Kas ir 404 neatrasta kļūda un kā to labot (paskaidrots ar piemēru)

Kad meklētājs noklikšķina uz jūsu vietnes, viņa pārlūks nosūta jūsu serverim informāciju par saturu, kuram viņi vēlas piekļūt.


Pēc tam serveris identificē lapu, kuru viņi pieprasa, un nosūta to atpakaļ meklētāja pārlūkprogrammā.

Serveris atbild uz lietotāja pieprasījumu, izmantojot HTTP atbildes kodu.

Tagad, ja viss izdodas labi, meklētājs nolaižas lapā, neredzot atbildes kodu. No otras puses, ja mijiedarbībā starp serveri un pārlūku rodas kādas problēmas, tiek parādīts kļūdas ziņojums.

Pastāv divu veidu pārlūka kļūdu ziņojumi.

Pirmkārt, 5xx servera kļūdas norāda, ka serveris ir saskāries ar noteiktu problēmu, nespējot atbildēt uz meklētāja pieprasījumu.

Otrkārt, 4xx pārlūka kļūdas parāda, ka pastāv problēmas ar klienta pārlūkprogrammu.

Nesenā rakstā es jau esmu rakstījis par dažāda veida 4xx kļūdām, un tagad ir laiks pievērsties vismocīgākajām no tām visām.

Jā, es runāju par bēdīgi slaveno “Atvainojiet, lapu nevarēja atrast” brīdinājumu, kas jebkura meklētāja sirdī jūtas kā duncis..

Tā ir kļūda 404 Nav atrasta, informējot lietotāju, ka viņa pieprasītais saturs pašlaik nav pieejams.

Lapa nav atrasta

Noteikta kļūda 404 nav atrasta

404 kļūda ir HTTP atbildes kods, ko jūsu serveris nosūta meklētāja pārlūkprogrammai.

Šis ziņojums informē lietotāju, ka serveris darbojas, bet viņa pieprasītā lapa tajā vairs neeksistē.

Svarīgi nav sajaukt 404 kļūdas ziņojumu ar DNS kļūdu, kas norāda, ka servera vārdu nevar atrast.

404 kļūdu lapu personalizācijas nozīme

Tāpat kā jebkura cita 4xx kļūda, arī 404 lapa nav atrasta ir klienta puses kļūda.

Parasti tas notiek trīs galveno iemeslu dēļ:

 • Lietotājs ir kļūdaini ievadījis jūsu Web adresi. Pat vissīkākā kļūda var mūs vadīt pavisam citā domēnā vai parādīt 404 lapu.
 • Lietotājs noklikšķināja uz bojātās saites. Šī ir ārēja saite, kas ved uz lapu, kas jūsu vietnē vairs nepastāv.
 • Jūs noņēmāt pieprasīto satura daļu no savas vietnes vai vienkārši pārvietojāt to uz citu URL.

Jūsu mērķis ir saglabāt plankumainu lietotāju pieredzi, izskaidrojot notikušo.

Iesācējiem apskatiet parastās 404 lapas, kurās jūs pārlūkojat tiešsaistē. Parasti tie sākas ar ziņojumu, piemēram, “404 kļūda”, “404 nav atrasts”, “404 lapa nav atrasta”, kam seko mulsinošs tehniskais žargons.

Ko šādās situācijās dara meklētāji? Pārlieku satraukušies, viņi norauj šādu lapu un sāk meklēt līdzīgu saturu.

Par laimi, jūs varat no tā izvairīties, pielāgojot savas lapas 404 Error.

Aplūkojiet izcilo Lego 404. lapu.

lego lapa nav atrasta

Attēls ņemts no oficiālās lego vietnes

Tā mums māca svarīgu mācību – vienkāršība ir atslēga, lai uzlabotu lietotāju pieredzi:

 • Tā vietā, lai izvēlētos vispārīgu dizaina variantu, viņi 404 lapā izmantoja Minifigūras.

Lego 404 kļūdu lapa ir jautra, uzsverot to galvenās iezīmes, piemēram, rotaļīgumu un draudzīgumu. Izmantojot savas zīmola krāsas, tipogrāfiju, logotipus vai attēlus 404 lapā, jūs varat radīt uzticību lietotājiem un palielināt viņu zīmola atpazīstamību..

 • Viņi izmantoja dabisko valodu, lai izskaidrotu problēmu.

Lego vienkārši informēja lietotāju, ka problēmas cēlonis ir vai nu vecā saite, vai arī lapa, kas ir pārvietota. Aizstājiet sarežģītus terminus ar vienkāršiem skaidrojumiem un ikdienas valodu, kuru var saprast visi.

 • Viņi uztur meklētājus savā vietnē.

Ideja ir iedvesmot meklētājus atgriezties jūsu mājas lapā. Piemēram, nodrošiniet saiti uz jūsu mājas lapu, saiti uz jūsu vietnes karti, meklēšanas joslu, saites uz jūsu populārajām ziņām, saites uz karstākajiem produktiem (un to fotoattēlus)..

Neaizmirstiet norādīt saites uz klientu atbalstu vai pat pievienot kontaktinformācijas veidlapu, jo tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā saņemt atsauksmes no klientiem..

404 kļūdas atrašana jūsu vietnē

Ir daudz jaudīgu rīku, gan bezmaksas, gan apmaksātu, kas var palīdzēt jūsu vietnē identificēt un novērst kļūdu 404.

Izvēlieties tos, kas piedāvā reāllaika uzraudzības iespējas, kartējiet visas vietas, kur meklētāji redz 404 kļūdu, un palīdziet aprēķināt 404 kļūdas izmaksas..

1. Tīmekļa žurnāla analīze

Iesācējiem jūs varētu izmantot savu mitināšanas vidi, lai piekļūtu žurnāla failiem.

Piesakieties savā cPanel kontā un dodieties uz failu pārvaldnieku. Tas vēlamajā laika posmā sniegs jums pilnīgu žurnāla informāciju. Lai uzzinātu vairāk par to, kā meklētāji atrada kļūdu, varat izmantot vietņu žurnālus.

Viena no tās lielākajām priekšrocībām ir tā, ka tā novēro jebkuru vietnes apmeklētāju, neatkarīgi no tā, vai tas ir jūsu klients vai Google rāpuļprogrammas.

Vissvarīgākais ir tas, ka šo informāciju var viegli atvērt kā Excel failu un pēc tam klasificēt, pamatojoties uz HTTP atbildes kodu.

2. Pārmeklēšanas rīki

Pārmeklēšanas rīki, piemēram, Screaming Frog vai DeepCrawl, ir dārgumu krājums ar informāciju par jūsu vietnes saitēm. Viņi izmanto rāpuļprogrammu, kas indeksē jūsu vietni līdzīgi kā Google.

Rāpuļprogramma skenē visu jūsu vietni, un rīks nodrošina plašu visu tajā esošo salauzto saišu sarakstu. Tādā veidā jūs viegli identificēsit 404 kļūdas avotu.

Viena no lielākajām pārmeklēšanas rīku problēmām ir tā, ka to darbības joma ir ierobežota. Viņi skenē visu jūsu vietni, bet kas attiecas uz citiem kanāliem, kurus cilvēki izmanto, lai atrastu jūsu saturu?

3. Analytics rīki

Daudzi vietņu administratori savā Google Analytics kontā novēro 404 kļūdas nav atrasts. To var izdarīt, izmantojot notikumu izsekošanu, kas reģistrē lietotāju mijiedarbību ar dažādiem vietnes elementiem.

Viena no lielākajām šo rīku priekšrocībām ir tā, ka tie var jūs informēt par to, kā 404 kļūdas jums maksā. Piemēram, jūs varat klasificēt savus pārskatus no apmeklētājiem, kas piemeklēja kļūdu 404, un tiem, kuri to nedarīja, un salīdzināt savu izturēšanos.

Ja jūs izmantojat WP vietni, Yoast vietne Google Analytics ir viens no visspēcīgākajiem spraudņiem. Proti, tas automātiski iezīmē visas 404 kļūdas, lai jūs tās varētu atrast tieši pakalpojumā Google Analytics.

Viss, kas jums jādara, ir doties uz Uzvedību > Vietnes saturs > Satura izvēršana un pēc tam skatiet 404.html.

Analītisko rīku vienīgā problēma ir tā, ka tie neaizkavē jūsu vietni no kļūdām nākotnē. Viņi informē jūs tikai par lietām, kas jau notika.

4. Atgriezeniskās saites rīki

Saikņu veidošana joprojām ir viena no nozīmīgākajām SEO taktikām. Tas ļauj mums nopelnīt augstas kvalitātes saites no autoritatīviem tiešsaistes avotiem. Tas ne tikai palielinās jūsu klasifikāciju, bet arī palielinās jūsu tiešsaistes autoritāti.

Proti, tiklīdz emuāru autori izprot jūsu satura vērtību, viņi to dabiski saista.

Lai maksimāli izmantotu savu saišu veidošanas stratēģiju, jums regulāri jāuzrauga savas atpakaļsaišu saites.

Jūsu mērķis ir pārbaudīt, vai kādas surogātpastu vietnes saista ar jums, vai, vēl sliktāk, vai vietnes saista ar neesošām jūsu vietnes lapām..

Ir daudz atpakaļsaišu pārbaudītāju, piemēram, Moz Pro, Ahrefs, Monitor atpakaļsaišu un SEMrush, kas ļauj jums redzēt, kādas vietnes veido saites uz jūsu vietni..

Kad esat identificējis, ka saite ved uz izdzēstu lapu jūsu vietnē, jums jāsazinās ar emuāru autoru un jālūdz viņam izveidot saiti atpakaļ uz līdzīgu resursu jūsu emuārā.

404 kļūdas labošana

Jūs esat identificējis 404 kļūdas, tāpēc tagad tās jālabo.

Protams, tas ir atkarīgs no 404 kļūdas avota.

Piemēram, ja problēma slēpjas sabojātā saitē, rīkojieties, kā jau minēju, sazinieties ar vietnes īpašnieku un palūdziet, lai viņa aizvieto sabojāto saiti ar strādājošo..

Ja cilvēki joprojām meklē izdzēstās lapas saturu, tas nozīmē, ka tas viņiem radīja vērtību.

Jums tas ir rādītājs, ka jums vajadzētu atjaunot lapu. Protams, jums tas jādara tikai tad, ja nav pamatota iemesla, kāpēc jūs vispirms izdzēsāt lapu.

Visbeidzot, jūs varētu labot 404 kļūdu ar novirzīšanu. Tādā veidā jūs sakāt serverim, lai vadītu apmeklētāju no pārtrauktas saites uz darbojošos:

 • Manuāli izveidojiet novirzīšanu failā .htaccess – konfigurācijas failā, kas kontrolē Apache servera funkcijas. Tas tiek ievietots jūsu vietnes saknes direktorijā. Vispirms jums jāuzsver, ka vēlaties veikt paziņojuma novirzīšanu, un pēc tam izvēlieties novirzīšanu 301 (Moved Permanently). Pēc tam vēlaties norādīt novirzīto saiti, kā arī saiti, uz kuru URL novirzīt.
 • Izmantojiet novirzīšanas spraudni. Tas ir vienkāršāks veids, kā izveidot novirzīšanu. Daži no visspēcīgākajiem WordPress novirzīšanas spraudņiem ir novirzīšana, Easy HTTPS novirzīšana, 301 novirzīšana un WP 404 automātiskā novirzīšana uz līdzīgu ziņu..

Iesaiņojot to

404 neatrastās lapas kaitē jūsu klātbūtnei tiešsaistē tik daudzos līmeņos.

Ne tikai ietekmē jūsu SEO klasifikāciju, bet arī kaitē lietotāju pieredzei. Mūsdienu meklētāji ir lietpratīgi.

Viņi novērtē savu laiku un nevēlas tērēt laiku kļūdainās vietņu lapās. Tāpēc jums ir jāuzrauga 404 kļūdas savā vietnē un attiecīgi jālabo.

Protams, lapas un saturs tiek pastāvīgi dzēsts. Neatkarīgi no tā, cik uzmanīgi viņi ir, meklētājs joprojām kļūdaini ievadīs jūsu adresi vai noklikšķinās uz saites, kas nedarbojas.

Tāpēc jums ir jāizveido personalizētas lapas, kas rezonēs ar tām, informēs viņus un iedvesmos viņus palikt jūsu vietnē.

Ceru tas palīdzēs!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map