Web Siteniz için 7 Alan Adı İpuçları

Web siteniz için alan adına karar verdiğinizde 7 Alan Adı ipucum.


Bir alan adı seçmek, şirketiniz veya çocuğunuz için bir isim seçmekten daha az karmaşık değildir; alakalı, düşünceli ve düşünceli olmalısın.

Etki alanı adınız, Internet’teki kimliğinizdir, bu da uzay boşluğu gibi geniş ve sonsuzdur. Kullanıcıların sizi ve işletmenizi tanımasına yardımcı olacak alan adlarınızdır. Çevrimiçi bir işletmeyi başlatırken alan adından daha önemli bir şey yoktur.

Doğru yapman gerekiyor, aksi takdirde çok fazla hasar verecek.

İşletmeniz için mükemmel alan adını bulmanıza yardımcı olacağım.

Bu 7 Alan Adı ipucu, insanları izleyen paradigmayı anlamanıza yardımcı olacaktır; bir göz atın ve ardından mükemmel etki alanını aramaya başlayın:

Alan Adı İpuçları

İpucu 1. Benzersiz ve Yazması Kolay Alan Adı:
Alan adını kuruluşunuz kadar benzersiz tutmanız gerekecek, aksi takdirde güvenilirliğini kaybedecektir. Benzersiz bir alan adı ararken, basit tutmanız son derece önemlidir.

Örneğin, www.example.com ilginç bir alan adıdır, ancak www.xample.com benzersizdir. Bu ikilem, burada çok az yenilik kullanmanız ve www.examplestore.com yapmanız gerekecek çünkü insanlar genellikle ‘xample’ olarak değil, ‘örnek’ olarak örnek yazıyor.

Alan adınıza başka bir kelime ekleyerek, onu daha alakalı ve benzersiz hale getirebilirsiniz.

İpucu 2. Bir Etki Alanı Aracı kullanın:
Bir yazarın engelini mi yaşıyorsunuz? Endişeye gerek yok, internette size en iyi önerileri sunacak araçlar var. Alakalı önerileri besleyebilir ve enfes bir alan adını kaldırabilirsiniz. Bu alan adı araçlarının çoğu ücretsiz olarak kullanılabilir.

Doğru olanı seçmenize yardımcı olacak alan adı fikirleri oluşturmak için çeşitli araçları inceledim.

domainpill
İpucu 3. Alan Adınızdaki Anahtar Kelimeden Bahsedin:
alışveriş alanı

Bir niş mağaza mı inşa ediyorsunuz? Alan adına bir anahtar kelime eklemek iyi bir fikir olacaktır. Alan adındaki bir anahtar kelime, arama motorlarının gözünde daha fazla güvenilirlik taşır ve bunları tanıtmak daha kolaydır. İnsanlar bu isimleri kolaylıkla hatırlayabilir.

Örneğin, hostingsecrets.com, bu alan adı ziyaretçiye site hakkında çok şey söyler. Alan adına Anahtar Kelime dahil her zaman en iyi SEO uygulamalarından biri olacak ve tüm arama motorlarında sıralama elde size çok yardımcı olacaktır.

İpucu 4. Telif Hakkı İhlali Yapmaktan ve sayı veya tire kullanmaktan kaçının
Alan adınızdaki marka veya diğer şirket adlarını kullanarak telif hakkı sorunlarına girmeyin çünkü bu, işletmenize büyük zarar verecektir. Asla telif hakkıyla korunan alanları kullanmayın, sadece kullanmayın. İstediğiniz alan adıyla anlaşmadan önce bir kontrol çalıştırabilirsiniz. Http://www.copyright.gov/records/ adresini ziyaret edin ve güvenli tarafta olun.

Alan adında Sayılar ve Tireler kullanmak, kara listeye alınan başka bir yöntemdir. Alan adında sayı ve tire kullandığınızda, ziyaretçiler için karmaşık hale getirirsiniz. ‘6’yı‘ altı ’ile karıştırmaları çok muhtemeldir ve sonuçta tüm trafiğinizi kaybedersiniz.

Alan adında kısa çizgiler kullanmak, işletmenizle yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir. Bir çok insan Kısa Çizgi’yi (-) Alt Çizgi (_) ile karıştırır. Bundan kaçınılması gerekiyor.

İpucu 5. Alan adı uzantısının önemini anlama
alan adı uzantısının önemi

En popüler alan adı uzantılarından bazıları .com, .org, .net ve .biz; bir .net uzantısı satın alırken biraz tasarruf etmenize yardımcı olacak, ancak bu tasarruf uzun vadede işe yaramayacaktır. Bir .biz satın almak işinize çok fayda ve değer getirecek.

Her alan adı uzantısının kendine özgü değeri ve avantajları vardır. Aynı anlayışı geliştirin ve size ve işinize en uygun olanı seçin.

Ek İpucu: Web siteniz için standart URL olarak www.xyz.net’i kullanırken, www.xyz.com ve www.xyz.biz gibi benzer Alan Adları satın alıp www.xyz adresine yönlendirmeniz faydalı olacaktır. net, bu şekilde yanlış yönlendirilmiş veya karışık trafiği koruyabileceksiniz.

Çeşitli alan adı uzantılarının anlamları:

.co: Şirket, topluluk, ticaret anlamına gelir

.bilgi: bilgilendirme sitesi

.net: teknik siteler

.org: kar amacı gütmeyen kuruluşlar

.biz: iş siteleri çoğunlukla e-ticaret siteleri

.ben: kişisel web siteleri

İpucu 6. Doğrudan olmak:
Yanıltıcı bir alan adı size düzenli olarak çok fazla trafik getirecektir, ancak daha sonra sitenizin hemen çıkma oranı artacaktır, bu da uzun vadede yardımcı olmayacaktır. Bunun dışında, yüksek hemen çıkma oranı sitenizin SEO’su için iyi değildir.

Doğrudan ziyaretçiye işletmeniz hakkında bilgi isteyen ve işletmenizle alakalı bir alan adı seçin.

İpucu 7. Bölgenizi Hedefleyin:
müşterilerinizi hedefleyin

Bir niş mağaza veya bölgeye özgü bir mağaza oluşturmak, alan adı seçimine farklı bir yaklaşım gerektirir. Bir alan adı seçerken hedeflenen alanları aklınızda bulundurmanız gerekir. İşletmeniz yerel müşterilere hizmet verecekse şehri veya şehir adını eklemeyi deneyin.

İşletmeniz için bir alan adı seçerken hangi faktörlerin göz önünde bulundurulacağını artık bildiğinize göre, HIZLI AKTARMAK önemlidir. Hızlı hareket etmek önemlidir çünkü Alan Adları ucuzdur ve hızlı satılırlar.

Hala bir alan adı seçmeyle ilgili sorun yaşıyorsanız HostGator veya BlueHost’u ziyaret edin, alakalı anahtar kelimeyi doldurun ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda öneriniz olacaktır..

Umarım bu Alan Adı İpuçlarını mükemmel alan adı arayışınızda yararlı buldunuz.

Önerileriniz veya daha iyi ipuçlarınız varsa, aşağıda yorum yaparak paylaşın.

Çevrimiçi girişiminizde iyi şanslar!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map