Sucuri ve Wordfence Karşılaştırması 2020 (Kurulum Kılavuzu ile)

Wordfence ve Sucuri, WordPress için kullanılabilen güçlü Güvenlik eklentileridir.


Bugün, bunların her birini anlayalım ve her ikisi hakkında bir karşılaştırma yapalım.

Önce Sucuri’yi anlayalım.

Sucuri:

Sucuri, WordPress güvenliği konusunda uzmanlaşmıştır. Tüm WordPress kullanıcıları için ücretsiz bir eklentidir.

Mevcut güvenlik özelliklerinizle entegre edilebilen eksiksiz bir güvenlik paketidir.

Güvenlik Etkinliği denetimi, Dosya bütünlüğü izleme, Uzaktan kötü amaçlı yazılım tarama, Kara liste izleme, güvenlik sertleştirme, saldırı sonrası güvenlik eylemleri, güvenlik bildirimleri, web sitesi güvenlik duvarı gibi özellikler sağlayarak mevcut güvenliğinizi iyi bir şekilde süsler.

Bu eklenti DDoS, kötü amaçlı yazılım, kaba kuvvet saldırıları, siteler arası komut dosyası oluşturma gibi önemli güvenlik açıkları için iyi test edilmiştir.

Ayrıca, Sucuri diğer saldırılara karşı koruma sağlar, performansı artırır ve anında güvenlik uyarıları sağlar.

WordPress’te Sucuri Nasıl Kurulur:

Sucuri’yi yüklemek için WordPress yönetim sitenize giriş yapın ve kenar çubuğuna tıklayın eklentileri. Eklentileri Seçin -> Yeni ekleyin ve Sucuri Güvenliği arayın ve yükleyin. Eklentiyi etkinleştirin.

Eklenti kurulum adımlarını gösteren video:

Etkinleştirildikten sonra kenar çubuğunda Sucuri güvenlik girişini görebileceksiniz.

Bu, ilk kurulumumuzu tamamlar. Tıklamak Gösterge Paneli seçeneği. Seçenekler listesi aşağıda gösterildiği gibidir-

Sucuri_in_sidebar

Bu yüklendikten sonra, herhangi bir büyük etkinlik hakkında e-posta bildirimi alabilirsiniz. Bu, sayfa güncellemeleri, blog değişiklikleri ve web sitesindeki diğer ilgili etkinlikler hakkında uyarılar içerir..

Temel Sucuri taraması:

Eklentinin kurulumunu gördüğümüz halde, bunun nasıl çalıştığını kontrol edelim. Eklentinin dahili bir tarayıcısı var.

WordPress içinden, dosyalarda yapılan değişiklikleri inceleyebilirsiniz. Sucuri kontrol paneli, WordPress odaklı web sitesi bütünlüğünüz hakkında kapsamlı bir rapor sunar.

Tüm özellikleri kullanmaya başlamak için, sağlanan seçeneği tıklayarak API anahtarını etkinleştirmeniz gerekir. Bu, denetim günlüklerini, bütünlük denetimlerini, e-posta uyarılarını ve diğer birçok aracı etkinleştirir.

sucuri-api-anahtar

Bu tamamlandığında, ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. API anahtarında, oluşturulan API anahtarının değerini görebileceksiniz.

sucuri-pano

Bu değişiklikler kaydedildikten sonra, dosyalarda yapılan değişiklikler hakkında bildirim alırsınız. Bunun içinde dosyaları inceleyebilir ve denetim günlüklerini kontrol edebilirsiniz.

Kötü Amaçlı Yazılım Taraması, Güvenlik Duvarı (WAF), Sertleştirme, Saldırı Sonrası, Son Giriş gibi seçeneklerin bir listesini sağlar.

güvenlik duvarı için sucuri-dashboard ve daha fazlası

Engellenen kullanıcılarla birlikte, Başarısız girişleri, şu anda giriş yapmış kullanıcıları ve daha fazlasını da görüntüleyebilirsiniz.

Kötü Amaçlı Yazılım Taraması seçeneğini kullanarak da tarama başlatabilirsiniz. Bu ayrıca Kara Liste durumunu kontrol etmenizi sağlar. Sucuri, bu güvenlik açıklarından bazılarının kaldırılması için öneriler sunar.

sucuri-malware tarama

Eklentinin premium sürümü, sitenizin saldırılara, kötü amaçlı yazılım bulaşmalarına ve kötü amaçlı yazılım saldırılarını yeniden tetiklemesine engel olabilecek güçlü bir Web Uygulaması Güvenlik Duvarı-WAF’yi destekler.

XSS (Siteler Arası Komut Dosyası), Kaba kuvvet saldırısı, SQL enjeksiyon girişimleri ve diğer bazı güvenlik açıklarını engelleme özelliğine sahiptir..

Bu özelliği kullanmak için önce herhangi bir Sucuri’ye kaydolmanız gerekir.

Kaydolduktan sonra, Güvenlik Duvarı Ayarlarına girmeniz gereken API anahtarını alacaksınız.

güvenlik duvarı-settings

Sucuri Planları ve Fiyatlandırma 2018

Sucuri Web Sitesi Güvenlik Platformu Komple Web Sitesi Güvenliği

Sucuri ile Başlayın

(30-gün para iade garantisi)

Şimdi, Wordfence olan bir sonraki eklentiye geçelim

WordFence:

Wordfence, WordPress kullanıcıları için birinci sınıf güvenlik hizmetlerinden birini sağlar. Wordfence’i kullanarak web sitenizi tamamen korumak için çeşitli güvenlik mekanizmalarını açığa çıkarabilirsiniz.

Sürekli güncellenen Tehdit Savunması feed’i ile güçlendirilen Wordfence güvenlik duvarı, herhangi bir saldırıyı önlemek için güçlüdür.

En güncel güvenlik duvarı kurallarını, kötü amaçlı yazılım imzalarını ve kötü amaçlı IP adreslerini kullanır ve web siteniz için yeterli koruma sağlar.

Wordfence, web sitenize herhangi bir trafiğe izin vermeden önce, tam bir özen gösterme sorumluluğunu pratikte omuzlar..

WordPress’i WordPress’e Yükleme:

Temel Wordfence eklentisi ücretsizdir ve güvenlik özellikli bir dizi özellik sunar. Saldırıya uğramış bir web sitesini temizlemenize de yardımcı olabilir.

Yukarıda belirtilen yönteme benzer şekilde, WordPress yönetim sitesi içinden Wordfence’i arayın ve oluşturulan API anahtarını kullanarak etkinleştirin.

Wordfence seçenekleri yan sekmede Tarama, canlı trafiği izleme, IP’leri engelleme, tarama zamanlama ve diğer birçok seçenekle birlikte görülebilir-

kenar çubuğunda wordfence

Etkinleştirildikten sonra, gerekli ayrıntıları Ayarlar’da sağlayabilirsiniz. İlk kez e-posta kimliği ve diğer ayrıntılar gibi temel ayarları yapılandırabilirsiniz.

Ayrıca uyarılar, taramalar ve diğer ilgili parametreler hakkında ayrıntılar da sağlayabilirsiniz..

wordfence-temel-settings

Benzer şekilde, Uyarılar, Canlı trafik görünümü, Eklenecek taramalar, güvenlik duvarı yapılandırmaları ve diğer güvenlik seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlamak için Gelişmiş seçenekler ayarlarını da değiştirebilirsiniz.-

wordfence-ileri-settings

Temel Wordfence taraması:

Buradan sonra Wordfence kontrol panelini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Tarama seçeneğini tıklayarak bir tarama başlatabilirsiniz.

Wordfence taraması başlat seçeneğini kullanarak taramayı el ile tetikleyebilirsiniz.

wordfence tarama

Tarama her bulgunun ayrıntılı bir özetini sunar. Ayrıca bir tarama zamanlayabilirsiniz.

Wordfence eklentisini kurmak için tüm videoyu izleyin

Wordfence Fiyatlandırması 2018

Wordfence fiyatlandırması

Wordfence’ı Kullanmaya Başlayın

Sonuç:

Şimdi, neredeyse eşit derecede güçlü iki WordPress güvenlik eklentisi hakkında ayrıntılı bir açıklama sağladığım için, bunlar hakkında karşılaştırmalı bir analiz sağlayarak sonuca varmama izin verin.

En zor seçim, güvenlik herhangi bir web sitesi için çok kritik bir parametre olduğundan en iyi güvenlik eklentisini seçmektir.

Web sitesinin güvenliğiyle ilgili herhangi bir aksaklık, uzun süren yakın yankılara neden olabilir.

Hem Sucuri hem de Wordfence yüksek itibarlı şirketler. Kullanım kolaylığını karşılaştırdığımızda, Sucuri kullanımı daha basittir ve çok basit bir pano düzenine sahiptir.

Wordfence kontrol panelinin karmaşık olduğunu söyleyemem, ancak yine de Sucuri kadar kavramak kolay değil.

Dolayısıyla, WordPress ve eklenti kullanımlarında yeniyseniz, Wordfence belgelerine başvurmanız gerekir. Öğrenme eğrisi daha fazladır ve Wordfence ile teknik olarak daha fazla çaba gerektirir.

Her ikisi de küçük ölçekli web siteleri için performans açısından iyidir.

Ancak, ağır web siteleri için Wordfence, her seferinde tüm web sitesini taradığı için web sitesi performansını düşürür.

Bu nedenle, Wordfence kullanıyorsanız, tarayıcı önbelleğe almak için iyi bir önbellek eklentisi ve ayrıca önbelleğe almak için bir CDN kullandığınızdan emin olmanız gerekir..

Her iki eklentinin de en son güvenlik tehditlerinin bir listesi olsa da, Wordfence ile zorluk bunlardan bazıları güncel değil.

Wordfence’in sezgisel bir güvenlik duvarı özelliği vardır, ancak bir kişinin son derece dikkatli olması gerekir; deneyimsiz kullanıcılar kendilerini kilitleyebilir ve web sitesine erişimi kaybedebilir.

Özetlemek gerekirse, hem Sucuri hem de Wordfence, bazı yönlerden Sucuri’nin Wordfence üzerinden puanladığı uzun birleşik güvenlik özellikleri listesine sahip olsa da.

Sucuri, WordPress güvenlik eklentisi için kesinlikle en iyi seçimdir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map