, daha az bilinen bir site olan Shopify “Polaris”.

shopify bilgi tabanı

Vay canına, bu bir sürü şey. Biraz paketten çıkaralım: bazı şeyler maddeden daha kabartır.

Ücretsiz stok fotoğrafları sağlayan birkaç site var ve bir iş ansiklopedisi, işletmelere başlayanlar için muhtemelen gerekli değildir (ve öyle olsa bile, Google da çalışmalıdır).

Açıkçası, Shopify’ın bunları daha iyi birleştirmesini dilerim. Biraz bunaltıcı – ilk önce yüzleşmek için en iyi kaynak hangisidir? Bununla birlikte, Shopify Polaris, Burst, akademi, rehberler ve ücretsiz araçlar sayfası çok yararlı.

Genel olarak, Shopify’ın tesis içi bilgilendirici materyalini kaotik, ancak kullanışlı ve kapsamlı olarak tanımlarım.

BigCommerce daha az malzeme içeriyor, ancak müşterilerin bundan dolayı acı çektiğini düşünmüyorum – yeterince doğru malzemeye sahipler, daha basit bir şekilde biçimlendiriyorlar ve işleri önemli tutuyorlar.

Yerinde bilgilendirme içeriğinin yanı sıra, temsilciler nasıl?

shopify sohbet 1

shopify sohbet 2

Yanıt yaklaşık bir buçuk dakika sürdü ve soruyu yer veya zaman kaybetmeden doğrudan yanıtladı. Oldukça ideal bir canlı sohbet deneyimi.

BigCommerce’ın hemen hemen aynı şekilde olduğunu gördüm; canlı sohbet ile ilgili tüm deneyimlerim mükemmel olmasa da, beni de hiç hayal kırıklığına uğratmadılar.

Buradaki paket, Shopify ve BigCommerce’ın harika canlı sohbet ve müşteri hizmetleri temsilcilerinin olması.

Her ikisinin de çok yararlı olan bir ton yerinde malzemesi var. Kimsenin ihtiyaçlarının böyle bir malzemeden karşılanmadığını hissedeceğini sanmıyorum, ancak yine de Shopify’ın daha fazlası olduğunu söyleyebiliriz.

Shopify’ın kaynakları çok daha karmaşık ve çok daha fazla tüylü olsa da, BigCommerce’ın sağlamadığı birkaç şey daha var.

Bu ve Shopify’ın topluluğunun genellikle daha büyük olması, müşteri desteğinin genel olarak Shopify için bir kazanç olduğu anlamına gelir – BigCommerce için de büyük bir yenilgi değil.

Güvenlik ve Güvenilirlik Karşılaştırması

Güvenlik ve güvenilirlik, bir barındırma platformunu düşünürken her zaman aklınızda bulundurmanız gereken iki şeydir. İşletme barındırma, alışveriş sepetleri ve e-Ticaret çözümlerine bakarken, bu iki şey daha da önemli hale geliyor.

Kişisel siteniz bozulursa veya saldırıya uğrarsa, bu bir utançtır. Mağazanız bozulursa, para kaybedersiniz ve hayal kırıklığına uğramış müşterilerden gelecekteki geliri de kaybedersiniz. Hem Shopify hem de BigCommerce çok para taşımayı başardı – bu onların güvenli olduğu anlamına mı geliyor??

Belli bir dereceye kadar, evet. Bununla birlikte, bu bir tuz tanesi ile alınmalıdır. Ve hangi şirket daha iyisini yapar? Bakalım.

Shopify, genellikle kötü bir işaret olan güvenliği hakkında daha az şeffaftır. Web siteleri PCI DSS uyumlu olmaktan bahsediyor (bu, bir ödeme kartı şirketleri konseyi tarafından tanımlanan bir bilgi güvenliği standardını karşıladıkları anlamına geliyor), ancak bu konuda.

Shopify, Level 1 PCI DSS uyumlu sertifikalıdır – mümkün olan en iyi sertifika.

shopify güvenlik

Bu onların kulağa çok iyi gelmesini sağlar, ancak aslında oldukça standarttır – büyük bir e-Ticaret yazılımının PCI standartlarını karşıladığını söylemeden geçmelidir.

Shopify ayrıca SSL sertifikaları ve bazı ek güvenlik araçları da sunuyor – ama açıkçası, o kadar temel ki gerçekten güvenliğe saymak istemiyorum.

BigCommerce güvenlik önlemleri konusunda daha ileri düzeyde. Ayrıca Seviye 1 PCI uyumludur, siber haftada (Kara Cuma – Siber Pazartesi dönemi)% 99,99 çalışma süresi ve% 100 çalışma süresi, DDoS koruması, site çapında HTTPS ve diğer çeşitli güvenlik protokollerini bildirirler..

BigCommerce% 99.99 kesintisiz çalışma süresine sahiptir

Dışarıdan, bu BigCommerce sesini daha iyi hale getirir. Gerçekte, Shopify ve BigCommerce hemen hemen aynıdır. Shopify aynı savunmaların çoğuna sahiptir, ancak bunları çok fazla ayrıntılandırmaz.

Ayrıca, Shopify ve BigCommerce mükemmel çalışma sürelerine sahiptir; BigCommerce bunu daha fazla vurgulamayı seçer. Deneyimlerime göre, şirketlerin aldığı önlemler arasında çok fazla bir fark yok.

Hesabınızı ve sitenizi korumak için atabileceğiniz ek adımlarda bir fark vardır. Hem BigCommerce hem de Shopify, iyi güvenlik uygulamaları içeren uygulama mağazalarına sahiptir. Bununla birlikte Shopify, Shopify platformu için çok daha sağlam bir uygulama mağazasına ve daha büyük bir topluluk oluşturma yazılımına sahiptir.

Bu nedenle, BigCommerce ve Shopify’ın aynı güvenlik kalitesine sahip olduğunu ve her ikisinin de çok iyi performans gösterdiğini söyleyebilirim – ancak BigCommerce aldığı önlemler hakkında daha açık ve Shopify kullanıcılarının seçebileceği daha geniş bir güvenlik aracı seçimine sahip.

Sonuç

Hem Shopify hem de BigCommerce birlikte fiyatlandırılır, ancak BigCommerce, ikinci kademe hesabı için yıllık olarak ödenirse biraz daha ucuz ve üçüncü kademe hesabı için genel olarak daha ucuzdur.

Bu fiyat farklılıkları çok büyük olmasa da, BigCommerce ilk iki seviye için daha fazla özellik sunuyor, bu temel düzeyde genel olarak daha iyi bir anlaşma olduğunu düşündüğüm noktaya kadar.

Shopify’ın birçok özelliği var ve daha küçük işletmeler ilk katmanında iyi olmalı – Shopify her şeyi BigCommerce’nin yaptığı kadar ayrıntılı olarak listelemiyor.

Ancak, BigCommerce genel olarak benzer fiyat noktalarında daha tam özellikli, bu yüzden kabaca daha iyi bir anlaşma olduğunu söyleyebilirim.

Kullanım kolaylığı gittikçe, ikisi kabaca eşit, ancak Shopify gözler üzerinde biraz daha kolay ve en azından benim görüşüme göre daha verimli bir navigasyona sahip.

Her zamanki gibi kullanım kolaylığı ile birleşmek müşteri desteğidir: her iki platform da mükemmel müşteri desteğine sahiptir. Her ikisi de temsilcilerle iletişim kurmak için mükemmeldir ve yerinde bilgilendirme ve eğitim içeriği her ikisi için de iyidir.

Aradaki fark, Shopify’ın çok daha fazla içeriğe sahip olması, ancak BigCommerce’in içeriğinden çok daha kaotik ve kabartmalı olması. Bu daha basit ve daha konsantre. Yine de, Shopify genelinin daha iyi müşteri desteği ve kaynaklara sahip olduğunu söyleyebilirim.

Hem Shopify hem de BigCommerce güvenlik ve güvenilirlik için tekrar bağlanır. Her ikisinde de güvenlik araçları içeren uygulama mağazaları var, ancak Shopify’ın uygulama mağazaları biraz daha sağlam.

Genel olarak, BigCommerce’ın Shopify’dan daha iyi bir anlaşma olduğunu söyleyebilirim – underdog için bir zafer!

Daha küçük işletmeler ve daha az teknoloji meraklıları için, Shopify’ın o kadar geniş müşteri desteği ve popülaritesine sahip olduğunu düşünüyorum, ancak daha iyi bir seçenek olabilir..

Her ikisi de masaya çok şey getiriyor; eğer yapmazlarsa on milyarlarca dolar işlem yapmazlardı!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map