20 tīmekļa mitināšanas žargons, kas jāzina katram vietnes īpašniekam

Kad esat jauns Web hostinga speciālists, izpratne par daudzveidīgo žargonu, ko izmanto tīmekļa mitināšanas uzņēmumi, būs biedējošs process. Lielākajai daļai no šiem tīmekļa mitināšanas uzņēmumiem nav rūp izskaidrot terminoloģiju iesācējiem, un rezultāts ir pilnīgs apjukums.


Šeit mēs piedāvājam jums 20 tīmekļa mitināšanas žargonus, kas jāzina katram vietnes īpašniekam:

Mēs piedāvājam jums 20 tīmekļa mitināšanas žargonus, kas jāzina katram vietnes īpašniekam

 1. Domēna vārda serveris
 2. CNAME
 3. Ieraksts
 4. Cpanel
 5. Satura piegādes tīkls (CDN)
 6. SSL sertifikāts
 7. Vietnes karte
 8. Augstākā līmeņa domēns (TLD)
 9. Kurš ir
 10. Zonas faili
 11. Atlēcienu līmenis
 12. Satura pārvaldības sistēma (CMS)
 13. Apakšdomēns
 14. Pavairošanas laiks
 15. RAID
 16. SAN
 17. Virtuālais privātais tīkls (VPN)
 18. Cietvielu diski (SSD)
 19. WordPress
 20. .htaccess

1. Domēna vārda serveris

Internetu veido IP adreses. Mums būtu patiešām bijis grūti piekļūt vietnei, ja mums būtu vajadzējis izmantot IP adresi, nevis www.xyz.com. Tieši domēna vārdu serveris ir aizstājis IP adreses un ir mūs izglābis no tehniskām problēmām. Domēna vārdi ir alfabētiski, un mēs tos varam viegli iegaumēt. Domēna vārda serveris ir interneta pakalpojums, kas maina domēna vārdus IP adresēs un aizved mūs uz pieprasīto vietni, kad mēģinām tam piekļūt, izmantojot vietrāžus URL, piemēram, www.xyz.com.

2. CNAME

Kanoniskais nosaukums ir ieraksts, kam var piekļūt, izmantojot dažādus nosaukumus. Piemēram, ja jūsu vietnē ir saglabāts fails, kuram var piekļūt, izmantojot failu.example.com, bet vēlaties tam piekļūt, izmantojot failu.mine.com, jums būs jāizmanto CNAME ieraksts un punkts file.mine. com uz failu.example.com.

3. Ieraksts

“A” apzīmē adresi; šo adresi interneta lietotāji vai tīmekļa pārziņi izmanto, lai atrastu datoru, kas savienots ar konkrētu vietni vai mikro emuāru veidošanas vietni. Piemēram, www.example.com ir URL, kas norāda uz konkrētu IP adresi, piemēram, 72.32.231.8; šeit “piemērs” ir ieraksts, kas norāda uz vietni.

4. Cpanel

Cpanel nozīmē vietnes vadības paneli, un tas ir ļoti līdzīgs datora vadības panelim. Tas ļauj jums pārvaldīt un administrēt darbības, kas saistītas ar jūsu tīmekļa mitināšanas kontu. Jūs varat augšupielādēt failus, attēlus un kodus savā vietnē, piesakoties Cpanel.

5. Satura piegādes tīkls (CDN)

Tas ir izplatīto serveru tīkls. Piemēram, katru reizi, kad mēģināt piekļūt vietnei no ASV, šis tīkls nodrošinās jums nepieciešamo piekļuvi no jums tuvākā servera. Šī sistēma piekļuves pieprasījumu apstrādei izmanto lietotāju ģeogrāfisko atrašanās vietu. Šis izplatītā tīkla tips palielina piekļuves ātrumu jūsu vietnei.

6. SSL sertifikāts

SSL nozīmē Secure Socket Layer, kad instalējat šo sertifikātu savā tīmekļa mitināšanā, pārliecinoties, vai katrs savienojums ir izveidots tikai ar lietotāja datoru un neviens cits dators uz jums neattiecas. Šis rīks izmanto šifrēšanu, kriptogrāfiju un piekaramo atslēgu, lai saglabātu internetā pārsūtīto datu drošību. Nekad nelietojiet savu kredītkarti vietnē, kurā nav instalēts SSL sertifikāts.

7. Vietnes karte

Tas ir paredzēts meklētājprogrammām, nevis jūsu auditorijai. Vietnes karte pamatā ir karte, kas virza meklētājprogrammas caur vissvarīgākajām jūsu vietnes lapām. Meklētājprogramma dažādu vietnes lapu indeksēšanai ir atkarīga no šīm kartēm. Pārliecinieties, ka jūsu vietnei ir viens, un esat to iesniedzis meklētājprogrammām (Google utt.), Lai indeksētu jūsu vietni.

8. Augstākā līmeņa domēns (TLD)

Pēdējo domēna segmentu sauc par augstākā līmeņa domēnu. Piemēram, “.com” ir vietnes www.xyz.com TLD. Daži no vispārējiem TLD ir .org, .in, .au, .com, .uk utt.

9. Whois

Šajā vienā lapā ir visa informācija, kas saistīta ar noteiktu domēnu. Šī lapa jums pateiks par uzņēmumu, kam pieder domēns. Izmantojot šo Whois protokolu, varat arī uzzināt domēna IP adresi. Domēna īpašnieks vienmēr var maksāt, lai drošības nolūkos slēptu šo informāciju.

10. Zonas faili

Šie ir vienkāršākie un vissvarīgākie faili, kas saistīti ar DNS. Zonas faili ir rediģējami teksta faili, kas satur visas detaļas, kas saistītas ar domēna vārda serveri. Šo failu var rediģēt, izmantojot teksta redaktorus, piemēram, EMAC un VIM.

11. Atlēcienu līmenis

Atlēcienu līmenis nav nekas cits kā to lietotāju īpatsvars, kuri pēc vienas lapas apskatīšanas virzās prom no jūsu vietnes. Meklētājprogrammas ļoti nopietni uztver atlēcienu līmeni. Ja jūsu atlēcienu līmenis ir augsts (>70%), tas parasti nozīmē, ka lietotāji jūsu vietnes saturu neuzskata par interesantu / būtisku. Tātad, jo agrāk jūs pieradinājāt šo dzīvnieku, jo labāk. Labs saturs = zemāks atlēcienu līmenis = augstāks meklētājprogrammu vērtējums = vairāk $$$$

12. Satura pārvaldības sistēma (CMS)

CMS ir datora vietne, kurā varat pārvaldīt visu savas vietnes saturu. Šīs sistēmas skaistums ir tāds, ka jums nav jālūdz Devs atjaunināt jūsu vietni. To var izdarīt pats. Populārie CMS, kas šobrīd ir tirgū, ietver WordPress un Joomla.

13. Apakšdomēns

www.xyz.com ir domēns, savukārt www.blog.xyz.com ir apakšdomēns. Uzņēmumi savu emuāru mitināšanai parasti izmanto apakšdomēnus. Apakšdomēnu mitināta emuāra izveidošana ir viens no labākajiem ienākošo saišu palielināšanas veidiem.

14. Pavairošanas laiks

Tas ir laiks, ko DNS prasa jaunu failu atjaunināšanai uz serveriem, kas atrodas dažādās ģeogrāfiskās vietās. Tātad, katru reizi atjauninot DNS iestatījumus, mitināšanas uzņēmums parasti saka, ka izmaiņu stāšanās spēkā būs nepieciešamas apmēram 24–48 stundas. Šīs “24–48 stundas” nav nekas cits kā izplatīšanās laiks.

15. RAID

Tas nozīmē lieku masīvu lētu disku. Šī ir atmiņas virtualizācijas koncepcija, ko izmanto, lai palielinātu ātrumu un datu dublēšanos. Dažādi fiziski diski tiek apvienoti, uzlabojot datu veiktspēju.

16. SAN

Storage Area Network ir ātrgaitas tīkls. Visi fiziskie diski ir tieši savienoti ar serveri caur SAN, kas galu galā palielina datu piekļuves ātrumu.

17. Virtuālais privātais tīkls (VPN)

Virtuālais privātais tīkls ir būtiska tehnoloģija, kas palīdz uzņēmumiem izveidot drošu savienojumu internetā. Ikviena pazīstama institūcija, piemēram, daudznacionālās korporācijas, valdības aģentūras un izglītības iestādes, tos izmanto. Šeit ir piemērs: www.xyzschool.com/vpn. Šī VPN tīkla tehnoloģija ļauj reģistrētiem lietotājiem droši piekļūt vietnei.

18. Cietvielu diski (SSD)

Cietvielu diskdziņi ir HDD alternatīvas. SSD ir daudz ātrāki, jo tiem nav pārvietojamu daļu. Tas nozīmētu, ka jūsu vietnei piekļūs daudz ātrāk, salīdzinot ar vietni, kurā nav diskdziņu. Daudzi uzņēmumi tagad piedāvā SSD hostingu. Dreamhost ir viens no tiem. Tātad, ja jums ir izvēle SSD salīdzinājumā ar SSD mitināšanu, noteikti vajadzētu meklēt SSD mitināšanu.

19. WordPress

WordPress ir CMS sistēma, kas palīdz pārvaldīt visu vietni, neizmantojot nevienu izstrādātāju. Izmantojot tonnas spraudņu, kas pieejami bez maksas, jūs pats varat pievienot visa veida funkcijas / funkcijas. Un vai es pieminēju, ka WordPress ir bez maksas? ��

20. .htaccess

Katru reizi .htaccess fails tiek pievienots direktorijai, un vietne tiek ielādēta, izmantojot Apache Web serverus. Šie faili un protokoli tiek izmantoti, ja rodas tādas kļūdas kā 404.

Tātad tas viss attiecas uz tīmekļa mitināšanas žargonu, kas jums kā vietnes īpašniekam būtu jāzina.

Tagad, kad jūs to zināt, ir pienācis laiks veikt nepieciešamās izmaiņas jūsu tīmekļa mitināšanā. Iekļaujiet izmaiņas, kas palīdzēs jūsu vietnei kļūt ātrai, drošai un uzticamai. Lai palielinātu ātrumu, izmantojiet virtuālās atmiņas koncepcijas un neaizmirstiet iegūt SSL sertifikātu drošākai pārlūkošanai.

Jums ir pienācis laiks pilnībā kontrolēt savu vietni. Dodieties uz priekšu un padariet savu vietni par labāko pasaulē!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map