Web Siteleri Nasıl Engellenir (ekran görüntüleri ile Süper Kolay Adımlar)

Web Siteleri Nasıl Engellenir (ekran görüntüleri ile Süper Kolay Adımlar)

Web Siteleri Nasıl Engellenir (ekran görüntüleri ile Süper Kolay Adımlar)

Bir kişinin web sitelerini engellemek istemesinin birçok nedeni vardır, bazen sizi sadece cihazınızın ekranlarını kırmak istediğiniz bir düzeye bölerler..


Bazı web siteleri sizi yalnızca bu kadar tahriş ederken, diğerleri bilgisayarınıza ve dosyalarınıza zarar verebilecek zararlı virüsler gönderiyor olabilir.

Bilgisayarınızdan veya çevrimiçi verilerinizden bilgi çalabilen web siteleri de vardır ve herkes bu web sitelerinden kaçınamaz veya onları engellemeden onlara bakamaz..

En iyi yol, elbette, bu web sitelerini iyi bir şekilde engellemektir! Farklı tarayıcılardaki veya işletim sistemlerindeki web sitelerini engelleyebileceğiniz farklı yöntemler vardır.

İşletim sisteminizdeki veya cihazınızdaki web sitelerini nasıl engelleyeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin!

İnternetin en önemli amacı küresel çapta bilgi paylaşmaktı. Web siteleri dünyayla paylaşılması gereken bilgileri içerecek şekilde oluşturulmuştur.

İnsanlar bu teknolojiye sahip olmanın birçok avantajını görebiliyordu, ancak buna farklı bir bakış açısı da vardı – iyi tanımlanmış bir amaçla ekranlarınıza uygunsuz içerik gösteren daha karanlık bir taraf.

Pop-up reklamları ve web sitelerini neden engellemeliyim??

Tüm pop-up reklamlar bilgi için bilgisayarınıza gizlice girmeye çalışmazken. Bazıları ekranlarınızda ve verilerinizde gerçekten çalışıyor.

Google’ın elinden aldığı iyi habere rağmen, 9 Temmuz’dan itibaren rahatsız edici reklamları tarayıcınızdan engelleyecektir. Google, geçen Şubat ayında yayınlanan reklam engelleme özelliklerini eklemeyi planlıyor.

Temel olarak, Google’ın uygulamayı planladığı şey, kötü amaçlı ve iğrenç uygulamalardan arınmış güvenli ve güvenli bir web tarama deneyimidir..

Google ofisleri marjı standartlaştırdı ve reklamları hangi uygulamaları veya şeyleri içerebileceğiyle sınırladı. Google’a başarı için sağlanan Daha İyi Reklamlar Programı.

Reklamların herhangi bir skandal veya bozuk içerikten arınmış olabilmesi için% 97’den fazla web sitesinin web filtreleri olduğu iyi bir haberdir..

Bilgisayarınızdaki Web Sitesi Nasıl Engellenir

10 yıl içinde geri gidersek, pop-up reklam sitelerini engellemek oldukça rahatsız edici. Şiddetli anksiyete ve saldırganlığa neden oldu, çünkü web sitesini kaç kez açarsanız açın, sizi bekleyen bazı sürprizler olacak.

Kesin olmak gerekirse, web sitelerinin engelleme mekanizması internetin ilk günlerinde çok karmaşıktı ve herkes bunu nasıl başarabilecekleri hakkında gerçek bilgiye sahip değildi..

Sadece bilgisayarlara değil akıllı telefonlara da bağlı olan bu sorun için daha kolay çözümlere ihtiyaç duyuldu.

Ancak zaman geçtikçe, belirli web sitelerini cihazınızdan web siteleri, uygulamalar ve tarayıcı uzantıları şeklinde engellemek için birçok çözüm oluşturuldu.

Hala bilgisayarınızdaki web sitelerini nasıl engelleyeceğinizi merak ediyor musunuz??

Huzur içinde olmanıza izin vermeyen rahatsız edici web sitelerinden kurtulmanın en iyi yollarından biri Freedom.to’ya giriş yapmak ve 30 günlük deneme paketlerini kullanmaktır. Web sitelerini birkaç kolay adımda nasıl engelleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır;

1. Ücretsiz freedom.to uygulamasını indirin
özgürlük yüklemek io

2. Uygulamayı indirdikten sonra web uygulamasını kullanarak web sitelerini engelleyebilirsinizözgürlük io blok listesi

3. Engelleme listesi seçeneğini kullanarak engellemek istediğiniz herhangi bir web sitesini seçebilirsinizengelleme siteleri özgürlük io

4. Web sitesini rahat ve kesintisiz bir deneyim için engelleyecek süreyi ekledikten sonra “Oturumu Başlat” ı tıklayın.oturum özgürlüğü

Android’de Web Sitelerini Engelleme İşte

Bu yüzden her zaman android telefonlarımızdaki web sitelerini engellemenin yollarını arıyoruz ve bazen Web Web Siteleri Nasıl Engellenir ’yazarken doğru web sitelerini aramıyoruz.

Bunun farkında olmayabilirsiniz, ancak web sitelerini engellemek telefonunuzda çok kolaydır (Evet, doğru). Telefonunuzdaki web sitelerini engellemek bir, iki ve üç kadar kolaydır.

Play Store’a gidin ve uygulamayı telefonunuza indirin ve uygulamayı başlatın. Uygulamaya giriş yapın ve gitmeye hazırsınız. Giriş sayfası böyle görünecek.

HowtoBlockWebsites

Bu, uygulamayı başlattıktan hemen sonra göreceğiniz ilk sayfadır

HowtoBlockWebsites

Başvurunuzun altında verilen görev çubuğundan “Yeni Oturum” u seçin.

HowtoBlockWebsites

Yeni Oturum sayfasında Engelleme Listesi’ni tıklayın

HowtoBlockWebsites

Ve Android Telefonunuzda engellemek istediğiniz web sitelerini seçin. Zamanlayıcıyı ayarlayın ve aşağıda verilen “Oturumu Başlat” a tıklayın

HowtoBlockWebsites

Bu kadar!

İOS’ta Web Siteleri Nasıl Engellenir

Bir iOS cihazına sahip olmak bir dikmek ama zaman zaman karmaşık.

Temelde bir çok insan rahatsız edici web sitelerini engelleyebilecek bir hizmet için elma mağazalarını ararken aradıklarını bulmakta zorluk çekiyor.

İOS kullanıcıları, kullanıcı deneyimlerini bozan pop-up reklamlar nedeniyle genellikle sorun yaşıyor. Onlardan biri misin? Hemen indirmeye başlayabilir ve kendinize biraz zaman kazandırabilirsiniz!

Bunlar, hangi virüslerin kollarınızı kaldırdığından endişe etmeden (iOS, demek istediğimiz) kendinizi en iyi anlarda şımartmak için izleyebileceğiniz bazı kolay adımlar. İşte kolay adım adım yönergeler

 1. Uygulamayı indirin
 2. 30 günlük ücretsiz deneme sürümüne veya harika bir tam pakete kaydolun (seçim sizin!)
 3. “Yeni Oturum” u seçinözgürlük io ios oturumu
 4. “Engelleme listesi” ni tıklayın
 5. Engellemek istediğiniz Web sitelerini ekleyinözgürlük io ios blok listesi
 6. Gerilimsiz taramaya başlayın!

Web Sitelerini Engellemek için Chrome / Firefox Uzantısı Nasıl Kullanılır

Chrome uzantısını buradan ve Firefox uzantısını buradan yükleyebilirsiniz. Bağlantıyı açtıktan sonra web sitelerini engellemenize ve tarayıcılarınızı daha önce hiç olmadığı gibi kullanmanıza yardımcı olacak bu basit adımları izleyin;

 1. “Uzantı Ekle” yi tıklayarak tarayıcınıza Özgürlük aracını ekleyin.özgürlük io uzantısı eklefreedom.io uzantısı başlar
 2. Yeni Oturum Başlat
 3. Tercihinize göre zamanlayıcı ekleyin
 4. Engellemek istediğiniz web sitelerini ve uygulamayı ekleyin
 5. Zaman taramasının tadını daha önce hiç olmadığı gibi çıkarın!

Uzantı, kullanıcı kolaylığı için Opera Tarayıcı’da da sunulur.

İOS’unuzdaki Web Sitelerini Engellemenin Alternatif Yolları

Bazen önerdiğimiz yöntemler belirli kullanıcılar için işe yaramaz, nedenleri genellikle aynı değildir ve bu yüzden sizin için neden işe yaramadığını teşhis etmek yerine?

Web sitelerini engellemenin alternatif yollarını kullanabilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir nedenden dolayı web sitelerinizi engellemek için yukarıda belirtilen yöntemi kullanamıyorsanız, korkmayın.

Mevcut alternatifler var.

Her ne kadar bu alternatifler aynı düzeyde arayüz sunmasa da, kesinlikle tercih edebileceğiniz iyi seçeneklerdir. Web sitelerini engellemenize yardımcı olabilecek iki yazılım şunlardır:

 1. Sıfır İrade Gücü
 2. Site Engelleyici

Sıfır İrade: Adından da anlaşılacağı gibi, çalışma ritminiz üzerinde kötü bir etkisi olan dikkat dağıtıcı web sitelerinden kendinizi kontrol etmek için hiçbir iradeniz yoksa, bir iOS kullanıcısıysanız bu uygulama sizin için.

Sizi kazançsız bir şey için sürekli olarak internette gezinmenin kötü alışkanlığından kurtarmak için seçtiğiniz siteleri engellemenizi sağlayan yerel bir uygulamadır..

Site Engelleyici: Site engelleyici, Site engelleyici krom uzantısına benzer bir uygulamadır. Değerli zamanınızı kurtarmak ve sizi seçebileceğiniz yararsız veya zararlı web sitelerinden uzak tutmak son derece yararlıdır.

Android Telefonunuzdaki web sitelerini engellemenin alternatif yolları

Alternatifler iyidir. Bazen, telefonunuzdaki mevcut uygulamanın ne kadar iyi olduğunu bilmenin en iyi yoludur. Diğer zamanlarda, devam etmenin yolu.

Keşfetmek ve böylece telefonları için en iyi uygulamayı bulmak bir insanın doğasıdır.

Sizin için en iyi sonuç vermeyebilir, ancak hepimiz ‘Android Telefonunuzda Bir Web Sitesi Nasıl Engellenir?’ İn başka bir yolunu bilmek isteriz ve işte size göre;

Site Engelleyici, Google Playstore’u kullanarak Android telefonlarınıza da indirilebilir ve dikkat dağıtıcı, zaman alıcı veya güvensiz hissettiğiniz web sitelerini anında engelleyebilirsiniz..

Sonuç

Bazen kendinizi kötü alışkanlıklardan korumak için biraz yardıma ihtiyaç duyulur ve bu teknoloji odaklı çağda sizi çalışma rutininizden durdurabilecek bol miktarda olabilir..

Bu pop-up uygulamalardan birkaçı zararlı olsa da, yanlış etkilerde ve sağlıksız alışkanlıkların yayılmasında hala önemli bir rol oynamaktadır. Dolayısıyla, bir web sitesini engelleme konusunda ikinci şüpheniz olsa bile,.

Bu küçük değişikliklerin tarama deneyiminizde ne kadar iyi olabileceğini asla bilemezsiniz. Eklemek için, web sitelerini ve tarama uygulamalarını kullanan tek kişi siz değilsiniz.

Bu yüzden dikkatli olmalısınız çünkü Barbie oyun web sitesinin neye yol açtığını asla bilemezsiniz!

Bu kullanışlı uygulamalar, zamanınızı ağır bir şekilde tüketen bir hayat kurtarıcı olabilir, bu da sizi daha verimli hale getirebilir ve muhtemelen kendiniz için yeterince zaman kazandırabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector