ماشین حساب Uptime

Uptime چیست?

Uptime یکی از پارامترهای مهم است که برای اندازه گیری عملکرد یک بستر میزبانی وب مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارت ساده تر ، این زمانی است که میزبان وب شما همچنان در حال کار است یا به طور مشخص تر هیچگونه خرابی ندارد..


بسیاری از اوقات شما با میزبان وب روبرو می شوید که تضمین به موقع مشخصی مانند 99.9٪ یا 99.99٪ را ارائه می دهید. این به شما کمک می کند در مورد بدترین زمان خرابی که میزبان وب شما رنج می برد ، قضاوت کنید.

Uptime همچنین به عنوان در دسترس بودن میزبان وب گفته می شود که معمولاً برای مدت زمان 30 روز ارائه می شود.

برای محاسبه کمک هزینه خرابی آن ، درصد SLA را وارد کنید.

٪

روز1 دقیقه 26 ثانیه
هفتگی10 دقیقه 4 ثانیه
ماهانه43 دقیقه 11 ثانیه
سالانه8 ساعت 45 دقیقه 35 ثانیه

آمار واقعی Uptime از شرکتهای میزبان محبوب

آمار Uptime:
میزبانی
قیمت
ژانویه 20
20 فوریه
مارس 20
میزبانی A23.92 دلار در ماه99.98٪99.99٪99.95٪
BlueHost2.95 دلار در ماه100٪99.95٪99.96٪
DreamHost2.59 دلار در ماه99.64٪99.35٪100٪
FastComet2.95 دلار در ماه99.93٪99.71٪99.93٪
خدایی2.49 دلار در ماه99.99٪99.99٪99.97٪
GreenGeeks2.95 دلار در ماه100٪99.87٪98.97٪
میزبان2.75 دلار در ماه99.93٪99.91٪99.89٪
در حرکت3.99 دلار در ماه99.96٪99.83٪99.83٪
iPage1.99 دلار در ماه99.89٪99.97٪99.95٪
NameCheap2.88 دلار در ماه98.97٪98.92٪99.93٪
SiteGround3.95 دلار در ماه99.73٪99.99٪99.92٪

موافقت نامه های سطح خدمات (SLA):

معدود شرکت های میزبان وب توافق نامه سطح سرویس ارائه می دهند. SLA می تواند شرایط دقیقی را در مورد سطح تضمین شده زمان به روز داشته باشد.

در بیشتر موارد ، اگر میزبان وب نتواند میزان لازم را برای بروزرسانی حفظ کند ، میزبان وب می تواند اعتبار بازپرداخت یا اعتبار میزبانی را ارائه دهد.

این بخش مهمی از توافق نامه است زیرا این امر آنچه را كه در صورت خرابی بیش از حد به عنوان غرامت دریافت می كنید تعیین می كند..

شرایط و ضوابط SLA از یک میزبان وب به میزبان دیگر متفاوت است و از این رو مهم است قبل از انتخاب هر بستر میزبانی ، همه شرایط را طی کنید..

ضمانت های Uptime:

تضمین Uptime هم برای میزبان وب و هم برای مشتری قطعاً مهم است. یک میزبان وب ضمانت uptime را در چند برابر 9 تعریف می کند و به عنوان درصدی تعریف می شود.

ضمانت به موقع معمول ارائه شده 99.99٪ ، 99.9٪ یا 99٪ خواهد بود. این برای مدت 30 روز تعریف شده است.

هر یک از معیارهای به موقع ، خرابی مخصوص بدترین حالت را نیز تعریف می کنند. به عنوان مثال ، زمان حداکثر 99٪ به معنای بدترین حالت خرابی 7 ساعت و 12 دقیقه است.

به طور مشابه ، زمان حداکثر 99.9٪ به معنی کاهش زمان 43 دقیقه و 12 ثانیه است. این چیزی است که اکثر میزبان وب ارائه می دهند.

در حالی که زمان حداکثر 99.99٪ دلالت بر خرابی 4 دقیقه و 19 ثانیه دارد. بیشتر میزبان وب ضمانتی بالاتر از این مقدار ارائه نمی دهند.

تجارت بین زمان و هزینه:

در حالی که به نظر می رسد انتخاب یک میزبان وب که تضمین کننده زمان بالایی باشد جذاب باشد ، اما باید قیمت گذاری را نیز در نظر گرفت. در موارد خاص ، ضمانت به موقع بالاتر به معنای هزینه بالاتر است.

این یک معامله مشترک بین زمان و هزینه است و فرد باید یک راه حل واسطه را انتخاب کند. تضمین 100٪ به روز بودن یک میزبان وب عملا غیرممکن است.

تعداد معدودی از میزبان وب تأیید مناسبی را در اختیار شما قرار می دهند و در اکثر موارد 100٪ زمان به وقت را ارائه می دهند ، اما 100٪ به موقع ثابت را تضمین نمی کنند. براساس نیاز و بودجه تجاری خود ، باید میزبان وب را انتخاب کنید.

ضمانت به موقع یک میزبان وب احساس تسکین می بخشد. با این حال ، در همان زمان ، باید اطمینان حاصل شود که این بودجه را تحت الشعاع قرار نمی دهد.

می توانید یک میزبان وب خوب را انتخاب کنید که زمان قابل توجهی را به همراه سایر ویژگی های مفید مانند پشتیبان گیری ، مدیریت حافظه پنهان و ترمیم سریع فراهم کند.

کدام میزبان وب را ترجیح می دهید?

سناریو 1
سناریو 2
سناریو 3
سناریو 4
سناریو 5

یک میزبان وب ضریب به روز رسانی 99.9٪ را در SLA ارائه می دهد. این همچنین بیان می کند که برای به دست آوردن اعتبار خودکار ، حداقل برای مدت حداقل نیم ساعت باید سایت کاهش یابد. همچنین در چاپ خوب بیان شده است که شما می توانید یک خرابی مستند ثبت شده در پایان خود ارسال کنید. در صورت مطابقت با پرونده های آنها ، اعتبار دریافت خواهید کرد

یک میزبان وب تنها زمانی که بخشی از یک قرارداد خدمات می شوید ، زمان حداکثر 99.99٪ را فراهم می کند. به منظور انتخاب این ، شما باید یک برنامه گران قیمت را با افزودنیهای اضافی دیگر در دسترس انتخاب کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید زمان اطمینان تضمین شده را بدست آورید..

یک میزبان وب تضمین به روز رسانی 99.9٪ را در SLA ارائه می دهد. در صورتی که میزبان نتواند به روزرسانی دلخواه خود را حفظ کند ، اعتبار به طور مستقیم به حساب شما اضافه می شود. هیچ سوالی پرسیده نشد. میزبان زمان خرابی را محاسبه می کند و به هر کاربر به طور عمومی اطلاع می دهد و از این طریق یک سرویس شفاف ارائه می دهد.

یک میزبان وب 99.99٪ ضمانت به موقع را برای همه فراهم می کند و همچنین می گوید در صورت قطع شدن سایت برای بیش از 15 دقیقه ، به شما اعتبار داده می شود. مجدداً در اینجا شما نیاز به ارسال اثبات مستند از خرابی دارید. و سپس شما یک چاپ خوب دارید که می گوید بیش از 1 قطع در ماه قابل اعتبار نیست.

یک میزبان وب تضمین به روز رسانی 99.9٪ را در SLA ارائه می دهد. با این حال ، برای دریافت اعتبار برای بیش از حد بیش از خرابی ، می بایست سند مفصلی را در مورد زمان خرابی وب سایت خود ارائه دهید. این میزبان قبل از ارائه اعتبار ، توسط میزبان بررسی می شود. در اینجا هزینه و هزینه بالای سرور را متحمل می شوید

چند نکته که باید در نظر بگیرید:

ضمانت های Uptime همیشه بسیار چشمگیر و چشم نواز است. با این حال ، موارد کمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید-

 • ضمانت به موقع یک میزبان وب به معنای پایین آمدن آن نیست. ضمانت uptime یک ارزش فرضی است که براساس عملکرد گذشته و زیرساخت های داخلی ساخته شده است.
 • چاپ خوب را با دقت بخوانید. بهتر است از آن که متاسف باشید ایمن باشید. هر جزئیات شرایط و ضوابط خدمات را تأیید کنید.
 • به عنوان یک قانون انگشت شست ، قبل از کم کردن گزینه های خاص ، تحقیقات کافی را انجام دهید. برای جمع آوری اطلاعات بیشتر از طریق بررسی ، از طریق وب سایت رسمی میزبان وب جستجو کنید.
 • در نظر داشته باشید که از کاربران فعلی میزبان وب در مورد عملکرد و سناریوهایی که تحت ضمانت به موقع آنها استفاده می کنند ، بپرسید. به هر معنی با یک متخصص صنعت در تماس باشید تا جزئیات بیشتری کسب کنید.
 • نکته احتیاط ، کاملاً به بررسی یک مالک سایت اعتماد نکنید. از آنجا که اگر صاحب سایت در حال نظارت بر وب سایت 24/7 نباشد ، احتمالاً در چند خرابی وجود ندارد.
 • در صورت نیاز به ارسال گزارش های مربوط به خرابی ، در نظر بگیرید که دقیقاً اعتبارات را چگونه می گیرید. آیا ضمن اضافه کردن اعتبار ، یک خرابی اضافی بدون حساب نیز در نظر گرفته خواهد شد.

تضمین Uptime از منظر دیگر:

ضمانت به موقع شما را در منطقه ای امن تر قرار می دهد. یک میزبان وب که باید هزینه خرابی بی سابقه ای را بپردازد ، جدی تر خواهد بود تا اطمینان حاصل شود که آنها به موقع خود را حفظ می کنند.

هنگامی که یک میزبان وب جبران خسارت همه وب سایت های میزبان خود را فراهم می کند ، قطعاً قصد دارد اطمینان حاصل کند که وب سایت شما مطابق با ضمانت به موقع ، از کار خود باقی مانده و در حال اجرا است. لازم به ذکر نیست ، عدم رعایت به موقع مورد نیاز می تواند در درازمدت سوراخ هایی را به جیب آنها برساند.

اطمینان حاصل کنید که میزبان وب را انتخاب کنید که می تواند ضمانت به موقع را تأمین کند که در آن بدترین حالت خرابی زمان مقرون به صرفه است و در حدود حد انتظار است.

با پشتیبانی مشتری گپ بزنید یا به آنها ایمیل ارسال کنید تا اطمینان حاصل کنید که تضمین به موقع نیاز شما را برآورده می کند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map