Kā nodrošināt vietnes sagraušanu (12 izpildāmie veidi)

Uzņēmējdarbības vietne kalpo kā veikals, jo tā bieži ir pirmais kontakta punkts ar klientiem. Šī iemesla dēļ bezrūpība pret ārējiem drošības draudiem var apdraudēt kritiskās biznesa attiecības. Valdības visā pasaulē vienmēr ir centušās atturēt hakerus, pieņemot stingrus datu zādzības likumus. Tomēr datu pārkāpumu gadījumu skaits turpina pieaugt.


Šim pieaugošajam ārējo vietņu drošības draudu skaitam vajadzētu būt vislielākajām bažām jebkuram uzņēmumam. Tas notiek tāpēc, ka pat viens drošības pārkāpums var ietekmēt klienta uzticēšanos, pat ja sekas ir nenozīmīgas.

Šajā rakstā mēs aplūkosim to, kas veido vietņu drošību, kāpēc jums ir jāaizsargā sava vietne, un padomus, kā novērst hakerus.

Mēs arī aplūkosim, kā simfonijas izstrādei uzticētas komandas klātbūtne jūsu komandā var palīdzēt stiprināt jūsu vietnes drošību.

Kas ir vietnes drošība?

Vietnes drošība ir jebkurš rīcības plāns, kas paredzēts, lai novērstu nesankcionētu piekļuvi vietnes datiem un saturam.

Kad runa ir par vietņu drošību…

85% klientu nekad nenodarbojas ar vietni, kas nosūta savus datus uz nenodrošinātu savienojumu.

Pat sliktāk…

82% no viņiem nekad neriskētu pārlūkot nenodrošinātā vietnē.

Neskatoties uz šo satraucošo statistiku, vairums uzņēmumu vietņu drošību turpina uzskatīt par papildu problēmu. Saskaņā ar Risk Based Security ziņojumu 2019. gada pirmajā pusē ir notikuši vairāk nekā 3800 pārkāpumi, atklājot vairāk nekā 4 miljardus ierakstu.

Bet tā nav šokējoša daļa …

No vairāk nekā 4 miljardiem atklāto ierakstu 3,2 miljardi bija 8 datu pārkāpumu rezultātā.

Vietnes aizsardzība palīdz aizsargāt jūsu vietni no:

DDoS uzbrukumi: tas ir ļaunprātīgs uzbrukums, kas traucē normālu vietnes darbību. Tas tiek darīts, apgrūtinot vietnes apkārtējo infrastruktūru ar nevajadzīgu interneta trafiku.

Ļaunprātīga programmatūra: tiek izmantota surogātpasta izplatīšanai, slepenas klientu informācijas nozagšanai un nesankcionētas piekļuves iegūšanai vietnei.

Melnais saraksts: tas nozīmē vietnes neatļautu noņemšanu no meklētājprogrammas rezultātiem. Tas var ietvert arī tā marķēšanu ar brīdinājumiem, tādējādi novēršot apmeklētājus.

Defacement: aizstāj vietnes saturu ar ļaunprātīgu saturu.

Neaizsargātība izmanto: nozīmē izmantot nepilnības vietnē, piemēram, vecos spraudņos, lai pārņemtu vietnes kontroli.

Ņemot vērā to, ka hakeru veidošanai palīdz automatizēti skripti, kas mazgā internetu, lai izmantotu vietņu drošības nepilnības, šeit ir mūsu 12 labākie padomi, kas palīdzēs jūsu vietni aizsargāt tiešsaistē.

hostinga tablete12 veidi, kā izvairīties no vietnes uzlaušanas

 1. Regulāri atjauniniet programmatūru
 2. Izmantojiet HTTPS
 3. Uzmanību no SQL injekcijas
 4. Ieguldiet automātiskajās dublēšanās
 5. Tīmekļa lietojumprogrammu ugunsmūra (WAF) instalēšana
 6. Uzlabojiet piekļuves kontroli
 7. Slēpt administratoru lapas
 8. Ierobežot failu augšupielādi
 9. Pārbaudiet savus e-pasta pārraides portus
 10. Aizsargājiet pret XSS uzbrukumiem
 11. Vienkāršojiet kļūdu ziņojumus
 12. Instalējiet vietnes ievainojamības skenerus

Ļaujiet man sīkāk izskaidrot katru punktu.

1. Regulāri atjauniniet programmatūru

regulāri atjauniniet

Programmatūras atjaunināšana var šķist acīmredzams ieteikums, taču tas ir ārkārtīgi svarīgi, nodrošinot jūsu vietnes drošību.

Programmatūras īpašnieki regulāri izlaiž programmatūras ielāpus un drošības atjauninājumus, lai aizsargātu sistēmas pret drošības ievainojamībām, piemēram, ļaunprātīgu programmatūru un vīrusiem .

Kad esat saņēmis paziņojumus par atjaunināšanu, aicinot tos atjaunināt, pārliecinieties, ka tie nekavējoties tiek ievēroti. Piemēram, ja jūs izmantojat CMS vai forumu, vienmēr lietojiet drošības atjauninājumus un ielāpus, lai aizsargātu jūsu vietni.

2. Izmantojiet HTTPS

izmantojiet https

Katru reizi, kad sniedzat sensitīvu informāciju, pārlūka joslā vienmēr uzmanieties no https un zaļās atslēgas attēla. Šīs divas zīmes palīdzēs norādīt, vai konkrēta tīmekļa lapa ir droša.

SSL sertifikāti palīdz jums droši pārsūtīt sensitīvu informāciju, piemēram, personas datus, kredītkartes un kontaktinformāciju starp serveri un vietni.

2018. gadā Google Chrome ieviesa drošības atjauninājumu, kas vietņu apmeklētājus brīdina par to, vai vietnei ir uzstādīts SSL sertifikāts. Ja jūsu vietne nav droša, apmeklētāji vienmēr atlec pat tad, ja jūs nevācat sensitīvu informāciju.

3. SQL iesmidzināšanas piesardzība

pievērsiet uzmanību sql injekcijām

SQL injekcijas uzbrukumi notiek, ja hakeri izmanto URL parametru, lai veiktu izmaiņas datu bāzē. Tā rezultātā viņi var iegūt nesankcionētu piekļuvi jūsu vietnei.

Izmantojot standarta Transact SQL, jūsu vietne tiek pakļauta SQL injekcijas uzbrukumiem. Tas ir tāpēc, ka tie ļauj viegli ievadīt negodīgus kodus jūsu vietnes vaicājumā.

Lai izvairītos no šādiem uzbrukumiem, vienmēr izmantojiet parametrizētus vaicājumus, jo tos ir vienkārši ieviest. Lieki piebilst, ka parametrētie vaicājumi tiek plaši izmantoti daudzās tīmekļa valodās.

4. Investējiet automātiskajās dublēšanās

automātiskas dublējumkopijas

Mēs nevaram vairāk uzsvērt to, ka mums ir vietne. Kiberuzbrukumu mainīgais raksturs nozīmē, ka neviena vietne nav 100% droša. Pēdējais, ko vēlaties, ir zaudēt visu savā vietnē tikai tāpēc, ka aizmirsāt to dublēt. Šī iemesla dēļ jums vienmēr ir jābūt atjauninātai savas vietnes rezerves versijai.

Atjaunināta dublējumkopija padara atgūšanu daudz vieglāku un lētāku, neskatoties uz vilšanos, kas saistīta ar datu zaudēšanu.

Ja rodas problēmas ar datu dublēšanu manuāli, varat ieguldīt automātiskā dublēšanas rīkā.

5. Instalējiet tīmekļa lietojumprogrammu ugunsmūri (WAF)

tīmekļa lietojumprogramma ugunsmūris

Vēl viens efektīvs hakeru atturēšanas veids ir tīmekļa lietojumprogrammu ugunsmūra instalēšana. WAF tiek izvietoti servera priekšā, kur tie izsijā visu nevēlamo trafiku un bloķē visus hakeru mēģinājumus.

Lielākā daļa mūsdienu tīmekļa lietojumprogrammu ugunsmūru ir balstīti uz mākoni un nāk kā spraudņa un atskaņošanas pakalpojumi.

6. Paaugstiniet piekļuves kontroli

iestatīšanas piekļuves kontrole

Mēs vienmēr cenšamies izmantot vienotas paroles, kuras ir viegli atcerēties. Hakeri, kas ir cilvēki, arī apzinās šo vājumu un mēdz to izmantot. Kā vietnes īpašnieks pārliecinieties, ka izveidojat drošas paroles, lai novērstu hakeru neatļautus pieteikšanās mēģinājumus.

Alternatīvi, izmantojot paroļu ģeneratorus, varat izveidot drošas paroles ar īpašu burtu, burtu un ciparu kombināciju.

7. Slēpt administratoru lapas

paslēpt admin lapas

Jūsu administratora lapu slēpšana no meklētājprogrammu indeksēšanas ir vēl viens triks, ko varat izmantot, lai pievilinātu jūsu vietni. Šim nolūkam varat izmantot failu robots.txt, lai neļautu administratora lapām būt uzskaitītām meklētājprogrammās, tādējādi hakeriem kļūst grūtāk tās atrast..

Turklāt jūs varat izveidot papildu drošības slāni, ierobežojot savas vietnes pieteikšanās piekļuvi noteiktām IP adresēm, izmantojot ASP.NET..

8. Ierobežojiet failu augšupielādi

ierobežot failu augšupielādi

Failu augšupielāde vietnē ir izplatīta parādība. Tas ir īpaši svarīgi gadījumos, kad klienti vēlas augšupielādēt attēlus vai citus dokumentus. Tomēr, lai arī kāda tā būtu noderīga, faila augšupielādes iespējas mitināšana jūsu vietnē ir diezgan nozīmīga.

Neatkarīgi no tā, cik rūpīgi jūsu sistēmas pārbauda augšupielādēto failu autentiskumu, ļaunprātīgas kļūdas joprojām var ielīst. Lai no tā izvairītos, vienmēr saglabājiet augšupielādētos failus ārpus Webroot direktorija. Turklāt vienmēr izmantojiet skriptu, nepieciešamības gadījumā piekļūstot šādiem failiem.

9. Pārbaudiet savus e-pasta pārraides portus

zondes e-pasta pārraides porti

Viena no galvenajām nepilnībām, ko uzbrucēji izmanto, lai uzlauztu vietni, nav pati vietne. Tā vietā viņi izmanto jūsu e-pasta portus, lai pievienotu tos vietnei.

Tāpēc ir svarīgi nodrošināt e-pasta pārraidi. Lai to izdarītu, jums jāiet uz e-pasta iestatījumiem un jāpārbauda porti, caur kuriem notiek saziņa.

Ja sūtāt caur POP3 portu 110, IMAP portu 143 vai SMTP portu 25, ir liela iespējamība, ka e-pasta pārraide nav droša. Tomēr IMAP ports 993, SMTP ports 465 un POP3 ports 995 ir samērā droši, jo ir šifrēti..

10. Aizsargājiet pret XSS uzbrukumiem

aizsargātu pret xss uzbrukumu

Pārrobežu vietņu skriptu (XSS) uzbrukums notiek, ja ļaundabīgs skripts (-i) tiek ievadīts labdabīgā un uzticamā vietnē.

Būtībā šis ļaunprātīgais skripts darbojas klienta pusē, manipulējot ar lapas saturu un zogot informāciju. Pēc tam šī informācija tiek nodota atpakaļ uzbrucējam, kurš to var izmantot kaitīgiem mērķiem.

Ir daudzi veidi, kā izvairīties no XSS uzbrukumiem, piemēram, visu ārējo ieeju validēšana. Turklāt, izmantojot lietotāja ievadītos datus, jūs varat arī novērst XSS ievainojamības. Lai izvairītos no lietotāja ievadīšanas, jums jāapkopo un jāautentificē no ārējām pusēm saņemto datu drošība, pirms tie tiek nodoti galalietotājam.

11. Vienkāršojiet kļūdu ziņojumus

vienkāršot kļūdu ziņojumus

Kļūdas ir liels izslēgums vietņu lietotājiem un bieži var izraisīt augstu atlēcienu līmeni. Tomēr jums jāatrod līdzsvars starp informāciju, ko sniegt, un to, ko ieturēt. Nekur citur neattiecas teiciens “trāpīt tur, kur tas visvairāk sāp”, izņemot kļūdas ziņojuma sastādīšanu.

Visu savu noslēpumu izplatīšana ļauj jums tikt atklātiem, un uzbrucēji var izmantot šādu informāciju, lai nokļūtu tur, kur tā visvairāk sāp. Lai no tā izvairītos, sniedziet minimālas kļūdas uzvednēs, neatklājot sīkāku informāciju par izņēmumiem.

12. Instalējiet vietnes ievainojamības skenerus

vietnes neaizsargātības skeneris

Ja nevarat noteikt, kur atrodas jūsu vietnes tehniskie trūkumi, situāciju var būt grūti novērst. Viens no labākajiem veidiem, kā to novērst, ir ieguldījumi vietņu neaizsargātības skeneros.

Šie skeneri veic meklēšanu visās Web lapās, identificē ievainojamības un izraksta piemērotus līdzekļus.

Symfony attīstības loma vietņu drošībā

Symfony ir viens no populārākajiem atvērtā koda PHP ietvariem ar MVC arhitektūru. Pateicoties piemērotai API marķiera drošībai, CSRF aizsardzībai un dinamiskai serializēšanai, to plaši izmanto iekšējās un attālinātās attīstības komandas, lai izveidotu augstas veiktspējas lietojumprogrammas un vietnes.

Tas, ko papildina savlaicīga jaunināšana, padara to par izvēles ietvaru lielākajai daļai attīstības projektu.

Noslēguma domas

Kā redzat, vietņu drošība skar plašu jomu spektru. Kā uzņēmuma īpašniekam ir svarīgi saglabāt jūsu vietnes drošību. Apstrādājiet to tāpat kā jūs izturētos pret ķieģeļu un javas ražotni, pieņemot darbā apsardzi. Ķieģeļu un javas ražotnē ielaušanās var notikt nekad, bet tas nav dārgi, lai jūs paliktu gatavs.

Ievērojot iepriekš minētos padomus, kā nodrošināt vietni, jums nevajadzētu pietrūkt ideju par to, kā sākt. Neveiksmīgajā gadījumā jūs neesat lietpratējs, IT ārpakalpojumi ļauj nolīgt īpašu attīstības komandu, kas palīdzēs nodrošināt jūsu vietni..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map