Kas ir 502 Bad Gateway kļūda un kā to labot (vienkāršs labošanas ceļvedis)

Viena no lietām, kas noteikti satrauc gan patērētājus, gan tīmekļa īpašniekus, ir tīmekļa vietnē vai vienā no tās lapām parādīties kļūdas kods. Viens no kaitinošajiem kaitēkļiem ir kļūda 502 vai slikta vārtejas kļūda.


Lai arī tā nav tik izplatīta kā citas servera kļūdas, šī ir īpaši traucējoša, ja tā rodas, jo īpaši tāpēc, ka bieži ir grūti atrast problēmas sakni.

Bet, kas tieši ir 502 slikta vārtejas kļūda?

502 slikti vārti
Vienkārši sakot, šī kļūda ir HTTP (hiperteksta pārsūtīšanas protokola) statusa kods, un tā rodas, ja viens tiešsaistes serveris nesaņem vai domā, ka nesaņēma pienācīgu atbildi no cita tiešsaistes servera.

Tas var notikt ikvienam, izmantojot jebkuru iestatījumu, jebkuru pārlūku un jebkuru ierīci. Tāpēc apskatīsim, kas izraisa šo kļūdu un kā to labot, un, cerams, no tā atbrīvosimies.

5xx banda

Kā jūs jau zināt, 502 nav vienīgā kļūda, kas var rasties starp 500 kļūdu sērijām, kuras tikai gaida, lai sabojātu jūsu dienu. Tas nozīmē, ka šeit ir dažas no visbiežāk sastopamajām un vissvarīgākajām 500 grupas kļūdām, kuras jums vajadzētu zināt.

 • 500 iekšējā servera kļūda – jūsu tīmekļa serveris parādīs šo kļūdu, kad būs saskāries ar nosacījumu, kas neļauj tam izpildīt savu uzdevumu, t.i., klienta pieprasījumu..
 • 501 nav ieviests – serveris nevar atbalstīt vai atpazīt pieprasījuma metodi. Tam trūkst pieprasījuma apstrādes funkcionalitātes, tāpēc tas reaģē ar šo kļūdu.
 • 502 Bad Gateway – serveriem bija cīņa, un viņi vairs nerunā savā starpā. Anekdotes malā, darbojoties kā starpniekserveris vai vārteja, jūsu serveris nesaņēma pareizu atbildi no augšējā servera, mēģinot apstrādāt pieprasījumu.
 • 503 Pakalpojums nav pieejams – īslaicīgs stāvoklis, kad serveris nav pieejams pieprasījumu apstrādei, jo notiek apkope vai tas pašlaik ir pārslogots.
 • 504 vārtejas noildze – serveris, darbojoties kā starpniekserveris vai vārteja, savlaicīgi nesaņēma atbildi no cita servera, piemēram, piemēram, DNS, tāpēc tas nevarēja apstrādāt pieprasījumu.
 • 505 HTTP versija netiek atbalstīta – viņa kļūda rodas, ja jūsu tīmekļa serveris nevar vai neatbalstīs HTTP protokola versijas versiju, kas nāk no pieprasījuma. Kļūda parasti satur aprakstu, kāpēc serveris nesadarbosies.
 • kļūda 502

502 kļūdas cēloņi

Vairumā gadījumu 502 kļūda ir tikai žags saziņā starp diviem tiešsaistes serveriem. Nekas būtisks un nekas pārāk nopietns. Tomēr precīzi noskaidrot, kas izraisīja 502 kļūdu, bieži vien var būt diezgan grūti.

Galvenais iemesls ir tas, ka šī kļūda rodas starp diviem tiešsaistes serveriem, kurus jūs absolūti nekontrolējat.

Tīmekļa īpašniekiem, kuri paši nav izstrādātāji, ja strādājat ar šādām kļūdām, ļoti noderīga ir jūsu komanda. Tiešsaistē varat pārbaudīt programmatūras inženiera darbu, lai iegūtu skaidru priekšstatu par to, ko jūs varētu sagaidīt no izstrādātāja, ja nolemjat pieņemt darbā.

Turklāt šī kļūda var maskēties kā dažādi citi kļūdas ziņojumi, piemēram, 502 Starpniekservera kļūda, HTTP 502, 502 Bad Gateway NGINX un tā tālāk. Jebkurā gadījumā, pirms zaudējat saprātu par to, kas varētu būt izraisījis kļūdu, šeit ir minēti daži visizplatītākie iemesli.

 • Izcelsmes serveris nedarbojas – Vienkārši sakot, iespējams, jūsu serveris nedarbojas pareizi. Jūsu problēmas sakne var būt savienojamības problēma, servera dīkstāve, pārslodze, pārāk daudz trafika utt.
 • Domēna vārda problēmas – šī problēma rodas, ja domēns pareizi nenosaka IP adresi. Nepareizi DNS ieraksti, kas iestatīti kā domēna mitināšanas līmenis, var būt iemesls šai problēmai. Arī DNS veiktajām izmaiņām, iespējams, nebija pietiekami daudz laika, lai izplatītos visā pasaulē, tāpēc rodas kļūda. Iemesls var būt lēnie TTL (Time To Live) faktori.
 • Ugunsmūris bloķē pieprasījumu – jā, vecais labais ugunsmūris un tā drošības problēmas. Ja rodas šaubas par problēmu, pārbaudiet ugunsmūri. Vairumā gadījumu galvenā kļūda, kas atrodas aiz kļūdas 502, faktiski ir ugunsmūris. Tas var bloķēt pieprasījumus starp apkalpošanu, īpaši WordPress vietnēs, kurās ir drošības spraudņi. Turklāt tā var būt arī DDoS aizsardzība.
 • Servera kļūda – jūsu serveris atsita kausu. Tam var būt vairāki iemesli. Piemēram, serveris uzturēšanas dēļ ir bezsaistē, serveris avarēja vai servera saturs pārkāpj pakalpojumu sniedzēja noteikumus un nosacījumus, skat. Attēlu.
 • Pārlūka kļūda – ticiet vai nē, bieži iemesls, kāpēc mūsu 502 iemesls ir pārlūka paplašinājumi. Tas jo īpaši attiecas uz AdBlock paplašinājumiem, kas aizsargā lietotājus no kaitinošām reklāmām un uznirstošajiem logiem. Vēl viens iemesls var būt vienkārši izmantotā pārlūka novecojusi versija.

Kļūdas 502 labošana

Tagad mēs ejam pie interesantās daļas. 502 kļūdas labošana diezgan bieži ir tik vienkārša, cik tā kļūst. No patērētāja viedokļa tas var būt tikpat viegli kā lapas atkārtota ielāde. Ir vairāki veidi, kā novērst šo kļūdu, un šeit ir daži no tiem.

 • Pārlādēt lapu – jā, jūs lasāt tik labi, vienkārši atkārtoti ielādējiet lapu, un kļūda, iespējams, ir novērsusies. Kā jau minēts iepriekš, nabadzīgajai lietai var būt nepieciešams nedaudz vairāk laika.
 • atkārtoti ielādējiet lapu

 • Sāciet jaunu pārlūka sesiju – vēl viens labojums ir aizvērt visu, notīrīt pārlūkošanas vēsturi, sīkfailus un kešatmiņu un sākt jaunu sesiju. Kļūdu var palīdzēt novērst arī jauna privāta vai inkognito sesija.
 • notīriet sīkfailus, lai izvairītos no kļūdas 502notīriet kešatmiņā saglabātos attēlus, lai izvairītos no 502 kļūdas

 • Restartējiet datoru – ja tas viss neizdodas, atiestatiet mašīnu un mēģiniet vēlreiz.
 • Izmēģiniet citu pārlūku – problēma var būt saistīta ar pārlūku, tāpēc izmēģiniet citu, piemēram, Google Chrome, Mozilla Firefox utt..
 • Atgriezieties vēlāk – viss izskatās diezgan bezcerīgi, ja izmēģinājāt visu iepriekš minēto, lai labotu kļūdu. Jūs varat mēģināt sazināties ar savu interneta pakalpojumu sniedzēju vai tīmekļa pārzini, bet pēc tam atkal aizejiet iedzert kafiju un atgriezieties vēlāk, kļūda var novērsties līdz ar atgriešanos.

Risinājums izstrādātājiem

Izstrādātāja viedoklis atšķiras no patērētāja viedokļa. 502 kļūdas labošana kā tīmekļa pārvaldnieks var būt arī bez traucējumiem. Tāpēc šeit ir daži risinājumi 502 izstrādātājiem.

 • Mēģiniet noskaidrot, vai augšējais serveris ir sasniedzams, izsekojot maršrutēšanu vai pārbaudot servera IP.
 • Izmantojiet DNS pārbaudes rīkus, lai pārbaudītu, vai kvalificētais domēna nosaukums tiek pareizi atrisināts.
 • Pārbaudiet servera vai vietnes kļūdu žurnālus, lai redzētu, vai serverī tiek parādīta kāda īpaša kļūda.
 • Vietnēm WordPress mēģiniet īslaicīgi pārdēvēt mapi “wp-content / plugins”, lai izslēgtu spraudņus kā iespējamu kļūdas iemeslu..
 • Pārbaudiet, vai ugunsmūra žurnālos nav bloķēšanas pazīmju.

Noslēguma vārds

Starp visām iespējamām kļūdām, kas var rasties serverī vai vietnē, 502 sliktā vārtejas kļūda nav vissliktākā no tām. Tomēr tas joprojām ir satraucoši.

Lai gan to var ātri un efektīvi atrisināt, tas var norādīt uz nopietnākām pamatjautājumiem, kas nākotnē var radīt nopietnākas problēmas, tāpēc ir vērts to pārbaudīt mazliet tālāk, kad tā notiks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map