Ücretsiz VPN vs Ücretli VPN: Hangisi daha iyi? (2020 yılında)

Çevrimiçi etkinliklerinizden herhangi biri konusunda katıysanız, VPN hizmeti almak kaçınılmazdır.


Hizmet sizin için internette güvenli, özel ve şifreli bir bağlantı oluşturacaktır, özellikle de çok güvenli olmayan bağlantılar.

Kullanılacak VPN seçimini düşünürken, sağlam bir bağlantı protokolleri dengesi, mükemmel özellikler ve sunucu konumu olan bir tane için araştırma yapmanız gerekecektir..

Bir VPN hizmetinin, birçok kullanıcının ihtiyaç duyduğu diğer büyük faydaları vardır ve bu nedenle size sunacak ideal bir VPN hizmeti almak gerekir..

Ücretsiz bir VPN veya ücretli bir VPN nasıl seçilir

Ücretsiz mi yoksa ücretli VPN mi edineceğinizin nihai seçimi, elde etmek istediğiniz şeye büyük ölçüde bağlı olacaktır..

Örneğin, Netflix gibi bazı hizmetlere veya coğrafi olarak kısıtlanmış herhangi bir içeriğe erişmenizi sağlayacak bir VPN’e ihtiyacınız varsa, ücretsiz bir VPN yeterli olabilir.

Ancak, size gelişmiş çevrimiçi güvenlik sağlayacak daha ciddi bir VPN arıyorsanız, o zaman tek seçeneğiniz ücretli VPN ile gitmek olacaktır..

Ücretsiz VPN hizmeti

Ücretsiz VPN hizmeti, maliyetleri düşüren veya cep dostu hizmetlere bakan insanlar için mükemmel bir seçenektir.

Ücretsiz bir VPN almak çok basitse indirme ve yükleme işlemi çok kolaydır.

Çevrimiçi olduğunuzda, özellikle herkese açık Wi-Fi alışverişinde veya çok ciddi olmayan bir şey yaparken kendinizi korumanın harika bir yolu olacaktır..

Bununla birlikte, bunun dezavantajı, üst düzey güvenlik arıyorsanız, bunu size sunamayacağıdır..

Hola gibi bazı VPN’ler bunun mükemmel bir örneğidir ve Hola VPN incelemesi,.

Sizi bilgisayar korsanlarından korumanın basit ve ucuz bir yolu olsa da, çoğunlukla çok titrek ve güvenilmez.

Birkaç alanda size hizmet etmesine rağmen, aradığınız güvenlik protokollerini sağlamak için ona güvenemezsiniz..

Ücretsiz VPN kullanmanın eksileri

 • Kötü amaçlı reklamlar alacaksınız

kötü amaçlı reklamÜcretsiz VPN’lerin çoğu, kullanıcılara çok sinir bozucu olabilecek reklamlar göstererek para üretir..

Bununla birlikte, daha sinir bozucu olan, bazı reklamlarının kötü amaçlı olduğu ve cihazınıza kötü amaçlı yazılımlar getirebileceği yönündedir..

 • Verileriniz üçüncü taraflara satılabilir

Bu ücretsiz VPN’ler de biraz para kazanmak ve ayakta kalmak istediklerinden, bazen çevrimiçi verilerinizi toplar ve üçüncü taraflara satarlar.

Bu genellikle tarayıcınızda sürekli olarak göreceğiniz reklamlar aracılığıyla olur, çünkü belirli bilgileri almak isteyen şirketlere ve reklamverenlere veri satarlar.

 • Size sınırlı bant genişliği, özellikler ve konum protokolleri sunar

Ücretsiz bir VPN kullanırken, bant genişliğini diğer kullanıcılarla paylaşacaksınız, bu da sonuçta daha düşük bağlantı hızlarına yol açıyor ve iyi bir tarama deneyimi değil.

Ücretsiz VPN, ücretli olanın aksine, İnternet öldürme anahtarı ve çoklu girişler gibi pek çok kullanışlı özelliğe sahip değil.

Son olarak, birçok üçüncü taraf kişisel verilerinizi ele geçirebileceğinden sizi açıkta bırakan eski güvenlik protokolleri sunar.

 • IP Adresi sızıntılarına yol açar

Ücretsiz VPN hizmetlerini kullanırken, kullanıcıları arayanlar için anonim olarak tutan tünel mevcut olmayabilir veya yeterince güvenli olmayabilir.

Bu, IP adresinize ve nihayetinde kişisel verilerinizin ifşa edilmesine ve üçüncü taraflarca izlenmesine veya izlenmesine olanak tanır.

Ücretsiz VPN’ler için, ücretli VPN’lerin aksine IP trafik sızıntısı çok yaygındır.

Ücretsiz VPN’ler, ücretli VPN’lerin sahip olduğu internet kill switch özelliği ile birlikte gelmez, bu da kimliğinizin her zaman her zaman korunmadığı anlamına gelir.

Ücretli VPN’ler

Ücretli VPN’ler, ücretsiz VPN’lerin aksine, oluşturdukları daha fazla sorunu çözer.

Çoğu ücretli VPN’in temelde para iade garantisi olan ExpressVPN gibi ücretsiz deneme sürümleri vardır.

Ücretsiz hizmetten ücretli hizmete geçerseniz, anonimlik ve güvenlik protokolleri açısından önemli bir etki göreceksiniz..

Artıları

 • Daha yüksek hızlar

Ücretli bir VPN’iniz olması, internet hızı açısından size daha iyi bir göz atma deneyimi sağlayacaktır.

Bunun nedeni, ücretli VPN’ler için yavaş olmadan çok sayıda bağlantıyı aynı anda halledilmesidir, çünkü dijital engellerin yüksek hızlarında gezinmenizi sağlamak için stratejik olarak her yere yerleştirilirler.

 • Birinci sınıf güvenlik

Ücretli bir VPN’in size garanti edebileceği bir şey varsa, tüm çevrimiçi etkinliklerinizi gizlemek için AES 256 bit şifreleme kullandıkları için birinci sınıf güvenlik olduğunu.

İnternet üzerinden paylaştığınız her şey gizli kalacağından, tüm verileriniz için tam bir güvenlik sağlar.

 • Bant genişliği sınırı yok

Ücretli VPN seçenekleriyle, tüm VPN sunucularında sınırsız bant genişliği elde edersiniz.

Bu mükemmel çünkü bağlantı hızlarında bir azalma yoksa kotalar hakkında endişelenmeden aktivitelerinizi kolayca yapabilirsiniz.

 • Mükemmel Müşteri Desteği

Ücretli VPN’leri kullanırken abonelik ödediğiniz için karşılığında birinci sınıf müşteri desteğine yatırım yapmıştır.

Müşteri hizmetleri 24 saat boyunca kullanılabilir, bu da onlarla istediğiniz sıklıkta ve ihtiyaç duyulduğunda ortaya çıkabileceğiniz anlamına gelir.

 • Birinci sınıf özellikler

Çevrimiçi deneyiminizi geliştirmek istiyorsanız, ücretli VPN’ler size çok çeşitli özelliklere erişebilmeleri için kullanışlı olacaktır..

Bu mükemmel çünkü internette kullanırken ne kadar çok harika özelliğe sahip olursanız o kadar fazla avantaj elde edersiniz.

 • Çoklu platform desteği

Çoğu kullanıcı kesinlikle internete bağlandıkları birden fazla cihaza sahip olduğundan, ücretli VPN ideal bir seçimdir, çünkü herhangi bir cihaza kurulabilir ve aynı anda kullanılabilirler.

Eksileri

 • VPN’ler pahalıdır

pahalı vpnÜcretli bir VPN’e sahip olmak harika özelliklere ve avantajlara sahip olabilir, ancak ceplerinize girmeniz istenecektir.

Bazı ücretli VPN’ler sundukları ekstra özellikler nedeniyle diğerlerinden daha pahalıdır ve bu herkes için uygun fiyatlı veya erişilebilir değildir.

 • Tüm ücretli VPN’ler% 100 güvenilir ve güvenli değildir

Orada birçok VPN sağlayıcısı var ve hepsinin güvenliği garanti etmediğini ve hepsinin% 100’e güvenilebileceğini belirtmek önemlidir..

Bu nedenle, paranızın karşılığını almak için ideal bir ücretli VPN elde etmek için araştırmanızı iyi yapmanız gerektiği anlamına gelir..

Sonuç

Ücretsiz bir VPN kullanmak şüphesiz güvenliğinizi ve çevrimiçi gizliliğinizi tehlikeye atar.

Ancak, paranız yoksa, özellikle halka açık WiFi’de birkaç şeyle size yardımcı olacağı için hala kullanışlı olabilir.

Ücretli bir VPN almak şiddetle tavsiye edilir, çünkü daha fazla özelliğe sahiptir, verimlidir ve çoğu çevrimiçi güvenliğinizi garanti eder.

Bununla birlikte, iyi bir deneyim ile paranızın karşılığını almak için ideal bir VPN elde etmek için derinlemesine araştırma yapmanız hala önemlidir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map