Volusion Vs Shopify: Bilmeniz Gereken Temel Farklılıklar

Çevrimiçi mağazanızı açmak veya yenilemek istiyorsanız, şanslısınız: şimdi 2019, gelecek de denir ve bunu kolayca yapmanın birçok yolu vardır.


Alışveriş sepeti ve e-ticaret yazılımı, günümüzün yazılım rönesansının bir parçasıdır ve bu, e-ticaret araçlarına ihtiyaç duyan işletme sahiplerinin çok sayıda seçeneği olduğu anlamına gelir.

Bu seçeneklerin en ünlüsü Shopify’dır. 600.000’den fazla kullanıcısıyla, Shopify 82 milyar doları aşan işlemleri kolaylaştırdı – belki de tam özellikli bir alışveriş sepeti yazılımının çoğu.

Shopify hiçbir şekilde tartışmasız en iyi e-ticaret çözümü değildir. Şimdilik en popüler olabilir, ancak birkaç rakip oldukça yakınlaşıyor (BigCommerce, WooCommerce ve diğerleri gibi).

Bu rakiplerden Volusion, kendi başına oldukça bir yıldız olduğunu kanıtladı. Henüz Shopify’ın istatistikleri olmayabilir – ancak halen 30.000’den fazla aktif kullanıcıya sahiptir ve 28 milyar dolarlık satışları kolaylaştırmıştır..

Açıkçası, Volusion doğru bir şey yapıyor olmalı. Ve Volusion’u bu karşılaştırmada popülaritesi nedeniyle küçük kardeş olarak görsek de, aslında 1999’dan beri var – bu yüzden Shopify’dan 7 yaş daha büyük, “büyük” (büyük) kardeş.

Hangisi kazanır? Daha yeni, daha büyük, Shopify veya daha eski ve hala oldukça başarılı Volusion? Shopify çok yönlü kolay bir e-ticaret çözümü olarak daha iyiyse (ipucu: öyle), Volusion kendi nişlerini nerede bulur??

İkisini karşılaştırmak biraz karmaşık olabilir, ancak deneyimim (ve sonuç olarak bu inceleme) burada. Daha fazla uzatmadan içeri girelim.

İçerik tablosu

Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak belirli bir testi görmek için atlayın

 1. Fiyatlandırma ve Özellik Karşılaştırması
 2. Kullanım kolaylığı
 3. Müşteri desteği
 4. Güvenlik ve Güvenilirlik
 5. Sonuç: Hangisini Öneririm?

Fiyatlandırma ve Özellik Karşılaştırması

Çoğunuz için en önemli önceliğin üstesinden geleceğim: fiyatlar nedir ve bu fiyatlar ne ile geliyor??

Volusion ve Shopify arketipik savaşan kardeşlerse, fiyatlandırma yapıları… şey, sadece ikizler. Shopify ve Volusion’un her ikisi de aynı fiyatlara sahip üç katmana (bu yazının yazıldığı tarih itibariyle) ve kurumsal düzeyde çözümler için özel fiyatlandırmaya sahiptir.

Shopify’ın ayda 9 $ karşılığında daha küçük bir planı var, bu da Facebook’ta satış yapmanıza izin veriyor, ancak sizin için tam bir dükkan oluşturmayacak.

Shopify fiyatlandırma

Shopify-özellikler

Shopify-özellik

Gördüğünüz gibi, bu ikisi fiyatlandırma yapılarında oldukça benzer.

Başlıca farklılıklar, her şirketin fiyatları için neler sunduğudur. Her ikisi için de, ilk katman, sınırsız ürün, temel güvenlik, müşteri desteği, kuponlar veya indirim kodları ve birkaç temel araç içeren tamamen barındırılan bir çevrimiçi mağaza sağlar..

Yarasadan hemen önce, Shopify’ın giriş seviyesi planı için biraz daha fazlasını sunduğunu görebiliriz.

Bunlardan en önemlileri arasında, terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma aracı yer alır: bir kullanıcı iletişim bilgilerini doldurur, ancak tüm ödeme işlemini tamamlamazsa Shopify, satın alma işlemini daha sonraki bir tarihte tamamlamalarını kolaylaştırmak için kaydeder..

Volusion’un hızlı zaferler kazandığı birkaç alan var. Bunlardan biri, Volusion’ın hiç olmadığı işlem ücretleri olacaktır. Volusion’ta kredi kartı ücretleri% 2.15 artı Shopify’ın% 2.9 + 30c’den daha düşük olan 30 cent işlem ücreti..

Bunun yanı sıra, Volusion ayrıca son aşamadan itibaren sınırsız sayıda personel hesabına da izin verdi. Bu, kullanıcıları en yüksek seviye 15 ve en düşük 2 ile sınırlayan Shopify’dan çok daha iyi. Bu, birden fazla ekip üyesi ile işbirliğini önemli ölçüde kolaylaştırır.

Bununla birlikte, giriş seviyesi katmanının ötesinde, Shopify’ın özellikleri daha belirgin bir fark oluşturmaya başlar. Toplu sipariş işleme, daha gelişmiş indirimler ve daha iyi destek ekleyerek genel Volusion devam ediyor.

Shopify ayrıca iyi bir rapor oluşturma yazılımı, yukarıda belirtilen terk edilmiş sepet kurtarma aracı, nakliye etiketleri ve birkaç küçük şey daha içerir. Volusion bir bloglama özelliğine sahip değildir ve dijital ürünler satamaz. Bunlar oldukça şaşkın ve Shopify’ı kitabımın önüne koy.

Öte yandan, Volusion daha fazla ödeme ağ geçidine sahiptir. Shopify daha iyi bir uygulama mağazasına sahiptir, ancak aslında onu kullanmak maliyetlerinize neden olacaktır. Buna karşılık, Volusion’ın uygulama mağazası daha kötü olsa da, muhtemelen kaydolduğunuza daha yakın bir fiyat ödersiniz..

Volusion’ın uygulama mağazası çok sınırlı olsa da, uygulamalardan biri (Zapier) boşluğu doldurmak için başka uzantılar yüklemenize izin verir. Ancak, gerekli olmaması gereken ek bir adımdır ve gerekli olmaması gereken ek maliyetler ekler.

Shopify-Uygulama-mağaza

Elbette, Shopify’ın uygulama mağazasındaki diğer bir şey, çok daha kolay ölçeklendirmenize izin vermesi ve genel olarak e-ticaret araçlarının ufkunu büyük ölçüde genişletmesidir..

Shopify-AppStore

Önemli olan sadece resmi özellik listesi değil, aynı zamanda özelliklerin ne kadar güçlü olduğudur. Bu, Shopify’ın özellikler bölümünde neden daha iyi olduğunun bir parçasıdır. Volusion ve Shopify’ın kabaca karşılaştırılabilir fiyatlandırma planları ve hatta araç setleri vardır, ancak Shopify’ın araçları biraz daha sağlam olabilir.

Örneğin, hem Shopify hem de Volusion sağlam iletişim yönetimi araçlarına sahiptir, ancak Shopify’ın kişilerinizi düzenlemenize ve yönetmenize izin verdiği şeye biraz daha fazla yaklaştığını düşünüyorum.

Her ikisinin de raporlama ve analiz işlevleri vardır, ancak Shopify daha fazlasını ve biraz daha ayrıntıyı sunar. Mağaza raporlarına göre: Bence Volusion çok daha iyi SEO ve site sıralama analizine sahip.

Son olarak, Shopify kolayca daha iyi temalara ve şablonlara sahiptir. Shopify ilk önce daha geniş bir tema yelpazesine sahiptir. Volusion’un daha fazla ücretsiz teması var, ancak Shopify’ın daha genel var. Artı, bence Shopify’ın temaları daha iyi.

Shopify-temalar

Yukarıda: Shopify’da 10 ücretsiz tema ve ek 59 ücretli tema var.

Volusion-temalar

Yukarıda: Son saydığım, Volusion’ın 14 ücretsiz teması var (elbette hepsi gösterilmiyor).

Açıkçası, bu ikisini karşılaştırmak biraz daha basitti. Son aylarda Volusion, çoğunlukla sunduğu daha iyi özellikler için değişti ve Shopify’a öncekinden çok daha yakın.

Bunu söyledikten sonra, Shopify genel olarak daha sağlam bir özellik setine ve daha yetenekli bir uygulama mağazasına sahiptir. Kullanım kolaylığı nedenleriyle (kısa süre içinde ele alacağım) mağaza inşasında genellikle daha iyidir ve bu nedenle fiyat başına kabaca daha değerlidir.

Öte yandan, para kazanmak isteyen küçük işletmeler için, Volusion ve Shopify’ın ilk katmanları çok farklı değil. Evet, Shopify’ın ilk katmanında daha iyi özellikler var, ancak Volusion’ın diğer bazı noktaları – daha geniş bir ödeme ağ geçidi aralığı, sınırsız personel hesabı, daha düşük kredi kartı ücretleri – hatta bahis oranları.

Orta ölçekli işletmeler veya daha katı e-ticaret gereksinimlerine sahip küçük işletmeler muhtemelen Shopify’ı kullanmalıdır. Shopify’ın uygulama mağazasının getirebileceği daha geniş araç setini karşılamaya istekli ve istekli olanlar, muhtemelen Shopify’ı tercih edecektir. Aksi takdirde, temel e-ticaret araçlarına ihtiyaç duyanlar Volusion’ı oldukça sağlam bir seçenek bulacak.

Kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı bu günlerde güvenilir bir şey haline geldi: birçok şirket bunu kavradı. Tabii ki, bazıları geride kalıyor. Bir alışveriş sepeti yazılımı için, kullanım kolaylığı bir öncelik olduğunu umuyoruz. Sonuçta, bu bir nokta.

Burada kazanan kim? Hafif bir farkla Shopify diyebilirim. Şimdi, öğrenme kolaylığı ve işe alım kolaylığı gittikçe, bu ikisi biraz daha uzakta olabilir.

Volusion bunların hiçbirinde kötü olmasa da, Shopify her ikisinde de oldukça iyi. Shopify, ana platformla iyi entegre edilmiş çok iyi müşteri desteğine sahiptir (bundan sonra daha fazlası) ve toplam yeni başlayanlara yardımcı olacak birçok araç içerir.

Kanımca, birkaç kişi Shopify’ın stok fotoğraf deposu gibi ücretsiz araçlarından gerçekten faydalanacak. İşletmeniz konusunda ciddiyseniz, Shopify’ın “başlangıç” aksesuarlarının her şey anlamına gelmeyeceğini anlayacaksınız..

Bununla birlikte, Shopify çeşitli deneyimlere uyum sağlamak için kendi yolundan çıkar ve yazılımı öğrenmenin yanı sıra e-mağazayı ağrısız hale getirir.

kullanım kolaylığı

Shopify, bunlardan herhangi biri için hala daha kolay, ancak Volusion’un nasıl kullanılacağını öğrenmek hiç de zor değil. Farklı kullanıcı arayüzü estetiği arasındaki tercihinizin yanı sıra, her ikisinin de asılmasını sağlamak oldukça kolaydır.

Günlük kullanım söz konusu olduğunda, bu ikisinin eşit şekilde biriktiğini düşünüyorum. Kişisel tercihe inecek ve deneyim bir dereceye kadar önemli olacak, ancak farklılıkların çok büyük olduğunu düşünmüyorum.

Volüzyonun kullanımı daha zordu: navigasyonu daha az etiket içeriyordu ve diğer şeylerin yanı sıra geri al düğmesi yoktu. Shopify’ın deneyimi hala daha basit, ancak şimdi her ikisinde de gezinmek aynı derecede kolay.

Asıl mağaza inşasına gelince, bence bunlar eşit. Volusion daha kıvrımlıydı, ancak mevcut site oluşturucusunun işlevsellik ve özelleştirilebilirliği sağlama konusunda iyi olduğunu düşünüyorum.

site oluşturucu-özellik

Bunun yanı sıra, son bir benzersiz nokta daha var: Bence, gelişim, geliştiriciler için daha kolay. Sitelerinin (veya ekibinin sitesi) kodunu düzenlemek isteyen herkes Shopify’ın kendi dilini (Sıvı olarak adlandırılır) öğrenmek zorunda kalacak.

Sıvı, özellikle deneyimliyseniz öğrenmek çok zor değildir, ancak atmanız oldukça gereksiz ve zahmetli bir adımdır. Buna karşılık, Volusion sitenizi, çok daha az uğraş veren CSS editörlerini kullanarak düzenleyebilirsiniz..

Sonuç olarak, Shopify ve Volusion’ın yaklaştığını söyleyebilirim, ancak Shopify’ın kullanımı hala daha kolay. Günlük kullanımda bu ikisi çok farklı değil, ancak Shopify öğrenme sürecini daha hızlı ve ilk mağaza inşasını kolaylaştırıyor.

Müşteri desteği

Shopify veya Volusion’ın kullanımını kolaylaştıran şeyin büyük bir kısmı ve böylece kendilerini kullanımı kolay yapı araçları olarak pazarlamalarına izin veren şey, iyi müşteri desteğidir. Shopify özellikle iyi müşteri desteği konusunda bir üne sahiptir, ancak bu hala iyi kazanılmış bir durum mudur? Ve Volusion bu alanda Shopify’dan daha ağır basabilir mi??

İki ana şeye bakacağız: doğrudan temsilcilerle iletişim kurma kalitesi ve şirket web sitelerindeki diğer kaynakların kalitesi. İkincisi ile başlayacağım.

Shopify, temsilcilerle irtibat kurmanın yanı sıra sitesinde bir ton destek özelliğine sahiptir.

Bunların mücevheri elbette bilgi tabanıdır (yardım merkezi olarak da bilinir).

Shopify yardım merkezi

Shopify’ın bilgi tabanı, e-ticaret alanı dışında bile, daha sağlam olanlardan biridir. Oldukça organize ve iyi miktarda malzemeye sahip.

Ürün:% s

Bunun yanı sıra, Shopify şaşırtıcı derecede sağlam bir forum sayfasına sahiptir; farklı ticari faaliyetler için bir dizi rehber; stok fotoğraf deposu; Shopify’ın tasarım standartlarını ayrıntılı olarak açıklayan Shopify Polaris (müşteriler için mağaza inşa edenler için yararlıdır); ve ücretsiz iş araçlarının bir listesi.

-Araçları keşfetmek

Başka birkaç şey daha var – iki podcast, bir blog vb. İçeren bir podcast sayfası – ama bence çok yardımcı değiller. Genel olarak, Shopify temsilcileri dışında bile birinci sınıf kaynaklara sahiptir. Volusion ne durumda??

Volusion’ın bilgi tabanına “yardım merkezi” denir ve sorun yoktur. Shopify’ın bilgi tabanı çok daha ayrıntılı ve organize, ancak Volusion’lar kötü değil.

Volusion kendine yardım merkezi

Shopify’da olduğu gibi, Volusion’ın diğer yerinde bilgileri de bilgi tabanından ayrılmıştır. Volusion, Shopify kadar bu kaynakların çoğuna sahip olmasa da, hala beklediğinden daha fazlasına sahip.

Bunlardan biri, her şeyin ne kadar yararlı olduğu için bilgi tabanının bir parçası olması gerektiğini düşündüğüm Volüzyon Kılavuzları. Aslında, Volusion’un Kılavuzları bölümü Shopify’lardan çok daha kullanışlıdır ve kullanılabilecek düzinelerce belge vardır.

Her neyse, başka bir kaynak Volusion’ın “araçlar” sayfası, Shopify’ın doğrudan sonucu.

Volusion-araçları

Volusion’un birkaç başka “kaynak” sayfası olmasına rağmen, çoğunlukla kabartırlar, bu yüzden rehberlerin, ücretsiz araçların ve bilgi tabanının Volusion’un yerinde bilgi veya kaynaklarının büyük kısmı olduğunu düşünürüm.

Bu kaynaklar iyi ve orada olmamasına rağmen Shopify’ın seviyesine yakın.

Müşteri temsilcileriyle uğraşmaya gelince, Volusion daha açık bir kayıp alıyor. Hem Shopify hem de Volusion telefon desteği sunar ve her ikisinin de danışma için özel uzmanları vardır. Her birinde canlı sohbet ve bilet sistemi vardır; Kalitedeki eşitsizliği vurgulamak için canlı sohbetler kullanacağım.

Volusion-sohbet-1 Volusion-sohbet-2 Volusion-sohbet-3.jpg

Volusion-sohbet-4

Gördüğünüz gibi, bu süper ideal bir canlı sohbet deneyimi değildi. Temsilci gerçek bir kişi, takdir ettiğim bir şey gibi görünse de, nispeten basit bir soruya cevap vermem 10 dakikadan fazla sürdü.

Buna karşılık, Shopify’ın canlı sohbeti çok basit ve hızlıydı.

Shopify-sohbet-2

Shopify ile tüm süreç bir veya iki dakika sürdü. Doğru, soru basitti, ama Volusion’un desteğini verdiğim soru da doğru. Volusion’ın telefon ve bilet desteğinin canlı sohbetinden daha iyi olduğunu ve Shopify’a daha yakın olduğunu söyleyeceğim, ancak hey, kötü sohbetler hala sayılıyor.

Shopify’ın temsilcilerle doğrudan iletişim kurmak için daha iyi olduğu ve yerinde bilgi veya kaynaklarda bir şekilde daha iyi olduğu açıktır, ancak Volusion bu konuda yaklaşmaktadır..

Güvenlik ve Güvenilirlik

Güvenlik ve güvenilirlik listemizdeki son şeylerdir, ancak herhangi bir işadamı bildiği gibi, en az.

Shopify’ın güvenliği hakkında şu ana kadar birkaç kez konuştuktan sonra, kötü haberi çabucak ele alacağım: Shopify güvenlik protokolleri hakkında neredeyse hiçbir şey söylemiyor.

Shopify, size büyük bir e-ticaret çözümü için neredeyse verilen PCI uyumlu olduğunu ve tüm planlar için SSL sertifikası aldığını (tekrar, belirli bir) söylemek için zaman alır.

Shopify uygunsuzluk

Oradan, temelde Shopify’ın yeterince iyi bir güvenliğe sahip olduğunu varsaymaya bırakıldınız, çünkü birkaç yıl boyunca 86 milyar dolarlık işlemleri kolaylaştırmayı başardılar..

Tamam, bu kesinlikle Shopify’ın lehine oldukça güçlü bir durum. Bununla birlikte, şeffaflık önemlidir ve eksikliği çok talihsizdir.

Volusion şeffaflık için bir işaret değildir, ancak güvenlik önlemleri hakkında Shopify’dan çok daha fazlasını ortaya koymaktadır. Ne yazık ki, sitelerinde kendisine ayrılmış bir sayfa yok, ancak bir blog yayını çok çeşitli protokolleri detaylandırıyor.

Blog yayınının hala doğru olduğunu varsayarsak, Volusion kesinlikle beni daha rahat hissettiren güvenlik standartlarına sahiptir (fiziksel altyapının 7/24 izlenmesi, düzenli iç ve dış denetimler, lansman öncesi düzenli ve titiz ürün testleri ve daha fazlası dahil).

Bu önlemlerin hala geçerli olduğunu varsayıyorum, çünkü Volusion resmi olarak test ettiğim aylar boyunca çok güvenilir oldu. Kredisine göre Shopify; şeffaflık eksikliğini rahatsız edici bulmama rağmen, Shopify’ın tutarlı bir şekilde iyi performans gösterdiği hala doğru.

Çalışma süresi her ikisi için de sürekli olarak yüksektir ve Shopify’ın veya Volusion’ın yazılımının gerçek kullanımı da dikkate değer bir hata olmadan tutarlıdır (benim deneyimime göre).

Genel olarak, hem Volusion hem de Shopify çok yüksek performans gösteriyor, ancak Volusion’un sadece harika güvenlik protokollerine sahip olduğundan emin olabiliriz. Shopify için maalesef (iyimser) eğitimli bir tahmin yapmalıyız.

Sonuç: Hangisini Öneririm?

Böylece, savaşan iki kardeşi analizimiz sona eriyor. Kim kazandı – e-ticaret devi Shopify veya kendi etkileyici istatistiklerine sahip daha küçük rakip Volusion?

Volusion, Shopify’a çok daha yakın hale getiren fiyat ve özelliklerde son zamanlarda meydana gelen değişiklikler geçirdi. İkisi yaklaşık olarak aynı fiyatlara ve her bir fiyat için çok benzer araç tahsisine sahiptir.

Shopify katmanlarında genel olarak daha iyi araçlara sahip olsa da, Volusion daha küçük olanlar da dahil olmak üzere kendi avantajlarını getirmeyi başardı..

Her ikisinin de kullanımı çok kolaydır, ancak Shopify’ın işe alım ve kurulum süreci biraz daha kolaydır. Müşteri desteği gittikçe, Shopify açıkça alıyor, ancak Volusion çok geride değil… çoğunlukla onları ayıran canlı sohbet.

Her ikisi de çok iyi performans gösteriyor, ancak Shopify’ın güvenliğinin ne kadar iyi olduğunu bilmiyoruz. Buna karşılık Volusion’ın güvenliği, bildiğimiz kadarıyla titiz ve güvenilirdir..

Shopify general, birçok alanda daha iyi bir performans gösterdiğinden, büyük bir farkla olmasa bile, tavsiye ettiğim çözüm olduğunu söyleyebilirim. Kesinlikle Shopify burada en iyi çok yönlüdür.

Bununla birlikte, tüm özellik kümesi Shopify’ın getirmesine gerek kalmadan daha düşük işlem ücretleri, daha fazla personel hesabı ve güçlü arama motoru analitiği arayan küçük işletmeler Volusion’u, Shopify’ın birkaç bükülme ile yaptığı şeyleri yapabilen harika bir çözüm bulacaktır..

Bir işletmenin gerçekten ölçeklenmesi gerekiyorsa veya olacağını düşünüyorsa, Shopify, özellikle sağlam uygulama mağazası nedeniyle daha iyi bir çözümdür.

İyi haber şu ki, kararınızı şimdi tamamlamanıza gerek yok. Shopify ve Volusion’ın iki haftalık ücretsiz deneme süresi vardır. O zaman dışarı çık ve ikisini de dene!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map