Wix vs WordPress: تجربه ما با ساخت سایتی در Wix & WordPress

بنابراین ، به این نتیجه رسیده است من نمی توانم محبوبیت Wix و WordPress.com را بیش از حد غافل کنم: هر دو سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب (CMS) هستند.


اولی به عنوان پیشگام و نیرو در ساختن وب سایت آسان شناخته شده است. مورد اخیر به دلیل ایجاد وب سایت برای بسیاری از وبلاگ ها شناخته شده است ، گرچه وب سایت های “معمولی” نیز از آن استفاده می کنند.

توجه: از نظر فنی ، دو نوع وردپرس وجود دارد. اولین مورد WordPress.org است که یک نرم افزار رایگان و منبع باز برای مدیریت محتوا است. استفاده از WordPress.org به کارهای شما بیشتر نیاز دارد ، یعنی میزبانی و گرفتن نام دامنه از طرفهای مختلف.

دوم WordPress.com است: این یک نسخه تجاری وردپرس است که بسیار شبیه به هم است اما بیشتر شبیه به CMS پرداخت شده است. WordPress.com یک فروشگاه یک مرحله ای است ، به این معنی که پرداخت برای آن شامل میزبانی و نام دامنه (مانند Wix) است.

در این بررسی ، من در مورد WordPress.com صحبت خواهم کرد ، و من فقط به عنوان وردپرس به آن اشاره خواهم کرد.

در هر صورت ، این دو واقعاً غول هستند. Wix ادعا می کند که در سال 2017 دارای 110 میلیون کاربر بوده است. معمولاً گفته می شود که WordPress 32٪ از وب سایت های اینترنتی را تأمین می کند (منظور از WordPress.com و WordPress.org است) ، اما ارقام مربوط به WordPress.com به طور خاص دشوار نیست. یک تخمین این است که 37 میلیون سایت از WordPress.com استفاده می کنند.

خب، کدوم بهتره؟ با ساخت وب سایت خود به کدام یک اعتماد کنید؟ هر دو Wix و WordPress دارای نسخه رایگان هستند و این انتخاب را پیچیده تر می کند.

استفاده هر دو آسان است. هر دو بدیهی است که از میلیونها کاربر بی بهره بوده اند. چگونه کسی می تواند این دو بزرگوار سایت سازی را در برابر یکدیگر وزن کند?

خوب ، به خواندن ادامه دهید. چون من همین کار را خواهم کرد.

قیمت گذاری

اولین نگرانی ما: قیمت. محصولات مربوطه وردپرس و Wix چه هزینه ای دارند؟ پاسخ با محبوبیت فوق العاده آنها ارتباط زیادی دارد.

Wix و WordPress هر دو به دلیل داشتن یک مدل “freemium” شناخته شده اند – می توانید یک حساب کاربری رایگان دریافت کنید و از برخی ابزارها استفاده کنید ، اما برای به روزرسانی و دریافت واقعیت باید هزینه ای بپردازید (نام دامنه ، ابزارهای جستجوگرها و غیره). ).

ساختار قیمت گذاری Wix کمی پیچیده تر از وردپرس است ، بنابراین ابتدا اجازه دهید با آن مقابله کنیم. اگر می خواهید یک حساب کاربری کامل با Wix داشته باشید ، می توانید برنامه های حق بیمه وب سایت یا برنامه های حق بیمه تجاری و تجارت الکترونیکی دریافت کنید.

ابتدایی ترین طرح حق بیمه 5 دلار در ماه است و اساساً به شما امکان می دهد دامنه را وصل کنید – این جزئی ترین ارتقاء از یک حساب رایگان است. دسته کوچک موسیقی جاز ، ردیف دوم ، ماهانه 11 دلار و نامحدود سومین رده 14 دلار است. ردیف چهارم ، VIP ، ماهانه 29 دلار است.

برنامه های حق بیمه wix

برنامه های حق بیمه تجارت الکترونیک دارای سه سطح هستند ، نه چهار مورد: Business Basic با 20 دلار در ماه ، Business Unlimited با 25 دلار و VIP Business با 35 دلار. رده های بالاتر فضای ذخیره سازی را افزایش می دهند ، دارای پهنای باند نامحدود هستند و ابزار بازاریابی بیشتری دارند و یا سایر پاداش ها.

و وردپرس؟ وردپرس دارای سه برنامه پرداخت شده و یک برنامه رایگان است. اولین طرح پرداخت شده ، شخصی ، با 4 دلار در ماه شروع می شود. حق بیمه ، ردیف دوم ، 8 دلار و تجارت با 25 دلار می باشد. این مربوط به ساختار قیمت گذاری وردپرس است.

برنامه های وردپرس

به طور خلاصه ، Wix و WordPress برنامه های بسیار نزدیک قیمتی دارند. هر دوی آنها نسخه رایگان دارند ، اولین برنامه پرداخت شده آنها با یک دلار متفاوت است و رده های بعدی فقط چند دلار از هم جدا هستند.

با نزدیک شدن به قیمت این نزدیک ، نمی توان یک سیستم عامل را فقط ارزان تر از سایر برچسب های قیمت توصیف کرد – برای همین ، ما باید به ویژگی هایی دست پیدا کنیم.

امکانات

هر دو سیستم عامل از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند و از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. برای کمک به تشخیص بیشتر آنها ، بیایید به ویژگیهایی که ارائه می دهند مراجعه کنیم.

من با WordPress شروع می کنم. برنامه رایگان وردپرس با ویژگی های “Jetpack Essential” همراه است – که اساسی ترین ابزارهای نگهداری سایت است ، مانند مشاهده فعالیت در سایت ، بازدید کنندگان و غیره – برخی از مضامین رایگان و شخصی سازی اولیه. تمام برنامه های بعدی با ضروریات Jetpack آمده است.

برنامه های رایگان همچنین 3 گیگابایت فضای ذخیره سازی می گیرند ، دامنه های خاص خود را ندارند و تبلیغات WordPress.com دارند. شما می توانید آنها را با به روزرسانی در یک طرح پرداخت شده حذف کنید.

ویژگی های WordPress.com

اولین طرح واقعی یا پرداخت شده شخصی ، شخصی ، بسیار شبیه است. با این وجود ، از طریق ایمیل و پشتیبانی چت زنده ، 6 گیگابایت فضای ذخیره سازی ، حذف تبلیغات و نام دامنه سفارشی همراه است.

Premium و Business ، دو ردیف آخر (به ترتیب 8 دلار و 25 دلار) تغییرات قابل توجهی در ویژگی ها ایجاد می کنند.

کاربران به کلیه تم های برتر دسترسی پیدا می کنند ، سفارشی سازی طراحی پیشرفته تری ، فضای ذخیره سازی بیشتر و برخی از ابزارهای تجارت الکترونیکی (مانند کسب درآمد سایت ، پردازش پرداخت ساده) دریافت می کنند..

من فکر می کنم برای وبلاگ نویسان ساده ، وردپرس بسیار عالی است – به همین دلیل ، در بین وبلاگ نویسان محبوبیت بالایی دارد. بسته رایگان آن بسیار سخاوتمندانه است ، و ردیف اول بسیار خوب است – با این حال ، من فکر می کنم آنها باید ابزارهای سفارشی سازی بیشتری یا قالب های بیشتری را برای مشتریان پرداخت کننده سطح در دسترس داشته باشند..

علاوه بر این ، محدود کردن فضای ذخیره سازی فقط 13 گیگابایت برای حسابهای پریمیوم برای من کمی زشت است. این واقعیت که شما فقط می توانید مارک گذاری وردپرس را حذف کنید ، افزونه ها را نصب کنید یا از ابزارهای جستجوگرها با ارتقا به بالاترین رده استفاده کنید نیز کمی ناعادلانه است.

حساب رایگان Wix به وردپرس شباهت دارد به این دلیل که بیشتر سازنده وب سایت اصلی با زیر دامنه شرکت است.

اولین ردیف پرداختی ، اتصال دامنه ، به شما امکان می دهد نام دامنه خود را اضافه کنید و امکان استفاده از 1 گیگابایت پهنای باند و 500 مگابایت فضای ذخیره سازی را فراهم می آورد..

دسته کوچک موسیقی جاز ، ردیف دوم ، میزان پهنای باند را دو برابر می کند و فضای ذخیره سازی را تا 3 گیگابایت افزایش می دهد. همچنین تبلیغات را حذف می کند ، دقیقاً مانند Personal در وردپرس.

ویژگی های Wix در مقایسه با وردپرس

نامحدود و VIP دو ردیف دوم برای برنامه های وب سایت با حق بیمه Wix هستند ، و آنها در درجه اول باعث افزایش نامحدود کمک هزینه پهنای باند ، افزایش ذخیره سازی (به 10 گیگابایت و 20 گیگابایت) ، افزایش مدت زمان ویدئویی که می توانند بارگذاری شوند ، و بهبود پشتیبانی مشتری و قابلیت های ایمیل (از جمله کمپین های بازاریابی از طریق ایمیل).

حساب های حق بیمه تجارت و تجارت در Wix همه دارای پهنای باند نامحدود ، آنالیتیک گوگل ، پردازش پرداخت ، دامنه های رایگان برای سال اول ، کوپن های تبلیغاتی ، حتی قابلیت های ایمیل بهتر و ذخیره سازی بیشتر (20-50 گیگابایت).

نیازی به گفتن نیست ، اگر فکر می کنم WordPress با ذخیره و تخصیص آن کمی سخت گیر است ، فکر می کنم Wix حتی بیشتر از این هم باشد. من باید این دو را استراحت بدهم زیرا آنها در درجه اول سازندگان وب سایت و سیستم های مدیریت محتوا هستند و به همان اندازه روی خود میزبان متمرکز نیستند.

با وردپرس می توان تصور کرد که کاربران معمولاً به طور مرتب محتوای خود را اضافه می کنند – خصوصاً وبلاگ نویسان. این ممکن است به اندازه Wix نباشد ، بنابراین شاید تفاوت های ذخیره سازی به این معنا قابل توجیه باشد.

تخصیص های ذخیره سازی و پهنای باند به کنار ، من فکر می کنم WordPress برای برنامه های رایگان و درجه اول خود بهتر نشان داده شده است.

در حالی که ممکن است وردپرس تقریباً برای رده های رایگان و اول بهتر باشد ، Wix دارای امکاناتی در زمینه ساخت و طراحی و سفارشی سازی در سایت های بسیار بهتر است..

Wix همچنین آن را با ردیف های باقیمانده نیز در اختیار دارد و همچنین انتخاب های بیشتری برای انتخاب خوب است. کسانی که به طور خاص علاقه به تجارت الکترونیکی دارند با Wix نقاط قوت پیدا می کنند.

من می گویم که بر اساس ویژگی های خاص ، وردپرس برای وبلاگ نویسان به طور کلی بهتر است (این احتمالاً واضح است). اما Wix برای ایجاد اکثر وب سایت های دیگر از جمله وب سایت های کوچک و شخصی بهتر است. برای اهداف تجارت الکترونیک ، ویکس دست به دست هم می دهد.

راحتی در استفاده

محبوبیت گسترده وردپرس و Wix ، چیزی است که نشان دهنده چگونگی استفاده آنها آسان است. اگر قبلاً نمی دانید ، احتمالاً آن را حدس زده اید: استفاده از آنها بسیار آسان است.

بیش از این ، سهولت استفاده بخشی از هویت آنها است. بنابراین کدام یک برنده است?

صادقانه بگویم ، من واقعاً نمی توانم مقایسه کنم. هر دو استفاده از آنها بسیار آسان و باورنکردنی هستند: تنها تفاوت ها در طرح ها و رابط کاربری آنها وجود دارد ، که می تواند کاربران را متفاوت جلوه دهد.

می توانم بگویم که Wix برای ایجاد کلی سایت آسان تر است در حالی که WordPress برای وبلاگ نویسی راحت تر است. واضح است ، درست است؟ اشتباه نکن اگر به دنبال آن هستید ، بدون هیچ مشکلی می توانید با Wix بلاگ کنید. و وردپرس ابزارهای بسیار ساده ایجاد سایت دارد.

داشبورد wix

با این حال ، Wix به شما امکان می دهد تا با استفاده از وب سایت خود در ابتدای بازی (بدون در نظر گرفتن ردیف های پایین) خیلی بیشتر دست و پنجه نرم کنید. شما با قالب های بیشتر کار می کنید ، و حتی گزینه های ویرایش حتی بیشتر از حساب رایگان – و هنوز هم استفاده از WordPress آسان نیست ، اگر نه بیشتر.

قالب های Wix

در مقابل ، وردپرس از لحظه تنظیم حساب کاربری شما را به سمت اولین پست خود سوق می دهد.

بررسی اجمالی داشبورد وردپرس

این چیز بدی نیست ، اما سهولت استفاده نقاط قوت مربوط به این دو سیستم عامل را نشان می دهد.

به طور کلی ، من فقط می گویم که یک کراوات است: Wix و WordPress مثالهای بسیار خوبی از سهولت استفاده در راه حل های آنلاین هستند.

پشتیبانی مشتری

اگر آنها هر دو بسیار آسان برای استفاده هستند ، احتمالاً نیازی به پشتیبانی مشتری بیش از حد نیست … فقط شوخی کنید! این کمی صحیح است ، اما پشتیبانی قوی از مشتری همیشه مهم است. آیا این دو نفر از رقابت نزدیک خود ادامه می دهند?

بله.

اول از همه ، نمایندگان هر دو سیستم عامل بسیار محکم هستند ، اگرچه گزینه های شما برای تماس با آنها تا حدودی متفاوت است. وردپرس هیچ پشتیبانی تلفنی ندارد ، اما از کلی چت و پشتیبانی ایمیل برای کلیه ردیف های پرداخت برخوردار است.

در مقابل ، Wix فقط پشتیبانی تلفنی و پشتیبانی بلیط را ارائه می دهد و گزینه چت زنده نیز ندارد. این کاملاً تأسف آور است ، اما در پایان ، هر دو WordPress و Wix هرکدام دو گزینه از سه گزینه اصلی را پوشش می دهند – بنابراین این بستگی به این دارد که کدام یک را ترجیح دهید..

با این حال ، من می گویم که هر دو چت زنده ، بلیط الکترونیکی / ایمیل و پشتیبانی تلفنی با وردپرس و Wix بسیار عالی بوده اند. من فکر می کنم نمایندگان ویکس کمی مفیدتر بوده اند ، اما من مطمئن نیستم که چقدر باید آن را به شانس یا خود ویکس نسبت دهم.

تا آنجا که اطلاعات سایت می رود ، هر دو Wix و WordPress عملکرد خوبی دارند ، فقط به دلایل مختلف.

هر دو مجموعه خوبی از مقاله های اطلاع رسانی را دارند ، اما به نظر من مرکز راهنمایی Wix هر دو سازماندهی بهتری دارد و حاوی مطالب بهتری است.

مرکز راهنمایی Wix

صفحه پشتیبانی وردپرس هنوز مفید است ، اما به اندازه مرکز راهنمایی Wix قوی نیست.

صفحه پشتیبانی وردپرس

جائیکه وردپرس از برتری برخوردار است جامعه آنلاین باورنکردنی آن است. به دلیل محبوبیت گسترده ، WordPress.com و WordPress.org احتمالاً مفیدترین انجمن ها و صفحات پاسخ در اینترنت هستند. البته مجمع رسمی وردپرس وجود دارد ، اما این تنها بخشی از مطالب آنلاین است.

حمایت های زیادی را می توان به صورت غیر رسمی در جاهای مختلف یافت. گوگل سریع این نکته را به خوبی نشان می دهد. Wix همچنین دارای یک انجمن آنلاین پر جنب و جوش است – یکی از بهترین و بزرگترین در دنیای SaaS – اما بی نظیر بودن جامعه وردپرس با آن دشوار است که بتواند با آن رقابت کند.

درمجموع ، من می گویم هر دو Wix و WordPress نمایندگان پشتیبانی مشتری بسیار خوبی دارند ، اما Wix می تواند کمی صبر کند.

برای اطلاعات آنلاین ، Wix دارای اسناد و پشتیبانی رسمی بهتر است ، اما وردپرس از جامعه آنلاین بزرگتر و مفیدتر از Wix برخوردار است. به عبارت کلی ، هر دو از مشتری پشتیبانی خوبی دارند.

امنیت و قابلیت اطمینان

از قیمت گذاری گرفته تا پشتیبانی مشتری ، Wix و WordPress فقط با رقابت نزدیک خود کنار نخواهند رفت. از هر نظر به نظر می رسد آنها برتری دارند و امنیت و قابلیت اطمینان برخی از بهترین نمونه های آن هستند.

ویکس در مورد امنیت خود در وب سایت خود زیاد صحبت نمی کند – این مایه تاسف است ، اما در بعضی از شرکت ها غیر معمولی نیست. در تجربه من ، امنیت Wix خوب بوده است.

وردپرس تعدادی از اقدامات امنیتی خود را نامگذاری می کند: رمزگذاری به صورت پیش فرض برای همه سایت ها ، فایروال ها ، اقدامات حمله DDoS ، پشتیبان گیری منظم از داده ها و موارد مشابه. همچنین می توانید داده های وردپرس خود را در هر سطح حساب ، نوعی نسخه پشتیبان تهیه دستی بارگیری کنید.

در مورد عملکرد منظم Wix و WordPress چطور؟ زمان کارشان چطور است؟ ما هم برای این اندازه گیری خوب از عملکرد و هم برای امنیت سرور آزمایش کرده ایم.

زمان نهایی سایت آزمون wix

می توانید آخرین Uptime سایت Wix ما را در اینجا مشاهده کنید

همانطور که مشاهده می کنید ، هم زمان پاسخگویی و هم زمان پاسخگویی ما با Wix بسیار خوب بوده است.

به موقع سایت وردپرس

شما می توانید آخرین Uptime سایت وردپرس ما را در اینجا مشاهده کنید.

و همانطور که می بینید ، زمان بروزرسانی و پاسخگویی ما با وردپرس نیز بسیار عالی بوده است – شاید کمی بیشتر.

من در اعلام وردپرس پیروز کاملاً مردد هستم. هر دو WordPress و Wix سه ماه زمان به روز کامل دارند. در حالی که Wix یک ماه با چند دقیقه از کار افتادگی داشته است ، ما همچنین به طور رسمی Wix را یک ماه دیگر آزمایش کردیم.

من همچنین فکر نمی کنم تفاوت 100 میلیونی بسیار قابل توجه باشد – وقتی اختلاف بین صدها مورد اختلاف است این است..

به طور کلی ، هر دو Wix و WordPress در اندازه گیری های ما دارای زمان بروزرسانی و پاسخگویی هستند- بهتر از اکثر وب سایت های میزبانی شده که آزمایش کرده ایم ، که جای تعجب دارد.

من می گویم WordPress به امنیت و قابلیت اطمینان کمی منجر می شود ، اما در کل Wix و WordPress بسیار ایمن هستند و عملکرد بسیار خوبی دارند.

نتیجه

حتی اگر فقط از لغزندگی استفاده نکرده اید ، احتمالاً می دانید که وردپرس و Wix درجه یک در مدل های سایت سازی و فریمیوم چقدر هستند. بیایید نکات مهم را پشت سر بگذاریم …

Wix و WordPress از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند. وقتی شخصی ویژگی ها را در نظر می گیرد ، ممکن است وردپرس برای ردیف رایگان و اولین برنامه پرداخت شده بهتر باشد. به طور کلی ، وردپرس برای وبلاگ نویسان گاه به گاه بهتر و شگفت آور نیست.

با این حال ، ویکس برای هر کسی که علاقه دارد از سایت خود درآمد کسب کند ، با داشتن برنامه ها و ابزارهای تجارت الکترونیکی بیشتر ، بهتر است. Wix برای طراحی کلی سایت نیز بهتر است ، بنابراین کسانی که می خواهند وبلاگ نویسی کنند اما در طراحی بسیار سرمایه گذاری کنند ممکن است گزینه بهتری در Wix پیدا کنند.

تا آنجا که سهولت استفاده می رود ، این دو در مورد به همان اندازه آسان برای استفاده هستند — Wix برای ایجاد و سفارشی سازی صفحات بسیار چشمگیر تر است ، و وردپرس برای هر کسی که می خواهد بلافاصله و بدون هیچ گونه قدم شروع به ایجاد بلاگ کند آسان تر است..

هنگامی که صحبت از پشتیبانی مشتری می شود ، همه چیز نزدیک اما دارای تفاوت های ظریف تر است. حداقل با تجربه من Wix و WordPress نمایندگان محکمی در دسترس دارند. وردپرس جامعه آنلاین بهتری دارد ، حتی از منابع رسمی سایت ، اما Wix مستندات و منابع رسمی بسیار بهتری دارد.

سرانجام ، تا آنجا که امنیت و قابلیت اطمینان پیش می رود ، آنها هنوز هم در مورد گره خورده اند. ممکن است وردپرس زمان پاسخگویی بهتری داشته باشد ، اما با حاشیه ای باریک و به نظر من هیئت داوران هنوز در مقایسه های به موقع قرار نیست.

خبر خوب این است که هر دو زمان پاسخگویی و زمان پاسخگویی بهتری نسبت به بیشتر شرکتهای بزرگ میزبانی در آزمونهای ما دارند.

به طور خلاصه ، من وردپرس را به کسانی که علاقه مند به بلاگ نویسی گاه به گاه ، شخصی یا در غیر این صورت کوچک هستند ، توصیه می کنم.

من اصولا Wix را به همه افراد توصیه می کنم: کسانی که می خواهند هر نوع سایتی دیگر داشته باشند ، کسانی که می خواهند وبلاگهایی با قابلیت تنظیم و طراحی مناسب داشته باشند و هرکسی که می خواهد از سایت خود درآمد کسب کند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map