Wix לעומת WordPress: החוויה שלנו על ידי יצירת אתר ב- Wix ו- WordPress

אז זה הגיע לזה. אני לא יכול להפריז בפופולריות של Wix ו- WordPress.com: שתיהן מערכות ניהול תוכן פופולריות במיוחד (CMS).


הראשון ידוע בהיותו חלוץ וכוח גדול בבניית אתרים קלה. האחרון ידוע בכך שהוא בונה אתרים עבור בלוגים רבים, אם כי אתרים “רגילים” משתמשים בו לעתים קרובות.

הערה: מבחינה טכנית ישנם שני סוגים של וורדפרס. הראשון הוא WordPress.org שהיא תוכנת קוד פתוח בחינם לניהול תוכן. השימוש ב- WordPress.org דורש דברים נוספים בסופו של דבר, כלומר קבלת אירוח וקבלת שם תחום מגורמים שונים.

השנייה היא WordPress.com: זוהי גרסה מסחרית של WordPress שנראית דומה מאוד אך עובדת יותר כמו CMS בתשלום. WordPress.com היא חנות אחת המוצלחת, כלומר לשלם עליה כולל אירוח ושמות דומיינים (כמו Wix).

בסקירה זו אדבר על WordPress.com ואני אתייחס לזה בדיוק כמו WordPress.

בכל מקרה, שני אלה באמת ענקים. וויקס טוענת כי היו לו 110 מיליון משתמשים בשנת 2017. וורדפרס אומרים לעתים קרובות כי הם מכילים 32% מהאתרים באינטרנט (כלומר WordPress.com וגם WordPress.org), אך נתונים עבור WordPress.com במיוחד קשה להגיע אליהם. הערכה אחת היא כי 37 מיליון אתרים משתמשים ב- WordPress.com.

אז איזה מהם עדיף? על איזה מהם עליך לסמוך בבניית אתר האינטרנט שלך? גם ל- Wix וגם ל- WordPress יש גרסאות חינמיות, מה שהופך את הבחירה למורכבת עוד יותר.

שניהם קלים לשימוש. שניהם כמובן הרוויחו אינספור מיליוני משתמשים. איך מישהו יכול לשקול זה את זה בשני הגדולים של בניית אתרים?

ובכן, המשך לקרוא. כי אני הולך לעשות בדיוק את זה.

תמחור

נקודת הדאגה הראשונה שלנו: המחיר. מה עולות המוצרים המתאימים של WordPress ו- Wix? התשובה קשורה רבות לפופולריות האדירה שלהם.

שניהם ויקס וורדפרס ידועים שניהם בעלי מודל “freemium” – אתה יכול לקבל חשבון בחינם ולהשתמש בכמה כלים, אך תצטרך לשלם כדי לשדרג ולקבל את הדבר האמיתי (שם תחום, כלי SEO וכו ‘) ).

מבנה התמחור של Wix הוא קצת יותר מורכב מזה של וורדפרס, אז בואו נתמודד עם זה קודם. אם אתה רוצה שיהיה לך חשבון מלא אצל Wix, תוכל לקבל תוכניות פרימיום לאתר או תוכניות פרימיום לעסקים ומסחר אלקטרוני.

תוכנית הפרימיום הבסיסית ביותר היא 5 דולר לחודש ובעצם מאפשרת לך לחבר דומיין – זהו השדרוג הקטין ביותר מחשבון בחינם. הקומבו, הרובד השני, הוא 11 דולר לחודש, ו- Unlimited הוא הרובד השלישי ב -14 דולר. השכבה הרביעית, VIP, היא 29 דולר לחודש.

תוכניות פרימיום

לתוכניות הסחר האלקטרוני המובחרות יש שלוש שכבות, ולא ארבע: Business Basic ב -20 $ לחודש, Business Unlimited ב -25 $, ו- Business VIP במחיר של 35 $. שכבות גבוהות יותר מגדילות את האחסון, מגיעות עם רוחב פס בלתי מוגבל ושיש לך יותר כלי שיווק או בונוסים אחרים.

וורדפרס? לוורדפרס שלוש תוכניות בתשלום ואחת בחינם. התוכנית הראשונה בתשלום, אישי, מתחילה ב -4 דולר לחודש. פרימיום, הרובד השני, הוא 8 דולר, ועסקים מגיעים ב -25 דולר. זה קשור למבנה התמחור של וורדפרס.

תוכניות וורדפרס

אם לומר זאת בתמציתיות, ל- Wix ול- WordPress יש תוכניות במחיר הדוק מאוד. לשניהם גרסאות חינמיות, התוכניות הראשונות שלהן בתשלום הן בהפרש של דולר, והשכבות האחרונות הן רק כמה דולרים זה מזה.

בתמחור קרוב זה, לא באמת ניתן לתאר פלטפורמה אחת כזולה יותר מפלטפורמה אחרת בתגיות מחיר בלבד – לשם כך נצטרך להיכנס לתכונות.

תכונות

כפי שהיא קיימת עד כה, שתי הפלטפורמות הן במחיר הדוק ופופולריות מאוד. לעזרה בהבחנה בינונית יותר, בואו נפנה לתכונות שהם מציעים.

אני אתחיל עם וורדפרס. התוכנית החופשית של וורדפרס מגיעה עם התכונות “Jetpack Essential” – שהם הכלים הבסיסיים ביותר לתחזוקת אתרים, כמו לראות פעילות באתר שלך, מבקרים וכו ‘- כמה נושאים בחינם והתאמה אישית בסיסית. כל התוכניות שלאחר מכן מגיעות עם Jetpack Essentials.

תוכניות חינמיות מקבלות גם שטח אחסון של 3 ג’יגה-בייט, אין תחומים משלהן ופרסומי WordPress.com. אתה יכול להסיר אותם על ידי שדרוג לתכנית בתשלום.

תכונות WordPress.com

התוכנית האמיתית הראשונה / בתשלום, אישית, דומה מאוד. עם זאת, זה מגיע עם תמיכה בדוא”ל וצ’אט חי, שטח אחסון של 6 ג’יגה-בתים, הסרת מודעות ושם תחום מותאם אישית.

פרימיום ועסקים, שני הרמות האחרונות (ב -8 ו -25 דולר בהתאמה) מבצעים שינויים משמעותיים יותר בתכונות.

משתמשים מקבלים גישה לכל הנושאים המובחרים, מקבלים התאמה אישית יותר מתקדמת של העיצוב, יותר שטח אחסון, וכמה כלים למסחר אלקטרוני (כמו מונטיזציה של אתרים, עיבוד תשלום פשוט).

לדעתי עבור בלוגרים פשוטים, וורדפרס הוא נהדר – זו הסיבה שהיא כל כך פופולרית בקרב בלוגרים, אחרי הכל. החבילה החינמית שלה נדיבה למדי, והנדבך הראשון די בסדר – עם זאת, אני חושב שהם צריכים שיהיו להם יותר כלים או תבניות להתאמה אישית זמינים ללקוחות משלמים בכניסה..

בנוסף, הגבלת האחסון ל 13GB בלבד לחשבונות פרימיום נשמעת לי מעט קמצנית. העובדה שאתה יכול רק להסיר מיתוג של וורדפרס, להתקין תוספים או להשתמש בכלי SEO על ידי שדרוג לרמה הגבוהה ביותר היא גם קצת לא הוגנת בעיניי.

החשבון החינמי של Wix דומה לוורדפרס בכך שהוא בעיקר בונה אתרים הליבה עם תת-הדומיין של החברה.

הרובד הראשון בתשלום, Connect Domain, מאפשר לך להוסיף שם דומיין משלך ומאפשר רוחב פס של 1 ג’יגה-בייט ואחסון 500MB..

קומבו, השכבה השנייה, מכפילה את קצבת רוחב הפס ומגדילה את האחסון ל- 3GB. זה גם מסיר מודעות, בדומה אישית ב- WordPress.

תכונות Wix משוות לוורדפרס

Unlimited ו- VIP הם שני הקבדים האחרונים לתוכניות האתר המובחרות של Wix, והם בעיקר מגדילים את הקצבת רוחב הפס ללא הגבלה, מגדילים את האחסון (ל- 10GB ו- 20GB), מגדילים את משך זמן הווידיאו שניתן להעלות, ומשפרים את יכולת התמיכה של הלקוחות ויכולות הדוא”ל. (כולל קמפיינים לשיווק בדוא”ל).

לחשבונות הפרימיום העסקיים והסחר האלקטרוני ב- Wix כולם רוחב פס בלתי מוגבל, ניתוח של גוגל, עיבוד תשלומים, דומיינים בחינם לשנה הראשונה, שוברי מודעות, יכולות דואר אלקטרוני טובות יותר ואחסון נוסף (20-50 ג’יגה-בייט).

למותר לציין שאם אני חושב שוורדפרס קצת קמצנית עם האחסון, ההקצאות שלה, אני חושב ש- Wix אפילו יותר. אני צריך לתת לשניים אלה הפסקה מכיוון שהם בעיקר בוני אתרים ומערכות ניהול תוכן, ולא מתמקדים באותה מידה באירוח עצמו.

באמצעות וורדפרס ניתן להניח שמשתמשים בדרך כלל יוסיפו תוכן באופן קבוע – במיוחד בלוגרים. יתכן שזה לא כך במקרה של Wix, כך שאולי הבדלי האחסון מוצדקים במובן זה.

הקצאות אחסון ורוחב פס בצד, לדעתי וורדפרס מוצגת טוב יותר בתכניות החינמיות והראשונות שלה.

אמנם וורדפרס עשויה להיות טובה יותר בערכים החינמיים והראשונים, אך ל- Wix יש יכולות בניית אתרים ועיצוב / התאמה אישית טובים בהרבה..

Wix לוקח את זה גם עם יתרת הרמות, וזה גם נחמד שיש אפשרויות נוספות לבחירה. אנשים עם תחומי עניין של מסחר אלקטרוני בפרט ימצאו נקודות חוזקה עם Wix.

הייתי אומר שבבסיס תכונות בלבד, וורדפרס טובה יותר לבלוגרים בסך הכל (זה כנראה ברור). עם זאת, Wix עדיף ליצירת רוב האתרים האחרים, כולל קטנים ואישיים. למטרות מסחר אלקטרוני, Wix מורידה אותה בידיים.

קלות שימוש

הפופולריות העצומה של וורדפרס וגם של Wix היא דבר שמתגמל בכמה קל לשימוש הם. אם אינך יודע כבר, בטח ניחשת נכון: שניהם קלים מאוד לשימוש.

יותר מזה קלות השימוש היא חלק מזהויותיהם. אז מי מנצח?

למען האמת, אני לא באמת יכול להשוות. שניהם קלים להפליא לשימוש: ההבדלים היחידים הם בעיצוביהם ובממשקי המשתמש שלהם, מה שעשוי לפנות למשתמשים בצורה שונה.

אני יכול לומר ש- Wix קל יותר ליצירת אתרים כללית ואילו וורדפרס קלה יותר לבלוגים. ברור, נכון? אל תבינו אותי לא נכון. אם אתה מחפש את זה, אתה יכול לבלוג עם Wix בלי הרבה בעיות. ולורדפרס כלים קלים מאוד ליצירת אתרים.

לוח מחוונים של wix

עם זאת, Wix מאפשרת לך להתמודד הרבה יותר עם האתר שלך מוקדם יותר למשחק (כלומר עם הרמות הנמוכות) בלי שום בעיה. אתה עובד עם יותר תבניות, ואפשרויות עריכה הרבה יותר אפילו מהחשבון החינמי – וזה עדיין קל לשימוש כמו וורדפרס, אם לא יותר.

תבניות Wix

לעומת זאת, וורדפרס דוחפת אתכם לבצע את הפוסט הראשון שלכם מרגע הקמת החשבון.

סקירה כללית של לוח המחוונים של וורדפרס

זה לא דבר רע, אבל קלות השימוש אכן חושפת את החוזקות בהתאמה של שתי הפלטפורמות הללו.

בסך הכל, אני רק אומר שזה עניבה: גם Wix וגם WordPress הם דוגמאות מצוינות לאופן קלות השימוש בפתרונות מקוונים אמור להיראות.

שירות לקוחות

אם שניהם קלים מאוד לשימוש, כנראה שלא צריך יותר מדי תמיכה בלקוחות … פשוט צוחק! זה קצת נכון, אבל תמיד חשוב לתמיכה בלקוחות. האם שני אלה ימשיכו בתחרות הצמודה?

כן.

ראשית, נציגים משתי הפלטפורמות הם מאוד סולידיים, אם כי האפשרויות שלך ליצירת קשר איתן שונות במקצת. לוורדפרס אין תמיכה טלפונית, אך יש לה צ’אט חי ותמיכה בדוא”ל לכל הרמות שמשלמות.

לעומת זאת, Wix מציעה רק תמיכה טלפונית ותמיכה בכרטיסים, ואין לה אפשרות צ’אט חי. זה די מצער, אבל בסופו של דבר, גם וורדפרס וגם וויקס כל אחד מהם מכסה שתי מתוך שלוש האפשרויות העיקריות – כך שזה פשוט תלוי איזה אתה מעדיף.

עם זאת, אני אגיד ששני צ’אט חי, כרטיסים / אימיילים ותמיכה טלפונית היו די נהדרים גם עם WordPress וגם עם Wix. אני חושב שהנציגים של Wix עזרו קצת יותר, אבל אני לא בטוח כמה עלי לייחס את זה למקריות או ל- Wix עצמה.

בכל הנוגע למידע באתר, גם Wix וגם WordPress מתפקדים היטב, רק מסיבות שונות.

לשניהם יש אוסף טוב של מאמרים הסברתיים, אבל לדעתי מרכז העזרה של Wix מסודר בהרבה ומכיל תוכן טוב יותר.

מרכז העזרה של Wix

עמוד התמיכה בוורדפרס עדיין שימושי, אך לא חזק כמו מרכז העזרה של Wix.

עמוד התמיכה בוורדפרס

איפה שוורדפרס אכן מצטיינת היא הקהילה המקוונת המדהימה שלה. בגלל הפופולריות העצומה שלו, גם ל- WordPress.com וגם ל- WordPress.org יש ככל הנראה הפורומים והדפי התשובות השימושיים ביותר באינטרנט. יש כמובן הפורום הרשמי של וורדפרס אבל זה רק חלק מהדברים המקוונים.

תמיכה רבה ניתן למצוא באופן לא רשמי במגוון מקומות. גוגל מהיר ימחיש היטב את הנקודה. ל- Wix יש גם קהילה מקוונת תוססת – מהטובות והגדולות בעולם ה- SaaS – אך קשה להתחרות עם עצמת הקהילה של וורדפרס..

לסיכום, הייתי אומר שגם ל- Wix וגם ל- WordPress יש נציגים תומכים ללקוחות טובים מאוד, אך Wix יכולה לקחת הובלה קלה.

למידע מקוון, ל- Wix תיעוד ותמיכה רשמיים טובים יותר, אך ל- WordPress יש קהילה מקוונת גדולה ומועילה יותר מ- Wix. אם לומר זאת במונחים כלליים, לשניהם יש תמיכת לקוחות נהדרת.

אבטחה ואמינות

החל מתמחור לתמיכה בלקוחות, Wix ו- WordPress פשוט לא ממתינים בתחרות הצמודה שלהם. בכל צעד ושעל נראה שהם נחושים להצטיין, וביטחון ואמינות הם כמה מהדוגמאות הטובות ביותר לכך.

Wix לא מדבר הרבה על האבטחה שלה באתר שלה – זה מצער, אך לא נדיר אצל חברות מסוימות. מניסיוני, אבטחת Wix הייתה בסדר.

וורדפרס מציין כמה מדדי האבטחה שלה: הצפנה כברירת מחדל עבור כל האתרים, חומות אש, אמצעי התקפה של DDoS, גיבוי נתונים רגיל וכדומה. אתה יכול גם להוריד את נתוני WordPress שלך בכל רמה של חשבון, מעין גיבוי ידני.

מה דעתך על הביצועים הרגילים של Wix ו- WordPress? איך זמן הפעילות שלהם? בדקנו הן מבחינת המדד המוצק הזה של ביצועים והן של אבטחת שרתים.

זמן הפעילות של בדיקת wix

אתה יכול לראות את Uptime האחרון של אתר Wix שלנו

כפי שאתה יכול לראות, גם זמן הפעילות שלנו וגם זמן התגובה שלנו עם Wix היו טובים מאוד.

זמן הפעילות של אתר וורדפרס

תוכלו לראות כאן את Uptime האחרון של אתר וורדפרס.

וכפי שאתה יכול לראות, זמן הפעילות והתגובה שלנו עם WordPress היה מעולה – אולי קצת יותר.

אני מהסס להכריז על וורדפרס כמנצחת על הסף. גם ל- WordPress וגם ל- Wix היו שלושה חודשים של זמן פעולה מושלם. בעוד של- Wix עבר חודש עם מספר דקות של השבתה, אנו גם בודקים את Wix באופן רשמי עוד חודש.

אני גם לא חושב שהבדל של 100 מטר כל כך ראוי לציון – זה כאשר ההבדל הוא במאות שאני מציין.

בסך הכל גם ל- Wix וגם ל- WordPress יש זמני זמן ותגובה נהדרים במדידות שלנו – טובים יותר מרוב אתרי האירוח שבדקנו, מה שמפתיע.

הייתי אומר שוורדפרס מובילה מעט לביטחון ואמינות, אך בסך הכל גם Wix וגם WordPress הם מאוד מאובטחים וביצועים טובים מאוד.

סיכום

גם אם רק רפרפת, אתה בטח מבין כמה וורדפרס וויקס מהשורה הראשונה במודלים של בניית אתרים ופרמיום. בוא נעבור על הנקודות הגדולות …

Wix ו- WordPress מתומחרים מאוד. כשמישהו לוקח בחשבון תכונות, וורדפרס עשויה להיות טובה יותר עבור הרמה החינמית והתכנית הראשונה בתשלום. באופן כללי, וורדפרס טובה יותר לבלוגרים מזדמנים, באופן לא מפתיע.

עם זאת, Wix טובה בהרבה עבור כל מי שמעוניין להרוויח כסף מהאתר שלו, עם תוכניות וכלים נוספים של מסחר אלקטרוני לבחירה. Wix עדיף גם לעיצוב הכולל של האתר, כך שמי שרוצה לבלוג אך מושקע מאוד בעיצוב עשוי למצוא אפשרות טובה יותר ב- Wix.

בכל הנוגע לנוחות השימוש, מדובר בשניים קלים לשימוש באותה מידה – Wix מרשים יותר עד כמה קל ליצור ולהתאים אישית דפים, וורדפרס קלה יותר לכל מי שרוצה להתחיל לבלוג מייד בלי שום צעדים..

כשמדובר בתמיכת לקוחות, הדברים קרובים אך ניואנסים יותר. ל- Wix ו- WordPress שניהם נציגים סולידיים זמינים, לפחות מניסיוני. לוורדפרס יש קהילה מקוונת טובה יותר, אפילו מחוץ למשאבי האתר הרשמיים, אך ל- Wix יש תיעוד ומשאבים רשמיים טובים בהרבה.

לבסוף, ככל שמדובר באבטחה ואמינות, הם עדיין קשורים זה לזה. וורדפרס עשוי לקבל זמני תגובה טובים יותר, אך בהפרש דק, ולדעתי חבר המושבעים עדיין לא נמצא בהשוואה בין שעות uptime.

החדשות הטובות הן שלשניהם זמני זמן ותגובה טובים יותר מרוב חברות האירוח הגדולות במבחנים שלנו.

בקיצור, הייתי ממליץ על וורדפרס למעוניינים לבלוגים מזדמנים, אישיים או אחרים בזמן קטן.

הייתי ממליץ על Wix בעצם לכל אחד אחר: אלה שרוצים כל סוג אחר של אתר, אלה שרוצים בלוגים הניתנים להתאמה אישית ומעוצבים במיוחד, וכל מי שרוצה להרוויח כסף מהאתר שלהם..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map