Uzņēmuma vajadzību nosaukuma atrašana – sākot no augšas

Labi, ka jūs esat gatavs laist tirgū savu zīmolu, bet pat nezināt, kur sākt. Izņemot, protams, jūs zināt, ka jūsu zīmolam ir jābūt nosaukumam, vai ne?


Bet izdomāt, kā nosaukt savu zīmolu, noteikti ne vienmēr ir viegli. Par laimi, tam nav jābūt tik sarežģītam, kā jūs, iespējams, pamudinājāt ticēt. Tas faktiski var nokrist kaut kur pa vidu.

Jums ir nepieciešams veikt tālāk norādītās darbības, lai pārliecinātos, vai jums ir vārds, kas patiešām rezonē ar cilvēkiem.

Kas tu esi?

Ja jūs mēģināt izveidot vārdu, pats pirmais, kas jums jāizdomā, ir tas, kurš jūs pat esat. Nē, mēs nedomājam par jums personīgi.

Mēs domājam zīmolu, kuru jūs mēģināt izveidot. Kas ir jūsu zīmols? Ko tas dara? Kādas ir vērtības, kuras vēlaties reklamēt? Kāpēc jūsu produkts ir pat svarīgs??

Šajā solī varat arī sākt pierakstīt to uzņēmumu nosaukumus, kuri jums patiešām patīk. Padomājiet tikai par to, kas ir par katru no viņiem, kas jūs faktiski aicina, un pierakstiet arī to, kamēr jūs atrodaties.

Lai faktiski izveidotu kaut ko no sava saraksta, jums vajadzēs vismaz 8 vārdus, kas jums patiešām patīk. Viņiem nav nekāda sakara ar jūsu biznesu.

Jūs meklējat tikai vārdus, kurus vēlaties dzirdēt, un tad varat strādāt ar tiem. Izdomājiet dažus punktus par katru, kas stāsta par to, kas jums patīk.

Varbūt jums patīk tas, ka tas ir puns, vai arī jums patīk, ka tas tiešām atbilst zīmolam, kuru tā reklamē. Neatkarīgi no tā, pierakstiet to.

Kas ir jūsu auditorija?

Pieņemsim, ka jūs nodarbojaties ar mājas dekoru pārdošanu. Ja jūs pārdodat koledžas studentiem, kas vēlas iekārtot viņu kopmītnes istabu, jūs to apmeklēsit pavisam savādāk nekā tas, kas tiek pārdots pusmūža, profesionāliem cilvēkiem, kuri mūžīgi iekārto savas mājas.

Tāpēc domājiet par cilvēkiem, kuriem jūs pārdodat, kad veidojat savu zīmolu. tai jābūt mērķētai uz konkrēto auditoriju, kāda jums ir.

Padomājiet par to šādi: Robinhood ir investīciju lietotne, taču, pirmo reizi izdzirdot šo vārdu, jūs, iespējams, uzreiz domājāt par varoni no saviem bērnības stāstiem.

Tieši tāpēc viņi izvēlējās šo vārdu. tas vēršas pie tūkstošgades ar taisnīguma un viegluma sajūtu. Pati lietotne ir paredzēta, lai pārliecinātos, ka ikviens var ieguldīt bez maksas, tāpēc tas nav tikai kaut kas tiem, kam ir daudz naudas.

Kāda ir jūsu nākotne?

Attēlo savu zīmolu piecu gadu laikā. Kas jūs patiešām priecātu redzēt? Kā būtu desmit gadu laikā? Ja vēlaties būt tieši tāds pats, tikai lielāks, varat savam zīmolam nosaukt visu, kas jums patīk.

Ja domājat, ka varētu kaut ko mainīt pa ceļam, jūs nevēlaties pārāk racionalizētu vārdu. Ja jūs sākat pārdot grāmatas un pēc tam iesūtāt pildspalvās un piezīmju grāmatiņās, jūs nevēlaties vārdu, kas cilvēkiem liek domāt tikai par grāmatām, vai ne?

Vislabākais, ko varat darīt, ir izveidot viena teikuma apgalvojumus, kas apkopo jūsu vajadzības un zīmolu.

 • Es meklēju vārdu, kas parāda, ka mēs esam jautrs un pilnīgi unikāls uzņēmums.
 • Es meklēju vārdu, kas parāda, ka esam jauni, svaigi un gurni.
 • Es meklēju vārdu, kas parāda, ka mēs esam videi draudzīgi un ilgtspējīgi.

Izrakstiet dažus no tiem savam zīmolam un to, ko meklējat.

Ko tev vajag?

Labi, ka esat pierakstījis dažus vārdus, kas jums patiešām patīk, un esat izveidojis dažus kopsavilkumus par jūsu meklēto. Tagad ir laiks sākt izdomāt vārdus, kurus varētu izmēģināt.

Pirmais, kas jums jāzina par zīmolu, ir tāds, ka to vajadzētu viegli uzrakstīt, dzirdēt un pateikt. Cilvēki vēlas, lai jūs varētu kopīgot jūsu zīmolu, bet, ja viņi to nevar iegūt, tas nenotiks.

Kāds ir tavs vārds?

Neuztraucieties pārāk, jums nav nepieciešams, lai tas viss būtu pavirši uz leju tieši šajā brīdī. Tā vietā jūs sāksit ar plašu klāstu. Jūs vienkārši pierakstīsit katru vārdu, ko varat iedomāties un kas varētu noderēt jūsu zīmolam.

Dodieties ārpus kastes, esiet radošs un neuztraucieties par to, kas jums šobrīd patīk vai nepatīk. Ja jums joprojām rodas grūtības, lai sāktu, apskatiet šos radošo uzņēmumu nosaukumus.

Jūs vēlaties vārdus, kas ir patiešām plaši, un vārdus, kas ir patiešām specifiski. Izvēlieties vārdus, kas ir patiešām abstrakti un patiešām aprakstoši, vārdus, kas ir klasiski vai emocionāli.

Izvēlieties vārdus, kas apvieno vārdus, vai izveidojiet vārdus, kas sastāv no vairākiem vārdiem. Jūs varat izveidot jebko un visu, ko vēlaties, un par to varat kļūt drosmīgāks.

Kā jūs varat izvēlēties?

Tagad jūs sāksit lietu sašaurināšanas procesu. Vienkārši izlasiet katru vārdu un izlemiet, vai jums tas patīk vai nē.

Ja jūs to pagaidām atstājat, bet ja nē, tad šķērsojiet to. Vienkārši turpiniet sašaurināties, līdz iegūstat tikai piecas vai sešas iespējas, kuras jums absolūti patīk.

Ir pienācis laiks sākt jautāt cilvēkiem, kurš vārds viņus visvairāk interesē, lai uzzinātu vairāk.

Pajautājiet draugiem un ģimenes locekļiem un pat svešiniekiem, kas ietilpst mērķa demogrāfiskajā grupā. Šeit jūs saņemsit vēl vairāk atsauksmju.

Kā jūs to darāt?

Pēdējais solis šajā procesa daļā ir domēna nosaukuma iegūšana.

Jūs vēlaties domēnu, kas atbilst jūsu zīmolam un jūsu vārdam, un kuru cilvēki varēs viegli atpazīt kā saistītu ar jums. Tas nozīmē iegūt vārdu, kas labi atbilst jūsu vārdam.

Pārliecinieties arī par preču zīmes apstiprināšanu.

Galu galā jūs nevēlaties izveidot visu par savu zīmolu un savu biznesu un tad uzzināt, ka nevarat izmantot izveidoto vārdu, jo kādam citam tas jau ir.

Paturiet prātā, ka tas, ka nevienam nav precīza vārda, nenozīmē, ka tā nevar būt problēma.

Jūs vēlaties pārliecināties, ka arī jūs neesat izskatījies pārāk tuvu nevienam citam. Ja jūs to darāt, jums var rasties juridiskas problēmas, un tas nepalīdzēs jums sākt un veidot jūsu biznesu.

Nobeiguma vārdi

Runājot par jūsu vārda izveidi, tas būs grūts process.

Mēs neteiksim jums, ka tā būs pastaiga pa parku. Bet tas noteikti būs arī jautrs process.

Jums būs ļoti jāpaļaujas uz savu vārdu, lai palīdzētu izveidot savu zīmolu un izveidotu saikni ar potenciālajiem klientiem.

Nepieciešams laiks, lai izietu šo procesu, un neizlaidiet nevienu no šīm darbībām. Jūs redzēsiet, ka jums ir daudz vieglāk izveidot savu zīmolu un savu biznesu, ja to darāt.

Galu galā jūs novērtēsit citus vārdus, pirms kādreiz nāksiet klajā ar savējiem, lai pārliecinātos, ka turaties pie lietām, kuras jums patiešām patīk.

Pēc tam pārliecinieties, vai jūsu zīmols visiem iesaistītajiem dalībniekiem liks jūsu labāko soli uz priekšu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map