Web.com incelemesi: Satın almadan önce bilmeniz gereken her şey!

Web.com, barındırmada gizli bir devdir. Popüler, “ev” isimleri gittikçe, Web’in listeyi yapıp yapmadığını bilmiyorum.


Ancak Web.com’un otomatik olarak büyük liglere koyan 3 milyondan fazla abonesi var ve 2017’deki geliri bir milyar doların üzerindeydi. “Vay canına” doğru.

Sadece büyük olmanın yanı sıra, 1999 yılında kuruldu – bu yüzden yaklaşık yirmi yıl eski.

Tamam – Web.com bu kadar sessizce popüler olmak için ne yapıyor??

Tabii ki çok… ama aynı zamanda şaşırtıcı derecede az. Web.com’u bir süredir kullanıyorum ve size bahsetmek istediğim bir iki şey fark ettim. Okumaya devam edin, ayrıntılara girelim!

Artıları
Bizi burada Web.com’un bazı olumlu yönleriyle başlatacağım.

Web.com fiyatlandırma planlarında basittir – yani sadece üç tane vardır ve hepsi paylaşılan barındırmadır. Bazıları için bir dezavantaj (bir saniyede daha fazla), ancak diğerleri için hoş bir seçenek kümesi.

Dahası, bu planlar en ucuz olmasa da, daha uygun fiyatlı taraftadır. Aslında, bir Web.com planının daha uygun fiyatlı tarafta olacağından emin olabilirsiniz (küçük bir işletme iseniz).

Web.com ayrıca, giriş düzeyi planı da dahil olmak üzere barındırma planlarına tahsis edilmiş iyi kaynaklara sahiptir (esas olarak disk alanı ve e-posta kutuları açısından). Ayrıca, Web.com’un kullanımı çok kolaydır ve WordPress ve diğer İçerik Yönetim Sistemleri (CMS) ile iyi entegre olur.

Son olarak, müşteri desteğinin geri kalanı dikkate değer olmasa ve Web’in çok sağlam bir performansı (çalışma süresi dahil) olsa bile Web’in telefon desteği iyi.

Eksileri
Tüm bunlar iyi, ama bu incelemenin geri kalanına nüfuz edecek bir şey tanıtmak üzereyim: negatifler. Ne yazık ki, Web.com’un iyi puanlarına uymak için elverişsiz birçok şey var.

Daha önce bahsettiğim fiyatlandırma planları için, basitliğin de biraz kısıtlayıcı olduğunu tahmin edebilirsiniz. Daha karmaşık barındırma ihtiyaçları olan herhangi bir kişi veya iş (adanmış barındırma, VPS barındırma vb.) Web.com’u unutabilir.

Fiyatlandırma alt tarafta olsa da, o ucuz. Diğer bazı şirketler daha düşük başlangıç ​​fiyatları ve benzer yenileme fiyatları veya her ikisinin daha düşük sürümlerini sunar ve daha fazla önyükleme özelliği sunar.

Kaynak tahsisi iyi olsa da, bazı ek özellikler fiyatları biraz daha değerli hale getirebilir.

Müşteri desteği için canlı sohbet iffy ve bilgi tabanı bazen sığ olabilir. Genellikle, bu seçeneklerin her ikisi de işi halledecektir, ancak rekabetin her iki gecikmesinden dolayı bazı iyileştirmeler kullanabilir.

Son olarak, Web.com’un güvenlik protokolleri hakkında söyleyecek neredeyse hiçbir şeyi yok. Hemen hemen sadece çıkarımda bulunabilirsiniz ve bu güvenlik kadar önemli bir şey için iyi değildir.

Yani orada sağlıklı bir dizi profesyonel ve maalesef uzun eksiler listesi. Web.com’un durumunuzda gerçekten nerede durduğuna dair daha net bir fikir edinmek için birkaç ayrıntı daha isteyebilirsiniz. Endişelenme, seni korudum!

Fiyatlandırma ve Özellikler

İlk olarak gerçekten önemli olan şeylere atlayalım: fiyat ve bunun için ne elde edersiniz.

Web-com-planlar

Web.com, sadece üç barındırma planına sahip olduğu için hem bir con hem de bir profesyonel yarasadan çıkar. Kötü haber: evet, tonlarca seçeneğiniz yok. Özellikle, bir ton süper yüksek kaliteli veya premium barındırma seçeneğiniz yok: iyi paylaşılan barındırma alabilirsiniz ve hepsi bu kadar.

İyi haber: Web.com oldukça uygun. Şimdi, bir hobi veya kişisel nedenlerle bir web sitesine sahip olmakla veya hatta çok küçük bir serbest çalışan site ile ilgilenen bir kişiyseniz, Web.com’un başlangıç ​​fiyatları ortalamanın biraz üzerinde.

Giriş fiyatı, ilk yıl için normalden bir veya iki dolar daha yüksektir. Ancak, ikinci ve üçüncü katmanlar çok daha iyi fiyatlandırılır ve aslında tipik ikinci ve üçüncü katmanlı paylaşılan barındırma planlarından daha düşüktür.

Talihsiz şey, bu ilk yıl fiyatları genel olarak oldukça iyi olsa da, yenileme ücretlerinin çok yüksek olmasıdır. Yenileme ücretleri genellikle ilk yılın fiyatlarından önemli ölçüde yüksektir, bu nedenle orada yeni bir şey yoktur, ancak Web.com’un yenileme fiyatları 2 ila 3 kat daha pahalı olabilir.

Bu büyük bir dezavantajdır ve tasarruf etmeye çalışan bireyler için çok iyi bir fiyat aralığı değildir (veya yoğun barındırma ihtiyaçları olmayan ve barındırmada daha fazla tasarruf sağlayabilecek işletmeler).

Ancak, Web.com’un bu planları küçük işletmelere yönelik olarak tanımladığını unutmayın. Küçük bir işletme için, bu yenileme ücretleri bir sorun değildir – daha büyük sorun, paylaşılan barındırma planlarıyla sınırlı olmanın iyi olup olmadığıdır.

Dürüst olmak gerekirse, bence öyle. Web.com’un sınırlı seçimi kesinlikle birçok işletme tarafından reddedilecek, ancak birçok küçük işletme sadece iyi web sitelerine ihtiyaç duyabilir ve üst düzey özel sunucu planlarına ihtiyaç duymayabilir..

Bunu aklımızda tutarsak, Web.com’un özellikleri oldukça iyi. Örneğin, giriş seviyesi paket Temel Barındırma 300 GB disk alanı ve 100 çok kullanıcılı e-posta kutusu ile birlikte gelir.

25 FTP hesabının giriş seviyesi paketler için çok yüksek olmadığı ve ilk yıl için sınırsız veri aktarımının veya ücretsiz alan adlarının oldukça yaygın olduğu doğru olsa da, disk alanı çok cömerttir.

Örneğin Bluehost 50GB ile başlar ve GoDaddy 100GB ile başlar. Posta kutuları daha fazla farklılık gösterir, ancak yine de çok faydalıdır. İkinci katman, işleri 500GB disk alanına ve 500 e-posta kutusuna yükseltir ve son katman, disk alanını sınırsız hale getirir ve izin verilen e-posta kutularının sayısını 1.000’e bile getirir.

Paylaşılan barındırma planlarının “sınırsız ___” (disk alanı, depolama, bant genişliği vb.) Vaatleriyle ortadan kaldırmak çok kolaydır. Teknik olarak sınırlandırılmayabilirsiniz, ancak paylaşılan barındırma hesaplarındaki çok az kişi kaynak tahsisine meydan okuyacak ve herkes bunu yaptıysa paylaşılan barındırma çalışmaz (çünkü kaynaklar… paylaşılır!).

Bu nedenle, diğer sağlayıcılar ikinci katmandan itibaren neredeyse her şeyi sınırsız kılabilirken, bunun ciddi bir özellikten daha fazla olduğunu unutmayın. Web.com ile “sınırlar” oldukça yüksek ve makul (ve evet, üçüncü katmanın her şeyin sınırsız olduğunu söylediğini biliyorum).

Bunların ayrılan temel kaynaklar olduğunu unutmayın. Ayrıca, bir web sitesi oluşturucu ve WordPress yüklemesinin yanı sıra bunu seçerseniz WordPress için otomatik güncellemeler de alırsınız. Web.com, diğer içerik yönetim sistemleri veya e-ticaret çözümleri için hızlı kurulumlarda da iyi.

Tüm paketler multimedyayı destekleyebilir, ancak yalnızca son ikisi daha ciddi miktarları, özellikle de videoyu ele almak içindir. Birincisi yapabilir, ancak gösterişli grafiklerle aşırı yüklemek istemezsiniz.

Bu çoğunlukla onu özetliyor. Kuşkusuz çok fazla gelmiyor, ama bu kendi başına kötü bir şey değil. Bazı önemli barındırma sağlayıcıları sundukları her şeyin uzun listelerini oluşturarak özelliklerinin büyük bir anlaşma yapma eğilimindedir.

Hesabınızı gerçekten bu paketlerle kullanmaya başladığınızda, vaat ettiğiniz özelliklerin çoğunu kullanmadığınızı veya bazılarının gerçekten kullanmak için yükseltmeleri ödenmesi gereken hafif araçlar olduğunu fark edebilirsiniz..

İşler elbette farklılık gösterir ve Web.com’un daha iyi öne çıkabileceği kesinlikle doğrudur, ancak Web.com’un resmen daha az iyi özellikli olduğu gerçeği, daha kötü bir hizmet olduğu veya daha az yetenekli olduğu anlamına gelmez..

Bunu söyledikten sonra, Web.com’un en azından daha yüksek katmanlar için birkaç özellik daha içerebileceğini düşünüyorum. Örneğin, SSL sertifikalarının yanı sıra herhangi bir düzenli yedekleme ve geri yükleme aracı takdir edilecektir..

SSL sertifikaları hakkında kısa bir not: Bunları bugünlerde, genellikle ilk katman için, ancak en azından daha sonraki klasörler için olmasa da, barındırma planlarına dahil etmek oldukça basittir. Web.com yalnızca paketli SSL sertifikaları içermez, yalnızca ayrı olarak satar. Yılda 27,99 dolardan başlıyor. Çok kötü bir fiyat değil, ama talihsiz.

Web-com-fiyatlandırma

Artık Web.com popüler CMS’lerle çok entegre olabildiğinden, bunlar için uzantılar yükleyerek araç setinizi genişletebilirsiniz. Bunu yaparsanız, Web.com’un temel barındırma özellikleri sitenize hizmet vermek için iyi olmalıdır.

Sorun şu ki, bunu herhangi bir diğer barındırma sağlayıcısı için de yapabilirsiniz ve Web’in onlara öncelik vermenizi garanti edecek kadar göze çarptığını düşünmüyorum..

Benim sonucum, Web.com’un fiyatları için kötü olmadığı – fiyatların alt tarafta olduğu – ancak genel olarak veya belirli alanlarda gerçekten olağanüstü olmadığıdır. Web.com, kullanmayı seçtiyseniz iyi çalışır, ancak birkaç sağlayıcı da işe yarar.

Kullanım kolaylığı

Yani belki Web.com iyi fiyatlara sahiptir ve özellikleri ile iyidir. Şimdiye kadar hiçbir şey öne çıkmadı. En azından kullanımı kolay, değil mi? Reklamı olarak?

Kesinlikle böyle.

Web-com-kolaylığı kullanımı

Web.com herkes için kullanım kolaylığı sunar: geliştiriciler çeşitli dilleri kullanabilir, WordPress kullanmak isteyenler “kesintisiz kurulum” alacaktır ve site oluşturma konusunda fazla deneyime sahip olmayan kişiler sağlanan bir web sitesi oluşturucuyu kullanabilir.

Tüm bu vaatler hemen hemen doğrudur. Şantiye yönleri bir yana, sadece hosting kendini yönetmek kolaydır. Her zamanki cPanel ve iyi bir navigasyon şekli elde edersiniz. Çok fazla öğrenme eğrisi gerektirmeyen oldukça basit şeyler.

O zaman soru şu olur: Web.com rakiplerinden önemli ölçüde daha kolay mı? Bu noktada hayır demem gerekecekti. Web.com’un kullanım kolaylığı oldukça büyük sağlayıcıların çoğu ile birlikte, hepsinin kullanımı oldukça kolay.

Bununla birlikte, Web.com’un mevcut planları da dahil olmak üzere genel sadeliği hesap yönetimini de kolaylaştırır. Daha az seçenekle başa çıkmanın faydaları vardır (bazen).

Bu nedenle, hepsi bir arada Web.com, özellikle kullanımı kolay, kullanılabilirlikte endüstri standartlarına bağlıdır ve önemli olan budur.

Müşteri desteği

Web.com mükemmel olmadığından, gerçekten sağlam müşteri desteği görmek güzel olurdu. Elde ettiğimiz bu mu?

Eh, pek değil. Müşteri desteğinin kötü olduğunu söyleyemem – müşteri desteğinin temel işlevlerinin güvenilir bir şekilde yerine getirildiğini düşünüyorum – ancak diğer popüler barındırma sağlayıcılarınınkiyle aynı değil.

İki ana kaynağınız doğrudan veya iletişim kurabileceğiniz temsilcilerdir. İlkiyle başlayalım: Bir temsilci ile canlı sohbet edebilir veya onlarla telefonda konuşabilirsiniz.

Web’in canlı sohbeti ile ilgili asıl sorun kopya / macunları ve / veya botları aşırı kullanması. Bunun iyi bir örneği aşağıdaki ekran görüntüleri olacaktır (not: bu sohbet Web.com’u satın alıp test etmeye başlamadan önce gerçekleşti, ancak bir hesabım olsa bile daha kötü sohbetler benzer görünüyordu):

Web-com-chat1

Web-com-chat2

Web-com-chat3

Gördüğünüz gibi, sorumun tam olarak yanıtlanması yaklaşık 10 dakika sürdü. Temsilci veya chatbot iletişim bilgilerime reklam ile cevap verdi ve daha sonra sorumu tekrarlamak zorunda kaldığımda (özür dilerim, ekran görüntüsüne eklemeyi ihmal ettiler) yanıt daha fazla açıklama talebi oldu..

Açıkçası, ilk seferinde oldukça açıktı.

Bir kez hesabım olduğunda, canlı sohbetler kendi kendini tanıtmayı içermedi, ancak yine de bazen bu kalite seviyesine düşecekti. Her zaman bu kadar kötü değildi, ama olabilirdi, bu yüzden bu sohbeti potansiyel bir kötü sohbet deneyimine karşı bir uyarı olarak bırakın.

Telefonla destek, bence canlı sohbetten daha iyidir, bu yüzden hemen cevaplanan bir soruya ihtiyacınız varsa, iyi bir seçenek olabilir.

Web.com’un iddia edebileceği benzersiz bir şey, danışma için özel bir pazarlama uzmanları setine sahip olmasıdır. Bu kulağa hoş geliyor, çoğu kullanıcı bu kaynağı gerçekten fazla kullanmıyor.

Web.com’un pazarlama uzmanları da kaydolma ve işe alım süreci için çok kullanılıyor, ancak günlük destek için çok fazla değil.

Yerinde bilgi gelince, esas olarak Web’in bilgi tabanı ile ilgileniyor olacaksınız..

Web-com-destek

Web.com’un bilgi tabanı hakkında benzersiz olabilecek bir şey, birkaç makalenin Web’in farklı hizmetlerini / platformlarını kapsayan çakışan cevaplar içermesidir.

Web-com-network-çözümleri

Bu, her makale için geçerli değildir, elbette, yalnızca birden fazla Web.com hizmetiyle ilgili sorunları olan makaleler.

Her neyse, bütün olarak, bilgi tabanı kötü değil. Ortalama bilgi tabanı gibi, temel sorularınızın çoğunu ve hatta burada birkaç tuhaf sorunu kapsayacaktır. Daha derinlemesine olabileceğini düşünüyorum, ama dünyanın sonu değil.

Toplamda, Web.com’un müşteri desteğinin en iyi ihtimalle vasat olduğunu söyleyebilirim. Canlı sohbetler çok iyi değil, telefon desteği iyi ve tesis içi bilgilendirici materyal işi yapacak ancak daha geniş ve daha derin olabilir.

Güvenlik ve Güvenilirlik

Dürüst olalım. Web.com şu ana kadar her notaya tam olarak isabet etmiyor. Güvenlik ve güvenilirlik tasarruf zarafeti olacak mı??

Eh … bir çeşit. İyi haberle başlayacağım: Web.com% 99,9 kesintisiz çalışma vaadiyle karşılıyor.

Web-com-tek tıklama

Yanıt süresine gelince, çok da kötü olmadı, ancak Web.com’da olduğu gibi, bu da fantastik değil.

Web.com’u günlük olarak kullanırken, işler oldukça pürüzsüzdür. CPanel veya WordPress gibi şeyler, iyi bir hizmette beklediğiniz kadar tutarlı bir şekilde çalışır, ancak bu gerçekten “fantastik kalite” diye bağırmaz. “temel barındırma standartları” nı fısıldıyor.

Güvenlik ne olacak? Senin için haberlerim var mı millet: bilmiyorum.

Web.com’un “yaklaşık” sayfası benim için ölü bir bağlantı oldu. Web sitelerinde, herhangi bir sayfada “güvenlik” yazan herhangi bir bağlantıyı tıklayın mı? Sizi SSL sertifikası fiyatlandırma planları sayfasına götürecekler.

Belki bir şeyleri kaçırdığımı düşündüm. Hayır! Şuna bir göz atın: güvenlik kategorisi altındaki bilgi tabanlarının bir kısmı Web.com’un güvenlik protokolleri hakkında hiçbir şey söylemiyor.

Web-com-güvenlik

Web.com’un en azından bazı temel güvenlik altyapıları var çünkü dünya çapında 3 milyondan fazla müşteriye hizmet vermeyi başardılar. Bunu da kabul edebiliriz çünkü bir şirket olarak SSL sertifikaları satmaya çok fazla enerji ayırıyorlar.

Ama bununla ilgili ve devam etmek için çok fazla değil. Bir şirketin güvenliği hakkında fazla bir şey bilmemek can sıkıcı olmasının yanı sıra, şirketin şeffaflık eksikliğini de yansıtıyor.

Yani bir kez daha, Web.com için biraz iyi ve kötü kaldık: çalışma süresi iyi, yanıt süreleri iyi, uygulamanın genel performansı iyi, ancak güvenlik büyük ölçüde bilinmiyor.

Sonuç: Web.com’u Tavsiye Edermiyim?

Bu inceleme daha tarafsız olanlarımdan biri oldu. Web.com hakkında sevdiğim bir şey bulduğumda, eksik veya kötü bir şey buldum.

Öncelikle, hepsi paylaşılan, hosting seçenekleri sınırlı bir seçim var. Bununla birlikte, en azından bunların fiyatları genellikle oldukça iyidir ve ürün serisinin sadeliği şeffaflık avantajına sahiptir..

Web.com’un barındırma ürünleri pek çok özelliğe sahip değildir, ancak cömert kaynak hükümlerine sahiptir ve popüler CMS’lerle iyi entegre olurlar. Öte yandan, bu nitelikleri benzer veya daha düşük fiyatlar ve bazen daha fazla özellik ile diğer şirketlerle bulabilirsiniz..

Web.com’un kullanımı kesinlikle kolaydır, ancak çığır açan bir kullanıcı arayüzü değildir. Müşteri desteği gayet iyi; bazen canlı bir sohbet, iyi telefon desteği ve ılık bir bilgi tabanı.

Güvenlik ve güvenilirlik, profesyonel ve aleyhte ikiliği yeniden vurgulamaktadır: iyi performans, ancak Web.com’un güvenliği hakkında çok az şey biliyoruz.

Sonuç olarak, Web.com olduğunu düşünüyorum …fena değil. Kullanımı kolay küçük işletmeler ve basit barındırma hizmeti ve ayrıca premium sunucu yapılandırmasına ihtiyaç duymayanlar Web.com’u ele alabilir.

Yine de tavsiye edip etmeyeceğimi bilmiyorum. Web.com, bugünün barındırma şirketlerinde öne çıkmakta pek iyi değil ve Web.com’un diğer şirketlere bakarak dezavantajları olmadan masaya getirdiği iyi şeyleri bulabilirsiniz..

web.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map