Kas yra 401 neleistina klaida ir kaip ją ištaisyti (paaiškinta 4 sprendimai)

Be abejo, naršydami mėgstamiausias svetaines internete, jūs pastebėjote klaidą ar dvi. Šios klaidos yra dažnas nepatogumas, kurio nemėgsta matyti tiek žiniatinklio valdytojai, tiek vartotojai.


Vis dėlto šiuos nepatogumus pavyksta ištverti ir toliau varginti žmones net ir šiandien.

Bet kas tiksliai yra šie klaidų kodai, kurie neišvengiamai pasirodo niekur ir nepaaiškina, kodėl jie atsirado pirmiausia?

Paprasčiau tariant, interneto arba žiniatinklio funkcijos, pagrįstos paskirstytų ir bendradarbiaujančių hipermedia informacinių sistemų pritaikymo protokolu, kitaip žinomu kaip HTTP arba hiperteksto perdavimo protokolas..

Kitaip tariant, HTTP įgalina ryšį tarp klientų ir serverių, taip užtikrinant sklandų duomenų perdavimą tarp jų.

Tačiau kai kur nors kyla ryšio problemų, įvyksta klaida, pažymėta kaip atsakymo būsenos kodas. Dažniausiai pasitaikančios klaidos yra 4xx klaidos, vaizduojančios problemą ar problemą. Atsižvelgdami į tai, atkreipkime dėmesį į 401 neteisėtą klaidą ir kaip ją ištaisyti.

4xx klaidų tipai

Klaidos ar būsenos kodai, prasidedantys skaičiumi 4, dažnai nurodo kliento klaidas. Kitaip tariant, problemos yra susijusios su klientų prašymais arba jas tiesiogiai sukelia patys klientai.

Be to, šios klaidos gali reikšti, ar padėtis laikina ar nuolatinė. Čia pateikiami keli 400 klaidų kodų pavyzdžiai.

 • 400 klaida: bloga užklausa – tokiu atveju serveris nenagrinės arba negalės apdoroti užklausos dėl įvairių priežasčių, tokių kaip netinkamas užklausos pranešimo įrėminimas, netinkamai suformuota sintaksės užklausa, apgaulinga maršruto parinkimo užklausa ir pan. Paprasčiau tariant, serveris nesupranta, ko iš jo norite.
 • 401 klaida: neleistina – Šiandien mūsų tema 401 klaida yra panaši į 403 draudžiamą klaidą. Tai įvyksta, kai per daug kartų bandote prisijungti naudodamiesi neteisingais kredencialais, todėl serveris nusprendžia jus pašalinti. Jūs tikriausiai padarėte rašybos klaidą, dėl kurios jums buvo gėda. Šis blokavimas yra laikinas ir paprastai trunka maždaug 30 minučių. Tikroji problema yra tada, kai gaunate šią klaidą, tačiau esate tikri, kad nepadarėte klaidos.
 • 403 klaida: draudžiama – viskas gerai, tačiau serveris atsisako imtis veiksmų. Kodėl, serveris, kodėl? Dažniausiai pasitaikanti problema yra ta, kad tikriausiai yra problemų dėl leidimų konfigūravimo. Paprasčiau tariant, serveris mano, kad jūs neturite leidimo pasiekti išteklių, nepaisant jūsų autentifikacijos.
 • Klaida 404: nerasta – visų laikų garsioji klaida „Oi, kažkas nepavyko“ arba „atsiprašome, puslapio nepavyko rasti“ yra turbūt labiausiai paplitusi kliento būsenos kodo rūšis. Kaip jūs tikriausiai atspėjote, ši klaida atsiranda, kai šaltinio nėra arba jo šiuo metu nėra, bet gali būti taip ateityje.

Dabar, kai mes geriau suprantame šiuos baisius klaidų kodus, atėjo laikas sutelkti dėmesį į 401 kodą ir jo atsikratyti..

401 klaidos kodo taisymas: vartotojo perspektyva

Kaip minėta anksčiau, jei patiriate klaidą 401, tai paprastai reiškia, kad pateikėte neteisingus prisijungimo kredencialus, kurių serveris negalėjo atpažinti.

Tačiau, kas nutinka, kai iš tikrųjų pateikiate teisingus prisijungimo duomenis, tačiau serveris vis tiek pateikia jums neleistiną pranešimą?

Tai rodo gilesnę problemą nei paprasta rašybos klaida. Tai reiškia, kad žiniatinklio serveris gali negauti jūsų kredencialų dėl naršyklės problemos, todėl jis nusprendžia šiek tiek daugiau suklaidinti jus.

Yra keletas būdų, kaip galite pabandyti išspręsti šią problemą. Čia pateikiami kiekvieno iš jų pavyzdžiai.

1. Patikrinkite URL

 • Kai kuriais atvejais URL naršyklėje įvedate URL (Uniform Resource Locator) rankiniu būdu arba turite pasenusį URL žymę, kad naudojatės tuo. Tai dažna klaida, kurią galima ištaisyti patikrinant rašybos klaidas arba patikrinant, ar URL vis dar tinkamas.

URL

2. Patikrinkite prisijungimo duomenis

 • Nustebtumėte, kad rašybos klaidos yra dažniausia mūsų 401 problemos priežastis. Rašybos klaidos naudinguose įrankiuose, kurie atsimena jūsų kredencialus, pvz., „LastPass“ ar „RememBear“, kad nereikėtų kiekvieną kartą iš naujo rašyti kredencialo, kai norite prisijungti.

3. Išvalykite naršymo istoriją ir slapukus

 • Šiandien niekas praktiškai niekada neišvalo naršymo istorijos ar slapukų. Šis įprotis ne tik kaupia daugybę skaitmeninio šlamšto laikui bėgant, bet taip pat gali sukelti 401 klaidos problemą, kai bandote prisijungti prie bet kurios jūsų pasirinktos svetainės.Faktas yra tas, kad slapukai yra fragmentai, kuriuose saugoma dalis jūsų asmeninės informacijos, įskaitant prisijungimo duomenys. Jie gali priminti svetainei, kas jūs esate, tačiau jie ne visada veikia tinkamai. Jei gaunate 401, bet esate tikri, kad tai nėra rašybos klaida, pabandykite išvalyti naršymo istoriją, slapukus ir talpyklą, tada bandykite dar kartą. Štai kaip tai galite padaryti.
 • „Mozilla Firefox“ – eikite į mėsainių meniu, spustelėkite parinktis, eikite į Privatumas ir nustatymai ir raskite istoriją, spustelėkite Išvalyti istoriją ir pasirinkite Viskas, kad visiškai atsikratytumėte slapukų.

„Firefox“ parinktys„Firefix“ privatumas„Firefox“ nustatymas

 • „Google Chrome“ – eikite į taškinį meniu viršutiniame dešiniajame kampe, spustelėkite jį ir pasirinkite „Nustatymai“ > Pažengęs > Išvalyti naršymo duomenis.

chromo nustatymai

chromo nustatymai1chromo nustatymai1

 • Jei norite naudoti „Safari“ – tiesiog spustelėkite „Išvalyti istoriją“ meniu „Istorija“ ir esate pasiruošę.

safari aiški istorija

4. Praplaukite DNS

 • Kitas 401 klaidų kaltininkas gali būti DNS (Domain Name System) serverio problema. Laimei, šią problemą gana lengva išspręsti.
 • „Windows OS“ vartotojams – prisijunkite prie savo kompiuterio kaip administratorius. Paieškos juostoje įveskite „CMD“, kad atidarytumėte komandų eilutę. Įvedę komandų eilutę įveskite šią „ipconfig / flushdns“ ir paspauskite Enter.

lango cmd

 • „Mac OS“ vartotojams – paspauskite „Command“ ir tarpo klavišus, kad atidarytumėte „Spotlight“ paiešką. Kartą ten įveskite „Terminalas“. Komandų sąsajoje įveskite: „sudo killall -HUP mDNSResponder“.
 • Be to, ar bandėte jį išjungti, tada vėl įjungti?

gifija

401 klaidos ištaisymas: žiniatinklio valdytojo perspektyva

Dabar, kai išsiaiškinome, kas yra 401 neteisėta klaida ir kaip ją ištaisyti iš kliento pusės, pažvelkime, ką žiniatinklio valdytojai gali padaryti atsikratydami šių klaidų.

Grįžkite prie ankstesnės versijos

 • Dažnai žiniatinklio valdytojai, norėdami vykdyti savo verslą, naudoja CMS (turinio valdymo sistemą), tokią kaip „WordPress“. Kiekvienai TVS reikia retkarčiais atnaujinti ir šie atnaujinimai gali pateikti naujų naujų klaidų, išskyrus pašalintas. Kitaip tariant, nėra neįprasta, kad naujiniai sukelia 401 klaidą. Tokiu atveju prieš atnaujindami paprasčiausiai grįžkite į ankstesnę versiją, kur viskas veikė gerai.

Pašalinkite pakeitimus

 • CMS platformos, tokios kaip „WordPress“ yra pati populiariausia, turi įvairių priedų, kurie gali padėti žiniatinklio valdytojui. Šiuos priedus sudaro temos, papildiniai, valdikliai ir pan. Kaip galite įsivaizduoti, bet koks trečiųjų šalių priedas gali sukelti konfliktą su sistema, iš kurių viena yra 401 klaida. Tokiu atveju paprasčiausiai pašalinkite visus priedus, kurie galėjo sukelti klaidą.

Klaidų poveikis vartotojams

Švelniai tariant, klaidos yra gana nepatogu. Jie gali sudirginti vartotojus ir padaryti didelę neigiamą įtaką jų pasitenkinimui ir bendra patirtimi, net jei klaida atsirado dėl to, kad vartotojai padarė klaidą.

Tačiau klaidų puslapis ir pranešimas gali būti įdomus ir netgi linksmas, siekiant sumažinti ir sušvelninti vartotojų nusivylimą.

Štai kodėl kūrėjai sukuria pasirinktinius klaidų pranešimų puslapius. Pvz., Galite pakeisti klaidų puslapių meta aprašymus, kad vartotojams būtų pateiktas klaidos kontekstas, taip pat pateikiami nurodymai, kaip rasti galimus problemos sprendimus..

Bet kur čia linksmybės? Tiesą sakant, nuoširdus pranešimas, kuriame aprašomas klaidos sprendimas, švelniai tariant, gali būti nesėkmingas. Štai kodėl kūrėjai dažnai eina žingsniu toliau, kad palengvintų naudotojų skausmą.

 • Pavyzdžiui, „404“ „Android“ klaidų puslapis leidžia žaisti kvailą, tačiau vis dėlto linksmą žaidimą. Jei atsidūrėte klaidos puslapyje, taip pat galite tai padaryti kuo geriau.

404

 • Kitas pavyzdys yra „Slack“ klaidų puslapis. Nors spalvingas kraštovaizdis su interaktyviomis kiaulėmis ir vištomis gali dar labiau sužadinti jūsų nusivylimą, jūs negalite padėti, bet iš juoko išliejate džiaugsmingą ašarą.
 • Jei norite pramogų, peržiūrėkite „Kualo“ klaidų puslapį. Ši žiniatinklio prieglobos įmonė leidžia žaisti legendinį kosmoso užpuolikų žaidimą ir netgi gauti nuolaidą, jei pasieksite aukštą rezultatą..

nėra vietos

Bet kokiu atveju, net nepatogumai gali būti proga paversti reikalus ir paversti vartotojų nusivylimą ne tiek jau daug..

Išvada

Galų gale paaiškėja, koks esate kūrybingas ir kaip planuojate kreiptis į visą klaidos dalyką. Klaidos išliks, nepaisant to, kaip stengiatės jų išvengti.

Savaime suprantama, kad bent jau galite padaryti viską, kad juos sutvarkytumėte, kol vartotojai nesinaudos degikliais.

401 neteisėta klaida yra gana dažna ir daugiausia dėl to, kad vartotojas nesugeba kantriai įvesti prisijungimo duomenų. Vis dėlto ši klaida gali įvykti ir dėl kitų priežasčių.

Štai kodėl svarbu suprasti, kaip spręsti problemą, taip pat suprasti, kaip ją tinkamai išspręsti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map