Kas ir 401 neatļauta kļūda un kā to labot (izskaidroti 4 risinājumi)

Neapšaubāmi, pārlūkojot iecienītās vietnes tiešsaistē, esat saskāries ar kļūdu vai divām. Šīs kļūdas ir izplatīts traucējums, ko nevēlas redzēt gan tīmekļa pārziņi, gan patērētāji.


Tomēr šīs neērtības izdodas paciest un joprojām uztraukties cilvēkiem vēl šodien.

Bet kas tieši ir šie kļūdu kodi, kas neļauj izkļūt no nekurienes un nepaskaidro, kāpēc tie vispirms parādījās?

Vienkārši sakot, interneta vai globālā tīmekļa funkcijas, kas balstītas uz lietojuma protokolu, kas paredzēts izplatītām un sadarbības hipermediju informācijas sistēmām, citādi zināmas kā HTTP vai hiperteksta pārsūtīšanas protokols.

Citiem vārdiem sakot, HTTP nodrošina saziņu starp klientiem un serveriem, tādējādi nodrošinot netraucētu datu pārsūtīšanu starp abiem.

Tomēr, ja kaut kur pa ceļam rodas saziņas problēma, rodas kļūda, kas atzīmēta kā atbildes statusa kods. Visizplatītākās kļūdas ir 4xx kļūdas, kas norāda uz problēmu vai problēmu. Paturot to prātā, koncentrēsimies uz neatļautu kļūdu 401 un tās novēršanu.

4xx kļūdu veidi

Kļūdas vai statusa kodi, kas bieži sākas ar skaitli 4, attiecas uz klienta kļūdām. Citiem vārdiem sakot, jautājumiem ir kāds sakars ar klientu pieprasījumiem vai tos tieši izraisa paši klienti.

Turklāt šīs kļūdas var norādīt, vai situācija ir īslaicīga vai pastāvīga. Šeit ir daži 400 kļūdu kodu piemēri.

 • Kļūda 400: Slikts pieprasījums – šajā gadījumā serveris neapstrādā vai nevar apstrādāt pieprasījumu dažādu iemeslu dēļ, piemēram, nederīga pieprasījuma ziņojuma kadrēšana, nepareizi izveidots sintakse pieprasījums, maldinošs maršrutēšanas pieprasījums utt. Vienkārši sakot, serveris nesaprot, ko no tā vēlaties.
 • Kļūda 401: neatļauta – mūsu uzmanības centrā šodien 401 kļūda ir līdzīga 403 aizliegtajai kļūdai. Tā notiek, mēģinot pārāk daudz reižu pieteikties ar nepareiziem akreditācijas datiem, tāpēc serveris nolemj jūs neņemt vērā. Jūs, iespējams, esat izdarījis drukas kļūdu, tāpēc jums par to ir kauns. Šī lokauta ir īslaicīga un parasti ilgst apmēram 30 minūtes. Patiesa problēma ir tad, kad tiek parādīta šī kļūda, taču esat pārliecināts, ka neesat kļūdījies.
 • Kļūda 403: Aizliegts – viss ir kārtībā, taču serveris atsakās rīkoties. Kāpēc, server, kāpēc? Visizplatītākā problēma šeit ir tā, ka, iespējams, pastāv problēma ar atļauju konfigurēšanu. Vienkārši sakot, serveris uzskata, ka jums nav atļaujas piekļūt resursam neatkarīgi no jūsu autentifikācijas.
 • Kļūda 404: nav atrasts – visu laiku slavenā kļūda “Hmm … kaut kas nogāja greizi” vai “atvainojiet, lapu nevarēja atrast”, iespējams, ir visizplatītākais klienta statusa kodu veids. Kā jūs droši vien uzminējāt, šī kļūda rodas, ja resursa neeksistē vai tas šobrīd nav pieejams, bet nākotnē tā var būt.

Tagad, kad mums ir labāka izpratne par šiem nepatīkamajiem kļūdu kodiem, ir pienācis laiks pievērsties 401 un kā no tā atbrīvoties..

Kļūdas koda 401 labošana: lietotāja perspektīva

Kā minēts iepriekš, ja rodas kļūda 401, tas parasti nozīmē, ka esat norādījis nepareizus pieteikšanās akreditācijas datus, kurus serveris nevarēja atpazīt.

Tomēr tas, kas notiek, ja jūs faktiski sniedzat pareizus pieteikšanās akreditācijas datus, taču serveris joprojām nodrošina jums neatļautu ziņojumu?

Tas norāda uz dziļāku problēmu nekā vienkārša typo. Tas nozīmē, ka tīmekļa serveris, iespējams, nav saņēmis jūsu akreditācijas datus pārlūka problēmas dēļ, tāpēc tas nolemj mazliet vairāk sajaukt ar jums.

Ir daži veidi, kā varat mēģināt novērst šo problēmu, un šeit ir katras no tām piemēri.

1. Pārbaudiet URL

 • Dažos gadījumos URL pārlūkā (Uniform Resource Locator) ievadāt manuāli vai arī jums ir novecojis URL, kas ir atzīmēts ar grāmatzīmi, tāpēc jūs to izmantojat. Tā ir izplatīta kļūda, kuru var labot, pārbaudot pareizrakstības kļūdas vai pārbaudot, vai URL joprojām ir dzīvotspējīgs.

URL

2. Pārbaudiet pieteikšanās akreditācijas datus

 • Jūs būtu pārsteigts, ka drukas kļūdas ir visizplatītākais iemesls mūsu 401 problēmai. Pareizrakstības kļūdas noderīgos rīkos, kas atceras jūsu akreditācijas datus, piemēram, LastPass vai RememBear, lai jums nebūtu katru reizi jāpārrakstās akreditācijas dati, kad vēlaties pieteikties.

3. Notīriet pārlūkošanas vēsturi un sīkfailus

 • Mūsdienās vairs neviens un praktiski nekad neizdzēš pārlūkošanas vēsturi vai sīkfailus. Papildus tam, ka laika gaitā tiek savākts pārmērīgs daudzums digitālā nevēlamā satura, šis ieradums var izraisīt arī 401 kļūdas problēmu, mēģinot pieteikties jebkurā vēlamajā vietnē.Fakts ir tāds, ka sīkfaili ir fragmenti, kuros tiek glabāta daļa no jūsu personiskās informācijas, tostarp pieteikšanās akreditācijas dati. Viņi vietnei var atgādināt, kas jūs esat, bet ne vienmēr darbojas pareizi.Ja jums ir 401, bet esat pārliecināts, ka tā nav kļūda, mēģiniet notīrīt pārlūkošanas vēsturi, sīkfailus un kešatmiņu, pēc tam mēģiniet vēlreiz. To var izdarīt šādi:.
 • Mozilla Firefox – dodieties uz hamburgeru izvēlni, noklikšķiniet uz Opcijas, dodieties uz Privātums un iestatījumi un atrodiet vēsturi, noklikšķiniet uz Notīrīt vēsturi un izvēlieties Viss, lai pilnībā atbrīvotos no sīkfailiem.

Firefox iespējasFirefix privātumsFirefox iestatījums

 • Pārlūkprogrammai Google Chrome – dodieties uz dot izvēlni augšējā labajā stūrī, noklikšķiniet uz tās un atlasiet Iestatījumi > Advanced > Dzēst pārlūkošanas datus.

hroma iestatījumi

hroma iestatījumi1hroma iestatījumi1

 • Safari – vienkārši noklikšķiniet uz Notīrīt vēsturi izvēlnē Vēsture, un jūs esat gatavs.

safari skaidra vēsture

4. Flush DNS

 • Vēl viens 401 kļūdu vaininieks var būt DNS (Domain Name System) servera problēma. Par laimi šo problēmu ir diezgan viegli novērst.
 • Windows OS lietotājiem – piesakieties datorā kā administrators. Meklēšanas joslā ierakstiet “CMD”, lai atvērtu komandu uzvedni. Kad komandu uzvednē ierakstiet šo “ipconfig / flushdns” un nospiediet Enter.

loga cmd

 • Mac OS lietotājiem – nospiediet komandu un atstarpes taustiņu, lai atvērtu Spotlight meklēšanu. Reiz tur ierakstiet “Termināls”. Komandu saskarnē ierakstiet šo: “sudo killall -HUP mDNSResponder”.
 • Vai esat mēģinājis to izslēgt, pēc tam atkal ieslēgt?

gifija

401 kļūdas labošana: tīmekļa pārziņa perspektīva

Tagad, kad mēs apskatījām 401 neatļautu kļūdu un kā to novērst no klienta puses, apskatīsim, ko tīmekļa pārziņi var darīt, lai atbrīvotos no šīm kļūdām.

Atgriezties iepriekšējā versijā

 • Bieži vien tīmekļa pārziņi sava biznesa veikšanai izmanto CMS (satura pārvaldības sistēmu), piemēram, WordPress. Katrā CMS laiku pa laikam ir nepieciešami atjauninājumi, un šie atjauninājumi var ieviest svaigas jaunas kļūdas, izņemot tās, kuras viņi ir labojuši. Citiem vārdiem sakot, nav retums, ka atjauninājumi rada 401 kļūdas. Tādā gadījumā pirms atjaunināšanas vienkārši atgriezieties iepriekšējā versijā, kur viss darbojās labi.

Atinstalēt izmaiņas

 • CMS platformām, piemēram, WordPress, kas ir vispopulārākā, ir dažādi papildinājumi, kas var palīdzēt tīmekļa pārzinim. Šajos papildinājumos ietilpst motīvi, spraudņi, logrīki un tā tālāk. Kā jūs varat iedomāties, jebkurš trešās puses papildinājums var izraisīt konfliktu ar sistēmu, kuras kļūda ir 401. Šādā gadījumā vienkārši atinstalējiet visus papildinājumus, kas varētu būt izraisījuši kļūdu.

Kļūdu ietekme uz lietotājiem

Kļūdas, maigi izsakoties, rada diezgan lielas neērtības. Tie var kairināt lietotājus un ļoti negatīvi ietekmēt viņu apmierinātību un vispārējo pieredzi, kaut arī kļūda radusies tāpēc, ka lietotāji ir kļūdījušies.

Tomēr kļūdu lapu un ziņojumu var padarīt interesantu un pat izklaidējošu, lai mazinātu un mazinātu lietotāju neapmierinātību.

Tāpēc izstrādātāji izveido pielāgotas lapas kļūdu ziņojumiem. Piemēram, jūs varat mainīt kļūdu lapu meta aprakstus, lai lietotājiem būtu kļūdas konteksts, kā arī instrukcijas iespējamiem šīs problēmas risinājumiem..

Bet kur tajā ir prieks? Patiesi, neskaidrs ziņojums, kurā aprakstīts kļūdas risinājums, var būt mazinošs. Tāpēc izstrādātāji nereti iet soli tālāk, lai atvieglotu lietotāju sāpes.

 • Piemēram, Android 404 kļūdu lapa ļauj jums spēlēt muļķīgu, bet tomēr izklaidējošu spēli. Ja esat paklupis kļūdas lapā, jūs, iespējams, to darīsit pēc iespējas labāk.

404

 • Vēl viens piemērs ir Slukuma kļūdas lapa. Lai arī krāsainā ainava ar interaktīvajām cūkām un vistām var vēl vairāk uzpūst jūsu neapmierinātību, jūs nevarat palīdzēt, bet smieklīgi izlietat priecīgu asaru.
 • Ja vēlaties izklaidi, apskatiet Kualo kļūdu lapu. Šis tīmekļa mitināšanas uzņēmums ļauj jums spēlēt leģendāro kosmosa iebrucēju spēles veidu un pat gūt atlaidi, ja sasniedzat labāko rezultātu.

nav vietas

Jebkurā gadījumā pat neērtības var būt iespēja pārvērst lietas un pārvērst lietotāju neapmierinātību par ne tik daudz-neapmierinātību.

Secinājums

Visbeidzot, runa ir par to, cik radošs jūs esat un kā jūs plānojat tuvināties visai kļūdu lietai. Kļūdas turpinās pastāvēt neatkarīgi no tā, cik smagi jūs mēģināt no tām izvairīties.

Pats par sevi saprotams, ka vismaz jūs varat darīt visu iespējamo, lai tos labotu, pirms lietotāji ķeras pie lukturīšiem un rotājumiem.

401 neatļauta kļūda ir diezgan izplatīta parādība, kas galvenokārt saistīta ar lietotāja nespēju pacietīgi ievadīt pieteikšanās akreditācijas datus. Tomēr šī kļūda var notikt arī citu iemeslu dēļ.

Tāpēc ir svarīgi saprast, kā pieiet problēmai, kā arī saprast, kā to pareizi atrisināt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map