Shopify לעומת BigCommerce: הבדלי מפתח שעליך לדעת (2020)

הערה: בדקנו את שתי הפלטפורמות. בהתבסס על זה, ביצענו השוואה שתעזור לך להחליט איזה מהם יהיה הכי טוב בשבילך.


בעולם בניית האתרים המסחר האלקטרוני יש כמה ענקים. אולי הגדול שבהם הוא Shopify: מאז הקמתה בשנת 2006 היא עיבדה מכירות של יותר מ- 72 מיליארד דולר – התמ”ג של מדינה קטנה.

הווליום המדהים הזה הגדיר את שופיפי בהרבה ממרבית מתחרותיה האחרות.

עם זאת, יש עגלת קניות מתחרה ופלטפורמת מסחר אלקטרוני שיש לה השפעה מהותית משל עצמה.

זה יהיה BigCommerce; כמו שופיפי, BigCommerce היה בעבר סטארט-אפ עם צוות קטן שהתנפח עם השנים.

מאז הקמתה בשנת 2009, BigCommerce עיבדה מכירות של 17 מיליארד דולר; למרות שרחוקה מהנתון הנחשל של Shopify, BigCommerce בהחלט התייצבה מהמתחרים להפוך לאחת היריבות העיקריות של Shopify.

מה שכן, BigCommerce הפכה לפלטפורמה לבחירה עבור רבים מהמותגים המובילים בעולם, כמו טויוטה, מוטורולה, קמלבק ובן & של ג’רי (בין השאר).

אז איך הם משווים מבחינת האיכות? האם התמחור של BigCommerce גובר על יריבותיה העיקריות? האם אלפי העובדים של Shopify מבטיחים שיש לה תמיכה טובה יותר ללקוחות בהשוואה למאות BigCommerce? איזה שירות בסך הכל טוב יותר?

בסקירה זו, אשווה בין שתי הפלטפורמות בעזרת הניסיון שלי והעובדות בשטח. זה קשה, אבל שתי הפלטפורמות הללו מציעות שירותים מעולים: אז בואו להבין איזו מהן היא הטובה ביותר עבורך!

תמחור

הדבר הראשון שאתה בטח מסתכל הוא התמחור … אז בואו נביא זכוכית מגדלת.

ל- Shopify שלושה שכבות בסיסיות, ושני שכבות מיוחדות. הראשון מבין השכבות המיוחדות הללו הוא Shopify Lite: זה 9 דולר לחודש, והוא בעצם למכירה בפייסבוק וב- Messenger Messenger..

shopify-lite

השנייה היא Shopify Plus, המיועדת לעסקים גדולים: תצטרך ליצור קשר עם מישהו כדי לנהל משא ומתן על העסקה לשם כך.

שלושת הרמות העיקריות הן Basic Shopify במחיר של 29 $ לחודש, Shopify במחיר של 79 $ לחודש ו- Advanced Shopify במחיר של 299 $ לחודש..

תמחור מחירים

ל- BigCommerce יש גם שלוש נדבכים עיקריים, ורובד אחד מיוחד. נדבך מיוחד זה מיועד גם לעסקים הגדולים: לארגון יש תמחור מותאם אישית למי שמעוניין.

שלושת הרמות העיקריות מתומחרות בצורה מדויקת לפי Shopify: התקן הוא 29.95 דולר לחודש, פלוס הוא 79.95 דולר לחודש, המקצוען הוא 249.95 דולר לחודש, ולארגון יש מחירים מותאמים אישית.

תמחור ביגמרקטים-BIGCOMMERCE

אם אתה משלם מדי שנה, בניגוד לחודשי, פלוס ופרו יורדים ב -10%, ל -71.95 $ ו -224.95 $..

אמנם נכון ששני הרובדים הראשונים יקרים מעט יותר, אך אלה ששוקלים ברצינות את פתרונות המסחר האלקטרוני יודעים שדולר זניח בתכנית הדברים.

ממילא רוב האנשים לא ישלמו חודשי, אבל במשך שנה או יותר שירות – מה שהופך את BigCommerce לזול יותר במקצת.

עם זאת, אני עדיין לא מצפה שההבדל בין 10 – 20 $ דולר לעסקים המבקשים שירות שכבה שנייה או שלישית יהיה חשוב יותר מכל דבר אחר.

מעניין יותר הוא ההבדל בין Advanced Shopify ל- BigCommerce Pro: הפרש של כ- $ 50 לחודש. אם עסק כבר שוקל את אחד מאותם שכבות, ייתכן מאוד שההבדל הזה לא משמעותי מדי.

למקרה, אנו יכולים לומר כי BigCommerce יש תמחור טוב יותר ברמה השלישית.

בסך הכל, Shopify ו- BigCommerce מציגות רשימות מחירים דומות מאוד.

ל- Shopify יש אפשרות זולה יותר, אך זו אופציה קטנה מאוד, ולביג-מסחר יש אפשרות זולה משמעותית ברמה השלישית.

מלבד המרחקים הללו, שני הרמות הראשונות – ככל הנראה מהפופולריות ביותר בהן – כמעט זהים לתת או לקחת דולר.

בעוד שנראה כי שתי החברות קשורות באופן כללי במחיר, הבה נבחן את ההשוואה בין התכונות שלהן … הדבר שיקבע באמת מהי עסקה טובה יותר.

תכונות

לכן, גם Shopify וגם BigCommerce מתומחרים באופן דומה, נותנים או לוקחים הבדלים זוגיים.

כיצד ניתן לערום תכונות לשני הרמות הראשונים במחיר כמעט זהה, וכיצד הם נערמים עבור החבילות בהפרש מחירים משמעותי?

כדי להתחיל בקטן, BigCommerce Standard ו- Basic Shopify מציעים מוצרים ללא הגבלה, ערוצי מכירה דרך אתרי מדיה חברתית, חנויות מקוונות ממותגות וכל הכלים הבסיסיים שמגיעים עם הקמת חנות מקוונת..

בעבר, ההבדלים מתחילים להצטבר: Basic Shopify מעניקה לך קודי שחזור ועגלה נטושים.

בתוכנית Shopify הבסיסית

BigCommerce Standard מעניק לך הנחות, כמו גם קופונים וכרטיסי מתנה – השניים האחרונים זמינים רק לשכבה השנייה של Shopify.

תוכנית BigCommerce רגילה

יתר על כן, תקן BigCommerce כולל חשבונות צוות ללא הגבלה בעוד ש- Shopify אינה מציעה חשבונות ללא הגבלה עבור אף אחד משלושת הרמות שלה: המספר המרבי הוא 15 עם Advanced Shopify.

BigCommerce Standard מתיר גם דירוגי ביקורות וביקורות, הנחות על תוויות משלוח, הצעות מחיר למשלוח בזמן אמת, כלי דיווח טובים יותר, ותשלום עמודים בודד. הדבר היחיד שיש ל- Shopify ברמת הכניסה ברמת הכניסה BigCommerce הוא התאוששות העגלה הנטושה – חשוב, אבל לא הכל.

אגב: ל- Shopify אין קופה של עמוד בודד עבור אף אחד מהשכבות שלה. לכל הקופות ב- Shopify יש תהליך בן שלושה שלבים, שהוא באופן לא מפתיע מיושן לשם הגדול בסחר אלקטרוני.

בינתיים, אפשרויות השכבה השלישית שלהן נערמות בערך באותה מידה. ישנם כמה דברים שרשימות BigCommerce מציגה ש- Shopify לא עושה – עם זאת מניסיון שאני יכול לומר לך שזה קשור יותר לאופן בו הם מסווגים פריטים מאשר הבדל מהותי במספר הכלים..

זה משאיר לנו את הדברים הבאים: שני הרמות הראשונות מתומחרות באופן שווה, אך BigCommerce מציעה רשימה גדולה יותר של תכונות.

הרמות השלישיות הן עבור Shopify והן עבור BigCommerce הן בערך באופן שווה, אך המחיר של BigCommerce זול בכ- 50 $..

אז בעוד ש- Shopify עדיין מצוינת היטב – סביר להניח שיהיה בה כל מה שצריך – הייתי אומר ש- BigCommerce עשויה להציע קצת יותר ערך עם התכונות.

אך בעוד שלשני המוצרים יש הרבה לעבוד איתם, כמה קל להשתמש בהם בפועל?

קלות שימוש

Shopify ו- BigCommerce עיבדו מכירות של מיליארדי דולרים תוך מספר שנים: בכך הוכיחו שניהם את הערך של פלטפורמות eCommerce.

עסקים זקוקים לפתרונות שאינם רק חסכוניים אלא חסכוני זמן: במילים אחרות, הם צריכים להיות ברמה מסוימת של שימושיות מלבד להיות מוצגים היטב..

אז איך מערבלים שני הטיטאנים האלה?

הנה התשובה הקלה: הם שווים בערך, אך Shopify היא קצת יותר ידידותית למשתמש.

זה לא אמור להיות שנוי במחלוקת – אחרי הכל, הסיבה ש- BigCommerce היא המוקדמת ל- Shopify מבחינת הפופולריות של מסחר אלקטרוני היא מכיוון שקל להשתמש ולהשתמש בסירה..

עם זאת, אני חושב ש- Shopify אולי שיפרה את קלות השימוש יותר מאחיה הקטן.

ל- Shopify מתווה פשוט יותר שקל יותר לעיניים, ואולי גם מהיר יותר.

לוח המחוונים

ההבדל האמיתי היחיד מלבד אסתטיקה הוא רוב אפשרויות התפריט של Shopify הן בצד שמאל, אך רוב הביג-מסחר הן סרגל כלים בראש העמוד – אני באופן אישי מוצא את הקודם מעט מהיר יותר וקל יותר לעבוד איתו, אבל זה פשוט אני.

לוח המחוונים של המסחר הגדול

ל- Shopify יש הרבה יותר חומר מסביר בתהליך הקמת החנות. אני מקווה שלא תצטרך את זה, אבל זה מועיל בכל זאת.

זה לא אומר ש- BigCommerce מבלבלת. בסופו של דבר, אם אתה מבולבל באמת על ידי BigCommerce, אתה גם תבלבל על ידי Shopify – הבעיה תהיה התאקלמות ל- eCommerce והגדרת עגלות קניות באופן כללי.

עם זאת, בעוד ששניהם קלים לשימוש, הניווט היה מהיר יותר עבורי ב- Shopify. זה לא הבדל עצום, אבל עדיין שמתי לב אליו.

שירות לקוחות

עבור חלקי תוכנה מקיפים כמו BigCommerce ו- Shopify, קלות השימוש מושפעת באופן טבעי מאיכות התמיכה בלקוחות.

אני אתן לך את החדשות הטובות מייד: גם ל- Shopify וגם ל- BigCommerce יש שירותי תמיכה חזקים ללקוחות.

לאמיתו של דבר, אלה נמנות עם מיטב חברות SaaS לתמיכה בלקוחות. כמו רוב חברות אירוח ועגלות הקניות, לשתי אלה יש אפשרויות ליצור קשר ישיר עם נציגי שירות לקוחות – אליהם נגיע עוד רגע.

יש להם גם תוכן מידע באתר, וכאן הם מצטיינים.

נתחיל עם BigCommerce: ל- BigCommerce יש מלא סמינרים מקוונים בחינם, בלוג, פורום קהילתי ובסיס ידע..

הם מציעים גם הרבה תיעוד על סטנסיל, מנוע הנושאים של BigCommerce ותיעוד API. אלה דברים זוגיים שמפתחים בצוות שלך עשויים למצוא שימושי.

תיעוד סטנסיל של ביג-מסחר

ארבעת הפריטים הראשונים הרשומים הם דבר נחוץ למדי – בסיס ידע וסמינרים מקוונים הם כמעט אוניברסליים, ובלוגים ופורומים נפוצים מאוד. עם זאת, BigCommerce מבצעת את כל אלה בצורה טובה מאוד.

למרות ש- BigCommerce אינה גדולה כמו Shopify, מצאתי שהקהילה מאוד מרשימה. עדיין יש המון אנשים שמתמודדים עם בעיות ומפרסמים רעיונות יצירתיים. הפורום בהחלט תוסס מספיק אם יש לך עניין.

Shopify לוקח דברים צעד אחד קדימה, אז החזיקו את חגורות הבטיחות.

מציעה Shopify: בסיס ידע, הנקרא עמוד העזרה שלהם; “מדריכים”, שהוא בעצם אוסף של כלאיים היברידיים של ספר אלקטרוני. “אקדמיה”, שהיא בעצם מערכת של קורסים בנושאים שונים שניתן להרשם אליהם; פודקאסטים, שבהם יש רק שתי אפשרויות; אנציקלופדיה עסקית; אוניברסיטת מסחר אלקטרוני, החופפת הרבה עם המדריכים; דף המפרט כלים בחינם; פורום קהילתי, המהווה קבוצת משנה של אוניברסיטת מסחר אלקטרוני; Shopify “פרץ”, שהוא אוסף של תמונות מלאי בחינם; ולבסוף, Shopify “פולאריס”, שהוא אתר פחות מוכר, המפרט פרטים קיצוניים לגבי סטנדרטי העיצוב של Shopify עבור אלו שבונים חנויות של Shopify עבור לקוחותיהם..

לבנות את בסיס הידע

וואו, זה המון דברים. בואו נפרק מעט: יש דברים שהם יותר שטים מחומר.

ישנם לא מעט אתרים המספקים צילומי מלאי בחינם, ואנציקלופדיה עסקית היא ככל הנראה לא חיונית עבור אלו המתחילים עסקים (וגם אם כן, גוגל צריכה לעבוד גם כן).

האמת, אני מאחל ששופיפי תאגד את הדברים האלה בצורה טובה יותר. זה קצת מכריע – מה המשאב הטוב ביותר שעומד בראשו? עם זאת, Shopify פולאריס, פרץ, אקדמיה, מדריכים, ודף הכלים החינמיים מועילים מאוד.

בסך הכל, הייתי מתאר את חומר המידע באתר של Shopify ככאוטי, אך שימושי ומקיף.

ל- BigCommerce יש פחות חומר, אבל אני לא חושב שלקוחות סובלים בגלל זה – יש להם מספיק חומר מתאים, מעצב אותו בפשטות יותר ושומר על דברים משמעותיים.

מלבד התוכן ההסברתי באתר, איך הנציגים?

חנות צ'ט 1

לייצר צ'אט 2

התגובה ארכה כדקה וחצי, וענתה ישירות על השאלה מבלי לבזבז מקום או זמן. זו חווית צ’ט חי אידיאלית למדי.

מצאתי את BigCommerce דומה באותה צורה; אמנם לא כל החוויות שלי עם הצ’אט החי היו מצוינות, אך הן מעולם לא אכזבו אותי.

התשלום כאן הוא כי גם ל- Shopify וגם ל- BigCommerce יש נציגי צ’אט חי ושירות לקוחות נהדרים.

לשניהם טון של חומר באתר שימושי מאוד. אני לא חושב שמישהו ירגיש שהצרכים שלהם אינם מסופקים מחומר כזה, אבל בכל זאת אנו יכולים לומר שלשופיפי יש יותר.

בעוד שהמשאבים של Shopify עמוסים הרבה יותר ויש בהם הרבה יותר מוך, יש להם גם כמה דברים נוספים ש- BigCommerce לא.

זה, והעובדה שהקהילה של Shopify בדרך כלל גדולה יותר, פירושה שתמיכת לקוחות היא בסך הכל ניצחון עבור Shopify – אם כי לא תבוסה משמעותית עבור BigCommerce.

השוואה בין אבטחה ואמינות

אבטחה ואמינות הם שני דברים שכדאי תמיד לזכור כשאתם שוקלים פלטפורמת אירוח. כשאתה מסתכל על אירוח עסקי, עגלות קניות ופתרונות מסחר אלקטרוני, שני הדברים האלה נהיים חשובים עוד יותר.

אם האתר האישי שלך יורד או נפרץ, חבל. אם החנות שלך יורדת, אתה מפסיד כסף, ואולי גם הכנסות עתידיות מלקוחות מאוכזבים. גם Shopify וגם BigCommerce הצליחו להסתובב הרבה מאוד כסף – זה אומר שהם בטוחים?

במידה מסוימת, כן. עם זאת, יש לקחת זאת עם גרגר מלח. וכן, איזו חברה עושה טוב יותר? בוא נראה.

Shopify פחות שקופה ביחס לאבטחה שלה, שהיא בדרך כלל סימן רע. האתר שלהם מדבר על תואם PCI DSS (פירוש הדבר שהם עומדים בתקן אבטחת מידע כפי שהוגדר על ידי מועצה של חברות כרטיסי תשלום) אבל זה קשור לזה.

Shopify מוסמכת ברמה 1 PCI DSS – הסמכה הטובה ביותר האפשרית.

לייצר ביטחון

זה גורם להם להישמע טוב מאוד, אבל זה למעשה די סטנדרטי – צריך לציין כי תוכנת eCommerce מרכזית עומדת בתקני PCI.

Shopify מציעה גם תעודות SSL וכמה כלי אבטחה נוספים – אך בכנות, זה כל כך מהותי, שאני לא באמת רוצה לספור את זה לאבטחה.

BigCommerce קדימה לגבי אמצעי האבטחה שלה. הם גם תואמים PCI ברמה 1, מכריזים על זמן פעולה של 99.99% וזמן פעולה של 100% במהלך שבוע הסייבר (תקופת יום שישי השחור עד הסייבר יום שני), הגנת DDoS, HTTPS רוחב ופרוטוקולי אבטחה שונים אחרים..

ל- BigCommerce זמן uptime של 99.99

כלפי חוץ זה גורם ל- BigCommerce להישמע טוב יותר. למעשה, Shopify ו- BigCommerce זהים זה לזה. ל- Shopify יש רוב אותן הגנות, אך אינה מפרטת אותן באותה מידה.

יתר על כן, שניהם ו- BigCommerce שניהם בעלי זמן פעולה מצוין – BigCommerce בוחרת להדגיש זאת יותר. מניסיוני אין הרבה הבדל במדדים שהחברות נוקטות.

יש הבדל בצעדים הנוספים שאתה יכול לנקוט כדי להגן על חשבונך ואתרך. לחברת BigCommerce וגם ל- Shopify יש חנויות אפליקציות, הכוללות אפליקציות אבטחה טובות. עם זאת, ל- Shopify חנות אפליקציות חזקה בהרבה ותוכנה לבניית קהילה גדולה יותר לפלטפורמת Shopify.

לכן הייתי אומר של- BigCommerce ו- Shopify יש בערך אותה איכות של אבטחה ושניהם מתפקדים טוב מאוד – אבל BigCommerce פתוחה יותר ביחס לאמצעים שהיא נוקטת, ול- Shopify יש מבחר גדול יותר של כלי אבטחה שמשתמשים יכולים לבחור בה..

סיכום

שניהם Shopify וגם BigCommerce מתומחרים זה בזה זה בזה, אך BigCommerce זול מעט אם משלמים מדי שנה עבור החשבון שכבה שנייה, ובסך הכל זול יותר עבור החשבון של שכבה שלישית..

למרות שהפרשי המחירים הללו אינם גדולים, BigCommerce אכן מציעה יותר פיצ’רים לשני הרמות הראשונות, עד כדי כך שאני מחשיב את זה בסך הכל עסקה טובה יותר ברמה הבסיסית ההיא..

ל- Shopify יש שפע של תכונות, ועסקים קטנים יותר צריכים להסתדר בסדר גודל ראשון – במידה מסוימת, Shopify לא מפרטת את הכל בפירוט רב כמו שעושה BigCommerce..

עם זאת, BigCommerce עדיין בהיקף מלא יותר בנקודות מחירים דומות, לכן הייתי אומר שזו בערך העסקה הטובה יותר.

מבחינת קלות השימוש, השניים הם בערך בקנה אחד, אבל שופיפי קצת יותר קל בעיניים ובעל ניווט יעיל יותר, לפחות לדעתי.

תמהיל של קלות שימוש, כרגיל, הוא תמיכת לקוחות: לשתי הפלטפורמות יש תמיכה נהדרת ללקוחות. שתיהן נהדרות ליצירת קשר עם נציגים, והתוכן ההסברתי והחינוכי שבאתר טוב לשניהם.

ההבדל הוא של- Shopify יש הרבה יותר תוכן, אבל הוא הרבה יותר כאוטי ומלא שטף מאשר התוכן של BigCommerce – שהוא פשוט יותר ומרוכז יותר. עם זאת, הייתי אומר של- Shopify בסך הכל יש תמיכה ומשאבים טובים יותר ללקוחות.

גם Shopify וגם BigCommerce קשורים שוב לאבטחה ואמינות. לשניהם חנויות אפליקציות הכוללות כלי אבטחה, אך חנויות האפליקציות של Shopify הן מעט יותר חזקות.

בסך הכל, הייתי אומר שביגקרקרס היא עסקה טובה יותר מ- Shopify – ניצחון לאנדרדוג!

לעסקים קטנים יותר ולאנשים שפחות מומחים בתחום הטכנולוגי, אני חושב של- Shopify יש תמיכה כל כך רחבה של לקוחות ופופולריות רבה, עד שזו אולי האפשרות הטובה יותר.

שניהם מביאים הרבה לשולחן – אם הם לא היו עושים זאת, הם לא היו מעבדים עסקאות של עשרות מיליארדי דולרים!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map